Běsni a zuř

Běsni a zuř https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251640/bmid_besni-a-zur-7lQ-251640.jpg 4 104 35

Brigid Quinn série

Brigid Quinnová dlouhá léta sloužila u FBI jako návnada na nebezpečné sexuální predátory a do předčasné výslužby si odnesla řadu nepěkných zkušeností a trpkých vzpomínek. Nyní se ve vyprahlém arizonském Tucsonu snaží nevyčnívat z davu a žít všední život snovým manželem Carlem a se dvěma psy. Vše se ovšem mění v okamžiku, kdy ji dostihne temná minulost a řidič dálkových kamionů Floyd Lynch se dozná k nechvalně proslulé sérii vražd na Route 66, Brigidině velkému nevyřešenému případu, při němž navíc došlo k únosu a zabití její mladé chráněnky Jessiky. Lynch výměnou za doživotí policii nabízí, že zavede vyšetřovatele k Jessičinu nikdy nenalezenému tělu…... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Rage Against the Dying , 2013

jan7113
25.10.2023 4 z 5

Opravdu úplně jiná detektivka. Jiná ve více ohledech, ale v dobrém. Za prvé: vyšetřování provádí bývalá agentka FBI, nyní v civilu, bez pravomocí a navíc tak trochu na útěku. Za druhé: hlavní hrdinka je celkem drsná, dodržováním předpisů si život příliš nekomplikuje (zato si ho někdy komplikuje až amatérskou blbostí). A za třetí: není to jen o vyšetřování, ale i o komplikovaném osobním životě (někdy spíš neživotě) někoho, kdo viděl a zažil tolik hrůz.
Kniha je výborně čtivá, neboť nepostrádá akci, napětí, ani vtip. Celkově vzato velmi slušné.

ivzu77
03.02.2022 4 z 5

Knihu jsem objevila na poličce v prodejně a nečekaně hned vedle stály oba další dva díly ... no kdo by odolal si něco tak lákavého za výhodnou cenu nekoupit? A udělala jsem dobře. Detektivka je můj oblíbený žánr, tato nebyla AŽ tak drastická jako severské detektivky, byla plná horka a pouště Ameriky, Road 66 a sympatické agentky ve výslužbě ... jedna - dvě věci mi nepasovaly, ale jinak super čtení a zajímavá zápletka. Sklenice nakládaných vepřových nožiček v baru neměla chybu :-)
půjdu na další díl :-)

marcela0282
19.10.2021 5 z 5

Skvele cteni! Hlavni hrdinka je uplne, ale uplne jina, nez vsechny, na ktere jsem dosud narazila a diky tomu me kniha vazne bavila. Vtip, napeti, spad, super zapletka i necekane rozuzleni... Vic neni co dodat :)

Johny_H.
11.10.2021 5 z 5

Tak trochu jiný pohled na detektivní tématiku nic méně já jsem si to užil naprosto bez výhrad.

oleg
10.08.2020 4 z 5

Detektivka trochu jiná,hrdinka už postarší ale stále v plné síle,dobře se četla.

trudoš
09.07.2020 3 z 5

Jak píše Becky Mastermanová v doslovu: „Je to o zvláštní agentce FBI, co se až ve výslužbě konečně vdá, najde si přátele, má mopslíky a pokouší se zapadnout do civilního světa, který se vždycky snažila pro ostatní chránit.“ Zapomeňte ovšem na usměvavou důchodkyni a připravte se na fest drsnou babu s šedesátkou na krku a minulostí pestřejší, než měla Domino Harvey. V téhle rovině funguje thriller skvěle a nikdy bych neřekl, že mě něco podobného bude bavit.
Co naopak příliš neklape, je dějová linka, které mě zarazila hned na dvou místech. Především mě autorka nepřesvědčila, že by detektiv Brigitina formátu po sobě nechal válet usvědčující důkazy. Druhá věc co mi vadila, byla neochota kohokoliv začít pátrat po zmizelé agentce. Jde o prkotiny, jenže od nich se odvíjí další průběh zápletky. Jinak ale napínavé a i to přes neúměrný rozsah. Protentokrát se tak všem těm žánrovým nominacím ani nedivím, protože na podobnou hrdinku jsem ještě nenarazil. A rozhodně se nebudu bránit dalšímu románu.

SilvieSisinka
09.02.2020 3 z 5

Jsem na vazkach. Chvilku nuda, pak napětí. Úplně mě to nesedlo jak bych chtěla.

Pááája
27.08.2019 5 z 5

Konečně trochu jiná detektivka, vtipná, akční, napínavá, kde je hlavní postava postarší dáma. Postarší, drobná, ale pořádná drsňačka, která na svůj výcvik v FBI ještě nezapomněla a vrahové se před ní musí mít na pozoru. Opravdu skvělé, napínavé čtení.

harena
27.08.2019 5 z 5

Výborná a čtivá detektivka, jejíž hlavní hrdinka je "pěkně drsná baba", bývalá agentka FBI ve výslužbě. Snaží se konečně zapadnout do civilního světa, ale zločinci jí to nedovolí. Sympatické Brigit nechybí humor, kniha je psána lehce a napětí tak vystupňováno, že ji nelze odložit. Velice příjemné, svěží a sympatické čtení. Ještě že jsou dva další díly, za mě doporučuji.

kalache
11.08.2019 4 z 5

...nepodceňujme starší holky...

Rade
17.07.2019 3 z 5

Celkem slušně napsaná, poněkud depresivně laděná detektivka s příchutí pouště.
Netradiční hlavní hrdinka, bývalá agentka tajných služeb zvaná Bodlina, poněkud svérázná, postarší, ale stále akceschopná žena s vtipnými hláškami, mi hodně připomněla hrdinku ostravských detektivek Richarda Sklenáře (Vila na Sadové, Anděl smrti) – také bývalou agentku tajných služeb zvanou Bobina - Bo, taky v letech, taky vtipně hláškující, taky svéráznou a taky stále akceschopnou; dokonce se obě občas zapomenou před cestou autem vyčůrat… Když porovnám data vydání knih, je to těsné; v češtině stejný rok, originál Běsni a zuř o dva roky před Vilou na Sadové. Možná ale opravdu podobnost čistě náhodná…
Trochu vadilo to opakující se: V knize nebo filmu by to bylo jinak, kdežto zde…
Na jednu stranu zajímavý pohled na to, jak drsná policejní práce může hatit rodinné vztahy, na druhou stranu té manželské konverzační interakce bylo už na mě pro detektivku moc.

Dela111
12.06.2019 5 z 5

O tomto thrilleru jsem si myslela, že by mohl být dobrý, ale nečekala jsem, že bude přímo vynikající! Běsni a zuř je napínavé dobrodružství, jízda se zatajeným dechem.
Hlavní postava je tvrdohlavá postarší dáma, agentka FBI ve výslužbě. Mně se tahle rázná drsňačka, které to pálí, moc líbila.
Autorce se povedla kniha plná akce s dobře promyšlenou zápletkou a já se moc ráda pustím co nejdřív do dalšího dílu.

maryska09
02.06.2019 4 z 5

Jedna z lepších detektivek, která se čte jedním dechem, dobrá zápletka i uvěřitelný konec. Mám velkou radost z hlavní hrdinky, která je už ve výslužbě, ale zcela si užívá života, včetně manželství a sexu. Velmi ozdravný postoj v době, kdy se milostný život seniorů tabuizuje. Doporučuji.

jarin58
02.05.2019 3 z 5

Nevím jestli mi je hlavní postava sympatická či ne.To je vlastně jedno,je to takový svéráz.

bigben
05.02.2019 2 z 5

Hlavní hrdinka mi úplně nesedla, kniha byla chvílemi neuvěřitelně nudná, pak se něco dělo a zase nuda. Mám půjčený ještě další díl, váhám, zda se do něj pustit...

Pepina19
17.11.2018 4 z 5

Výborná detektivka. Moc se mi líbila. Hned jsem vyhledala další knihy od Mastermanové.

orinka3
22.09.2018 5 z 5

Ani chvilku jsem se nenudila. Vyšetřovatelka v důchodu jde do všeho po hlavě, nehledí na nebezpečí a umí se do něj i z něj dostat. Kniha je od začátku napínavá, prostředí arizonské pouště atraktivní. Všechny postavy v knize jsou jako živé a je mi líto, že konec přišel tak brzo. Knihy paní spisovatelky budu vyhledávat.

broskev28
20.08.2018 3 z 5

Nestává se mi příliš často, aby hlavní hrdinkou detektivního příběhu - možná dokonce thrilleru - byla prošedivělá dáma v přechodu. A už vůbec bych nečekala, že mě příběh s takovou hrdinkou bude bavit, ale stalo se a já se bavila velmi dobře. Navzdory zvláštnímu názvu knihy a navzdory zločinům v něm popisovaným to bylo opravdu sympatické čtení.
Takže doufám, že se s Brigid ještě někdy potkám, a knihu jako letní nenáročnou četbu určitě doporučuju!

llenni
07.06.2018 5 z 5

Výborná a čtivá detektivka, která vás čapne a nepustí. Po překvapivém konci mám chuť si některé pasáže přečíst znovu. Hlavní hrdinka a její manžel jsou velmi sympatičtí a v knize nechybí ani humor, což mám ráda. Není to ten typ knihy, kdy se vám hrůzou kroutí prsty u nohou a bojíte se spát s otevřeným oknem, ale prostě příjemné, napínavé čtení.

dalia1769
27.05.2018 5 z 5

Výborná detektivka nebo možná spíše thriller. Líbí se mi autorčin odlehčený, vtipný a lehce cynický styl psaní i netradiční hlavní hrdinka. Určitě je to dobrý začátek případného cyklu.

2015  78%Běsni a zuř
2017  83%Boj se tmy