Deník Bridget Jonesové

Deník Bridget Jonesové https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7818/bmid_denik-bridget-jonesove-9u9-7818.jpg 4 1467 252

Bridget Jones série

V roce 1995 se na stránkách britského Independentu objevil deník svobodné třicátnice Bridget Jonesové, které dělají starosti hlavně vlastní váha, příjem kalorií, kariérní postup a „citové vydírání“ ze strany mužského pohlaví. Nikdo tehdy netušil, kam to tento literární text dotáhne. Neuplynuly ani tři roky a z Deníku Bridget Jonesové se stala přímo kultovní kniha. Deník, jehož pisatelka bývá nazývána „Adrianem Molem v ženské podobě“, vedl po několik měsíců žebříček nejprodávanějších titulů na britském knižním trhu a v roce 1997 získal prestižní cenu British Books Award za nejlepší knihu roku. Deník Bridget Jonesové nečekaným způsobem změnil život svobodných žen kolem třicítky, kterých jen v Británii žije více než milion, a k jeho obdivovatelům se dnes hrdě hlásí i někteří poslanci Dolní sněmovny, jejichž literární vkus se v posledních letech radikálně změnil.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Aurora (Praha)

Bridget Jones´s Diary , 1996

janka2000
janka2000
30.06.2022 3 z 5

Tato kniha o praštěné a nezadané třicátnici je velmi známá kvůli filmu. Musím přiznat, že film je lepší. Je to zajímavý příběh, ale když vám nesedí hlavní postava, která celý příběh popisuje svým stylem, nemusí se to úplně hezký číst.

Romanka89
Romanka89
01.04.2022 3 z 5

Není to úplně můj žánr, film znám, a kniha byla taková milá oddechová, úsměvná četba.

ElizPetrova
ElizPetrova
01.03.2022 3 z 5

Filmové zpracování mám moc ráda, proto jsem byla zvědavá na jeho knižní předlohu. Příjemná, rychlá a vtipná oddechovka, u které jsem se pobavila a relaxovala. Nicméně v tomto případě dávám výjimečně přednost filmu.

6493
6493
31.01.2022 2 z 5

Roztomilé, úsměvné, a to je tak všechno. Zde se nic nemůže vyrovnat filmovému zpracování.

Gabetina
Gabetina
25.01.2022 4 z 5

Knižní zpracování se filmům nevyrovnalo, ale lehce se četlo. Taková vtipná oddychovka s milovanou Bridget.

Jana.machova5
Jana.machova5
20.12.2021 3 z 5

Film je mnohem lepší. Čekala jsem od toho víc.

IvetaZ
IvetaZ
04.11.2021 4 z 5

Vtipné vyprávění o svobodné zakomplexované třicítce, která má ke všemu hroznou smůlu na muže i rodiče. Čtení bylo příjemné, vtipné a uteklo jak nic, ale co si budem.... Tomuhle příběhu dala osobitost a slávu hlavně Renée, film nemá chybu a můžu ho vidět kdykoli znova.

brunettlibrary
brunettlibrary
19.09.2021 3 z 5

Příběh miluju zfilmovaný. Knížku jsem si přečetla vlastně jen kvůli němu a očekávala jsem něco podobného. Musím říct, že moje pocity jsou někde na půli cesty. Děj se táhl a zbytečně se situace opakovaly.Na druhou stranu jsem z knížky cítila tu Bridget, kterou mám tak ráda a nad jejími přešlapy se s chutí zasmála. Ohodnotila jsem knížku 3 hvězdami, ale stejně budu lidem víc doporučovat film.

roman9276
roman9276
20.08.2021 4 z 5

Filmy znám a pořád jsem polemizoval nad tím, zda si přečíst knihy. Celkem bylo překvapení, že kniha se odehrává dost jinak než film, Bridget je tady trochu víc zoufalejší než ve filmech, a to jsem si říkal, že už to snad ani nejde, její matka je ještě víc otravnější. Taky je méně vtipná, ale pořád jsem se nad knihou dokázal hodně nasmát, proto jsem nakonec místo tří hvězd dal čtyři.

zaru0878
zaru0878
18.08.2021 5 z 5

Pěkná kniha, bohužel docela jiná než film.

Ešína
Ešína
25.07.2021 3 z 5

Kniha mě nebavila tak jako film, ale jako oddechovka ušla.

Adellll
Adellll
16.07.2021 4 z 5

Knihu jsem si přečetla až po zhlédnutí filmu a protože ten je mou velkou srdcovkou, i přes celkem hodně výhrad jí musím dát pěkné čtyři hvězdičky. Nedá se jí upřít, že mě dokázala mnohokrát rozesmát (což se mi u knih většinou nestává) a celkově to byla skvělá oddechovka. Postupem času mě ale začalo slušně řečeno štvát každodenní udávání váhy, snědených kalorií ,vypitých skleniček atd. Chápu, že to asi mělo dokreslovat čtenářovu představu Bridget jako slečny (dámy?) s naprosto strašlivou životosprávou a nevelkou sebehodnotou založenou na "self-help books", ale možná to nadělalo víc škody než užitku.

helusa2
helusa2
11.06.2021 3 z 5

Nejsem cílová skupina… Přečteno kvůli čtenářské výzvy a jsem ráda, že si to můžu odškrtnout…
Tak jsem si tímto “odpočinula” od pětihvězdičkových knih a ráda se k nim zase vrátím, abych využila svůj čas lépe než Bridget ;-)
Apropo - zde se mi zcela mimořádně a výjimečně líbil více film. Možná proto, že byl kratší a nebylo v něm tolik alkoholu a cigaret, údajů hmotnosti a kalorií... Pointu obsáhl a herci jsou zde naprosto boží :-D

Lenndy
Lenndy
17.03.2021 3 z 5

prostě oddechovka

knihomolka27
knihomolka27
15.03.2021 5 z 5

Pro mě je příběh o Bridget Jonesové vždy lékem na špatnou náladu. Přiznám se, že chyba lávky byla v tom, když jsem jako první zkoukla filmy a až potom se dala do čtení knih. Jenomže knihy jsem rychle odložila, jelikož mi přišly jiné než můj srdcový film. Takže tohle je spíš oda na Bridget Jonesovou jako takovou - hlavně teda na film, který je skutečně velmi podařený a neskutečně vtipný.

Lorri
Lorri
14.01.2021 1 z 5

Sorry Bridgeto, kniha je snad ještě horší než film (a to je co říct). Ale jo, má chyba, proč já vůbec čtu romány pro ženy, když jsou to vesměs romantické srajdy. Ale jo 1* za to, že to tak rychle uteklo.

Natyna3
Natyna3
12.01.2021 3 z 5

Vtipná oddechovka vhodná na Vánoce či jako odpočinková četba vedle těžších, odborných knih, což byl můj případ.

JezinkaJ
JezinkaJ
29.12.2020 5 z 5

Zábavné i po sté, pro mě zřejmě i po stopadesáté.
Ta pravá knížka na čtení o vánočních svátcích, když zrovna nejste úplně štěstím bez sebe. Relax, ujištění, že každý má těžší dny a že nikdy nevíme, za jakým rohem na nás číhá štěstí. Jen je třeba vydržet, jít a očekávat ho s otevřenou myslí. Podle této knihy se zdá, že když jste dost dobří, můžete se i zmýlit a vybrat si blbě a štěstí na vás stejně chvíli počká. Osobně bych tomu moc nevěřila, ale čte se to prima. Za optimismus, kterým na mě kniha dýchá až funí, nemohu dát méně než pět. A uznávám, že je to čistě osobní a velmi subjektivní hodnocení. Pro Bridget mám prostě slabost! Ona je tak trochu jako já.

lucifess
lucifess
27.12.2020 4 z 5

Oddychová klasika, která nezklame.
Když jsem se odprostila od toho, že v knize nebudu hledat filmovou adaptaci, bavilo mě to o to víc.

Hermiona419
Hermiona419
14.12.2020 5 z 5

Boží, boží a ještě jednou boží! Moc těším se na další díly a doufám,že Bridget bude s Danielem:3 Doporučuji!!