Deník Bridget Jonesové

Deník Bridget Jonesové https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7818/bmid_denik-bridget-jonesove-9u9-7818.jpg 4 1467 252

Bridget Jones série

V roce 1995 se na stránkách britského Independentu objevil deník svobodné třicátnice Bridget Jonesové, které dělají starosti hlavně vlastní váha, příjem kalorií, kariérní postup a „citové vydírání“ ze strany mužského pohlaví. Nikdo tehdy netušil, kam to tento literární text dotáhne. Neuplynuly ani tři roky a z Deníku Bridget Jonesové se stala přímo kultovní kniha. Deník, jehož pisatelka bývá nazývána „Adrianem Molem v ženské podobě“, vedl po několik měsíců žebříček nejprodávanějších titulů na britském knižním trhu a v roce 1997 získal prestižní cenu British Books Award za nejlepší knihu roku. Deník Bridget Jonesové nečekaným způsobem změnil život svobodných žen kolem třicítky, kterých jen v Británii žije více než milion, a k jeho obdivovatelům se dnes hrdě hlásí i někteří poslanci Dolní sněmovny, jejichž literární vkus se v posledních letech radikálně změnil.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Aurora (Praha)

Bridget Jones´s Diary , 1996

ElissBooks
13.03.2020 4 z 5

Do knihy Deník Bridget Jonesové jsem se pustila již před pár lety, ale brzo jsem jí odložila, protože mě tolik nebavila. Nevěděla jsem čím to je, protože filmy miluju a můžu na ně koukat pořád dokola. Proto jsem se rozhodla, že tomu dám ještě jednu šanci, ale tentokrát v podobě audioknihy. A udělala jsem dobře :-) Audioknihu totiž namluvila stejná herečka, která dabovala Bridget ve filmu (Martina Hudečková), která je opravdu výborná a já jsem celou dobu měla pocit, že se mi před očima odehrává film. Martina Hudečková skvěle zvládla namluvit scény, kde byla Bridget opilá nebo kde vystupovala její šílená matka, kterou zbožňuju, protože je opravu trhá. Ale teď už k samotné knize. Omlouvám se, že to bude srovnávat s filmem, ale prostě mi to nedá. Kniha je za mě chvílema až příliš dlouhá a chvílema i nudnější. Film z knihy vytáhl to nejlepší, proto kdyby kniha vynechala některé pasáže, možná by i rychleji plynula. A vztahy, které Bridget měla, mě také více bavily ve filmu, tady byly takové nic moc. Ale jinak to bylo úžasné a strašně vtipné, skoro pořád jsem se smála. Taky chci moc pochválit to, jak autorka do příběhu zakomponovala LGBT tématiku. Bridget měla homosexuálního kamaráda, který byl strašně skvělý a do příběhu to bylo nenuceně zasazené, čehož si velmi cením. Takže pokud se chcete u něčeho zasmát a odpočinout si u toho, tak tohle doporučuji.

4,5⭐️/5⭐️ – Trošku se to táhlo, ale vtipné a milé to bylo :-)

marki.dvorakova
06.03.2020 3 z 5

Bavil mě film a tak jsem sáhla po knížce, měla jsem chuť na nějakou romantickou oddechovku. Neurazilo, ale čekala jsem trochu víc. Uvidím, zda si někdy přečtu ještě další díly.

haki34
11.02.2020 3 z 5

díky DK připomenutá knížka...v nadšení z filmu koupeno matce k nějakým Vánocům, nebo narozeninám, a jako dárek naprosto nedoceněno a odloženo..tak jsem po 20letech poslala dál knihobudkou a věřím , že někoho potěšila...nebyla špatná, to ne, taková ta romanťárna s "laskavým humorem" pro ženy...ale film to tak nějak lépe uvedl do života...a Bridget, základ je mít se rád a věřit si a neshazovat se neustále dnes a denně ! pak už to přestává být vtipné....(zejména pro nás, komu váha občas ukáže aj 3ciferné číslo, poslouchat stesky někoho, kdo váží polovinu :P ale - jak si kdo ustele, tak si lehne...;)))

Mrs.Depp
06.12.2019 5 z 5

Bridget Jonesová pro mě vždy znamenala obyčejnou ženu jako jsem já. Ne ty dokonalé, které člověk vídá na každém kroku ve městě, ve filmech, v časopisech a prostě všude kam kolem sebe. Ne ty, které vypadají vždy dokonale, chovají se tak, mají kolem sebe spoustu přátel a jejich život je zkrátka úžasný a bezchybný jako z nějaké příručky o pozitivním myšlení.
Když si čtu o Bridget nebo se dívám na film, mám pocit, že tahle žena by mě pochopila, protože ani ona se nevyhýbá trapasům, ne každý vztah se jí podařil, ale nakonec se i ona přes všechny komplikace dočká svého happy endu a najde toho pravého pana Darcyho. A i přes to, že Mark rozhodně je pan úžasný, má doma slečnu dokonalou a zažil ji v těch nejtrapnějších situacích a i ne vždy dokonale upravenou, zamiluje se právě do Bridget a má ji rád takovou, jaká je.
Ať si říká kdo chce, co chce, i když tohle asi není zrovna dílo, které by ocenil každý literární kritik, pro mě jsou všechny díly této série Bridget Jonesové filmy, které mě vždy bezpečně dostanou i z té nejhlubší deprese (i kdyby aspoň jen na chvilku) a pomůžou mi cítit se líp, takže pro mě svůj účel filmy splnily a i kniha se čte moc dobře a časem si určitě budu chtít přečít pokračování.
Navíc jsou filmy natočené na základě těchto příběhů pro mě ideální filmy do tohoto krásného předvánočního období:) Jsou nádherně natočené a mohu určitě doporučit:)

ElizabethB
19.10.2019 3 z 5

Film milujem, ale kniha je za mňa priemer. Ale prečítam si ešte druhý diel. :)

Morgaine07
06.10.2019 5 z 5

Nejlepší romantická kniha současnosti :-)

Bades
23.09.2019 5 z 5

Všechno dobře. Bridget je úžasná bytost s inteligentním humorem, perfektními postřehy a ty hlášky ... myslím, že se s ní ztotožňují snad všechny ženy (i ty vdané). Kdybych byla chlap, tak si ji hned vezmu ! Poslouchala jsem audioknihu a přednes Martiny Hudečkové k Bridget sedí jako pr... na hrnec :o)

Taralcielle
30.08.2019 4 z 5

Jednička je prostě nejlepší. Čtení v deníkové formě mi nedělalo potíže. Kniha je zábavná, je to oddechové a vtipné čtení. Četla se rychle. Film je dobře zpracovaný.

kikizubik
11.08.2019 3 z 5

Průměr, čekala jsem od toho trochu více, jelikož filmy zbožňuju. No nedá se nic dělat. Do dalších dílů se hrnout nebudu.

JointlieKat94
08.08.2019 5 z 5

Filmové zpracování je boží! Teď jsem si pořídila první díl a začetla se..

Bridget je skvělá, je vtipná a dokáže se dostat do šílenejch situací! A tuhle Bridget já žeru a chci jí za kamarádku, protože většinou jsem to já, kdo se do takovejch situací dostává.. no i když, mít dva chlapi najednou? Wow! :D

Ani mi nevadilo, že každý den začínal počtem skleniček alkoholu, počtem vykouřených cigaret a počtem zakoupených losů, a výherních čísel.. ba ne. Jediné, co mě udivovalo, byla ta VÁHA! Bohužel jsem se (asi) nikde nedočetla, kolik Bridget, ne ta filmová :), měří cm, protože mít maximálně 60kg, to je mazec! A ona říká, jak je to hrozný! No prosím, kde to jsme? :D Takže jsem si celou dobu představovala ženu, s cca 145cm a říkala si "jó, takhle jó, to dá rozum!".

Jinak se mi kniha moc líbila! První díl věnuju mamince, Bridget má moc ráda, a až dokoupím, a přečtu ostatní, tak jí je taky věnuju. :)

barbora5058
06.08.2019 4 z 5

Filmy znám všechny a dokonale, vždycky mě lákalo přečíst si knížku. Našla jsem úplně ideální čas na její přečtení, a to na dovolené - k bazénu i k moři úplně skvělá oddechovka. Vždy je lepší knížka než film, tentokrát myslím, že se film rovná knížce. Kniha je napsaná skvěle, vtipně a film je naprosto dokonale vytvořený, s naprosto přesně vybranými herci. Některé věci se ve filmu liší, je to tak vždy a vůbec to nevadí. Supr jak si ze sebe hlavní postava dokáže udělat srandu a líbí se mi i její černý humor. I po tolikrát zhlédnutém filmu mě knížka bavila.

smardice
16.07.2019 3 z 5

Film byl prostě skvělý, audiokniha na něj zdaleka nemá. Ke konci mě už docela iritovalo, jak každá kapitola začínala výčtem váhy, počtem vypitých skleniček a vykouřených cigaret.

Ufonka123
10.07.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla, super vtipná!

iiiccc
21.06.2019 5 z 5

Ať se děje co se děje, Bridget (knižní nebo filmová) tu je stále, aby pomohla z jakékoliv zbytečně stresující situace. Protože to bere s nadhledem, dokáže se zasmát sama sobě, je upřimná a VŽDYCKY všechno domrví do takového extrému, že se s řešením náročné situace už vůbec nemusí zatěžovat.

Venny345
05.06.2019 2 z 5

Poprvé v životě musím konstatovat, že film je prostě lepší. Kniha se četla rychle a dobře, nicméně občas jsem se trochu nudila. Také jsem čekala, že se budu smát, až se budu za břicho popadat, jako u filmu. To se však nestalo.
Ano tato kniha byla trochu bizarní, ale zároveň na ní něco je.

Nicolka77
02.06.2019 3 z 5

Osobně film byl pro mě o hodně lepší, docela mě odrazovalo, to jak tam Bridget skoro každý den píše kolik vykouřila cigaret, vypila skleniček a kolik za den snědla kalorii. Uplne uz vidim jak to nejaka zena dela.Takové zklamani prostě. Jsem zvědavá na další díly ale.

janesy
02.04.2019 1 z 5

Z filmu jsem kdysi byla docela nadšená a tak jsem si pustila audioknihu...zklamání obrovské, jeden blábol za druhým, začátek každé kapitoly-dne o tom, co vypila, vykouřila a kolik váží mne silně vytáčelo, takže jsem tuhle fázi nakonec přeskakovala...další díly si asi nechám ujít :(
Také mi vůbec nesedl přednes Martiny Hudečkové, která knihu čte.

SelenaGomez
29.03.2019 5 z 5

Oddychovka ☺️ Kdo rád film, knihu si jistě oblíbí.

šneki
27.01.2019 3 z 5

Průměrná oddechovka, bohužel v tomot případě se mi více zalíbil film. 2.5*

Yorika
26.01.2019 2 z 5

Při četbě této knihy do sebe liji litry vína a přejídám se čokoládou.
Večer usínám s kocourem v náručí.
Chodím na svatby svých přátel a rozplývám se nad fotkami z ultrazvuku.
Jen o tom nepíšu knihu.Protože by to jistě byl stejný blábol, jako ta, kterou právě držím v ruce.