Deník Bridget Jonesové

Deník Bridget Jonesové https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146531/denik-bridget-jonesove-146531.jpg 4 1467 252

Bridget Jones série

V roce 1995 se na stránkách britského Independentu objevil deník svobodné třicátnice Bridget Jonesové, které dělají starosti hlavně vlastní váha, příjem kalorií, kariérní postup a „citové vydírání“ ze strany mužského pohlaví. Nikdo tehdy netušil, kam to tento literární text dotáhne. Neuplynuly ani tři roky a z Deníku Bridget Jonesové se stala přímo kultovní kniha. Deník, jehož pisatelka bývá nazývána „Adrianem Molem v ženské podobě“, vedl po několik měsíců žebříček nejprodávanějších titulů na britském knižním trhu a v roce 1997 získal prestižní cenu British Books Award za nejlepší knihu roku. Deník Bridget Jonesové nečekaným způsobem změnil život svobodných žen kolem třicítky, kterých jen v Británii žije více než milion, a k jeho obdivovatelům se dnes hrdě hlásí i někteří poslanci Dolní sněmovny, jejichž literární vkus se v posledních letech radikálně změnil.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Aurora (Praha)

Bridget Jones's Diary , 1995

palka452
19.01.2019 2 z 5

Pro mě tato kniha není moc vtipná asi rozdíl v mentalitě národa nevím

Skalara
31.12.2018 odpad!

To je prostě odpad :D Na každé straně je kolik vychlastala vína, vykouřila cigaret a zhubla či nezhubla. Tedy kolik váží. Film se mi strašně líbí ale knihy jsou odpad :D Dostala jsem celou sérii a nedočetla jsem ani tu první knihu :D

DuchDoby
15.12.2018 4 z 5

Byť jsem muž, tudíž pro tuto knihu naprosto necílená osoba, jsem z té knihy nadšený. Jedná se o humorně napsaný románek. Lehce feministický nadhled z této knihy dělají zábavné, lehké čtení.
Dámy, tohle se vám prostě bude líbit.
Pánové, neohrnujte na tím nos, naopak, pronikněte do myšlení žen, které je nám tak často ma míle vzdálené.

Alex_Jura
02.12.2018 4 z 5

Solidní oddychovka. Četla jsem ji dávno předtím, než jsem viděla film, což obecně je vždycky asi ta lepší varianta. V celé řadě scén se člověk více méně pozná. Vtipné bez nutnosti šroubovat tu vtipnost nad hranici únosnosti. Rozhodně stálice knihovny, vždycky mi zlepší náladu.

BlueTer
21.11.2018 5 z 5

Já teda četla knihu až po shlédnutí filmu, ale můžu přiznat, že mě vůbec nezklamala. Knížka je vtipná, čtivá a film je jí velmi podobný. Za mě palec nahoru, dokáže rozesmát a Bridget je prostě jako kamarádka :)

Mixy
11.11.2018 3 z 5

Nevím proč, ale čekala jsem od knihy něco více. Asi vzhledem k filmovému zpracování. Kniha se stala mojí útěchou během cestování, ale znovu bych po ní nesáhla. Stejně jako film, stačilo jednou.

petranecka
08.11.2018 3 z 5

Prostě oddechovka :)

Pythonissam
18.10.2018 2 z 5

Znám všechny 3. díly filmu, které znám už nazpamět a tato kniha je spíše fajn na odpočinek a lehce na pobavení. Ale bohužel nedostane moc kladné hodnocení... Nevěřím sama tomu, co napíši, ale v tomto je film lepší jak kniha, a to jsem se na knihu hrozně těšila...

any37
27.09.2018 5 z 5

Vtipná, oddychová a přečtená jedním dechem. Film jsem neviděla, ale jestli bude alespoň tak z poloviny dobrý jako tato knížka, tak se divím že nedostal Oskara. Jedna z nejlepších knih co jsem za poslední dobu četla. Určitě se co nejdříve vrhnu na další díly, které - doufám - budou stejně skvělé.

Péťa1950
20.09.2018 1 z 5

Film jsem neviděla, knihu jsem asi měla číst o třicet let dříve. Dvě třetiny knihy jsem čekala, jestli se změní scénář, večírky, kocovina, cigarety probírání osobního života se známými, láska , snaha o trvalý vztah. Poslední třetina trochu jiná. Celé psané s nadsázkou , podobně jako knihy Haliny Pawlowské. Lehké čtení na dovolenou. V době vzniku knihy "singl"-velký problém, nyní životní styl velké části žen i mužů.

kykiryki28
20.09.2018 5 z 5

Filmy této série jsem už dávno všechny viděla, ale teprve nyní jsem se dostala ke knižní formě a ... byla jsem opravdu mile překvapená! Tak vtipnou knížku formou osobního deníku jsem opravdu dlouho nečetla! Opravdu úžasná relaxační kniha, která zvedne náladu snad každému! Doporučuji!

katy87
29.08.2018 4 z 5

Ke knize jsem se teď vrátila ani nevím po kolika letech, všechny 3 filmy už jsem také viděla. Že je příběh naprosto nereálný, Bridget alkoholička, závislá na cigaretách a naprosto nesmyslně myslící si, že je tlustá (váha 58 kg je pro ni alarmující)? Ano, je to tak. Nicméně je záměr knihy pobavení a nadhled, a to se povedlo - já se bavila od začátku až do konce :-).

kaja77
25.05.2018 4 z 5

no pobavilo mně to až jsem nečekala jak moc :D fakt dobré. srovnání s filmem je jedna z prvních věcí, která člověka napadne... ale tady mi příjde, že film je bezva a kniha taky bezva.... moc často u mně kniha versus film takto 50:50 nekončí, skoro vždy vítězí kniha.... ale asi to je hereckým obsazením a dávkou nostalgie ... nevím

pegasek
29.03.2018 1 z 5

Ke knize jsem se vratila po 15letech,kdyz jsem ji cetla jako 17leta,tak me bavila hodne,ale nyni s odstupem casu na me pusobi spise nudne-hlavne v prvnich dvou tretinach knihy,ale diky posledni tretine knihy,ktery byl trochu vice zazivnejsi se tato kniha dala docist

Andrée
19.03.2018 4 z 5

Baví mě to.
Nejednou jsem se u knihy dost pobavila. Bridget je na trapasy fakt třída, ale je to kouzelný. Mám ji moc ráda. Knižní i filmové zpracování se mi moc líbí.

P.S. Daniel je takový parchant!

Knižní střípky
13.02.2018 3 z 5

Kdysi dávno, když kniha u nás vyšla poprvé, jsem si ji hned musela přečíst a moc se mi líbila. Ale uběhlo již mnoho let od té doby a já se ke knize nyní vrátila a uznávám, není to žádný zázrak. Stokrát více se mi líbí v tomto případě film a už u něj asi zůstanu. Knihu již potřetí s největší pravděpodobností za dalších dvacet let číst nebudu.

Vendulik
12.02.2018 2 z 5

Velice průměrná kniha. Těšíla jsem se na knihu plnénou nápěti, ale vesměs to byly jen bláboly.

bookcase
02.02.2018 4 z 5

Čas od času si dávám opáčko. Baví mě pořád, i když s postupujícím věkem ji vnímám trochu jinak. Každopádně její matka mi leze na nervy pokaždé.

Julinka679
28.01.2018 4 z 5

Já se bavila! Bridget je prostě jedním slovem trhlá. Daniel se mi moc nelíbil ale Mark Darcy s véčkovým svetrem a vtipnými ponožkami na začátku taky ne. Bridget evidentně nemá nouzi o chlapy ale ani o trapasy. Samozřejmě nechybí ani nějaké to drama v podobě její "trhlé" matky - vážně nevím, po kom to ta Bridget má :D
Za mě pohodové čtení, které máte za chvilku přečtené, u kterého se zasmějete a budete Jonesové přát její happyend :-)

Nomia
13.01.2018 2 z 5

To co ve filmové verzi funguje a dokáže působit vtipně, tak oproti tomu v knižní verzi skřípe. Bridget mě velmi často spíš iritovala. Tři hvězdičky, ale notně k tomu přispěl idol dívčích srdcí, pan Darcy.