Bridget Jonesová – S rozumem v koncích

Bridget Jonesová – S rozumem v koncích https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7817/bmid_bridget-jones-bridget-jonesova-s-ro-6k2-7817.jpg 4 727 88

Bridget Jones série

Druhá kniha s ženskou hrdinkou Bridget má stejně jako kniha první – Deník Bridget Jonesové (česky AURORA 1998 a 2001), všechny předpoklady, aby zaujala a pobavila nejen čtenářky, ale všechny čtenáře, kteří mají rádi inteligentní humor. S hlavní hrdinkou Bridget se setkáváme v době, kdy se jí splnil sen – získala perspektivního partnera. Po měsíční známosti s Markem Darcym však zjišťuje, že není všechno zlato, co se třpytí. Trnitá cesta k získání duševní rovnováhy zralé třicátnice je opět popsaná s vtipem, sebeironií a šarmem moderní, inteligentní a chytré ženy.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Aurora (Praha)

Bridget Jones: The Edge of Reason , 1999

Harry Potter
13.10.2017 3 z 5

Druhý díl je vtipnější než ten předchozí, ale jaksi se z toho vytratila ta cynická Bridget, která měla pro vše nějakou trefnou poznámku, a která hrdě hájila práva všech singlů.
Druhý díl více staví na situačním humoru, Bridget se stávají velmi komické situace, které jsou sice nesmírně vtipné, nicméně působí poněkud neskutečn
ě.

holy17
10.10.2017 3 z 5

Vtipná kniha, která stojí za to přečíst v těžších chvílích nebo jen pro pobavení, nicméně 1. díl byl pro mě lepší.

ddkk
03.10.2017 3 z 5

Zábavné, vtipné, milé...jako všechny knihy o Bridget. Stále hubne, stále končí s popíjením i kouřením...máme ji rádi. Tak takhle asi.

ThePeace135
18.08.2017 3 z 5

Zatímco film se téměř celý odehrává v Thajsku, v knize si na výlet za všechny prachy musíme počkat téměř až do konce a předchází mu opět celá řada trapných, trapnějších a nejtrapnějších situací milované Bridget :) B. J., jak ta filmová, tak ta z papírových stránek, je jednou z mých největších srdcovek, bohužel mě ale druhý díl jejích životních eskapád moc nenadchl a nebavil... Bridget, která se na konci prvního dílu konečně dala dohromady s Markem, s ním na začátku druhého dílu zase není, aby se nakonec zase dali dohromady, kdo by to byl řekl :D ale budiž jim odpuštěno, protože šílenou Bridget, upjatého Marka a nenapravitelného Daniela prostě nejde nemilovat. Tak či tak, pro mě nejslabší díl z celé série.

TaLu
11.05.2017 4 z 5

Přečetla jsem již dávno, pamatuji si, že nejvíce jsem se smála, když Bridget psala vánoční pohledy v podroušeném stavu a pak je odeslala :o)) Nevím, v kterém je to díle, ale podle mne tato scéna ve filmech chybí. Filmy má ráda moje dcera, ty jsem viděla opakovaně a určitě se na ně podívám znovu.
Ale kniha mne bavila rovněž.
Překvapilo mne, že tady nemá vyšší hodnocení.

juli2
05.03.2017 4 z 5

U knihy jsem se skutečně bavila. Oddechové čtení, které stojí za to :-)

pegasek
29.01.2017 5 z 5

Super pohodové čtení

jana277
15.01.2017 4 z 5

Oddychovka, pobaví.

Jayak
06.01.2017 5 z 5

I pokračování deníku je vtipné, první díl, ale nepředčila.

Hřibče
07.11.2016 3 z 5

Souhlasím naprosto s komentářem od Exitus. Úplně stejně jsem šla na druhý díl hned po prvním, no a nebylo to špatné, taky jsem se u knihy bavila, ale první díl mě nadchnul více. Asi mi tu chyběly scény s Danielem. :D Každopádně Mark Darcy, ať už filmový či literární, je božský. :)

exitus
31.10.2016 3 z 5

Četla jsem hned po prvním díle, u něhož jsem se výborně bavila. Druhý díl už není tak silný jako první, tak jako v jedničce jsem se smála asi jen u rozhovoru s Colinem Firthem - je půvabné, že do filmu obsadili herce, o němž v knize hrdinka sní (a co si budem povídat, Colin filmům přináší spoustu plusových bodů).

wendulka321
10.07.2016 5 z 5

Bavila mě moc, tak jako ten první díl.

lapagerie
27.04.2016 4 z 5

Mám radši první díl, ale i ten druhý si vždycky ráda přečtu.

petra4080
23.02.2016 3 z 5

První díl byl dle mého názoru lepší, na druhou stranu jsem se u knížky zasmála a odpočinula jsem si.

sarekaslukova
04.12.2015 4 z 5

Knížka se mi líbila možná ještě o trochu víc než první díl. Sice na chování Bridget jsem úplně vysazená a asi takového člověka v mé blízkosti bych snášela velmi těžko :-), ale alespoň se bylo čemu zasmát. Jsem ráda že Mark Darcy neodešel ze scény a doufám, že se objeví i ve třetím díle deníku.

sBety
01.09.2015 4 z 5

Bridget je pořád a stále skvělá. Jen jsem to dočetla a už bych to četla znovu! Bohužel ubylo momentů, kdy jsem se opravdu nahlas zasmála jako u prvního dílu.. možná proto, že jsem knihy četla hned po sobě a hlavním smyslem nebylo se pobavit, ale zjistit jak to teda nakonec dopadne! Taky jsem si všimla, že je tam nějak moc momentů " Marc Darcy se náááhodou objeví, stane se trapas a zas nic" nicméně tyhle části jsou ty nejvtipější.:)

CamilleTyler
16.02.2015 1 z 5

Upřímně, tahle kniha byla sice humorná, ale nelíbila se mi tolik, jako první díl. Je to oddychovka, ale ke konci mě už ani nebavilo to číst...prostě na mě nějak nezapůsobila.

_Michelle_
16.02.2015 4 z 5

Velice příjemné a pohodové čtení, které člověka alespoň na chvíli osvobodí od starostí všedního dne.

ujunka
21.01.2015 3 z 5

Libila se mi vic nez jednicka...spousta humornych situaci. Zapomenout si nasadit lyze, nebo naposilat vanocni prani kdyz jste uplne namol a pak zpetne zjistit co jste vlastne vypotili a odeslali... To je cela Bridget :-D oddychovka s davkou humoru :)

Fairiella
03.01.2015 4 z 5

Četla jsem v angličtině a přesto se kniha četla celkem sama. Dobrá oddechovka.

láska pro ženy zfilmováno Velká Británie

Helen Fielding