Bridget Jonesová – S rozumem v koncích

Bridget Jonesová – S rozumem v koncích https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7817/bmid_bridget-jones-bridget-jonesova-s-ro-6k2-7817.jpg 4 727 88

Bridget Jones série

Druhá kniha s ženskou hrdinkou Bridget má stejně jako kniha první – Deník Bridget Jonesové (česky AURORA 1998 a 2001), všechny předpoklady, aby zaujala a pobavila nejen čtenářky, ale všechny čtenáře, kteří mají rádi inteligentní humor. S hlavní hrdinkou Bridget se setkáváme v době, kdy se jí splnil sen – získala perspektivního partnera. Po měsíční známosti s Markem Darcym však zjišťuje, že není všechno zlato, co se třpytí. Trnitá cesta k získání duševní rovnováhy zralé třicátnice je opět popsaná s vtipem, sebeironií a šarmem moderní, inteligentní a chytré ženy.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Aurora (Praha)

Bridget Jones: The Edge of Reason , 1999

barbora5058
15.01.2020 3 z 5

Vždy je kniha lepší než film, bývá to pravidlem, ne však u této knihy. Filmy mám opravdu moc ráda a dlouho jsem se těšila, až si příběhy přečtu i jako knižní zpracování. 1. knížka mě opravdu bavila, bylo to správně trhlé jako Bridget, supr oddechovka. Ale tahle kniha - možná můj názor ovlivňuje opravdu výborné zpracování filmu, musela jsem se do knížky nutit, někdy byl příběh opravdu hodně přitažený za vlasy, ale v některých situacích mě zas Bridget překvapila svou vyzrálostí. Jsem ráda, že jsem dočetla, nicméně také mě překvapilo v kolika situacích se děje kniha vs. film rozchází - například žádost o ruku, souboj v kašně,... Za mě max 3 body, slibovala jsem si, bohužel, víc.

Taralcielle
30.08.2019 4 z 5

Milé čtení. Druhý díl je také docela dobrý. Praštěná Bridget pobaví i po letech.

Awaria
30.07.2019 3 z 5

Chování Bridget už mě nějak unavovalo a stále jsem si říkala, proč se proboha nechová alespoň trochu dospěle. Přitom si pamatuji, že filmy se mi líbily. Tento styl je nejspíš dobrý leda tak na krátký odpočinek jeden večer, ale ne pro čtení, které nutně zabere více času.

Ufonka123
10.07.2019 5 z 5

Super sranda, knížka, kterou můžu číst pořád dokola :)

Kalima206
01.02.2019 1 z 5

Druhý díl pro mě opravdu slabý, hodně sem se do čtení musela nutit. S filmovým zpracováním se to nedá srovnat a bohužel musím říct, že knižní se mi vůbec nelíbilo :(

Grepiiik
22.11.2018 5 z 5

Do Bridgit jsem se zamilovala pomocí filmů :D a musím říct, že obojí je skvělé.

kykiryki28
20.09.2018 5 z 5

Druhý díl této série byl skvělý. Sice se mi více líbil první díl, ale tato kniha taky ušla. Byla to prostě zas ta úžasná "praštěná" Bridget, která po každé pobaví!
Nejvíce se mi líbila ta část, kdy se setkala v Římě s hercem Colinem Firthem a dělala s ním rozhovor do novin :-D To jsem opravdu pukala smíchy!!!

Knižní střípky
30.07.2018 3 z 5

Po letech jsem znovu vzala do ruky Bridget, když už jsem se před časem vrátila k prvnímu dílu. A i zde musím konstatovat, že kdysi před lety se mi kniha líbila více. A řekla bych, že v tomto případě, zcela výjimečně, musím naznat, že filmy se mi líbí více.

jahoda444
12.07.2018 3 z 5

Filmy o Bridget jsem měla vždycky ráda, a proto jsem se na tuhle knížku těšila, protože kniha je vždy lepší než film...no, ne v tomto případě.
Každopádně přečtení nelituji, protože jako oddechovka to bylo skvělé...hlavně konec, tam jsem se upřímně zasmála.

vodovodnice
11.07.2018

Naprosto souhlasím s Danielosbourne. Sranda je, že i já jsem našla tuhle knížku v knihobudce (konkrétně na Karláku v Praze).
V 99% je knižní předloha lepší než samotný film, ale tady se moje očekávání od knížky zklamalo. Film je mnohanásobně lepší než tato knížka (první díl jsem nečetla, takže nemám srovnání, ale filmy jsem viděla všechny).
Jsem v knížce už za půlkou a zasmála jsem se jen tehdy, když jsem četla pasáž o tom jak své kamarádce hlídala tři děti a nestihla se obléci a byla v průhledném župánku a pak se musela oblékat před dětmi :-)
Jinak mne zatím knížka jenom zklamala.
... Až knížku dočtu pošlu ji zase do světa v knihobudce na Karlově náměstí v Praze :-)

Devil-Ivet
08.07.2018 4 z 5

Oddechová četba, která vykouzlí úsměv na tváři snad každému. Bridget je sice chvíli šťastná jako blecha, ale je ještě zmatenější, než kdy předtím. Od toho se odvíjí její život, trapasy a osudové chvíle. Po celou dobu jsem jí fandila, aby svého rytíře našla. Vždyť si to zaslouží.

janyska13
04.05.2018 2 z 5

První díl se mi líbil mnohem víc, tento byl dost nudný.

danielosbourne
09.04.2018 2 z 5

Bridget Jonesovou jsem vůbec neměl v plánu číst, ale když se mi dostala náhodně do ruky v knihobudce, tak jsem jí tam nemohl nechat. Očekával jsem od ní odpočinkové čtení a notnou dávku zábavy. Nedá se upřít, že bych si u knihy neodpočinul, ale zábava se jaksi vytratila. U čtení mě udrželo pouze to, že miluji filmy o Bridget Jones a zajímalo mě, kolik bude mít kniha společného s filmem. Něco společného se našlo, ale jak se ukázalo, tvůrci si pro film mnohé upravili a musím říct, že k lepšímu.
Nevím jestli je to tím, že je kniha psaná primárně pro ženy, ale já jsem nenašel jediný moment, který by mě skutečně pobavil. Přišlo mi, jako by autorka Bridget násilně vtlačovala do svízelných situací, což asi mělo samo osobě vytvořit tu zábavnou část, ale za mě se to nepovedlo. Většinou to bylo trapné a skutečně vynucené.
Dvě hvězdy nakonec dávám za to, že opravdu nebylo nějakým utrpením knihu dočíst, i když mi to nic moc nedalo, a že autorka vytvořila samotnou postavu Bridget Jones a dala tak předlohu skvělým filmům, které mě na rozdíl od knihy velice baví a zlepšují mi náladu. Alespoň mě kniha navnadila k tomu, abych se na filmy s Bridget Jones opět podíval.

GaleW
16.03.2018 3 z 5

Souhlasím s komentářem níže, vtipné, ale zdlouhavé, na mnoha stránkách se vlastně opakuje pořád totéž dokola. Jednoznačně nejlepší část je rozhovor s Colinem Firthem, to jsem se smála i nahlas v autobuse :-)

Julinka679
27.02.2018 5 z 5

Mnohem více zábavný, zajímavý, "praštěný" příběh Bridget, který si mě naprosto získal. Hodně jsem se u knihy bavila a nemohla se od ní odtrhnout... Už v prvním díle jsem si pod "Markem" představovala Colina Firtha a najednou s ním Jonesová dělá rozhovor, který se v přepisu ukázal jako trochu zpackaný ale dost vtipný. Hodně jsem se nasmála když se Bridget snažila z nebohého Colina dostat informaci ohledně pana Darcyho a jeho košile = "Tam došlo k převleku. - Tam došlo k převleku?" :D
Skvělá knížka, která i když jste "S rozumem v koncích" vám pomůže a pobaví :-)

Jahoda197
23.02.2018 4 z 5

První díl byl lepší, ale i tak jsem se dobře bavila, i když na můj vkus trochu moc dlouhé.

Tofinka
16.12.2017 3 z 5

Tuhle knihu jsem četla jen a pouze kvůli čtenářské výzvě, ale jsem celkem ráda, že jsem si ji přečetla. Byla to milá knížka u které se člověk zasměje, ale nemá potřebu si ji číst znovu (tedy alespoň v mém případě)...

Jediná postava, která mi celkem přirostla k srdci byla malá Constance, ta byla prostě super... :D

AdelBer
14.11.2017 4 z 5

Tento díl se mi možná líbil víc než ten první. Moc se mi také líbí, že film není stejný jako kniha, takže když tu knihu člověk čte po zhlédnutí filmu, tak se nenudí.

wiix
27.10.2017 3 z 5

Mám síce pre Bridget slabosť a prvú knihu aj film môžem stále dokola čítať/pozerať, ale toto malo dlhý rozbeh a miesta, ktoré boli aj nudné aj príliš pritiahnuté za vlasy.

Mermaid
22.10.2017 2 z 5

U tohoto dílu už vůbec nechci srovnávat s filmem, tam byla ta zápletka prostě lepší! Bridget byla v knize opravdu s rozumem v koncích. Jinak by se nemohla chovat tak nereálně, nelogicky, často mi tím byla až protivná a uprimně jsem netušila, co na ní Mark ještě vidí?! Taky tam byla urputná snaha o nějakou legraci. Co nejhoršího by se asi tak mohlo stát? Stane se to! V knížce určitě.
Víc tu část se svatbou považuju za hodně špatnou, je typickým příkladem výše uvedeného, plus ještě nemožná agitka singlů. V prvním díle bylo většinou vše řečeno lehce, mezi řádky, tady si nejsem jistá, jestli by se pod to někdo svobodný podepsal.
Kniha měla i své světlé okamžiky, ale hodně bych proškrtala.

láska pro ženy zfilmováno Velká Británie

Helen Fielding