Bridget Jonesová: Láskou šílená

Bridget Jonesová: Láskou šílená https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208314/bmid_bridget-jonesova-laskou-silena-Pqc-208314.jpg 3 716 183

Bridget Jones série

Bridget Jonesová se vrací po téměř šestnácti letech na scénu. Leccos se bezpochyby změnilo, ale hodně toho zůstalo při starém. Pravda, Bridget zestárla, sama vychovává dvě děti, ale na jejím přístupu k životu se nezměnilo zhola nic. Někde pod povrchem té současné dospělé Bridget je pořád ta rozpustilá třicítka, co se po hlavě vrhá do nových dobrodružství, věří v lásku až za hrob, je magnetem na trapasy a neustále řeší svou váhu. A i když do jejího seznamu předsevzetí přibyly nové výzvy („Přestanu před dětmi varovně počítat „Raz… dva…“, aniž jsem rozhodnutá, co vlastně udělám, až řeknu „tři“…“) a některé zůstaly stejné („Nebudu jíst víc než tři Big Macy nebo panini se sýrem a šunkou ze Starbucks týdně…“), je jasné, že Bridget, kterou milují miliony čtenářů po celém světě, je zpátky v plné polní. Bridget je zpět a je prostě skvělá! Budete se smát, budete plakat a hlavně – budete ji milovat!... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR) , XYZ (ČR)

Bridget Jones: Mad About the Boy , 2013

Anna.Pech
13.03.2024 4 z 5

Kniha je pecka, ale film byl kupodivu lepsi.

Morfyk
31.01.2024 1 z 5

Poslechnuto jako audiokniha.

Co tohle bylo? To bylo něco otřesného, autorka se snad zbláznila. Trapné části, různé pasáže... Normálně bolelo to poslouchat. Viz. důležitá věc jako je jednání ohledně scénáře k filmu a Bridget není schopná na 30 minut vypnout telefon a věnovat se jednání a autorka do toho bude cpát, jak Bridget musí čumět na mobil a odpovídat na dotazy ohledně vší a filcek?

To snad není ani možné, u tohoto jsem si říkal, že tak absolutní výplach mozku nemám zapotřebí. Strašné, otřesné, nikomu nedoporučuji a ani to nezachrání ta poslední část, která stála jakž takž za to.

Hodnocení 10%

PinkBunny
11.01.2024 4 z 5

Oddychová beletrie z prostředí Británie let minulých. Za mně fajn.
Slyšeno jako audiokniha.

Gracinka
27.09.2023 2 z 5

Bridget miluju, ale tahle po několikáté nastavovaná kaše stála za prd. Jako film bych si to představit dokázala, ale knížka byla dost o ničem. Do čtení jsem se musela téměř nutit. Líbila se mi čtvrtá část.

Pogy
27.05.2022 4 z 5

Bridget mám moc ráda a knížka se mi nečekaně líbila :-)

roman9276
06.09.2021 2 z 5

No... Co říct, knihu jsem dočetl s velkým sebezapřením. Mrzel mě ten velkej skok mezi prvním a druhým dílem. Kniha už hodně pokulhávala za předchozími díly, humor byl už hodně suchej, ale byl jsem rád, že jsem se dozvěděl jak to s Bridget dopadlo.

lenkaBajza
28.02.2021 3 z 5

Jak se píše níže, příjemná oddechovka, přečíst se to dalo... ale nebyla to stará dobrá trapná Bridget:) Pár velmi vtipných momentů bych spočítala na prstech jedné roku, jinak děj prostě plynul a nic moc se nedělo.

Tesset
26.12.2020 4 z 5

Tenhle díl mě bavil více než předchozí dva. Aby to mohla být Bridget, muselo se stát, to co se stalo (i když mě to neskutečně mrzelo). Super.

barbora5058
22.10.2020 3 z 5

Ale jo no, dá se přečíst. Od poloviny knihy mě příběh začal trochu bavit. Kdo hledá pohodovku, kniha splňuje, ale rozhodně je horší než 1 a 2. Moc nechápu záměr tohoto dílu - Mark + děti, když je potom ještě vydaný díl Bridget, která čeká dítě - zfilmováno. To se chystám číst, ale moc to nedává smysl. Pohodovka pro fanoušky Bridget.

lencin
29.09.2020 3 z 5

Bridget po letech.
(2015)

crazyslunicko
27.09.2020 4 z 5

(SPOILER) Moje první kniha o Bridget Jones. Viděla jsem pouze film v televizi. Bridget po Markově smrti vychovává sama své dvě děti a stávají se ji přitom dost humorné situace. Velice milá kniha o tom, jak se samoživitelka snaží o milostný vztah s koženou bundou a kolouškem.

pegasek
26.09.2020 2 z 5

Na knize byl fajn začátek a konec.Knihu jsem dočetla silou vůle.samotny příběh knihy by stačil tak tři kapitoly a ne tak nekonečnou knihu.docteno a posilam dál.

Nicolka77
15.09.2020 4 z 5

Pro mne osobně, nejlepší díl! Líbilo se mi jak v tomto díle Bridget neřešil tolik zbytečností jako v předchozích dílech (počet vypitych skleniček alkoholu, počet vykorenych cigarety...). Takže za mě zatim nejlepší díl, uvidím jak to bude s posledním dílem.

spajdinka
03.08.2020 3 z 5

Bridget, už si mi chyběla, po dlouhé době jsem se zase zasmála a potvrdila jsem si, že s těmi dětmi na tom nejsme tak špatně :) Oddechové fajn čtení, na léto jak dělané. Poslouchala jsem jako audioknihu a v podání paní Hudečkové skvělé.

Worbitka89
16.06.2020 5 z 5

Další příběhy smolařky Bridget, od které už víte, co můžete čekat. Pohodové oddechové čtení, knihu jsem si užila, krásně u ní vypnula, ikdyž občas mi jí (a jejich dětí) bylo líto. Jsem ráda, že seznam úkolů - dnes musím udělat + důležitost - si nevytvářím sama :D

d.a.s.a
14.06.2020 1 z 5

Tak prdy stále dokola..to už je moc. Kazí to dojem z celé knihy,jinak by to byla taková klasická lehce podprůměrná oddychovka na pláž.

niki-chan
06.04.2020 3 z 5

Velmi velmi oddechové čtení. Místy mi přišlo, že nečtu o Bridget, ale o nějaké neschopné a trapné ani nevím co. A ty prdy negativní pocit jen potvrdily. Zklamání.

pujec
20.02.2020 3 z 5

Nějak jsem se nemohla začíst, trvalo mi to skoro do půlky knihy. Pak jsem si vsugerovala, že se nejedná o Bridget, ale úplně jinou hrdinku, a šlo to samo. Prostě tohle už není klasická BJ. Mark nemá být mrtvý, to prostě nejde.
Oddechovka to částečně je, nicméně místy byla kniha až moc smutná.

Taralcielle
30.08.2019 3 z 5

Slabý průměr. S prvním deníkem se nedá srovnat. Možná kdyby to nebyla Bridget, ale příběh zase někoho jiného, dala bych vyšší hodnocení.

ladyba
21.08.2019 2 z 5

Nějak mi mrtvý Mark Darcy nesedl, autorka by udělala lépe, kdy tento příběh nevnucovala Bridget a spol., ale zvolila nové postavy a zbytečně nediskreditovala ani Daniela Clevera.

láska ženy humor pro ženy

Helen Fielding
britská, 1958