Bridget Jonesová: Láskou šílená

Bridget Jonesová: Láskou šílená https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208314/bmid_bridget-jonesova-laskou-silena-Pqc-208314.jpg 3 716 183

Bridget Jones série

Bridget Jonesová se vrací po téměř šestnácti letech na scénu. Leccos se bezpochyby změnilo, ale hodně toho zůstalo při starém. Pravda, Bridget zestárla, sama vychovává dvě děti, ale na jejím přístupu k životu se nezměnilo zhola nic. Někde pod povrchem té současné dospělé Bridget je pořád ta rozpustilá třicítka, co se po hlavě vrhá do nových dobrodružství, věří v lásku až za hrob, je magnetem na trapasy a neustále řeší svou váhu. A i když do jejího seznamu předsevzetí přibyly nové výzvy („Přestanu před dětmi varovně počítat „Raz… dva…“, aniž jsem rozhodnutá, co vlastně udělám, až řeknu „tři“…“) a některé zůstaly stejné („Nebudu jíst víc než tři Big Macy nebo panini se sýrem a šunkou ze Starbucks týdně…“), je jasné, že Bridget, kterou milují miliony čtenářů po celém světě, je zpátky v plné polní. Bridget je zpět a je prostě skvělá! Budete se smát, budete plakat a hlavně – budete ji milovat!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR) , XYZ (ČR)

Bridget Jones: Mad About the Boy , 2013

Imis
26.06.2019 1 z 5

Knihu jsem koupila v akci jako audioknihu a musím říct, že mě opravdu ani trochu nebavila. Asi při 5. kapitole mi už výrazně začalo vadit, že se v podstatě jedná o deník, ve kterém se neustále opakuje to samé. Váha, počet odeslaných SMS, počet přijatých SMS, počet folowerů na Twiteru a to neustále dokola ve každé kapitole. Velké zklamání.

liana 12
27.05.2019 2 z 5

Oddechovka, čte se to samo, pasáže s twitterem vyloženě přeletíte a knihu máte hned přečtenou, ale!!!
PRDY? Vážně? Já Vám nevím, možná jsem suchar, ale tento druh humoru mi přijde lehce fádní. Ano, byly tam super chvilky, kdy se zasmějete, ale na oddychovku tam bylo z mého pohledu přece jen moc mrtvých. Bylo mi Bridget líto a už jsem ji spíš litovala, než bych se s ní smála. No nic.

Sarajana
13.05.2019 4 z 5

zajímavé pokračování příběhu, nepředvídatelné, je to velmi dobrá kniha

SleepyAllDay
05.03.2019 3 z 5

Tak moc jsme se na Bridget těšila. Zvolila jsme ji jako odpočinkové čtivo na dovolené. Ze srdce jsem se u určitých pasáží zasmála, pobavila.

Každopádně, kdyby bylo Bridget stále třicet, ok. Ale aby v 50 letech psala o prdech a já nevím čem.. už mi to přišlo takové nevhodé. Twitterování ok, měla jsem chuť si ten Twitter též založit, když je to tam tak skvělé, no naštěstí jsem nevymyslela žádnou vhodnou přezdívku.
Co mi strašně moc začalo vadit byly její tmavě modré šaty. Bože, to nemá nic jiného na sebe než ty příšerný šaty?

Starou tragickou Bridget jsem měla ráda, je mi jistým způsobem hodně blízká, ale myslím, že v padesáti letech by už měla mít nadhled a nechovat se tak jak se chová.

Kniha se četla dobře, v podstatě sama, ale už to tak nějak nebylo ono, sice se zde objevuje Daniel, ale Mark chybí. Pořád jsem tak nějak doufala, že se na konci knihy Bridget vzbudí a všechno bude v pořádku... ale život je život...

jana5661
20.02.2019 4 z 5

Bridget Jones je moje oblíbená oddychovka, po dni v práci úplně ideální čtení. Tento díl byl sice trochu slabší, ale stejně ji mám ráda.

Simstr
12.02.2019 4 z 5

Nečekala jsem žádné literární veledílo :-) oddychovka, pobavila jsem se :-)

Narissa
06.02.2019 odpad!

Tohle bylo celé špatně. Děj nijaký, zcela zmizel humor (až asi na dvě scénky)... Jednoduše všechno špatně. Úplná škoda, že tahle kniha vyšla.

Devil-Ivet
03.12.2018 4 z 5

Nečekala jsem nic mistrného a byla jsem mile překvapena. Lepší průměr, který mě pobavil. Na odreagování a nabrání dobré nálady po těžkém pracovním dnu to může být dobré čtení.

petra3895
26.11.2018 4 z 5

odporúčam, aj keď miestami má dej trošku slabé miesta. ako oddychovka skvelé. kniha pobaví viacerými situáciami tak ako aj predošlé knihy ;)

lalikpepa
17.10.2018 4 z 5

Tak tohle mě ze začátku vůbec nebavilo. Bridget zestárla a tak i starosti a situace, které řeší se výrazně proměnily. Neměla jsem zpočátku l textu noc blízko a napoprvé jsem knihu odložila. Vrátila jsem se k ní asi po dvou dnech a kupodivu ji dočetla za odpoledne. U příhody s botoxem jsem se od srdce smála jako u předešlých dílu. Přeci jen je tahle poslední knížka o něco slabší a za mne jí něco chybí. I přesto to bylo příjemné čtení na pohodu. Pokud chcete něco nekomplikovaného a lehkého, máte Bridget rádi, tak doporučuji.

Mia07
14.07.2018 4 z 5

Asi nejslabší kniha o Bridget, ale i tak prostě srdcovka :-) Je to trochu jiné, ale pořád je trhlá. Člověk s ní někdy cítí a ta ztráta Marka je někdy na slzu.

Julinka679
08.05.2018 4 z 5

Bridget bez Marka a s 2 dětmi mi sice k srdci také přirostla ale přeci jen mé cítění je stále u té 30-leté a trhlé...
Tato Bridget je sice stále stejná ale i když uběhlo už 5 let tak se stále nevzpamatovala ze ztráty Marka, narazila si kolouška, vychovává 2 děti a v životě se pořád jen plácá.
Občas byla naše milá hlavní hrdinka doslova na facku ale i tak jsem knihu ráda četla a přála jí další happy end :-)

evismaior
23.04.2018 3 z 5

65% - a to ještě jenom pro tu nostalgii za někdejší Bridget Jonesovou. Tohle bylo o poznání slabší než předchozí díly - kde jsem s třicetněcoletou Bridget souzněla, tak padesátiletá Bridget je většinu knihy doslova na pěst - pět let od smrti Marka sedí pořád doma, píše (nebo spíš občas myslí na to, že by měla psát) pochybný scénář, ve skutečnosti tráví čas sledováním počtu followerů na Twitteru (kam ale nepřispívá zjevně ničím, proč by ji normální člověk sledoval), psaním smsek (a to i na jednáních o scénáři) a brouzdnáním po seznamkách a svých fantaziích o chlapech, k čemuž jí povětšinou pouhou kulisu tvoří její dvě malé děti odložené u televize/videoher. Byla jsem zvyklá na to, že Bridget pracovala, sice dost šíleným způsobem, ale prostě chodila do práce jako normální lidi. Teď nedělá nic, jen když chůva zrovna nemůže, tak (většinou pozdě) vyzvedne děti ze školy. A tímto úmorným stylem se nesou tři čtvrtiny knihy. V poslední čtvrtině se naštěstí konečně dočkáme více prostoru pro chlapa, který Bridget miluje takovou, jaká je (ono to jinak fakt nejde), vrátí ji zpět do reality, odkryje bolavá místa, no a to jsem si ke konci i poplakala, i když jsem si musela odmyslet tu obvyklou zápletku "On někoho má! Aha, tak teda nemá." Jenže pročíst se k tomu nebylo vůbec lehké.

maizy
30.01.2018 2 z 5

Předchozí díly s Bridged byly moc fajn a já jsem se těšila na další pokračování. Bohužel mě tento díl zklamal. Za začátku nadšená, ale ve finále jsem se ke čtení musela nutit.

LivN
29.01.2018 odpad!

Další díl Bridget! Čekala jsem že to bude fenomén, protože dva díly před tím fenomén byly, ale už to nebylo ono steží jsem tu knížku dočetla. Autorka se snažila o cambek a moc se jí to nepodařilo. Něco tomu chybělo.

Bublinka.
05.01.2018 2 z 5

Ze začátku jsem s tím docela bojovala, první dva díly jsem přečetla o dost rychleji. Možná to bylo obdobím, kdy jsem je četla, možná to bylo tím, že jsem první poslouchala audio knihu- Těžko říct. Rozhodně nebylo to nijak převratné a asi jsem měla Bridget radši jako ztřeštěnou třicítku. Možná jsme se s Bridget s rozumem v koncích měli rozloučit, nebylo to už ani vtipné a něco tomu chybělo. Prostě "nenadchne, neurazí".

Majinkazam
11.12.2017

Čtivá oddychová knížka, která ujistí každou čtenářku o tom, že žádná není dokonalá... Myslím si, že jsou lepší knihy, ale za mě dobré :)

Mermaid
10.11.2017 4 z 5

Toto byl zatím nejlépe napsaný díl ze všech. Nelze samozřejmě srovnávat s filmem, který není, ale bylo poznat, že autorka spolu s Bridget (trochu) dospěla a nechala si spoustu těch šílených a nepravděpodobných náhod a nehod z předchozích dílů od cesty. Nebo HF třeba konečně jen někdo radil, nevím. Každopádně tato kniha je uhlazenější a nebojím se říct milá, ačkoliv ten fekální humor je totálně, ale totálně otřesný a nevěřím tomu, že by pobavil třicetileté koloušky. Maximálně tak čerstvé teenagery.
Taky mi bylo protivné, jak neustále používala zvolání jako "ÓÓÓ, já jsem myčka/pračka/nějaká osoba, podívejte se na mě, jak jsem dokonalá". Tento styl humoru rovněž nechápu a rovná se to termínu "nafoukaní ženáči", který byl v předchozích dílech používaný snad stokrát. Proč??? No a ještě bych mohla pokračovat.
Teď to vypadá, že je to vlastně celé hrozné. Není. A kdo to napsal, ten první dva díly viděl maximálně v televizi. :-D
Pořád ale platí, že Bridget dávám zas o jednu hvězdu víc, než by si asi zasloužila, a to z jakési nostalgie. Není to excelentní veledílo, ale lepší nadprůměr a na odreagování stačí. Jdu číst (zatím) poslední díl.

Space.Junkienka
27.10.2017 3 z 5

Jsou knihy, které by měly zůstat u prvního, (maximálně) druhého dílu.

holy17
10.10.2017 3 z 5

Super čtení na oddych.

láska ženy humor pro ženy

Helen Fielding
britská, 1958