Před svatbou

Před svatbou https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1363/bmid_bridgerton-pred-svatbou-bt7-1363.jpg 4 569 69

Gregory Bridgerton na rozdíl od většiny mužů věří v lásku. A také věří, že až potká tu pravou, pozná ji na první pohled a pak už bude vše jen krásné a dokonalé. Jenže ho nikdy nenapadlo, že jeho vyvolená o něj třeba vůbec nebude stát. Okouzlující slečna Hermione Watsonová totiž miluje jiného. Naštěstí je tu lady Lucinda Abernathyová, její nejlepší přítelkyně, neochvějně rozumná a nesmírně praktická dívka, podle níž Gregory a Hermione logicky patří k sobě. Lucy udělá vše, aby se dali dohromady – nehodlá brát ohled ani na to, že ji usměvavý a bezstarostný Gregory čím dál víc přitahuje. Koneckonců, už léta je zasnoubená a co nevidět se bude vdávat. Ale lásce se poručit nedá a první pohled je někdy klamný. Gregory si bude muset rozmyslet, která z dívek je ta pravá, a pak ji získat dřív, než bude pozdě – před svatbou.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

On The Way To The Wedding , 2006

Gilnien
Gilnien
01.02.2021 3 z 5

Celá série mě velmi bavila, ale stejně jsem se těšila, až ji dočtu a konečně začnu s něčím jiným. Tento díl byl celkem dobrý. Na začátku trochu nuda, na konci až moc divoký spád.

vcielka
vcielka
24.01.2021 3 z 5

Zasa mi to nedalo a skusila som to citat v slovencine. Asi v sestine som to opat vzdala a presla na cestinu. A aby som len tak neprudila, tak som si vyhladala anglicky original a par z tych veci som si vyhladala a porovnala. A musela som si dat za pravdu. Slovensky preklad v mnohych veciach nedaval zmysel a pritom to boli vyznamove banality, ktore nechapem ako mohli prekladatelovi ujst. Par prikladov z mnohych: SK: "Ste to vy alebo pan Edmods," odvetila. "Hej, tak sa vola," suhlasil. CZ: "Bud vy, nebo pan Edmonds," pokrcila rameny. "Tak se tedy jmenuje," zamumlal. Eng: “It’s you or Mr. Edmonds,” she said.
“Is that his name,” he murmured.
Uz len z tohto je jasny ten jemny rozdiel a hlavne, ze on jej nic nepotvrdzuje, ale len si pre seba prekvapene mrmle jeho meno, ktore pocuje prvykrat.
O par malo stran hned dalsia taka nezrovnalost ohladom zasadacieho poriadku. Sk hovori o tom, ze si Gregory sadol vedla Hermione, lebo mu tak prikazoval zasadaci poriadok (prekladatelku vobec netrapi, ze o stranku dalej sa bavi so svagrinou, ze nesedeli vedla seba, ale nabuduce to zariadi), Cz hovori o tom, ze si nesadol vedla nej, lebo nechcel obchadzat zasadaci poriadok a s niekym sa menit, len aby mohol vedla nej sediet. Anglictina suhlasi s ceskou verziou. Tam kde cestina a anglictina pouziva na zaciatku pismeno A, aby len pokracovala vo vyklade toho vsetkeho,co Gregory robi, tam slovencina pouziva slovicko Ale, cim dava Gregoryho konaniam protichodny vyznam. Nejako takto: Cz: Urobil toto. Potom toto. A toto. Sk: urobil toto. Ale potom neurobil toto. No a nakoniec spravil toto. Je toho strasne vela, takze to tu nebudem vsetko rozpisovat. Co sa tyka deja, asi najslabsi pribeh hrdinovia z celej serie. Po tych 7 lepsich castiach ma to vobec nebavilo. Ani neviem, co napisat. Neverila som nicomu, co ti hrdinovia citili, ci robili. Jedina normalna a zmysluplna osoba v celom deji bola matka Bridgertonova a tam to konci. Epilog pritiahnuty za vlasy, hlavne tie neskorsie porody, to akoze fakt? Porodila pri vysivani s tym, ze ked to na nu prislo, tak ho odlozila a potom len raz povedala ach a bolo po porode? Lebo to uz bol jej 8. porod, takze to uz mala cele v malicku? Autorka musela mat zrejme velmi zabavnu spolocnost pri pisani, ked takto trolovala a rozhodla sa to takto poslat redakcii. Chapem, ze sa snazila byt vtipna, ale tentokrat jej to nevyslo. Vlastne, vela veci jej v yejyo casti nevyslo a rozmyslam, cim to moze byt, ze sa autor zrazu tak utrhne z tak dobrej cesty.

Kačka227
Kačka227
18.01.2021 5 z 5

Bavilo mně to. Ale do top 5 z Bridgertonových by se to nedostalo. Dávám pět hvězdiček i za to, že to autorka dopsala :-) Musím říct, že se mi celá série četla vážně moc hezky. A nudných pasáží nebylo moc. Jen teď po dočtení poslední knihy nevím, co budu číst dál. Trochu se mi bude stýskat ;-)

Lee7
Lee7
14.01.2021 4 z 5

Ten konec, vážně.. začátek dramatické napětí.. prostředek - člověk se skvěle baví - konec šplhá se nahoru.. moc pěkný závěr v rodině sourozenců a velké drama na konec.. asi si budu muset udělat rodokmen a zjistit, kdo kolik a kam má dětí.. Jde se vstříc nové sérii Bridgertonovým ;)

Katt15
Katt15
29.01.2020 5 z 5

Krásné

MonaLisa42
MonaLisa42
07.01.2020 3 z 5

Knihu při jejímž čtení jsem se příjemně uvolnila.
Nevím, co jiného bych měla říct, než to, že se jedná o absurdní komedii nebo dokonce frašku. Bohužel to považuji za nejslabší díl. Hlavní hrdinové mi vůbec nepřirostli k srdci. O Lucy si myslím, že je to naivní a hloupé děvče bez trochy sebeúcty. Slova "Láska" a "Miluji tě" mě v této knize už přiváděly k zoufalství. Mrzí mě, že v posledním díle série Bridgerton neproběhlo nějaké rodinné shromáždění nebo rozloučení s celou rodinou. :-(
Na druhou stranu musím přiznat, že jsem se skutečně dlouho tak skvěle nepobavila - Gregoryho kousky a některé rozhovory a situace byly zábavné. Konec byl velice napínavý. Epilog...velice komický. Děkuji!!!

petraj30
petraj30
07.10.2019 3 z 5

Začátek mě hodně bavil, ale po polovině zřejmě spisovatelce docházely nápady, takže to byla taková míchanice a u epilogu jsem obracela oči v sloup.
Mrzelo mě, že je to poslední díl, protože jsem si celou sérii opravdu užila, ale nemělo to ty správné grády jako u předchozích a co mě mrzelo nejvíc na celém dílu, byla "neúčast" předchozích hrdinů z celé série - alespoň nějaký dovětek - škoda (zase si to musím dopsat sama), ale protože mám spisovatelku v oblibě dám 3 hvězdy

ariel platto
ariel platto
06.04.2019 3 z 5

První dvě třetiny knihy dobrý a zbytek už utrpení.

MinaHawke
MinaHawke
23.07.2018 3 z 5

Škoda, celá série se mi líbila, jen tohle je trochu slabší.

Katka313
Katka313
22.05.2018 3 z 5

I já se přidávám k názoru, že poslední díl byl nejslabší. Ze začátku jsem se nemohla začíst, v druhé polovině jsem se zase nedokázala odtrhnout ale konec to byla jedna matlanice :-(, totálně nereálná a překombinovaná. Ale celkově to byla úžasná série. Každý díl měl něco do sebe.

Adelin239
Adelin239
01.05.2018 5 z 5

Krásné zakončení celé série. Spisovatelka opět nezklamala a zakončila celý příběh rodiny Bridgertonových, tak jak se očekávalo. Sice tenhle díl byl pro mě nejslabší z celé série, ale to neznamená, že byl špatný. Naopak se mi velmi líbil. Romantický Gregory se mi moc zamlouval, protože v předchozích knihách o něm velká zmínka nebyla. Zde jsem měla tu čest ho poznat. Určitě skvělá odpočinková kniha.

keiko33
keiko33
30.01.2018 5 z 5

Tak to bolo sladke. Pekne ukoncenie serie. Vacsinou ma dlhe serie postupne prestanu bavit, no tu to tak nebolo. Kazdy pribeh bol niecim iny a zaujimavy. Pacil sa mi autorkin humor. A najviac Benedictov a Colinov pribeh.

nani_nka
nani_nka
11.09.2017 5 z 5

Krásne zakončenie série, až mi bolo ľúto, že súrodencov Bridgertonových je "len" 8 a ja už sa nedočkám ďalších krásnych príbehov o tejto úžasnej rodine. Gregory a Lucy sú obaja veľmi zlatí hlavní hrdinovia a scéna, kedy si Gregory uvedomí, že sa do Lucy zaľúbil je taaak krásna.

Turiel11
Turiel11
15.08.2017 5 z 5

Závěrečná kniha byla sladká! Oba hlavní hrdinové byli sladcí ve svých pohnutkách a všechno to bylo tááák hezky romantické. Bridgertonovic klan jsem si nesmírně oblíbila, to jejich věčné popichování, a všechny jejich knihy jsem přímo zhltala. Celou sérii mohu vřele doporučit.

PerlaZP
PerlaZP
25.06.2017 4 z 5

Konečně jsem se dostala k poslední knížce o rodině Bridgerton. Škoda, že už autorka neprozradila nic dalšího ze soukromí předcházejících hrdinů a hrdinek...
Nejzajímavější části příběhu: Začátek knihy – Láska...
Knížce dávám čtyři hvězdičky...

lenka9778
lenka9778
04.05.2017 odpad!

nuda, nuda, nuda....a Lucy? Škoda slov....!

jitka7
jitka7
05.10.2016 1 z 5

No co dodat... pro mě zklamání, nuda. Přišlo mi to celé šílené, nereálné, vůbec to pro mě nebylo vtipné, postrádalo to šmrnc jako na začátku. Pro mě je to takový dojezd série, kdy se to autorům stává, že první díly nepřekoná nic a kvalita knih jde dolů. A tohle ten případ rozhodně byl. Nejvíc mě na této knize bavila Gregoryho sestra. Asi tak :(

havrmoni
havrmoni
31.07.2016 3 z 5

Tak co na to říci. Nejslabší z celé série. Konec byl úsměvný a asi nejlepší z celé knihy. Jen jsem si myslela,že tam bude vìc o celé rodině,počet dětí a třeba nějaká sešlost se všemi jejími příslušníky. No nic, nemůžu mít všechno. Gregory byl stejně jako ostatní chlapy z jeho rodiny-miláček. Luci jsem bohužel nepřišla na chuť,ze všech hrdinek této série byla nejmladší a nejnaivnější,možná nevyzrálá no prostě zlatá Eloise. Teď na konci celé série můžu říci,že první díl a Čekanka byli nejhezčí.

AllyKumari
AllyKumari
13.07.2016 odpad!

Tohle se mi kdysi dostalo do ruky, když jsem si všechny ostatní knížky zapomněla doma a kamarádka měla v kufru jen tohle. Z nudy, která byla šílená, jsem knihu přečetla a dodnes na ni vzpomínám jako na jednu z nejhloupěji napsaných romancí, jaké jsem kdy viděla. Korunu všemu dodávaly názvy kapitol, z nichž v paměti utkvívá například "Nic se nevyřeší" - a ejhle, skutečně se v kapitole nic nevyřeší. Nicméně podle předchozích komentářů mám trochu strach, jestli vůbec mluvím o správné knížce? Název i anotace však odpovídají... Není-li to ona kniha, která končí povití snad už asi desátého dítěte hlavní hrdinky, pak se omlouvám.

Barbora H
Barbora H