Vikomt, který mě miloval

Vikomt, který mě miloval https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9514/bmid_vikomt-ktery-me-miloval-XFC-9514.jpg 4 1341 227

Rok 1814 slibuje rušnou společenskou sezónu a vikomt Anthony Bridgerton má nejvyšší čas se oženit. Dokonce se už rozhodl, kterou z mladičkých debutantek si vybere - vyhlášenou krásku Edwinu Sheffieldovou. Jedinou překážkou je starší sestra jeho vyvolené, Kate - ta nejvšetečnější žena, jaká kdy poctila návštěvou londýnský ples. Tato troufalá intrikánka ho dohání k šílenství svým odhodláním překazit mu zásnuby, ale když Anthony zavře v noci oči, Kate ho stále víc pronásleduje v neuvěřitelně erotických snech... Vybral si vikomt za nevěstu tu správnou sestru? A co Kate? Dokáže toto rázné děvče ochránit před zpustlým ničemou Anthonym nejen sestru, ale i samu sebe? Zvlášť, když při každém setkání s ním pociťuje takový hněv a takovou touhu? Když se Anthonyho rty dotknou jejích, není si už jistá ničím...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Viscount Who Loved Me , 2000

Andrée
25.12.2022 2 z 5

A tímto se loučím s celou famílií Bridgertonovic. Já už další díly jednoduše nezvládnu. A už se prostě nenechám zlákat, když to všichni v mém okolí vychvalují do nebes… Ono to není špatné čtení, jen příliš naivní a věřím tomu, že další díly nic extra nového nepředvedou.
Ovšem ze série nechci nikoho zrazovat, fanouškovská základna bude jistě velká. U mne nebodoval ani seriál.

Maki21
19.12.2022 5 z 5

Moc příjemná, romantická kniha. Krásný příběh, malá dávka psychologie. Nebyla to nudná kniha kde od začátku víte jak to dopadne, ale příběh se pomalu odvíjel až měl dojemný konec.

karamelka57
16.12.2022 5 z 5

Pekny pribeh, romanticky, epilog dojimavy... Krasny opis toho, kolko trapeni si clovek nesie cele roky na chrbte a ako s nimi (ne)bojuje... Zatial velmi fajn seria. Zo serialu som videla zatial iba jednu cast, ale knihy sa mi pacia viac.

Anor505
06.12.2022 4 z 5

První díl série mi moc nesedl a nebyla jsem si jistá, jestli mám ve čtení pokračovat. Nakonec jsem po delší pauze vzala do ruky druhý díl a dobře jsem udělala. Dostala jsem milý, zábavný, romantický příběh se sympatickými hlavními hrdiny. Za mě spokojenost. =)

Nika151
30.11.2022 5 z 5

Bohužel nebo bohudík (?) jsem dříve viděla seriál a tato skutečnost částečně ovlivnila můj náhled na celou knižní sérii. V seriálu se mi více líbil příběh Daphne, tudíž jsem předpokládala, ze druhá knížka bude slabší. Nicméně jsem mile překvapena.

Edona
23.11.2022 4 z 5

Jak já jsem se na Anthonyho těšila! Zamilovala jsem si jeho příběh díky námětu hate-to lovers. Hlavní hrdinové byli lidští, zábavní a milí. Tento příběh pohladí duši, při čtení vypnete a najednou se uculujete, protože tak to zkrátka u takových romantik je.

Kackac77
30.08.2022 3 z 5

Druhý díl se mi líbil míň než první. Možná že jsem u prvního byla v náladě na romantiku a druhého tolik ne...nevím. Každopádně děj naprosto předvídatelný, některé popisy sexuálních scén hraničily s debilitou, už mi to hodně připomínalo Harlequin. Jinak čte se to rychle a dobře. Ale dám si teď na chvíli s romantikou pokoj a vrhnu se asi na Hru o trůny ať to sladidlo něčím přebiju..

Aveli
25.08.2022 5 z 5

Druhý díl se mi líbil ještě víc než první. Co se týká seriálu, kniha je od něj velmi odlišná, což ji však neubírá na kráse, naopak. Dialogy a to, jak byl příběh řešen v knize, mi přišlo mnohem logičtější a reálnější než v seriálovém zpracování. Líbila se mi trochu odlišná zápletka a hlavně jsem zbožňovala dostávat se víc a víc do mysli Anthonyho. Kde postupně zjišťuje, že mu na Kate opravdu záleží a že ji miluje, i když si to zakázal.

_Knihomolka_
17.08.2022 4 z 5

Ani příběh o Antonym a Kate nebyl vůbec špatný. Antony mi přirostl k srdci už od doby, co jsem ho viděla v seriálu Vévoda a já, a proto jsem se nemohla dočkat, až si přečtu o něm a další blížící se plesové sezóně, kdy si vybere svou polovičku tentokrát on. Spolu s Kate byli skvěle sehraná dvojka, které nechyběla soutěživost, humor, ani ta správná jiskra. S nadšením jsem hltala každou stranu a teď mě nezbývá nic jiného, než si pustit film :).

petrzel
15.08.2022 5 z 5

Nádherná kniha.

Anie94
12.08.2022 5 z 5

Hned na uvod musim pochvalit tyhle paperbackova vydani.. I kdyz jsem rozhodne tym hardback.

Autorka se v tomto dile drzela stejne sablony jako u dilu predchoziho, coz ji trosku ubira na krase, ale zase to vyvazuje lepsim charakterem postav nez v 1.dile. Postavy mani lepsi charakter a jednani logicteji nez v prvnim dile. Presto mi tam chybelo vice toho popichovani a jiskreni mezi postavami.

Knizka se dobre cetla, byl to jednoduchy a predvidatelny pribeh, e nekdy tohle proste a jednoduse potrebujete. Nakonec hodnotim 4⭐/5⭐ a doporucuji.

Evka27
06.08.2022 3 z 5

Druhý díl už mě tak nezaujal, je to takové na jedno brdo, nic překvapivého.

zuzuzajda
03.08.2022 4 z 5

Lepsi nez prvni dil. Serial stale lepsi. Chybi mi vykreslovani dalsich postav. Kniha se ale opet skvele cetla. Tesim se na treti dil.

KnihomolkaKatka
29.07.2022 5 z 5

Seriál je jiný než kniha. Úplně. Je v něm toli vynechaných, změněných scén, že si jedou prakticky každý na samostatné vlně. A mě to mrzí, štve, zároveň i dává naději k tomu, že si třeba milovníci seriálu skočí pro knihu a přečtou si jí. :)
Druhý díl - Vikomt se mi líbil o něco víc než Vévoda. Prostě Anthony mi tak nějak víc sedl. Je vidět, že autorka posunula psaní o něco výš. Jasně, pořád se jedná o jednoduchou romantiku na jedno až dvě odpoledne, přesto je na něm patrné zlepšení. Knihu jsem si zvolila k přečtení po Mizejících dívkách a nemohla jsem si vybrat lepší knihu na uklidnění a pohlazení po duši. Skvělé čtení pro všechny romantiky. :)
PS. Na druhou řadu seriálu koukám až po přečtení této knihy.

Sarka14
14.07.2022 4 z 5

Srovnávat tuto knihu se seriálem už je asi zbytečné. Je jasné, že je příběh trochu jiný. V seriálu se mi zápletka líbila trochu víc, ale knížka není vůbec špatná. Sice je déj jasný, konec předem daný, ale má vtipné dialogy a celkově se knížka velmi dobře čte.

dvalachova
15.06.2022 5 z 5

Knihy od této autorky jsem začala číst až po zhlédnutí seriálu na Netflixu - seriál mě moc bavil a zaujal, proto jsem šáhla i po knize. Kniha určitě nebyla zklamáním, právě naopak. Bavila mě moc, i když jsem zjistila, že seriál se liší od originálu - tak mi to vůbec nevadilo. Zápletka je jinačí, ale prostě skvělá. Jsem zvědavá na další díl. :)

Kamčučák
30.05.2022 4 z 5

Velmi příjemná kniha, u které člověk nemusí přemýšlet.

gryffindorgirl
29.05.2022 5 z 5

Na tenhle díl jsem se neskutečně těšila! Po zhlédnutí druhé série seriálu jsem okamžitě objednávala knihy. Trochu jsem se bála, že bude kniha jiná a že budu zklamaná. Opak je však pravdou. Kniha řeší onu zápletku trošičku jinak a k mému překvapení možná i lépe. Naprosto zamilovaná do Antonyho jsem knihu přečetla za jedno odpoledne. Tahle série je jako droga. I přes to, že od první stránky víte, jak to celé dopadne prostě potřebujete další a další díly.
Obzvlášť bych vyzdvihla vtipné dialogy a onu chemii mezi Kate a Anthonym.

PetkaS.
20.05.2022 4 z 5

Musím říct že jsem překvapená že má tento díl vyšší hodnocení než první. Za mě byl první díl lepší. Příběh tohoto dílu je také výrazněji jiný než příběh seriálu. Nicméně čtivé je to stále stejně dobře, požadavek na nenáročné a oddechové čtení to splňuje bez debat.

MiraiYume
20.05.2022 4 z 5

Kdo hledá romantiku, ze které bolí zuby, tak s touto knihou nesáhne vedle. Ale nemůžu se ubránit pocitu deja vu. Je to zkrátka velmi podobné prvnímu dílu. Takové prvoplánové. Ačkoliv samozřejmě tady jsou dvě sestry a jeden rozpolcený vikomt. To však neznamená, že je to špatně. Zkrátka žádná vysoká literatura. Ale jako výplň volného dlouhého času? Proč ne.

Anglie láska 19. století milostné romány rodina historické romance zfilmováno – TV seriál

Julia Quinn
americká, 1970
2005  84%Nevhodný návrh
2005  86%Vikomt, který mě miloval
2006  82%Čekanka
2008  77%Před svatbou
2007  84%Poznáš to z polibků

Kniha Vikomt, který mě miloval je v

Přečtených1 965x