Vikomt, který mě miloval

Vikomt, který mě miloval https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9514/bmid_vikomt-ktery-me-miloval-XFC-9514.jpg 4 1341 227

Rok 1814 slibuje rušnou společenskou sezónu a vikomt Anthony Bridgerton má nejvyšší čas se oženit. Dokonce se už rozhodl, kterou z mladičkých debutantek si vybere - vyhlášenou krásku Edwinu Sheffieldovou. Jedinou překážkou je starší sestra jeho vyvolené, Kate - ta nejvšetečnější žena, jaká kdy poctila návštěvou londýnský ples. Tato troufalá intrikánka ho dohání k šílenství svým odhodláním překazit mu zásnuby, ale když Anthony zavře v noci oči, Kate ho stále víc pronásleduje v neuvěřitelně erotických snech... Vybral si vikomt za nevěstu tu správnou sestru? A co Kate? Dokáže toto rázné děvče ochránit před zpustlým ničemou Anthonym nejen sestru, ale i samu sebe? Zvlášť, když při každém setkání s ním pociťuje takový hněv a takovou touhu? Když se Anthonyho rty dotknou jejích, není si už jistá ničím...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Viscount Who Loved Me , 2000

Vknihách
11.01.2022 5 z 5

Úvod je venovaný hlave rodiny Bridgertonovcov. Jeho úžasný prístup k deťom a oddanosť manželke si najviac užil najstarší s detí, Anthony. Práve vzťah s otcom a jeho náhly, nepochopiteľný odchod má za následok jeho správanie. To, že je ľahkovážny sukničkár, aj keď šarmantný, má na svedomí práve jeho presvedčenie, že nemôže mať vlastnú milujúcu rodinu, pretože jeho úmrtie bude mať na ňu neblahé následky. V rodine Bridgertonovcov totiž stratu otca znášali veľmi ťažko a matka s Anthonym, ktorý sa rozhodol zastúpiť svojho otca aj pri výchove mladších súrodencov, sa s úmrtím milovaného nevyrovnali doteraz. Ako blesk z jasného neba, Anthony vyriekne, že je čas oženiť sa. Jeho bratia, ktorí mu v tom čase robia spoločnosť, lapajú po dychu šokom. Zaumienil si sobáš s najkrajšou debutantkou s tým, že to bude manželstvo bez lásky. Až pokým nespozná jej sestru, nevýraznú Kate. Dobrodružstvo plné vtipu, slovných prestreliek a humorných situácii začína. Aj keď som si všimla Quinnovej podobnosť"rovnice", na ktorej vyskladala prvé dva diely série (uvidíme,ako to bude v ďalších častiach), vôbec mi to neprekážalo. Popravde, tešila som sa na každý nový riadok príbehu a kniha mnou prečítaná za 2 dni tomu nasvedčuje. Juliin štýl písania zbožňujem, tak isto jej humor a zbožňujem všetky postavy, ktoré sa v príbehoch vyskytnú (dokonca aj starú Fiteringovú-tak to vyslovujem ja,lebo je to fakt jazykolam-a jej podrezaný jazyk).
Takže mám za sebou D(aphne) a A(nthony)...kto bude ďalší :D?

MarkétaI.
31.12.2021 5 z 5

Chtěla jsem si přečíst oddechovou, nenáročnou knihu a přesně to jsem dostala. Přečteno za dva dny a určitě se ke knize s radostí vrátím.
První díl se mi líbil, ale tento díl ho překonal.
Anthony a Kate. Pár, který jsem si zamilovala. A taky Newtona :-)

pat4157
31.12.2021 5 z 5

Četla jsem v angličtině, proto nemůžu zhodnotit český překlad, ale příběh byl úžasný! Smála jsem se celou knihu, příběh krásně plynul, žádná hluchá místa, no parádička. Takže 10 hvězdiček z 5 :-) Už mám objednané zbývající díly v sérii.

LaBobule
30.12.2021 4 z 5

Precteno jednim dechem. Cte se to uplne samo... opet krasny pribeh.

oresvo
29.12.2021 5 z 5

Tenhle díl se mi vážně hodně libil.
Tony je hlava rodiny, vše chce řídit a nikdo na něj nemá. Kate ho dokázala pěkně usadit.

EleaMcKey
27.12.2021 4 z 5

Zatím nejlepší díl série, jen tak dál.

eliska2126
16.12.2021 4 z 5

Tak a já mám za sebou i druhý díl z téhle romantické série. Tento díl se věnuje, jak už název napovídá, prvorozenému synu Anthonymu. Toho známe už z prvního dílu jako pěkného proutníka. Nyní se ale rozhodl, že se konečně ožení a usadí a nám všem je jasné, že to s ním jeho nastávající nebude mít lehké.

Postavu Anthonyho, jak už jsem zmínila, známe už z Vévody a já. Zde ho ale poznáváme víc, dozvídáme se víc o jeho dětství, vztahu s otcem atd. Přiznám se, že mě Anthony ze začátku pěkně rozčiloval. Jeho samolibost mi lezla na nervy a měla jsem chuť ho kopnout. ALE! Na scéně se objevuje Kate, sestra překrásné Edwiny, která mi hned přirostla k srdci. Vystupuje tady jako dívka, která se ve stínu krásné Edwiny, také snaží najít manžela. Kate byla opravdu skvělá. Byla sarkastická, vtipná a upřímná.

Ráda bych vypíchla i prostředí. Anglie v roce 1814 je prostě krásná. Úplně jsem se přenesla na všechny ty bály a do krásného venkovského domu, kde se udála jistá událost.

Kniha se četla opravdu skvěle. Styl Julie Quinn mi skvěle sedl, i když si myslím, že nový překlad tohoto vydání udělal své. Stránky mizí pod rukama a příběh jsem opravdu proletěla.

A samozřejmě nemůžu opomenout zmínit seriál. Na Netflixu je teprve první série, která se věnuje první knize, ale já už se teď nemůžu dočkat druhé série a jsem dost zvědavá, jak bude věrná knižní předloze. Ráda bych tam viděla určitě momenty a samozřejmě špičkování mezi Kate a Anthonym.

girdi
21.11.2021 5 z 5

Smála jsem se nahlas. Fandila oběma hlavním hrdinům a užívala si sourozenecké i partnerské pošťuchování. Takže kromě romantiky/lásky/vášně, se kterou se automaticky počítá oceňuji zejména humor, a pak i zajímavá psychologická traumata, se kterými se hrdinové museli poprat.

Sidonka3
16.11.2021 1 z 5

Měla jsem jinou představu, nějak mi nesedl ten styl. Nemohla jsem se začíst a ponořit do příběhu, minuli jsme se. Možná jsem jenom neměla tu správnou náladu na odlehčenou romanci, přišlo mi to takové ploché. Všichni sérii chválí, občas je snad i vtipná, no, za sebe nevím, trochu přehnané (až moc velká nadsázka a autorka jde do karikatur). Humor ne vždy vyjde, (někdy je svižnější a zdařilejší), někdy je až trochu žinantní. Nevšední je zde nápad s novinovými články a neznámou totožností novinářky, jinak je to taková průměrná, povrchnější červená knihovna. Za mé zklamání asi mohou ta vysoká očekávání, kdy jsem se těšila na nadstandardní, neobvyklej, nadmíru vychvalovanej literární zážitek (samozřejmě v rámci žánru červené knihovny). Tento hype mě minul. Pravda, třetí díl o Sophii - Popelce se mi líbil víc než tento, do dalších knih ze série už ale asi nepůjdu.

Arlienen
10.11.2021 4 z 5

Řadím se mezi ty čtenáře, kterým se líbil druhý díl více než první. Anthony a Kate mě hodně bavili. Byly chvíle, kdy jsem se upřímně zasmála. Jako oddechové čtení na jedno odpoledne....vřele doporučuji!

Lutzinka
08.11.2021 4 z 5

Anthony mě bavil víc, než Daphné, celkově tady vztah sourozenců Bridgertonových je velice pěkný a osvěžující. Pěkné pokračování série. Anthony je prostě ten "správný hejsek" :-)

Ivusak7
08.11.2021 5 z 5

Další díl a znovu nezklamal. Bala jsem se ,že bude horší než první díl, ale naopak mile mě to překvapilo a velice se mi děj líbil a sblížení dvou mladých lidí. Už se těším na seriálové zpracování.

Paintka01
26.10.2021 5 z 5

Trochu jsem se bála, že mě druhý díl nebude bavit tak moc jako první, protože jsem ho začala číst hned po dočtení toho prvního, ale opak je pravdou. Troufám si říct, že mě kniha chvílemi bavila dokonce víc. Jsem zvědavá na seriálové zpracování Anthonyho příběhu, tak snad to bude už co nejdříve!!

Nattali.ka
18.10.2021 4 z 5

Druhý díl opět pěkné oddechové čtení. Dokonce mě do 2/3 chytnul víc než první díl a četla jsem jedním dechem. Škádlení mezi hlavními hrdiny a rádoby nenávist působila zábavným dojmem, ovšem děj po svatbě trošku ztratil jiskru, proto hodnotím stejně jako díl první.

ivetdos
13.10.2021 3 z 5

Naprosto povrchně se přiznám, že mě první díl bavil díky seriálu o něco víc. Anthony, kterého najdeme v tomto dílu, mi taky více seděl v seriálu. Byl větší gentleman, v knize mě jeho jednání občas zaráželo. Přiznám se, že zápletka se včelou mi přišla až moc absurdní, ale jinak jako lehká, letní oddychovka se mi kniha líbila, občas jsem se při čtení i pousmála. Do dalších dílů se zatím pouštět neplánuju, ale opět mě kniha navnadila pustit si znovu celou sérii na Netflixu :D

Ajuszka
06.10.2021 5 z 5

Ach..
Bridgertonovi se mi dostali do podvědomí a hlavně pod kůži díky seriálu na Netflixu.
První řada mě uchvátila. Hned po skončení jsem začala pátrat, kdy bude druhá řada a při zjištění, že až příští rok, jsem se rozhodla, že čekat nechci. Chci pokračování a hned!
Tak jsem si nakoupila všechny dostupné díly.

Druhý díl se zaměřuje na vikomta Anthonyho, díky seriálu jsem si k němu už přiřadila velmi pohlednou verzi.
Kniha je boží. Ta atmosféra, to napětí a ta touha a vášeň.. To vše na vás dýchne.
Já, thrillerová duše, jsem se nad touto knihou opravdu bavila.
Takže hurá všichni na Bridgertony. Jak na knihy, tak na seriál.

clarkens
04.10.2021 5 z 5

Pohodové čtení, napsané chytlavě určitě si ráda přečtu další díl.

animovanej medv
20.09.2021 4 z 5

Zdařilá romanťárna. Příběh průsvitný, ale zábavný.

Pravdou je, že jakmile se dali dohromady, tak už mě příběh tolik nebavil, na druhou stranu jsem ráda, že kniha nekončí "A žili spolu šťastně až na věky." Ale ukazuje, že v manželství jsou také problémy, které je potřeba řešit a hlavně spolu mluvit.

Příjemné bylo znovusetkání s Daphne a dalšími :)

Další díl určitě číst budu, ale něčím si ho proložím, protože to prostě není četba na jeden dech, kazili by se mi pak zuby no...

marara
11.09.2021 2 z 5

Kniha je sice napsaná čtivě a nevadila by mi ani předvídatelnost děje, ale dost mě zlobilo, že autorka vloží text do 1. poloviny 19. století, ale naprosto nerespektuje ducha doby. Umíte si představit, že by v knize z této doby bylo tolik erotických scén tak otevřeně popisovaných? Myslím, že to v mladých čtenářích bude vytvářet pomýlený obrázek doby...

Medasek
09.09.2021 4 z 5

Taková pohodová knížka na deštivé odpoledne, když prostě chcete jenom vypnout a užívat si nenáročný romantický příběh.

Anglie láska 19. století milostné romány rodina historické romance zfilmováno – TV seriál

Julia Quinn
americká, 1970
2005  84%Nevhodný návrh
2005  86%Vikomt, který mě miloval
2006  82%Čekanka
2008  77%Před svatbou
2007  84%Poznáš to z polibků

Kniha Vikomt, který mě miloval je v

Přečtených1 960x