Vikomt, který mě miloval

Vikomt, který mě miloval https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9514/bmid_vikomt-ktery-me-miloval-XFC-9514.jpg 4 1341 227

Rok 1814 slibuje rušnou společenskou sezónu a vikomt Anthony Bridgerton má nejvyšší čas se oženit. Dokonce se už rozhodl, kterou z mladičkých debutantek si vybere - vyhlášenou krásku Edwinu Sheffieldovou. Jedinou překážkou je starší sestra jeho vyvolené, Kate - ta nejvšetečnější žena, jaká kdy poctila návštěvou londýnský ples. Tato troufalá intrikánka ho dohání k šílenství svým odhodláním překazit mu zásnuby, ale když Anthony zavře v noci oči, Kate ho stále víc pronásleduje v neuvěřitelně erotických snech... Vybral si vikomt za nevěstu tu správnou sestru? A co Kate? Dokáže toto rázné děvče ochránit před zpustlým ničemou Anthonym nejen sestru, ale i samu sebe? Zvlášť, když při každém setkání s ním pociťuje takový hněv a takovou touhu? Když se Anthonyho rty dotknou jejích, není si už jistá ničím...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Viscount Who Loved Me , 2000

TerryDee
29.03.2022 4 z 5

Po prvním díle jsem se na Anthonyho příběh těšila a musím říct, že mě nezklamal.

Oblíbila jsem si sestry Sheffieldovy - jak Kate, tak Edwinu. Líbil se mi jaký mezi sebou měly vztah, i když to byly nevlastní sestry. Anthony je Anthony. Ten se rozhodl, že je načase se oženit a za budoucí ženu si vybral právě Edwinu, jakožto klenot sezóny. Zamlouvala se mu myšlenka hezké ženy, do které se nikdy nezamiluje. To se však nelíbí Kate, která má jiné představy o budoucím muži své sestry. Nicméně osud tomu chtěl jinak. Zádrhel nastane v okamžiku, kdy si Anthony uvědomí, že se mu začíná líbit Kate, i přesto že mu pije krev a znepříjemňuje život. Bavilo mě sledovat jejich slovní přestřelky, vytáčky a to, jak k sobě nacházejí vzájemné city a porozumění.

Příběh se mi líbil, dokázal mě pobavit a přivést na jiné myšlenky. Takže za sebe určitě doporučuji.

Kačka195
28.03.2022 5 z 5

Za mě super!!! Jsem z příběhu úplně nadšená. Chemie mezi Kate a Anthonym byla neskutečná. Kniha se četla sama.
Knihu jsem začala číst díky Netflixu.Tentokrát jsem zvolila opačný postup (prvně kniha, pak až seriál) a musím říct, že to bylo spíš na škodu. Byla jsem pak ze seriálu strašně zklamaná, do příběhu v knize má daleko. Hodně!!! A to jsem se tak těšila.

101evca
27.03.2022 3 z 5

Po čase jsem potřebovala nějakou prvoplánovou oddychovku s dobrým koncem, u které nebudu muset myslet. Účel splněn.

cérka
27.03.2022 4 z 5

Tak tento díl jsem si užila. Určitě je to tím, že jsem byla rychlejší než Netflix :).
Klasicky romantický příběh u kterého vypnete hlavu a jen čtete,čtete....,sem tam se uculíte a najednou zazvoní zvonec a je konec.

Lovana
24.03.2022 4 z 5

Už zítra tady máme druhou sérii seriálu, tak jsem musela rychle přečíst knihu, tentokrát jsem zvolila opačný postup než u prvního dílu (což bude hlavně tím, že původně jsem neměla v plánu se na seriál podívat, natož číst knihy, ale nakonec jsem byla přemluvena a takto to dopadlo...).¨
Nevím, zda je to tím opačným pořadím, ale musím říct, že tento díl se mi líbil více než první... Možná je to tím, že jsem vůbec nevěděla do čeho jdu (nečetla jsem předtím ani anotaci, u sérií to v dalších dílech nedělám), ale spíš si myslím, že mi ústřední dvojice sedla více než v prvním díle (ale udělalo mi radost, že se tam aspoň jednou objevila i Daphne se Simonem.
Jiskření mezi ústřední dvojicí mě nesmírně bavilo, už od úplného začátku, Kate mi byla neskutečně blízká svou drzostí a neschopností mlčet, z čehož plynula spousta zábavných momentů. Až na pár stránek, kdy jsme se občas setkali i s ostatními z rodiny Bridgertonových je to opravdu jen o vztahu Kate a Anthonyho, což je na jednu stranu možná trochu škoda, ale na druhou sledovat vývoj vztahu těch dvou za to stálo.
Jsem moc zvědavá, jak tvůrci zvládli tento díl zpracovat do seriálu, doufám, že se potkám s některými svými oblíbenými postavy, které v knize téměř nebyly...
Určitě se pustím i do dalších dílů, jsem zvědavá na osudy dalších sourozenců Bridgertonových.

Hodnocení 4,25*/5*

spencer
22.03.2022 4 z 5

Jen sama těžko věřím tomu, že to říkám, ale tento díl se mi opravdu líbil.
Z Vévody a já jsem měla dost rozporuplné pocity. Autorka mě dost naštvala jistou scénou a myslela jsem, že se sérií pokračovat nebudu. Nakonec jsem ráda, že jsem jí dala druhou šanci, protože mě příběh o Anthonym celkem bavil. Nebyl nijak složitý a i když vám bude na začátku jasné, jak to celé skončí, tu cestu k epilogu si užijete. Dynamika mezi Kate a Anthonym byla skvělá a ani minutu jsem se nenudila.
Samozřejmě se našlo i pár drobností, které bych J. Quinn vytkla, ale alespoň se tentokrát na konci objevila autorská poznámka, která je vysvětluje. Jsem zvědavá na seriálové zpracování.

knihomolka27
20.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Fanouškům této rodinné ságy jistě neuniklo, že se k nám přímo řítí druhá řada. Takže je to samozřejmě skvělá příležitost pustit se znovu do knížky a nebo se jí obloukem vyhnout...já zvolila první strategii a má sestra druhou, tak jsem zvědavá jak se naše názory na seriál budou lišit....ono totiž někdy je lepší jít do toho bez znalosti předlohy, aby se člověk vyhnul případnému zklamání...ovšem se znalostí předlohy, můžete dělat před svými blízkými machry, že vy to všechno víte, a z každé oblíbené scény, která se do filmu dostane budete naprosto u vytržení. Každopádně v mé předešlé recenzi jsem psala něco v tom smyslu, že se musíme modlit k bohům všech romantických seriálů a poprosit je, aby bděli dnem i nocí nad tvůrci druhé řady a do hlavy jim našeptávaly samé dobré nápady.....ted, si ale říkám, že bůh možná nebude stačit na tuto sérii a my se musíme naopak ,, modlit" k samotnému dáblu, aby se druhá řada povedla, aby v ní bylo víc košil svlečených než oblečených, a hlavně aby tam nechyběla jiskra a to nejen mezi hlavními hrdiny, ale prostě všude...musí to být taková jiskra, aby zažehla samotné ohně pekelné.

Ale ted ke knize....znáte ten pocit, kdy se bojíte, že podruhé čtená kniha vás už nechytí tak jako poprvé....tak to tady určitě neplatí. Což akorát potvrzuje to, že je ta kniha prostě dobrá, a nebo to, že nějaký podíl na hodnocení mají i mé pořád tak trochu pubertální hormony....ale zase si nemyslete, že to čtu, nebo se na to dívám jen proto, abych viděla něčí dobře stavěnou mužskou zadnici....ne, veskutečnosti...i přesto, že samozřejmě ta erotika tam má svojí váhu, tak to ale nic nemění na tom, že mě na tom nejvíc baví ty scény, kde sex není...slovní přestřelky, rodinná atmosféra, dvoření se, postupné sbližování....to všechno je duší každé knihy z této série, a něco mi říká, že tento díl...už asi nic nepřekoná, jelikož je prostě i po třetím čtení opravdu úžasný.....na závěr chci jen říct, že kniha...je pro mě stále velká srdcovka a zbožnuju ji, po třetím čtení tam zase vidím i věci, kterých jsem si předtím třeba nevšimla...například to, jak si jsou vlastně ty dvě naše hrdličky v hodně věcech podobné, oba tak zranitelní, tak úzkostní, ale to jim nebrání v tom snažit se ze sebe vždy dostat to nejlepší, i když to mnohdy není to nejlepší. V tomto žánru to není moc typické, že by postavy měly nějaké strachy, skutečně se bály nebo dělaly chyby, takže v tomhle stejně jako v dobře promyšlených dialozích a skvěle popsaných scénách tato série jednoznačně vyniká.¨

A ted už konečně na závěr....nemůžu se dočkat až přelouskám celou sérii a prokoušu se až k nejnovějšímu 9 dílu, o seriál po traileru strach nemám, ale stále ve mně klíčí zdravé pochybnosti o tom jak to celé dopadne...ale at už to bude se seriálem jakkoli, můžete si být jisti, že kniha za to stojí....a garantuju vám, že vám minimálně jednou zaručeně musí vykouzlit úsměv na tváři. Takže tak... A ted už...,, Drahý Satane, mám na tebe malou prosbičku, mohl by si zařídit, aby aspon z 50 minut hodinové stopáže každého dílu v něm mohlo být...30 minut líbání, nemravnosti, nebo aspon mluvení o nemravnostech...chápu, že v prvních dílech po sobě postavy asi neskočí....10 minut škorpení mezi postavami....a těch zbývajících deset může být třeba nějaká ta pěkná krajinka.........
.....doufám, že chápete, že je to vtip......ve skutečnosti, chci, aby tam těch sexy scén bylo těch 50 minut...no vážně.. :)

Carol1122
18.03.2022 5 z 5

Rozhodla jsem se přečíst tento díl ještě dříve, než bude za týden na Netflixu seriál a musím říct, že mám velká očekávání, jak si s tím tvůrci poradí. Pokud bych měla zhodnotit samotnou knihu - je to romantické klišé, celý děj se vlastně točí pouze kolem Anthonyho a Kate, ale nakonec to celý pročtete za pár hodin a ještě se u toho budete hloupě uculovat:)) Tenhle žánr opravdu miluju a mohla bych ho číst do aleluja. Z kritického hlediska ale musím podotknout, že vývoj byl v podstatě skoro stejný jako v prvním díle. Mnoho scén mi přišlo, že autorka víceméně jen okopírovala z jedničky a jen trochu upravila. To je jen moje malá výtka, jinak samozřejmě se nemohu dočkat dalšího dílu a 2.série:)

Ka.Kubi
02.03.2022 5 z 5

Druhý díl ze série Bridgertonových se mi líbil snad ještě víc než první (viděla jsem seriál dříve než jsem přečetla knihu). Hlavní postavy tvoří úžasné protipóly a s každou stránkou vás kniha baví víc a víc :) nyní se o to víc těším na druhou sérii a zpracování příběhu v seriálové podobě :)

Pedruska01
24.02.2022 5 z 5

Na druhé pokračování série Bridgertonových jsem se těšila, ačkoliv jsem si knihu vzala jako zpestření mezi běžnými žánry, co čtu. Holt to chce někdy změnu a historická romance mi dokonale sedla. Četlo se to skvěle a hrozně rychle. Ráno jsem na to vlítla a večer nebylo co řešit. Autorka má skvělý styl, ačkoliv to není přímo z pohledu první osoby. Dokáže mezi oběma postavami ve vyprávění krásně a jemně přebíhat, což se mi líbilo. Byla jsem zvědavá na dalšího z rodu Bridgertonových a byla jsem moc spokojená.
Hlavní hrdinka Kate byla na svou dobu dost odvážná, prostořeká a neměla problém se někomu postavit. Nevěřila si, tvrdila, že není krásná a zůstane na ocet, takže sebevědomí jí v tomhle směru scházelo (i když pravdou je, že žádné nápadníky kolem neměla), přesto ho měla, aniž by si to pořádně uvědomovala. Líbilo se mi, jak se předně stará o nevlastní sestru, kterou tolik milovala. Také se mi líbil vztah s její nevlastní matkou - ano, čekala jsem takovou tu nenávistnou klasiku, kdy Kate bude nová rodina utiskovat, ale opak byl pravdou. Velmi hezké a vzácné vztahy. Oblíbila jsem si ji a sledovala, čeho všeho je schopná ve svém příběhu.
Druhý hlavní hrdina byl Anthony, nejstarší syn, který toho měl na bedrech "tolik", přesto myslel na prvním místě na svou velkou rodinu. Líbil se mi jako hejsek i jako starostlivý a milý gentleman. Mrzelo mě, s čím žil. Respektive takové myšlenky mu ničili šance na normální život, ale bylo to pochopitelné. Viděl, co se stalo a přivlastnil si stejný osud. Byla jsem ráda, že se z toho vyléčil, ačkoliv to dalo zabrat. Musel riskovat a komu se to chce podnikat, když v tomhle směru nikdo nikdy neví? Líbil se mi a měla jsem ho ráda. Držela jsem mu palce.
Ti dva, neodpustím si, měli dost podobný osud/příběh i rysy jako hlavní hrdinové první knihy. Viděla jsem tam hodně podobností, ale vlastně mi to vůbec nevadilo. Nepovažuju to neoriginální. Ta dvojice mě bavila, jejich slovní přestřelky, vytáčky a pak jak hezky se k sobě chovali. Skoro jako bych to mezi nimi, tu náklonnost cítila. Musela to být velmi krásná doba, ale v jistých směrech dost krutá. Přeci jenom, někdo něco uvidí, co může vyznít úplně jinak, jsou hned obvinění, že je přichytili při kompromitující situaci a už se dvojice musí brát. Pokud z toho něco bude, mají vyhráno. Pokud ne... je to škoda a trápení. S dneškem se nedá absolutně srovnávat.
Příběh se mi moc líbil a tenhle žánr mě dost osvěžil, dokázal mě chytit za srdce. Bavilo mě to, člověk se musí neustále culit. Jemné, milé, romantické a vtipné vyprávění. Postavy jsem si oblíbila a fandila jim. Myslím, že se to dost povedlo, jsem spokojená. Byla jsem moc ráda, jak to s nimi dopadlo. Těším se další díl, dalšího z rodu Bridgertonů. Tu rodinu jsem si hodně oblíbila. Je živá a zábavná. Takže musím jednoznačně doporučit a hodnotím plným počtem. :)

whiolet
22.02.2022 5 z 5

Boží, boží, a ještě jednou prostě boží.
U knihy jsem se neskutečně bavila.
Dost jsem se i nasmála a moje romantická duše, jásala blahem.
Byla to příjemná oddechovka, která mě vytáhla ze čtecí krize :)

nicole1990
18.02.2022 5 z 5

Krásná romantická oddechovka

Simík284
15.02.2022 3 z 5

Druhý díl série Bridgetonových za mě slabší než díl první. Pasáže posledních stránek někdy až moc zdlouhavé. Jinak ale klasická romantická oddechovka, kterou člověk nikdy nic nezkazí.

Aaron Lewis
13.02.2022 4 z 5

Na tenhle díl jsem se těšila, protože díky seriálu je Anthony můj nejoblíbenejší Bridgerton. V knihách je ještě lepší než v seriálu:). Jedinou výtku mám, že se mi prostě nelíbí ta naivita a neschopnost ženských odolat mužskému šarmu, ale no tak. Já vím, že doba si to žádala, ale i tak… A pak ten závěr, bylo to trochu jako přes kopírák první díl, poznají se, trochu drama, vezmou se a zase trochu drama, aby to bylo zajímavý, tak to trochu zamotáme... Ale četlo se to hezky, ne, že ne:).

Angie.D
03.02.2022 5 z 5

Druhá časť o Bridgertonovcoch je rovnako dobrá, ak nie aj lepšia, ako prvá :) Mňa osobne asi bavila aj o troška viac.
Obe hlavné postavy sú veľmi sympatické a čítať ako sa postupne vyvíjal ich vzťah bola naozaj zábava. Takto vtipné doťahovanie a nevraživosť som dávno nečítala a dosť som sa pri knihe nasmiala. Ak máte radi vzťah enemies to lovers, tak toto je to pravé!

Anthony mi bol sympatický už v prvej časti, tu dostal viac priestoru a ukázal, že nie je len typickým "bad boyom" za akého ho všetci majú.
Kate je jedna z mála hlavných hrdiniek, ktoré mi nevadili, že absolútne ničím. Skromná, inteligentná, vtipná, drzá, láskavá. Žiadna naivka, žiadne nelogické rozhodnutia a hlúpe správanie (napríklad ako mala pár krát Daphne v 1ke, ehm ehm). Veľmi sa mi páčilo aj ako bol vykreslený vzťah medzi Kate a jej nevlastnou sestrou a matkou, to bolo fakt krásne.

Autorka super podala aj ich vnútrných démonov a strachy, s ktorými bojovali. Prišlo mi to uveriteľné a zároveň nie príliš násilné, že by to zaberalo priveľa knihy.
Jediné čo mne osobne troška vadilo bolo ku koncu knihy, keď som mala pocit, akoby obaja hlavní hrdinovia stratili ten svoj šmrnc, ktorý mali inak celú knihu a teda som posledných pár strán čítala po kúskoch niekoľko dní.
Nikdy som si nemyslela, že ma budú baviť historické romance, ale Bridgertonovci sú proste super :)

janyska13
19.01.2022 5 z 5

Dala jsem si za cíl, přečíst 2. díl Bridgertonových dříve, než bude koncem března další série seriálu na Netflixu. A to se mi právě povedlo!
Kniha byla ještě o trochu lepší než první díl. A první knihu a sérii seriálu naprosto miluji!
Moc se mi líbil hlavně všechen ten sarkasmus mezi Kate a Anthonym. Protože taková já jsem taky a naštěstí i pár lidí kolem mě! Celou knihu jsem četla tak rychle, že asi nejsem schopná říct, jaká část se mi líbila nejvíc. Celý příběh a všechny problémy byly pojaté citlivě a zároveň láskyplně. Konec mě totálně dojal.

ElizPetrova
19.01.2022 3 z 5

Tento díl mě bavil o něco méně než první díl. Velkým bonusem knihy je určitě to, že je napsaná jednoduše a velmi rychle se čte. Našlo se pár vtipných momentů, nad kterými jsem se pousmála, bohužel jich ale nebylo moc. Příhoda se včelou mi přišla zvláštní, až absurdní, vůbec mi tam nepasovala a byla pro mě těžko stravitelná. Poslední část knihy mi přišla hodně uspěchaná. Postavy byly vykresleny dost povrchně, žádným způsobem jsem k nim nepřilnula. Nicméně pořád mám v hlavě to, že se jedná o oddechovou knihu, u které člověk vypne a nemusí myslet na vlastní starosti, ale žádný zázrak nečekejte.

Zuzi04
18.01.2022 5 z 5

Tak u této knížky jsem se opravdu pobavila. Už teď vím, že tu scénu se psem jen tak nezapomenu. Líbilo se mi, že jsme se konečně dozvěděli něco více o rodině Bridgertonů. Hlavní dvojka také nezklamala, i když Anthony mě svými názory občas štval.
Nakonec musím říct, že čas strávený nad touhle knížkou jsem si moc užila. Ideální na víkend, kdy se vám nechce nic dělat a chcete jen relaxovat.

Kristulda
17.01.2022 5 z 5

Krásné čtení, co víc dodat. Teda ano , hurá na další díl.

mstychov
15.01.2022 5 z 5

Recenze: Po prvním díle jsem se na druhý moc těšila. V první řadě musím říct, že mě nezklamal. Zamilovala jsem si sestry Sheffieldovy. Jak Edwinu, tak Kate. A samozřejmě i jejich matku Mary. Kate byla na rozdíl od Edwiny její nevlastní dcerou. Anthony Bridgerton se rozhodl, že se Edwině (jakožto klenotu sezóny) bude dvořit. Dále se mu zamlouvala myšlenka, že se do ní nikdy nezamiluje. Ta to uvítala díky tomu, že neměla žádné věno a vikomt jí připadal milý. Zádrhel však nastal ve chvilli, kdy si vikomt čím dál tím více začal uvědomovat, že se mu líbí Edwinina nesnesitelná sestra Kate, která mu tak moc pila krev. :) Zamilovala jsem se do nové rodiny. Konkrétně do toho, jak drželi při sobě. Nezáviděli si. Mary brala Kate jako vlastní. Určitě se moc těším na další díl. :)

Anglie láska 19. století milostné romány rodina historické romance zfilmováno – TV seriál

Julia Quinn
americká, 1970
2005  84%Nevhodný návrh
2005  86%Vikomt, který mě miloval
2006  82%Čekanka
2008  77%Před svatbou
2007  84%Poznáš to z polibků

Kniha Vikomt, který mě miloval je v

Přečtených1 965x