Vikomt, který mě miloval

rok 1814 Vikomt Anthony Bridgerton má nejvyšší čas splnit svou povinnost a konečně se oženit. Dokonce se už rozhodl, kterou z mladičkých debutantek si vybere – vyhlášenou krásku sezóny Edwinu Sheffieldovou. Jenže ta má milující sestru Kate, které se namyšlený, panovačný a nebezpečně hezký nápadník vůbec nezamlouvá. Copak by s někým takovým mohla být Edwina šťastná? Anthonyho rozčiluje, jak mu všetečná intrikánka kazí zásnuby, ale kdykoli zavře oči, ve snech do pronásleduje Kate, nikoli Edwina … Vybral si vikomt za nevěstu tu správnou sestru? A dokáže rázná vždycky rozumná Kate odolat muži, který v ní při každém setkání vyvolává takový hněv a takovou touhu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9514/bridgerton-vikomt-ktery-me-miloval-fjd-9514.jpg 4.5363

Bridgerton 2.

Vydáno, Ikar (ČR)

The Viscount Who Loved Me, 2000

Kniha Vikomt, který mě miloval

lusitta05

Pekná, zábavná romantika, ktorá ma veľmi bavila. Anthony aj Kate boli super.

knihomolka27

(+ SPOILER) A zase si napíšeme jednu hodně dlouhou recenzi.....prostě si nemůžu pomoct....

Kate hlavní hrdinka příběhu je vždy ve stínu své mladší nevlastní sestry Edwiny.......,,Edwina je krásná, zatímco Kate.....no Kate je prostě Kate" A jaká je vlastně Kate? V době ve, které žije se považuje za starou pannu, které tikají manželské hodiny. ,,Je na ní až moc nějakých věcí", není tedy krásná ani bohatá. Ale má spoustu jiných předností...je všímavá, cynická, energická, ohleduplná, i když si o lidech ráda dělá tak trochu předsudky...,,Byla pravda, že už se dopředu rozhodla nemít toho muže ráda, a rozhodně nechtěla aby se dvořil její sestře"

Je zvyklá, že si jí muži všímají jen proto, aby se přez ní dostali k její sestře...stejně jako Anthony........Kate zůstane navždy průměrná a nevšední. Pokud jí nějaký muž tvrdí opak, má jistě postranní úmysly"

Kate tedy zarytě chrání srdce své milované sestry, ale to svoje už ochránit nedokáže.....i když si to sama sobě ráda namlouvá........,,Netvrdím, že vás nenávidím, ale nedokážu vás mít ráda" To určitě Kate tím, nikoho neoblafneš.
Od začátku je jasné, že se jedná o velmi prvoplánový příběh ve, kterém se postavy můžou snažit jak můžou, ale spárům své drahé polovičky a lásky k ní neuniknou.

Speciálně na téhle knížce se mi líbily postavy, a jejich motivace, činy, jednání.....nebyly to jen sex machiny s tváří amorků a nelogickýma úvahama. Jak v takovýhle knížkách bývá zvykem.

Dalším velkým plusem jsou vtipné momenty at už to jsou vtipné monology mezi našimi hrdličkami, nebo hra pall mall , ta mě dostala asi nejvíc.

Celou knížku jsem přečetla jako o závod ipřesto, že děj byl samozřejmě hodně prvoplánový. Ale není to vlastně to co jsem od knížky chtěla?

Styl autorčina psaní mi připomínal Jane Austenovou, pochopitelně až do erotických scén.
,,Hudba dohrála a oni stáli uprostřed parketu a dívali se na sebe" To je jak vystřižené z Pýchy a předsudku.

A stejně jako tajemná Lady Whistledownová nade vše miluji štastné konce, a pokud to ze mě dělá romantického blázna, tak at.

Verdikt? Je to velmi příjemná knížka, která se podobá tomu, jak by asi psala Jane Austenová v našem století. Což je od takové fanynky Austenové jako jsem já opravdu kolosální pochvala. Všechny nenapravitelné romantické duše od této knihy dostanou všechno co potřebují, jejich romantičnost taková kniha sice nevyléčí........ale kdo by o to taky stál, že ?

tetepoko

"Znamená to, že láska neexistuje proto, aby se člověk bál, že o ni jednou přijde. Láska znamená najít partnera, který Ti zaplní srdce a udělá z Tebe lepšího člověka, než se Ti kdy snilo."
Příběh Anthonyho a Kate je příjemné počtení plné vtipných konverzací a situací mezi dvěma velmi sympatickými hrdiny.

Mnaui

U některých scén jsem se velmi nasmála a u jiných zase přemýšlela, jestli nahou není někdo padlý na hlavu. Ptz myšlení 19. Století šlo mimo mé chápání

warca

Tento příběh byl už záživnější a zábavnější než předchozí díl. Přesto se stále jedná o triviální literaturu k odpočinku.
Všimla jsem si, že se v autorčiných knihách často opakují motivy, úseky, obrazy a obraty. To je škoda. Protože pak ty příběhy vypadají ještě více jako přes kopírák.

DUNIKO

Ach... můj... Bože!Ach... můj... Bože!Ach... můj...Bože! Odpusťte mi prosím ale já nemám slov... vlastně... krásné, nádherné, citlivé, romantické,humorné...

Pouli

Mám tuto sérii moc ráda. Ta rodina je tak srandovní.
V tomto díle opět víme, kteří dva se dají dohromady na celý život a jen si užíváme jak se to konečně stane.

Katt15

Krasné!