S láskou, Eloise

S láskou, Eloise https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47052/bmid_s-laskou-eloise-GfV-47052.jpg 4 943 139

Série Bridgertonovi - 5. díl: Rok 1824. Ovdovělý sir Phillip ví, že Eloise Bridgertonová je stará panna, a tak ji požádá o ruku. Domnívá se totiž, že je to prostá, nenáročná dívka, která zoufale čeká na nabídku k sňatku. Avšak krásná žena na jeho prahu rozhodně není nesmělá, a pokud přestane mluvit na dostatečně dlouhou dobu, aby zavřela ústa, on ji tolik touží políbit… To si myslí, že jí přeskočilo? Eloise Bridgertonová by se rozhodně neprovdala za muže, jehož nikdy neviděla! Ale potom začne přemýšlet… a pochybovat… a než pochopí, jak se to stalo, sedí uprostřed noci v pronajatém kočáru a jede za mužem, jenž, jak doufá, se k ní skvěle hodí. Jenže tomu tak není. Dokonalý manžel by se nechoval tak náladově a nevycválaně, a přestože je sir Phillip bezesporu pohledný, je to tupec, hrubián a neotesanec zcela se lišící od londýnských džentlmenů, kteří se předhánějí v žádostech o její ruku. Jakmile se však usměje… a políbí ji…, okolní svět zmizí a ona jen žasne…, může pro ni být tento nedokonalý muž dokonalým? Série Bridgertonovi 1. VÉVODA A JÁ 2. VIKOMT, KTERÝ MĚ MILOVAL 3. NEVHODNÝ NÁVRH 4. ČEKANKA 5. S LÁSKOU, ELOISE 6. NEČEKANÁ LÁSKA 7. POZNÁŠ TO Z POLIBKŮ 8. PŘED SVATBOU... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

To Sir Phillip, With Love , 2003

petka.f
24.05.2023 5 z 5

Vetsina zminuje zklamani, pro me je tento dil jeden z nejlepsich - tedy v rozsahu 1-5, ctu je poporade :)

cukrovka
09.05.2023 3 z 5

Jednoduchá romantická oddechovka. Tento díl mi přišel trochu nudnější. Od Eloise jsem čekala víc.

scarletblue
04.05.2023 3 z 5

Zrovna od postavy Eloise jsem očekávala nejvíce, bohužel zklamání. Postava stále skvělá, ale děj nudný.

Ivet_V
25.04.2023 4 z 5

Eloise jsem si oblíbila během série a těšila jsem se, až jí nahlédnutí do hlavy, ale musím říct, že to bylo zklamání. Phillip mi byl na začátku nesympatický a celou dobu takový nějaký. Celá situace se zlepšila, když se tam objevili členové Bridgertonovi rodiny. Ale stejně mi to přišlo nudné a bez děje.

monika_v_trapu
17.04.2023 3 z 5

Další díl Bridgertonových, tentokrát o velice chytré Eloise, která je ve svých devětadvaceti stále neprovdaná a je považovaná za starou pannu. Celá série je maximálně odpočinková a nenáročná, jako dělaná na dny, kdy nechcete přemýšlet nad ničím, nebo nemáte zrovna dostatečnou mozkovou kapacitu na složitější a zamotané příběhy.

Eloise jsem si oblíbila už v předchozích dílech (i v seriálu). Její temperament a osobnost mě moc bavili a těšila jsem se na tento pátý díl, který je celý o ní. Možná jsem čekala kapku víc, než jsem nakonec dostala, i když zapeklité vztahy mezi sirem Phillipem a jeho dětmi dodaly příběhu šmrnc. Druhý díl - Vikomt, který mě miloval - u mě ale zatím pořád co se děje týče vede.

Není moc co dál psát. Je to více méně pořád na jedno brdo, ale já si Bridgertonovi vždycky šetřím na chvíle, kdy mi čtení moc nejde, nebo nemám náladu na nic složitého a chci si prostě jen přečíst něco naprosto nenáročného a odpočinout si - a to tato série vždycky splní na jedničku. Žádné převratné dílo to není a ani to od této série nelze očekávat.

barcasknihou
11.04.2023 2 z 5

Knihy od Julie Quinn miluji, naprosto zbožňuju její příběhy o Bridgertonově rodině. Dokáže vždy krásně popsat postavu a jeho charakter, kvůli tomu jsem si oblíbila skoro všechny postavy v předchozích dílech. Především jsem si oblíbila Eloise, která je silnou, nebojácnou, svéhlavou a trochu tvrdohlavou hrdinkou, kterou si oblíbí snad každý. Proto jsem se tak moc těšila na její příběh, jak si najde lásku. Bohužel je tohle za mě ohromné zklamání. Čekala jsem úplně něco jiného.

Hlavní mužský hrdina Phillip se choval jako nehorázný blbec, ze kterého mi bylo jenom možná tak špatně od žaludku. Eloise před Phillipem odmítla mám pocit šest žádostí o ruku, jenom proto aby si pak vzala takového idiota. Vážně mě ta knížka naštvala. Autorka má ve zvyku psát u jednotlivých mužů, že mají nějaké trauma, a nebo jistý problém s něčím, ale vždycky se to vyřeší a tu postavu si moc oblíbím, tak jako tak. Ale tohle co bylo za chlapa? Pro mě byl tak moc slizký a jednoduše hrozně odpudiví. Napsala bych i mnohem horší slova. Ani mi to nepřišlo nijak romantické a už vůbec jsem u toho neměla takové ty ucelené ksichtíky, které jsem měla zatím u každého z předchozích dílů.
Zatím bohužel nejhorší díl.

saez
20.03.2023 3 z 5

Tak já nevím. Také jste od Eloise čekali nějak víc?

zuzuzajda
05.03.2023 3 z 5

Kniha je vicemene stejna jako predchazejici dily. Ze vsech me tato bavila asi nejmene a tim konci i cteni teto serie. Do dalsiho dilu se jiz poustet nebudu.

ElizPetrova
25.02.2023 2 z 5

A toto mělo být prosím pěkně co? Sir Phillip je nejhorší hlavní postava z romantické knihy, kterou jsem kdy četla. Příběh Eloise mě nemohl zklamat víc. Dál raději bez komentáře. Zbytečné plýtvat slovy.

Anor505
15.02.2023 4 z 5

Bridgertonovi nezklamou, když si chce člověk přečíst laskavou romantiku. Jen tentokrát si pro sebe ukradli celou knihu Phillip s dvojčaty, moc jsem jim fandila, aby k sobě našli cestu.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Opět super příběh Bridgertonů, tentokrát inteligentní, svéhlavé Eliose. Phillip je popsán pěkně do hloubky, jeho pochyby o sobě samém jako rodiči, zejména zábavná byla zápletka s bratry Bridgertonovými. Nezklamala, slupnuta jako malina během jednoho dne a těším se zase na další díl.

5holek
14.12.2022 3 z 5

Když si chceš odpočinout, moc nepřemýšlet a nemuset nic moc řešit.

pat4157
29.11.2022 4 z 5

Tak tentokráte slabší. Od Eloise jsem čekala víc divočiny a víc humoru. Ale i tak pěkná oddechovka.

Vknihách
05.10.2022 5 z 5

Keď som sa tak začítala, čo pri mne Quinnovej knihy nemajú problém, mala som pocit, akoby táto kniha bola oproti starším sestrám slabšia. Všetko sa dialo nejak unáhlene, chýbali mi články lady Whistledownovej(čo je dosť logické :) )v podstate sme sa už čo to dozvedeli v predchádzajúcej časti…no v momente, kedy sa hlavní hrdinovia začali spoznávať, sa mi už slabšia kniha nezdala. Julia má môj obdiv, pretože dokázala napísať (ja zatiaľ prečítať) 5 kníh, z toho 5 úplne odlišných príbehov lásky a spoznávania. Síce Daphne, Anthony a aj Eloise boli vlastne k sobášu donútení okolnosťami (predsa česť bola kedysi to najdôležitejšie v spoločnosti-teda okrem majetkov), všetko bolo presne tak, ako malo byť. Eloise sme mali možnosť poznať ako vedľajšiu postavu z predchádzajúcich kníh, ale musím uznať, že vo svojom príbehu mi bola oveľa sympatickejšia. Bola si vedomá svojich slabostí, aj silných stránok a vedela s nimi dobre nakladať.Prerod Phillipa bol krásny. Najmä čo sa týka vzťahu k deťom.Je smutné, že ich označovali ako malých diablov, pritom stačilo tak málo. Pozornosť, lásku a usmernenie. Tieto malé “beštie” sa mi páčili. Boli ako “postrach Denis” a Eloise si s nimi vedela dať rady. A nielen s nimi. Poradila si aj s ich otcom. Príbeh sa zbytočne nenaťahuje, vášeň sa dostaví spolu s citmi a zápletky sú naozaj originálne! Či už “nehoda”Eloise alebo príchod bratov Bridgertonových na scénu XD za to tlieskam…pre mňa neočakávané, prekvapivé a koniec koncov aj vtipné….do srdca sa mi zapísala napríklad scénka pri nákupoch… Takže nie, rozhodne toto v mojom prípade nebola slabšia časť a namiesto denníka lady Whistledownovej sa v každej kapitole objaví úryvok z listov, ktoré posielala Eloise pri svojej pisateľskej vášni. Júlia si drží svoj štýl, svoju úroveň, svoj humor a noblesu…aj preto Bridgertonovcov milujem.
A viete čo je najbombovejšie? Kúsok návnady, ktorý som našla v závere. To som predpokladala, že Francescin príbeh bude nezaujímavý, keďže o nej vieme najmenej zo súrodencov….ale….toto vyzerá byť na riadnu peckuuuuu

whiolet
04.10.2022 4 z 5

Od Eloise jsem očekávala větší dobrodružství, ale nakonec jsem zklamaná nebyla.
Příjemná a čtivá oddechovka, která je do tohoto podzimního počasí přímo ideální.

AndulinaU
30.09.2022 4 z 5

Knížka patří k těm lepším z této série. Mohlo tak být trošku více zvratů a napětí, ale ve finále to bylo dobrý. Když se tyto knížky prokladaji jinými knížkami, tak je to v pohodě. Za sebou se určitě číst nedají, to pak je na jedno brdo.

petrzel
04.09.2022 5 z 5

Perfektně to k Elois sedlo.

Surikatka2308
15.08.2022 4 z 5

Na příběh Eloise jsem se hrozně těšila. Zajímalo mě, kdo zkrotí tu ženu s ostrým jazykem (původně jsem vycházela ze seriálu). Příběh je zajímavý... Není to, co jsem úplně čekala, ale ani nejsem zklamaná... Zajímá mě, jak to uchopí scénáristé... :)

andreamrs
12.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Společně s třetím dílem se stal pátý mým nejoblíbenějším. Eloise Bridgertonová patří k mým aktuálně nejoblíbenějším knižním ženským hrdinkám. Mám ráda silné ženské hrdinky, které mají vlastní názor, a nespokojí se s rolí, kterou jako ženy ve viktoriánské Anglii dostaly. Moc jsem se těšila na moment, kdy se Eloise setká se svým vyvoleným Philipem, kterého přes rok znala jen prostřednictvím dopisů. Škoda, že ty dopisy mezi nimi nedostaly víc prostoru. Obecně se tam několik věcí docela zazdilo, a naopak to, co šlo zkrátit, dostalo prostoru až moc.

Jinak jsem si čtení ale moc užila a zejména to, jak se Eloise postavila k dvojčatům a k nové roli matky a manželky. Líbilo se mi, že tam autorka zakomponovala i vážnější problémy jako ztrátu a psychické zdraví, o kterém se v té době moc nemluvilo. Ale co nechápu vůbec je to, jak mohla autorka zazdít odhalení Lady Whistledown a reakci Eloise! To mi tam opravdu chybělo a i mě to vzhledem k totožnosti L. W. i naštvalo.

Sarka14
07.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Jestli můžeme něco v celé sérii vyzdvihnout tak to, že každý příběh je trošku jiný. Příběh Eloise mě trošku zklamal. I když nakonec to nebylo tak zlé, jak to ze začátku vypadalo. Co můžeme dát jaké velké plus autorům seriálu je to, že museli znát všechny díly celé série, když se pouštěli do natáčení. Protože postavu Mariny už jsme v seriálu viděli. Možná trochu smutné je to, že se víc těším na filmové zpracování, než to knižní. Což se mi nestává příliš často. Nicméně mám v úmyslu celou sérii dočíst.