Nevhodný návrh

Nevhodný návrh https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9515/bmid_nevhodny-navrh-WoW-9515.jpg 4 1165 194

Rok 1815. Sophii Beckettové se nikdy ani nesnilo, že se jí podaří vklouznout na vyhlášený maškarní ples lady Bridgertonové, natož se tam seznámit s “krásným princem”. Přestože je dcerou hraběte, zlá nevlastní matka ji odsoudila do role služebné. Teď se však Sophie v náruči šaramantního a pohledného Benedicta Bridgertona cítí jako princezna. Bohužel s vědomím, že až odbije půlnoc, kouzlo vyprchá…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

An Offer From A Gentleman , 2001

Kira283
16.08.2023 4 z 5

Přiznám se, že jsem se na začátku bála, že se bude jednat o nudnou napodobeninu pohádky a la Popelka. Naštěstí se toto neuskutečnilo a příběh mě nakonec pohltil a knížku jsem zhltla téměř jedním dechem. :)

Co si budem, jedná se o romanťárnu jako blázen, ale je to vtipné, svěží a svižné. Moc mě to bavilo a těším se na další díly. Nejvíc asi na Eloise. :))

Lucyeinstory
15.08.2023 4 z 5

Nebudu lhát, této knížky jsem se celkem bála. Ačkoli mám Benedicta v seriálu ráda, v knihách mi moc nesedl a byla jsem k tomuto příběhu skeptická.

Klidně bych ho přiřadila k retellingům na Popelku, protože tu máme 2 sestry, macechu a holku, ke které se chovají ošklivě. Nápad i zpracování se mi moc líbilo, ale
Ale pak se Benedict se Sophií potkají a všechno začíná pomalu, ale jistě jít do kopru. Jejich vztah(když budu počítat ten, který se začne utvářet 2 roky po zásnubním plese) je ze začátku vtipný, ale pak se Benedict začne chovat dooost divně, a vůbec mi to k němu nesedlo. Naštěstí to zachraňovala Sophie, která se chovala normálně, jednala tak, jak bych v určitých (ne ve všech) situacích jednala i já a byla prostě TA NORMÁLNÍ.

Máme tu i Eloise s Fran, které byly super, stejně jako Violet Bridgertonová, která opět dokázala, že si ze vším dokáže poradit.

jajcak
24.07.2023 3 z 5

Čtivé, příjemné. Oddechovka. Seriál o Bridgertonových posouvá tyto knihy do vyšší ligy.

Senza Jenka
21.07.2023 4 z 5

Popelka... velká klasika a zároveň trochu klišé. To, co se odehraje mimo rámec příběhu o sirotkovi a zlé maceše, se ale přece jen vymyká šabloně vdavekchtivých dívek z vyšší společnosti na lovu žádoucích starých mládenců. Trocha předsudků, špetka mystiky... A jako obvykle nemohu pochopit, proč někdo zatracoval dítě za to, jak se zachovali jeho rodiče.

Aveli
04.07.2023 3 z 5

Musím se přiznat, že ze tří dílů, které jsem četla, to byl zatím nejslabší díl. Variace na Popelku, která se pak trochu zvrtne, mě moc nenadchla. Na druhou stranu úplný propadák to také není. Pořád jsou zde časti příběhu, které jsou zajímavé. Doporučila bych, pokud se vám líbili předchozí díly a chcete si doplnit obrázek.

Luciee113
26.06.2023 5 z 5

Ze začátku mě hodně rozhodlo to, že to bude příběh o Popelce. Než začal ples, jsem se s tím smířila. Ale chvíli po plese už začal jiný příběh. Příběh Sofiin a Benediktův. Jelikož ještě není filmová verze, tak jsem si to hodně užívala po svém, aniž pořád srovnávala... Krásné čtení.

Luci-_-
19.06.2023 5 z 5

Ačkoliv mi popelkovský začátek přišel lehce uspěchaný, celá kniha mě pohltila tak, že jsem nedokázala odtrhnout oči a zhltla ji na jedno posezení. Ačkoliv bylo několikrát zmíněno, že je Benedict stejný jako Anthony, není to pravda. Přijde mi, že s každým dílem eskalují i příběhy a moc se těším na další díl.

majc
01.06.2023 4 z 5

Popelka v Bridgertonech!
Tahle knížka mě také bavila, jako ty předchozí. Také se četla úplně sama a byl to parádní oddych. Nicméně bylo pár věcí, co už mi začalo lézt na nervy.
Mám pocit, že muži v hlavních rolích v této sérii jsou zatím jak přes kopírák. Přemýšlela jsem, jak si mám v hlavě přehodit, že tento příběh není o Anthonym z předchozího dílu, ale o Benedictovi.
Moc mi to nešlo.
Další, co mi po pár kapitolách lezlo na nervy, bylo neustálé opakování smutného osudu hlavní hrdinky Sophie (Popelky)... Ano, Sophie, vím, že máš strastiplný osud, není potřeba to neustále opakovat dokola a ještě snad i stejnými větami. Už jsem to pak přeskakovala a bylo to občas už dost nervy drásající.

Ale jinak cajk. :)

Kami97
30.05.2023 3 z 5

Za mě nejslabší díl série. Převyprávění Popelky mě moc neuchvátilo, ostatní sourozenci mají lepší příběhy

Ivet_V
09.05.2023 4 z 5

Na Francescu jsem se těšila, v minulých dílech moc nebyla, jen se o ní mluvilo. Je mi dost sympatická a oblíbila jsem si ji. Michaela jsem si zamilovala hned na začátku. Akorát mi přišlo, že se kniha často vlekla, hlavně když pstavy přemýšlely o svých citech.

6493
05.05.2023 2 z 5

Další okopčená Popelka, a to ne moc zdařile. Zasazení do série Bridgertonových je docela na sílu a kniha postrádá i tu trochu šarmu, kterou měly předchozí dva díly. Tímto s Bridgertonovými končím.

Dominique27
03.05.2023 5 z 5

Moje první knižní setkání s rodinou Bridgertonových. Je to červená knihovna jak blázen. Umocněná tím, že jde v podstatě o příběh Popelky. Co tomu ale vytknout, když se člověk nechce od čtení odtrhnout, je mu s hlavními postavami dobře a vyvolává to v něm přesně ty emoce, jaké má? Snad jen, že o ostatních sourozencích je toho tady málo. Myslela jsem, že kniha mi rozšíří seriálový svět. Vypadá to ale, že spíš seriál si domýšlí osudy jednotlivých sourozenců, protože alespoň třetí kniha toho o nich moc neřekne.

Radějka
20.04.2023 3 z 5

Ze série Bridgertonů jsem zkusila jen tento díl, protože jsem zaslechla, že by tam měl být lehce promítnut příběh Popelky, což mě zaujalo :)
Musím říct, že tento typ knih asi není mým šálkem kávy, každopádně jako oddechový román se to četlo moc hezky. Do dalších dílů se však pouštět nebudu.

jitka_dankova
17.04.2023 4 z 5

Volný retelling pohádky o Popelce zasazený do zlehčené a idealizované atmosféry Londýna 1817. Na pokus o vyprávění o Popelce a jejím vysněném "princi" jsem byla zvědavá a mermomocí jsem si chtěla přečíst knihu dříve, než příběh dostane svoji sérii v seriálu Bridgertonovi. Pocity v mně kniha zanechala rozporuplné. Asi dokážu ocenit snahu o zasazení pohádky do rádoby uvěřitelného příběhu, ale romantická linka mne zas tak moc nevzala a povahu Popelky si taky představuju krapet jinak, nevím. Nicméně kniha je čtivá, rozhovory zajímavě jiné (těžko říct, jestli je můžu označit za "dobové") a er-forma nijak neruší. Milé ženské idealizované čtení, jsem zvědavá, jak to pojmou v seriálu.

Edona
10.04.2023 5 z 5

Myslela jsem si, že příběh Anthonyho už nic nepřekoná, ale Benedict a Popelka Sophie to dokázali. Jednoduchá odpočinková četba, zkrátka Bridgertonovi. Kdo chce vypnout, doporučuji.

Maki21
28.03.2023 5 z 5

Knihu sem přečetla za dva dny. Úžasná, romantická, oddechová. Prostě super kniha do nepohody.

Fortuna7
27.03.2023 4 z 5

Krásná oddehová romantická jednohubka přečtená během jednoho promaroděného odpoledne. Sympatické postavy u kterých oceňuji jejich logické jednání, vývoj a velice vtipné dialogy. Děj úplně bez problémů utíkal a já jsem najednou byla na konci. Oproti 1. dílu této série mi tady ale chybělo trochu akce, takže 4,5/5

JessieEx
19.03.2023 5 z 5

Už jsem to málem s Bridgertony vzdala...teď jsem ráda, že jsem to neudělala. Předchozí tři díly (nečetla jsem popořadě) mě docela zklamaly. První dva jak přes kopírák, Čekanka nakonec taky nic moc.

A tak jsem z Nevhodného návrhu neskutečně mile překvapená! Na mé vysoké hodnocení má vliv i správné načasování. Sáhla jsem po knize uprostřed obrovské čtecí krize...a přečetla ji na jeden zátah. Prostě mi to sedlo! Bylo to tak akorát:)

Zatímco předchozí díly vykrádají samy sebe, tady autorka vykrádá jen Popelku.... dělám si srandu, náhodou to byl super retelling Popelky, vůbec mi to nevadilo, naopak.
Taky se mi líbil vývoj příběhu a to, že zásnuby neproběhly moc brzy, jako u předchozích knih.

Sophie byla zpočátku takové zlatíčko nevinné, představovala jsem si ji jako mladou Audrey Hepburn Časem se ale ukázalo, že má drápky a nebojí se je použít a že se dokáže sama o sebe postarat. Ke konci mi přišla až přidrzlá.

Celkově ten konec už byl na mě trochu too much, obešla bych se bez toho, ale to by nebyla Julia Quinn, kdyby tam nebylo něco na sílu :)

Tento díl neměl tolik vtipných prupovídek, ale zase to dohnal romantikou a příběhem a já jsem velmi velmi spokojená. Moc doporučuji a s Bridgertony nekončím :)

saez
13.03.2023 4 z 5

Trochu Popelka, ne?

Neluš
20.02.2023 5 z 5

Další skvělý díl. Nemohla jsem se dočkat konce, i když se dalo čekat, jak to dopadne. Poprvé jsem nebyla ovlivněna seriálem, a asi taky proto se mi to četlo lépe, než předchozí dva díly.