Nečekaná láska

Nečekaná láska https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50413/bmid_necekana-laska-QRu-50413.jpg 4 759 113

Rok 1820 a 1824 Série Bridgertonovi - 6. díl: V životě každého se vyskytne nějaký přelom - okamžik tak úžasný, rychlý a beroucí dech, kdy člověk ví, že se jeho život navždy změnil. Pro Michaela Stirlinga, londýnského nechvalně proslulého hejska, ta chvíle nastala, když poprvé spatřil Francesku Bridgertonovou. Celý život se honil za ženskými, ale nikdy nedovolil, aby se zmocnily jeho srdce. Pak ovšem stačil jediný pohled na Francesku a zamiloval se tak bezhlavě, že byl div, že se mu podařilo zůstat stát nohama na zemi. K Michaelově smůle však měla Francesca zůstat Bridgertonová pouhých šestatřicet hodin. Setkali se právě u večeře uspořádané na oslavu její blížící se svatby s Michaelovým bratrancem. Jenže to bylo tehdy. Teď je z Michaela hrabě a Francesca je volná. MIchael se neodvažuje přiznat, že ji miluje - až do jedné nebezpečné noci, kdy se mu ve vší nevinonosti vrhne do náruče...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

When He Was Wicked , 2004

Ajuszka
31.05.2022 5 z 5

Tak mám přečtenou další knihu z mé milované série Bridgertonovi️ Tímto jsem završila příběhy sourozenců Bridgertonových a příště se vrhnu na prequely, co mě tady čekají.

K samotnému příběhu snad ani není co dodat. Kdo zná a četl Bridgertony, tak ví, že knihy jsou prostě boží.
V téhle se celý příběh věnoval Francesce, k níž byl osud ze začátku velmi krutý, ale láska si ji znovu našla a já jsem si to opět užila. ️

preny
16.05.2022 4 z 5

Super oddechovka,přečteno za den. Už se těším na další díl

michaella03
10.05.2022 5 z 5

Přečtené za tři dny, na odreagování a pousmání jako dělané.

PS: Jen doufám v brzké vydání zbývajících dvou dílů, ráda bych doplnila mezeru této série v knihovně. A samozřejmě jsem zvědavá na poslední dva členy naší milé rodiny :D.

Nelasp
06.05.2022 4 z 5

Sága rodu Bridgertonů si i ve svém šestém díle drží svůj standard. Příjemné čtení na vypnutí mozku a odpočinek, příběhy jsou sice předvídatelné, chování postav přehnané a velice často naprosto nelogické, ale když to člověk přijme a neočekává od postav úplnou racionalitu, dobře se pobaví.

Mondaika
02.05.2022 4 z 5

Knižní vydání z roku 2021
Krásná obálka... Čtivý příběh Trochu až moc slaďouškovské na muže dnešní doby
.... Takový nejsou :D

Přečteno za den

janka2000
18.04.2022 5 z 5

Šestý díl ze série o životních láskách sourozenců Bridgentonových vypráví o Francesce, která se najednou stane vdovou. Co na to její švagr, který po ní dlouho toužil?
Za mě velmi dobrý díl nabytý inteligencí, vtipem a úžasnou atmosférou.

eva4036
18.04.2022 3 z 5

Abych pravdu řekla, na tenhle díl jsem byla moc zvědavá. Když jsem se dozvěděla, že je zde hlavní hrdinkou Franceska. Nic moc jsem o téhle postavě z předešlých dílu moc nevěděla a tak pro mě byla jen velkou neznámou.
Můj názor je asi takový. První polovina knihy, kdy se Franceska vyrovnává se smrtí manžela a stejně tak i Michael, tak ta se mi líbila. Ale pak přišla bohužel druhá část knihy a ta už mě tak moc neoslovila. Z hlavní postavy je najednou dvaceti šesti léta žena, která se neumí rozhodnout, jestli je zamilovaná nebo není. Chvilkami mi připadala svou nerozhodností, že se nechová, jako dospělá žena, ale jako, kdyby to byla jen dospívající dívka.

andulka1406
15.04.2022 5 z 5

Miluji tuto sérii, ani tento díl mě nezklamal.

Mivalka75
13.04.2022 2 z 5

Stránky přibývají.. Tentokrát 344 a já se opět musím ptát proč, není-li to zbytečné..? Možná kdyby minulosti Francesky bylo věnováno v knize více prostoru a mohli jsme ji tak lépe poznat a pochopit, pak by to dávalo smysl, ale takto..? Třičtvrtě knihy je prakticky o tom, jak oba sami sebe snaží přesvědčit, že spolu nemohou být, přičemž čtenář samozřejmě už od počátku ví, že spolu být musí a když už na to začne upozorňovat i Colin, který se s nimi setkává velice minimálně, tak si nejprve Michael uvědomí, že spolu být mohou a pak bez žádného většího náznaku prozření neboli tzv. blesku z čistého nebe si i Francesca uvědomí, že ho miluje a než se k tomu dopracuje, tak to znamená pročíst přes 300 stran téměř o ničem..
Nevím, jestli bych se přiměla přečíst celé, nebýt nemocí upoutána na lůžko a nevědět, jak zabít čas, když spánek nepřichází..

cérka
13.04.2022 4 z 5

Rezervačním knihovním systémem jsem byla donucena přeskočit třetí díl a tak mi přišlo zcela pochopitelné, že Francesku vlastně vůbec neznám.
Stačilo pár zdejších komentářů a hle chyba je někde jinde.
Nicméně příběh má všechny atributy, které od tohoto žánru můžeme očekávat a já se jen skvělé bavím.
Hvězdičku ubýrám za neskutečnou nerozhodnost hlavních hrdinů. Místy mohl být děj svižnější, popravdě jsem se už v půlce knihy hrozila o čem že bude ta druhá půlka.
Těším se na další osudy zbylích sourozenců, ty sladké konce mi začínají vyhovovat :).

Canney
02.04.2022 2 z 5

Zdá se mi to nebo se ty Bridgertovic knížky zhoršují?

O Francesce Bridgeronové jsem toho z předchozích knih nic moc nevěděla. Příjde mi, že nebyla moc zmiňována a když už byla tak to bylo jen okrajově. Nevěděla jsem tedy co od ní čekat a abych byla upřímná, tak mě neskutečně iritovala. Její nerozhodnost a utíkání od problémů (to samé Michael, ten to rovnou vzal na jiný kontinent) bych do určité míry i chápala, ale po jedné chvíli jsem ji už prostě nedávala. Zvlášť když na řadu přišla i manipulace.

Tenhle příběh se odehrává zároveň se čtvrtou a pátou knihou, takže jsou tu zmiňovány určité události.

mina_harker
05.03.2022 2 z 5

(SPOILER) Opět nic skvělého. První část - kdy Michael miluje Francesku pouze tajně, oba jsou zdrcení úmrtím její manžela, je dobrá. Jakmile se děj přesune do Skotska, neděje se vlastně vůbec nic - vše se točí kolem sexu. Komu to nevadí, ať si přidá ke knize hvězdičku navíc, já postrádám alespoň maličko propracovaný děj a uvěřitelné postavy.

Pedruska01
04.03.2022 5 z 5

Samozřejmě, že jsem se na další díl těšila o tom žádná, přesto musím přiznat, že tohle byla taková velká neznámá. Zvlášť proto, že další Bridgertonovou jsem vlastně vůbec neznala. Čekala jsem teda nějaké velké překvapení vzhledem k tomu tajemnu a dostala ho. Opravdu. I když se opakuji, tak stejnak musím vyzdvihnout styl autorky, hrozně hezky prezentovaný a hodně čtivý. Byla to zase kniha, kterou jsem jen nerada pouštěla z rukou, dokázala mě strhnout.
Hlavní hrdinkou byla Francesca Bridgertonová, o které jsem nevěděla nic z předešlých dílů. Možná tak to, že už byla vdaná a ovdověla. Upřímně, asi tak dva díly zpátky jsem si dokonce myslela, že tento "sourozenec" mít vlastní příběh už prostě nebude. Neměla jsem ponětí, co by mohlo být jejím příběhem a musím říct, že si mě získala. Rychle jsem si jí oblíbila a dokázala se do ní vcítit. Bylo hodně znát, že je jinde a tak trochu víc "odtržená" od své původní rodiny, takže fungovala jako samostatná jednotka. Líbilo se mi to, ačkoliv to může znít hrozně, protože tu celou rodinu mám ráda, tak mi to nevadilo. Musela jsem jí držet palce, protože to co by ráda, v té době, nemuselo být zas tak lehké.
Druhý hlavní hrdina Michael mi ukradl srdce vlastně hned na začátku, ani k tomu nepotřeboval své umění Veselého hejska. Ten chlap to neměl, dejme tomu, jednoduché, i když mu jeho stav jako titul, majetek atd. vůbec nevadil. Miloval svého bratrance, což bylo až obdivuhodné. Nezáviděl mu, až na jednu jedinou věc. Soucítila jsem s ním a mrzelo mě to vůči němu. Musela jsem ho obdivovat, jak se dokázal chovat, respektive "skrývat". Překvapilo mě jeho rozhodnutí, přestože ho do toho navlekl Colin Bridgerton. Nevěřila jsem, že by do toho šel a když už se to stalo, držela jsem mu palce. Měl ohromnou trpělivost. I na mě, jako ženskou, která má snad v povaze dělat mírné ofuky a prodlužovat různé rozhodnutí, tak se mi Francesca zdála už moc.
Ti dva se mi moc líbili. Dokázali spolu dost dobře fungovat i v případě, že byli v různých rolích. Cítila jsem mezi nimi, ale většinou u Michaela (po celý čas) tu sílu, chemii. Tenhle příběh je trochu jinačí. Z mnoha úhlů. Ale řekla bych, že vyniká, oproti jiným dílům, sexem. Dosud se autorka nepustila do tak častých a více popsaných scén. Přeci jenom ten vztah, když se nacházel "mezi něčím" nebyl opět na tu dobu obvyklý alespoň dle toho, co nám bylo dosud prezentováno. V každém případě to bylo zajímavé. Taky se mi ohromně líbilo, že tentokrát jsme až vážně skoro do samého konce nevěděli. Autorka nás tentokrát napínala neskutečně dlouho, ale mě se to líbilo. U jiných, kdy je jasno už v polovině knize, je to takové... no.
Musím taky přiznat, že se mi téma trefilo do noty a neskutečně jsem si knihu užívala. Musím konstatovat, že to pro mě byl vážně skvělý díl a snad dosud pro mě nejlepší. Kniha byla silná, romantická, smutná i zábavná. Byla to dokonalá směsice. Postavy mě bavili, do Michaela jsem se zamilovala, cloumali mnou emoce, chytlo mě to za srdce, nemohla jsem se z jejich příběhu odpoutat a děj byl skvělý - taková ta potlačovaná, tajná láska, která cloumá s chlapem mě baví.
Bylo to skvělé. Nemám žádnou výhradu. Bylo to zajímavé a jiné než zbytek série. Odvážnější a snad i vážnější. Užila jsem si to. Co se mi nedostalo, tak informace, zda se rodina rozrostla, což mi přijde trošek líto, vzhledem k touze Francesky. Možná se dočkám v dalším pokračování. Toto rozhodně doporučuji a hodnotím plným počtem. Úžasný díl. A jak je již zvykem - těším se na pokračování dalšího člena Bridgertonových. :)

MijamiMysel
18.02.2022

Kniha se mi velice líbila i když potřeba obě dvě hlavní postavy fláknout holí po hlavě se mě držela po celou dobu čtení. Před přečtením této knihy jsem ale udělala tu chybu že jsem si četla zdejší komentáře a dost jsem se zalekla jaká hrůza mě čeká ale naštěstí to hrozné opravdu nebylo. Kniha se mi velice líbila stejně jako ostatní knihy z této serie a můžu knihu vřele doporučit

lusitta05
15.02.2022 3 z 5

Toto sa mi až tak nepáčilo, neviem, niečo mi chýbalo.

Aaron Lewis
13.02.2022 4 z 5

Všechno dobré, až na ty PODDAJNÉ ŽENSKÉ, to jako fakt? To snad není možné. Nemůžu být zas až tak chladná! To se takhle každá před chlapem sesype? To nemá žádnou hrdost? OMG… jinak to bylo fajn, zase trochu jiné, jsem ráda, že tam byla Franceska, i když mi k srdci úplně nepřirostla, ale to proto, že nedokázala říct ne, ach bože… vypadá to, že všechny ženy a dívky podle autorky přemýšlí klitorisem? Haha.

Ale vzhledem k povaze žánru si nestěžuji, to jen tak vypadá:). Btw, kdyby to nebylo psané převážně z Michaelova úhlu pohledu, který byl docela dost vtipný, tak by to bylo celkem dost unylé.

terezarath
06.02.2022 4 z 5

Rozhodně jeden ze slabších dílů. Od začátku vlastně víte, co se stane. Napsáno to bylo jako vždy velmi příjemným způsobem, četlo se to dobře, ale bohužel příběhově to byl slabší díl. Ale dávám plusové body za konec. Krásně a smutně napsaný. Ten se autorce povedl.

Termaap
22.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Už po přečtení prvních stran budete vědět, jak to celé dopadne (a pokud jste četli předchozí díl, tak vám konec bude jasný už po prvním řádku). Takže NEČEKANÁ LÁSKA vlastně až zas tak nečekaná není.
O Francesce jsem toho věděla ze všech sourozenců Bridgertonových asi nejméně. V předchozích dílech se o ní moc nepsalo a v seriálu jsem ji téměř nezaznamenala.
Nic z toho mi ale neubralo na čtenářském zážitku; opět čtivé a milé, i po tomto dílu jsem přesvědčena, že si koupím další.
Ke knize mám vlastně ještě jednu poznámku; nedozvěděla jsem se, zda se Francesce a Michaelovi nakonec podaří založit rodinu… snad bude tato informace obsahem dalších dílů.

EleaMcKey
21.01.2022 3 z 5

Po, pro mě naprosto příšerném, díle o Eloise, konečně zase čivavá Bridgrtonka. Ano, děj předvídatelný, ale u ktere červené knihovny neni? Za mě dobrý.

katallinka
14.01.2022 3 z 5

Tak tento díl mě noc nebavil. Příliš předvídatelné a postavy se chovaly úplně nesmyslně. Navíc konec tentokrát dost useknutý. Celkově ,,červená knihovna,, úplně bez zajímavější zápletky.