Čekanka

Čekanka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1368/bmid_cekanka-9Hp-1368.jpg 4 1146 184

Rok 1824. Penelope Featheringtonová odjakživa tajně zbožňovala bratra své nejlepší přítelkyně. Myslela, že o něm ví všechno, jenomže pak objevila jeho velké tajemství… Colina Bridgertona už unavovalo, že ho lidé považují pouze za okouzlujícího hejska. A nejvíc mu vadilo, že všichni hltali klepy z pera lady Whistledownové, která se o něm snad v každém ze svých sloupků zmiňovala už v prvním odstavci. Po návratu z ciziny však zjistil, že se mnohé změnilo - především jeho stará dobrá kamarádka Penelope. Co může tajit floutek a co dívka, kterou už každý považuje za starou pannu? A mohou mít vůbec něco společného?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Romancing mister bridgerton , 2002

BlankaHill
06.02.2021 3 z 5

Za mě zatím nejslabší díl, co do příběhu. Styl psaní se mi ale líbí moc. Krásné byly popisy z Collinova deníku. Škoda že první řada seriálu, kterou jsem viděla, prozradila na konci, kdo je lady Whistledown - tento díl díky tomu ztratil na napínavosti.

Jass
26.01.2021 4 z 5

Penelope od začátku patřila k mým favoritkám, takže jsem samozřejmě zpočátku měla určité obavy, ale také jsem se jejího dílu nemohla dočkat. Celkově jsem spokojená, v jednom (dějovém) přechodu sice byla určitá kostrbatost, ale to u tohoto žánru s lehkým srdcem odpouštím. Hlavní protagonisté jsou sympatičtí (a taky jim dost pomáhá, že zrovna tyhle dva se seriálu povedlo dost dobře vystihnout - u těch co první viděli seriál se tudíž nekoná počáteční zklamání jako u některých jiných). Opravdu ale obdivuji, jak autorka přemýšlí dopředu a navnazuje nás na další příběhy - o Eloise mě přesvědčila už o pár dílů dříve, ale v tomhle mi už dokázala prodat i Francesku a vzbudit můj zájem o Hyacinth... Její postavy jsou skutečně poutavé (pořád mě to trochu překvapuje...) a já se nemůžu ubránit srovnání s Ravenelovými Lisy Kleypas - což je moje další guilty pleasure série, jiná spojitost neexistuje... - která se o něco podobného také snaží a v prvních dílech se jí to i daří, ale ve výsledku poněkud selhává (pardon, zklamání z Ďáblovy dcery je živější, než jsem si myslela...). Tahle série je skutečně velice slušná, doufám, že jí to vydrží.

Siegrid
26.01.2021 5 z 5

Hezký příběh, zápletka,...kdo by nechtěl číst o Colinovi, Penelope, lady Whistledownové:-) a být s Bridgertonovýma?!

Gilnien
17.01.2021 5 z 5

Konečně díl, který mě skutečně bavil. Nebyl úplně předvídatelný, Colin i Penelope byly sympatické postavy. Zhltnuto za jediný den.

vcielka
15.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Pribeh som zacala citat v slovencine, pretoze po tom kvante do cestiny prelozenych romanci, co som precitala, si potrebujem precvicovat svoj rodny jazyk, pretoze uz teraz pouzivam nehorazne mnozstvo bohemizmov. Aj sa mi to zdalo zo zaciatku fajn, kym sa nepreslo po uvodnych opisoch k dialogom. To uz kravy komunikuju medzi sebou na vyssej urovni ako tamojsia aristokracia. Rychlo som vzala do ruky cesky preklad a uff som sa upokojila, ze to len slovensky prekladatel vlozil aristokracii do ust jazyk spodiny. A vraj mam citat viac slovenskych knih. Ked to sa vazne neda.
No a kedze som uz videla prvu seriu serialu, tak samozrejme tam to museli hned vyzradit, kto je lady Whistledownova, takze prekvapenie sa nekonalo. Ziadne dohadovanie sa, kto by to mohol byt z mojej strany. Skoda. Bila by som ich.
Inak prijemna knizka na rovnakej urovni ako tie predchadzajuce. Aj ked to nikdy neboli prave hrdinovia na ktorych pribeh som sa najviac tesila. Colinovi som akosi nedokazala uverit, ze odrazu znicoho nic po tolkych rokoch pocitil k Penelope vasen a potom i lasku ako tram. Jednoducho mi to nejde do hlavy. Chapem, ze to cestovanie malo za nasledok, ze ju takmer vobec cast roka nevidal, ale i tak... Ale boli tam rozhodne krasne detaily, ktore cely pribeh vyzdvihovali. A myslim, ze dojem z knihy mi velmi kazil serial a serialova predstava Penelope. Vlastne si myslim, ze mi ho uplne pokazil :)

J.Pepi
11.01.2021 5 z 5

Kniha byla stejně skvělá jako předcházející 3, bohužel mi zážitek trochu kazila tvář herečky, která Penelope ztvárnila v seriálu na Netflixu. Což samozřejmě není chyba knihy. Stejně jak jsem se v předchozích dílech "zamilovala" do Simona, Anthonyho a Benedikta, jsem se i teď zamilovala do Colina (i když Benedikt bude asi navždy můj favorit). Moc se těším, co přinese pátý díl

Lee7
10.01.2021 4 z 5

Skvěle se četla, více humorná než dramatická.. těším se, kam nás zavede Eloise.

Kačka227
07.01.2021 5 z 5

I čtvrtá kniha o Bridgertonových se mi moc líbila. Nevím jestli nejvíc, ale oba hrdinové mají mé sympatie. Jeho žádost o ruku byla skvělá. Jen doufám, že pokud by se měla dostat i do seriálu, tak ji nechají tak, jak je popsána v knize (neb v seriálu si připisují a přepisují hodně věcí jinak), ta scéna je naprosto geniální. A stejně tak i jeho vyznání lásky.... Ještě štěstí, že jsou ženy, které dokáží vložit mužům do úst slova, která my čtenářky chceme číst. Bravo!!!

sandratea
04.01.2021 4 z 5

Milá náladovka...

Audrina
29.12.2020 4 z 5

Příjemná romantická jednohubka. Příběh Bridgertonových jsem četla už před lety, přes to se k nim občas ráda vracím. V rámci svého žánru určitě patří k tomu nejlepšímu, co čtenář může dostat

lusitta05
26.09.2020 3 z 5

Taký fajn romantický príbeh, trochu mi vadilo časté "lapanie po dychu" Penelope a zdôrazňovanie "neco se zmenilo", ale vlastne pri takej nesmelej čakanke ma to neprekvapuje. A Colin bol skvelý.

tetepoko
08.06.2020 4 z 5

"Neexistovala žena, která by dokázala přejít od bodu A do bodu B, aniž by se cestou nezastavila u C, D, X a 12."
Konečně Penelope dostala příležitost se vybarvit do barev dle svého výběru! A za své zásluhy dostala přesně to, co si zasloužila - zájem, lásku a úctu Colina.
Příběh je čtivý, postupně graduje a finále je naprosto dechberoucí. Trochu to však bere na lesku dalším dílům. Ty jakoby postupně doznívaly, ubíraly na tempu, než pokračovaly ve stejné intenzitě.

Mnaui
18.04.2020 5 z 5

Naprosto jedinečná žádost o ruka a následná scéna. Autorka tentokrat zabrousila do komedie a tím kniha získala patřičný náboj. Četlo se velmi dobře

Pouli
08.02.2020 5 z 5

Musím říct, že Colinovi více sluší kratší výskyt v ostatních knihách série, než samostatná kniha. Ale Penelope byla super.

Katt15
29.01.2020 5 z 5

Opět úžasné

MonaLisa42
02.01.2020 5 z 5

Wow… úžasná kniha
Na Colinův příběh jsem se těšila ze všeho nejvíc a skutečně mě nezklamal. Moc se mi líbí, že není popsán jako naprosto dokonalá postava, ale jako obyčejný člověk, který může mít obavy a má i své chyby. O postavě Penelope můžu říci úplně totéž. Uchvátilo mě, že obě postavy mají rádi literaturu, čtení i psaní - to mám s nimi společné. Jen doufám, že další knihy této série mě nezačnou nudit, především proto, aby se z postav nestaly ti "nejnadanější" a "nejúžasnější" bytosti.
Kniha velice rychle utekla a několikrát jsem se přistihla, jak se při čtení usmívám. Ze začátku jsem se zalekla velikého časového skoku od minulého dílu, ale nakonec jsem si zvykla. Jsem nadšená, že se mé podezření z minulých dílů o totožnosti lady Whistledownové potvrdilo :-D
Knihu můžu jedině doporučit a sama jsem přesvědčena, že si ji po čase ráda opět přečtu. Moc děkuji!!!

AnetaKor
23.11.2019 5 z 5

Nejmilejší z celé série...

rampapa
31.08.2019 5 z 5

Příběh Penelope a Colina se mi tak líbil až jsem se do toho příběhu zamilovala.Kniku velmi doporučuji.

petraj30
07.08.2019 5 z 5

Jedním slovem ÚŽASNÉ. Penelope jsem fandila od prvního dílu, Colin se mi zase líbil o trochu víc v předchozích dílech, ale i tak to nemělo chybu

pip11
24.05.2019 4 z 5

Touto knihou to bylo mé seznámení s Julii Quinn. Příběh byl zábavný, vtipný a lehce čtivý. Příjemně jsem se bavila.