Čekanka

Čekanka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1368/bmid_cekanka-9Hp-1368.jpg 4 1151 185

Rok 1824. Penelope Featheringtonová odjakživa tajně zbožňovala bratra své nejlepší přítelkyně. Myslela, že o něm ví všechno, jenomže pak objevila jeho velké tajemství… Colina Bridgertona už unavovalo, že ho lidé považují pouze za okouzlujícího hejska. A nejvíc mu vadilo, že všichni hltali klepy z pera lady Whistledownové, která se o něm snad v každém ze svých sloupků zmiňovala už v prvním odstavci. Po návratu z ciziny však zjistil, že se mnohé změnilo - především jeho stará dobrá kamarádka Penelope. Co může tajit floutek a co dívka, kterou už každý považuje za starou pannu? A mohou mít vůbec něco společného?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Romancing mister bridgerton , 2002

avalonek
06.10.2021 5 z 5

Kdybych mohla,dám klidně deset hvězd.Krasný příběh o poznaní sebe sama a o tom,že i šedá myška dokáže velké věci.Nejvíc jsem se těšila až si Colin uvědomí,že se zamiloval.A zatím jako všechny díly stojí za to si přečíst.Zase další autorka,která mi zaplní knihovnu..

Majjina
28.09.2021 3 z 5

Od knihy jsem čekala víc. Konec už se mi trochu táhl. Jako nebylo to zlé, ale ani ne nejlepší.

terezarath
28.09.2021 5 z 5

Přečteno na jeden zátah. Hrozně jsem se těšila na příběh Colina a Penelope od té doby, co jsem viděla seriál. Byla jsem spokojená. Nebyla to vysněná láska na první pohled, pár měl mezi sebou problémy, které museli překonat.. Nebyl to pohádkově přeslazený příběh a to mi naprosto vyhovovalo. Jen mi v dalších dílech bude chybět lady Whistledown.

maja8148
27.09.2021 3 z 5

Tohle to bylo mírné zklamání. Na čtvrtý díl Bridgertonů jsem se opravdu těšila, protože Penelope mě v předchozích dílech celkem bavila. Dokonce i začátek mi přijde místy dost vtipný a celkem sarkastický.Ovšem celkový příběh je strašně nudný a nezářivný a hlavně Colin mi místy přijde strašně na ranu. Vážně. Nevim proč, ale během příběhu mám několikrát chuť dám mu pořádně po čuni, ať se vzpamatuje a absolutně nechápu, proč je do něj Pemelope tak moc zamilovaná. a to asi bude ten největší problém. Protože když vás nebaví jedna z hlavních postav, tak i příběh se může minout §činkem (navíc, když opravdu není nějak zábavný).A nejhorší byl ten konec. Ten byl tááák nudný a natahovaný! Opravdu ubrat tomu třeba takových 100 stránek by knize hodně pomohlo.

LenaWirus
22.09.2021 3 z 5

Pro mě po Daphne zatím nejslabší díl, což nutně neznamená, že by byl špatný. Trochu jsem měla problém uvěřit, že by se Colin do Penelope skutečně zamiloval, proto jsem si knihu tolik neužila. Jinak se jedná o podobný příběh jako v celé sérii Bridgertonů - neurazí, zároveň nebudete mít problém se od knihy po dočtení rychle odpoutat.

lena.o.knihach
16.09.2021 4 z 5

Na příběh o Colinovi a Penelope jsem se moc těšila, ale to říkám každý měsíc, když vyjde další díl Bridgertonových. Jenže prostě Colin a Penelope(!) - dvě mé hodne oblíbené postavy už ze seriálu - na ně jsem se těšila ještě o trochu víc.

Věděla jsem, že jejich příběh bude krásný a romantický a byl přesně takový, jako jsem si vysnila (se všemi klišé k tomu).

Místo Violet Bridgertonové mi teď byla blíž lady Danburyová a Eloise Bridgertonová se v Čekance chovala hodně podezřele a díky tomu jsem dost zvědavá i na její příběh S láskou, Eloise.

nina3905
30.08.2021 3 z 5

Kniha prináša romantický príbeh plný láskavého humoru o súrodencoch Bridgertonovcoch. Hlavnou postavou je Colin, ktorý patrí k mojim obľúbencom v tejto sérii. Bohužiaľ, príbeh nepatrí medzi najlepšie spracované.

katallinka
31.07.2021 3 z 5

Bohužel jsem už viděla seriál, takže tento díl mi pokazil jeden velký spoiler. Díky tomu, že jsem částečně věděla hlavní zápletku byl děj bohužel celkem zdlouhavý a místy nudný. Nicméně tuto sérii jsem si velmi oblíbila. Autorka píše velmi čtivě!

AndulinaU
08.07.2021 3 z 5

Bohužel vzhledem k tomu, že jsem jako první viděla seriál od Netflix, tak jsem věděla, kdo je lady Whistledownová a tudíž byl tento díl dost o ničem pro mě. Zachránili to aspoň trochu Colin a Penelope, kterým jsem ve vztahu fandila, ale odhalování totožnosti lady W. mě dost nudilo

MíšaS.
03.07.2021 2 z 5

Další díly už asi číst ani nechci. Je to pořád na jendo brdo.

AjťačkaTýnka
02.06.2021 4 z 5

(SPOILER) u pribehu Colina a Penelope me uchvatil opet spolecny motiv - autorka je opravdu velmi dobra v tom, jak umi krasne poukazat na to, co maji dva hlavni hrdinove nejen spolecne, ale take je totez uvadi v jisty svar. zde je tim motivem psani a rozhodne nas nenecha chladnymi zpusob finalniho odhaleni totoznosti lady Whisteldownove.
Od chvile, kdy jsem si v predchozim dile precetla, ze si Colin Penelopu nevezme jsem presne vedela, ze si ji proste vezme. Okolnosti me mile prekvapily.
A protoze se v tomto dile chova Eloise velmi podezrele, tesim se i na jeji pribeh.
hvezdicku ubiram za neustale se opakujici fraze, ktere autorka pouzila jiz u predchozich tri paru.
PS: Mam radost, ze jsem nebyla jedina, komu se zamlouvala ofrkla lady Danburyova.

elis1ě
09.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Zatím nejlepší díl série. Colin byl úžasný a bylo snadné se s ním ztotožnit, stejně jako s Penelope, přestože byli tak rozdílní. Odhalí se totožnost lady Whistledownové, a i když jsem to tušila od prvního dílu, tak mě autorka na začátku knihy tak zmátla, že jsem začala pochybovat. Konečně román, kde kolem sebe hrdinové celou knihu jen nekrouží, ale společně řeší problémy, které jim život staví do cesty.

Damonka12
01.05.2021 5 z 5

Taky skvělý díl, autorka rozhodně umí psát poutavě a čtivě.

AnnieR.
23.04.2021 5 z 5

V seriálu jsem si strašně oblíbila Penelope a tak byla rozhodně druhá na řadě.
Penelope obdivuji a to samé i Colina. Ten konec (i když to bylo hrozné klišé a dávno jasné) mě zahřál u srdce.
Jsem ráda, že byl tento sourozenec mou druhou volbou. Knihu jsem četla ve čtečce, ale až bude možná ke koupi i papírová verze, určitě si ji koupím, protože do mé knihovny jasně patří.
Opět čtení hrozně utíkalo a když jsem příběh vypla, litovala jsem, že nebyl delší. Bylo to milé, laskavé a klišé, přesně to, co jsem očekávala, takže já jsem nadmíru spokojená.
Musím si co nejrychleji koupit další díl. Kdo bude další na řadě?

DUNIKO
02.04.2021 5 z 5

❤️❤️❤️ Krásné ❤️❤️❤️

Janík511
28.03.2021 3 z 5

Měla jsem taková očekávání od knihy s Penelopem a Colinem a tak málo jsem dostala. Děj neskutečně nudný a prakticky o ničem. Nebyla jsem ani za mák spokojená a říkala si, jestli tohle opravdu myslí autorka vážně? Myslela...

TerkaJK
16.03.2021 5 z 5

Zase velice čtivý román v sérii Bridgerton...

Penelope jsem fandila ve všech předchozích dílech. A jen v tomto díle se z ní opravdu stala zajímavá a vtipná a nadaná postava.

Závěr se mi líbil. nj, další "sladká" romantika...od Julia Quinn

evik75
12.03.2021 3 z 5

Penelope a Colin prostě patří k sobě a moc jsem jim fandila, jen ten jejich příběh mě ve výsledku nenadchl tak, jak jsem očekávala.

Maruš.D
06.03.2021 4 z 5

Na příběh Colina a Penelope jsem se těšila nejméně, pravděpodobně kvůli seriálovému zpracování. Při pohledu na počet stran jsem se nesmírně obávala nudy. Nevěděla jsem, o čem tak dlouho můžu číst, nicméně mne kniha velmi mile překvapila. Obě postavy nejsou takové, jaké se zdají v seriálu, ale jsou mnohem více. Četlo se to jedna báseň a já se ani nepozastavila nad něčím, co by mi nevyhovovalo. Moc hezky sepsáno, i když jsem si myslela, že toto odhalení přijde až na konci série. No ní, jdu se pustit do dalších příběhu Bridgertonů! :-)

illca2
02.03.2021 2 z 5

Ach jo... Na tento díl jsem se tak těšila a úplně mě zklamal. Colin byl mou nejoblíbenější postavou.. Penelope mi bylo líto. Že ti dva budou spolu jsem čekala, ale pribehově to mohlo být lepší . I tak pěkná knížka.