Čekanka

Čekanka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1368/bmid_cekanka-9Hp-1368.jpg 4 1151 185

Rok 1824. Penelope Featheringtonová odjakživa tajně zbožňovala bratra své nejlepší přítelkyně. Myslela, že o něm ví všechno, jenomže pak objevila jeho velké tajemství… Colina Bridgertona už unavovalo, že ho lidé považují pouze za okouzlujícího hejska. A nejvíc mu vadilo, že všichni hltali klepy z pera lady Whistledownové, která se o něm snad v každém ze svých sloupků zmiňovala už v prvním odstavci. Po návratu z ciziny však zjistil, že se mnohé změnilo - především jeho stará dobrá kamarádka Penelope. Co může tajit floutek a co dívka, kterou už každý považuje za starou pannu? A mohou mít vůbec něco společného?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Romancing mister bridgerton , 2002

zuzuzajda
28.11.2022 4 z 5

Pokazde si rikam, ze dalsi dil teto sagy cist nebudu, protoze je to ve vysledku porad dokola. Nicmene stejne cist zacnu a moc se mi to libi. Skvela oddechovka, tentokrat rovnou zacnu cist dalsi dil.

KaileyBlot
27.08.2022 4 z 5

Tento díl byl zatím nejslabší, ale stejně to bylo fajn čtení. Jenom ty předchozí díly mě víc chytly a přečetla jsem je v podstatě na jeden zátah. Tento díl jsem četla na hoodně zátahů. Ale stejně je nedílnou součástí série a navnadil mě na příběh Eloise.

petrzel
15.08.2022 5 z 5

Za mě pět hvězdiček a už se těším na další díl.

andreamrs
12.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Na Čekanku jsem se zatím těšila ze všech dílů nejvíc! Vztahu Penelope a Colina jsem fandila už od shlédnutí seriálu. A i když vysloveně nezklamal, měla jsem výhrady (i když na sérii nedám dopustit).

Postava Penelope mi přirostla k srdci, líbila se mi její inteligence a humor, jak brala i věci, které ji trápily, s nadhledem a elegancí. Celkově mám ráda, když dostanou v příbězích prostor i takové opomíjené nebo podceňované postavy. Kromě toho se v knize dozvíme i její velké tajemství, které mě úplně dostalo!
Co mě ale zklamalo, bylo ješitné, až dětinské chování Colina. Čekala jsem od něj něco trochu jiného… Od začátku byl mým oblíbencem a o to víc mě to mrzelo. Zejména z jeho závisti namířené na úspěchy Penelope mi přišlo až smutno.

U čtení Bridgertonu si člověk krásně odpočine, všechny knihy (zatím) měly takový podobný scénář a už od prvních stránek víte, jak to dopadne. S tím ale do toho čtení musíte jít a přesto si to užijete.

Nelajza
06.08.2022 5 z 5

Já od toho moc nečekala, a byla jsem spokojená. Je jasné, že to je pohádka pro dospělé, ale na léto ideální a rychlost s jakou se to čte je jak mrknutí oka.

Katka_Malfoy
04.08.2022 5 z 5

Těším se na seriál! Každopádně se mi tolik Colin nelíbil

aninaji
24.07.2022 2 z 5

Na příběh Penelope a Colina jsem se opravdu těšila. Vlastně jsem s touto sérií začala hlavně kvůli němu, abych nemusela čekat na seriál. Možná jsem očekávala příliš. Postavy nejsou moc sympatické, celou knihu se skoro nic neděje. Prozření Colina a jeho následné lásce jako trám se dá jen těžko uvěřit. Dějová linka kolem lady Whistledown mě vůbec nebaví ani v seriálu a tento příběh vlastně stojí hlavně na ní. Uspěchaný konec tomu také nepomohl.

monika_v_trapu
12.07.2022 3 z 5

Další odpočinkový díl romantické série Bridgertonovi. Na tento díl o Colinovi jsem se moc těšila. Penelope a Colina jsem si už v předchozích dílech oblíbila. Hlavně tedy Colina, který nikdy nešetřil vtipnými hláškami a byl příjemným zpestřením každého dílu.

Musím upřímně říct, že jsem ale čekala něco trošku víc. Celý díl se tu zaměřuje hlavně na drama ohledně odhalení lady Whistledownové, autorky novin o klepech ve společnosti. Tato lady je čtenářům série dobře známou osobou a zpestřením všech dílů. Bohužel díky seriálu, který totožnost lady vyzradil snad hned někdy v polovině první série, jsem nebyla ani překvapená ani šokovaná. Bylo to předvídatelné úplně ve všem, což Bridgertonovi sice bývají tak jako tak, ale v tomto díle to bylo nějak víc cítit.

Colin mě tu taky trochu zklamal. V předešlých dílech to byl vždy veselý, vtipný a milý Bridgerton. V tomto se z něj stal trochu morous. První polovina knihy byla super, pak to šlo trochu dolů. Chybělo mi tam víc vtipu a takové té pohody a bylo to spíš jedno velké drama. Asi jsem čekala, že se u tohoto dílu budu víc smát, než tomu tak nakonec bylo, i když to zezačátku měla dobře našlápnuto.

Odpočinkové letní čtení je to stále, ale víc si knihu podle mě užijí ti, kteří seriál ještě vůbec neviděli a jako první začínají knihami - a dělají dobře!

Těším se na pátý díl o Eloise, ale asi bych měla těšení trochu krotit, protože po Čekance, na kterou jsem se taky hodně těšila, se bojím, abych nebyla znovu zklamaná.

Zuzi04
06.07.2022 3 z 5

No, kde začít. Penelope a Colin bohužel nedokázali naplnit má očekávání a dosáhnout na vysokou laťku předchozích dílů. Colin mě nenadchnul jak v seriálu tak v této knížce, u Penelope bych si přála, aby přeci jen byla ráznější.
Na druhou stranu to mělo i svá pozitiva, kterými jsou rodina Bridgertonových, hon na Lady Whistledown (bohužel jsem měla vyspoilerované ze seriálu, kdo to je, ale i tak mě tato linka bavila), skvělou závěrečnou scénu a... samozřejmě nesmrtelnou Lady Danburyovou.

eliska2126
06.07.2022 4 z 5

Do celé série Bridgerton jsem se zamilovala vlastně seriálem. A přiznám se, že ač pár Penelope s Colinem nepatří mezi mé top, tak jsem byla na jejich příběh zvědavá.

Tím, že jsem viděla seriál, tak jsem bohužel už dopředu věděla, kdo je Lady Whistledown, což bylo prozrazeno už v první sérii. Bylo ale docela zajímavé sledovat, jak se to odhalení stane v knize.

Hlavní dvojice je sympatická, o to nic. Konečně je tu hrdinka, která není nejkrásnější, nejhubenější a je už na tu dobu poměrně stará. Colin... No je to Bridgerton. Bavilo mě sledovat, jak sám vlastně neví, co se životem. Konečně byla narušena taková ta dokonalá skořápka Bridgertonových, kdy každý přesně věděl co a jak.
Kromě ústřední dvojice se zde setkáváme i s ostatními členy anglické smetánky a hlavně s ostatními Bridgertonovi, což je rodina, která mi opravdu přirostla k srdci.

I tak ale musím hodnotit tento díl jako trochu slabší, ale jen o ždibec, než předešlé tři díly. Konec mi přišel takový uspěchaný. Najednou si Colin uvědomil své city k Pen a hned žádost o ruku, bum bum bum.

Přesto přese všechno se ale do dalších dílů pustím a jsem zvědavá na prequely, které jsem zatím nečetla ani jeden a samozřejmě na příběhy dalších dětí Bridgertonových.

Vknihách
29.06.2022 5 z 5

Romantický pán Bridgerton\ JULIA QUINN

Ach jaj….prepadla som čaru rodiny Bridgertonových a mám za sebou už 4. diel.
Je o Colinovi…až počas čítania som si uvedomila, že Eloise sme nepreskočili,jej príbeh ešte len príde (je to načrtnuté v knihe),ale potomka pomenovaného F-kom áno a dcéra Violet Bridgeronovej bola len okrajovo spomenutá. Dúfam, že sa aj o tejto sestre čo-to bližšie dozvieme. Bola by škoda ju,ako škótsku vdovu, ignorovať. No ale späť ku Colinovi a Penelope, ktorú sme mali možnosť trochu spoznať v predošlých knihách. Ako sivú myšku som si ju obľúbila,aj to,ako sa jej rodina "B"neraz zastala. Matka z nej robila trpáka a to,ako sa k nej správala…grrrr… bola by som schopná ju uškrtiť holými rukami…. najmä keď do ich domu vkráčal Colin a pani Featheringtonová si sedela na "kábli".... Nechápem prečo sa takto k vlastnej dcére správala. Jediné vysvetlenie vidím v tom, že naozaj potrebovala niekoho,kto sa o ňu na staré kolená postará. A kto iný by to mal byť ako stará dievka Penelope X( ?!Veľkú úlohu v tejto časti zohrá aj lady Whistledownová, ktorá svojim klebetníckym stĺpikom v novinách a ostrým jazykom ako britva, víri vody londýnskej smotánky už viac ako desaťročie. Taktiež uštipačná lady Danburyová si práve vďaka Penelope získa nejedno čitateľské srdce. Z ufrflanej a obávanej starej ženy sa vykľuje doráňaná duša a svoje správanie používa ako ochranný štít. Veľmi sa mi páčil vývoj vzťahu hlavných hrdinov…poznali sa dlhé roky,priatelili a láska sa objavila sčista-jasna. O to silnejšie puto a väčšie porozumenie vládlo vo vzťahu (teda po tom,ako sa od srdca porozprávali :D ). Autorka píše skvele a aj keď mám pocit, že od 3\4 príbehu sa patálie hrdinov nejak zasekli na mieste a točili sa v kruhu nedorozumení (opäť! Stačí si pohovoriť!) neovplyvní to moje hodnotenie, pretože máme možnosť nahliadnuť "do duše" Penelope aj Colina,ich pochybností, ich vlastných presvedčení a strachu. Neviem čím to je,ale zakaždým sa cítim ako postava obšmietajúca sa obďaleč. Myslím, že to je práve vďaka Juliinmu talentu vtiahnuť čitateľa aj do víru večierkov v 19. storočí.
Milá Eloise, už sa na teba teším

pat4157
20.06.2022 4 z 5

Krapet slabší. Ale moc jsem to štěstí Penelopě a Collinovi přála. Konečně hrdinka, která není nejkrásnější, nejmladší a nejpřitažlivější. Ale v očích Collina vlastně ano...

Lovana
19.06.2022 4 z 5

Čtvrtý díl o sourozencích Bridgertonových, tentokrát o Colinovi a Penelope, tento díl byl pro mě druhý nejočekávanější z celé série (nejvíce se těším na pátý díl - S láskou, Eloise) a pouštěla jsem se do něj s lehkými obavami, vzhledem k některým recenzím, ale mé obavy se nakonec nenaplnily a opět jsem si čtení užívala.
Trochu mě mrzí, že vzhledem k tomu, že jsem viděla seriál, tak jsem byla ochuzena o hádání totožnosti lady Whistledown, bylo by to určitě zajímavější, kdybych již dopředu nevěděla, kdo se za touto "maskou" skrývá, ale i tak mě to bavilo a byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne.
S výjimkou hlavní dvojice se opět setkáváme s ostatními členy rodiny Bridgertonových a za to jsem vždy velmi ráda, protože to jsou pro mě vždy pasáže, při kterých se hodně bavím. Další postavou, u které jsem moc ráda, že jsme se s ním v tomto díle znovu setkali je lady Dunbary, kterou já osobně miluju, jak v knize tak v seriálu a za mě by mohla dostávat větší prostor.
Konec byl za mě trochu uspěchaný, mohlo to tam být více rozvinuto, ale možná se něčeho ještě dočkáme v následujícím díle série, ale kdo ví.
Takže pokud jste četli předchozí díly série a líbily se vám, tak myslím, že ani tentokrát nešlápnete vedle, i když má tento díl docela rozporuplné recenze. U mě stále vede druhý díl - Vikomt, který mě miloval a ostatní tři díly hodnotím stejně.

Hodnocení 4*/5*

cérka
19.06.2022 4 z 5

Není to má první přečtená kniha, tohoto žánru a od této autorky (ještě pořád dokážu sama sebe překvapit), takže pokaždé vím do čeho se pouštím.
I v tomto díle se nám jedno z dítek Bridgertonů šťastně ožení (jak překvapivé) a zároveň je odhalena totožnost lady Whistledownové.

Pohodové, laskavé, odpočinkové čtení. Vůbec nemusíte přemýšlet a už dopředu víte, že vše dobře dopadne.

Elois a Penelopé mě vždy ze všech postav bavily úplně nejvíc. Obě inteligentní, silné ženy, které se mají opravdu rády. Asi za to může velkou měrou i seriál, nicméně jim oběma jsem toho štěstí vždy přála měrou vrchovatou.

Hvězdičku ubírám za rychlí konec. Já si chtěla ještě vychutnat kyselý Cressidin obličej ;).

PetkaS.
19.06.2022 5 z 5

Tenhle díl mě uchvátil od prvních řádek. Za mě neměl hluché místo, mělo to spád a bylo téměř nemožné čtení odložit. :-) Po třetím dílu, kdy jsem si říkala že kvalita silně upadá, je pro mě tohle asi zatím nejlepší díl série.

gryffindorgirl
16.06.2022 5 z 5

To byla jízda! Musím se přiznat, že seriálové postavy Penelope a Colina moc v lásce nemám, ale ty knižní...! Od knihy jsem toho moc neočekávala. Po třetím, pro mě nejslabším díle, jsem se do knihy pustila tak trochu z nutnosti. Bála jsem se, že bude autorka omílat některá témata neustále dokola, ale musím se Quinn omluvit a sklonit se před ní.
Věřím, že kdybych první neviděla seriálové provedení, zřejmě by mě odhalení paní Whistledownové opravdu překvapilo. Téma dlouholeté neopětované lásky a náhlého prozření se mi moc líbilo. Penelope je velmi sympatická postava a Colin se k ní skvěle hodí. Možná mi u něj chyběl humor, kterým v předcházejících 3 knihách tak rád disponoval.
Tak či tak, za mě jeden z nejlepších dílů Bridgertonových! Rozhodně stojí za přečtení.

Michelinecka84
13.06.2022 5 z 5

Příjemné čtení. Knížku jsem měla přečtenou za dva večery :)

Dean_Sami
31.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Takže.. Jak bych začala? Tuto knížku jsem si přečetla na základě seriálu odvysílané na platformě Netflix. Už od prvního dílu jsem věděla, že se zařadí do mého žebříčku TOP 10 . Skončila druhá série a romantická linka Penelope a Colina zůstala otevřená a prázdná jak deník Toma Raddla.. Když jsem zavítala do malého knihkupectví na konci města a viděla Čekanku, hned jsem věděla, že to bude kniha ta nad kterou budu trávit všechen volný čas. Možná jsem čekala více, ale na mě to bylo až moc strohé, osekané a zrychlené. Během 50 star, se člověk stihne zamilovat, do člověka kterého měl za přítele a antiatraktivní osobu a nakonec ještě stihne pochybovat o tom zda je to opravdu láska, . Za to ty nudné a nepotřebné dodatky byla zdlouhavé a obsáhlé až moc. Ale ve finále mi tato kniha dala vnitřní uspokojení a uchlácholila mé srdce tak, že si jí ještě jednou určitě přečtu.
Vaše lady Whistledown.

Lexie321
31.05.2022 5 z 5

Dlho som zvažovala či sa do série pustím nakoľko momentálne ma zaujímajú skôr thrillery a krimi, ale som rada, že som knihe dala šancu. Bola to skôr taka oddychovka a príbeh mi skôr prišiel taky roztomilý ale aj zábavný. Určite budem v sérii pokračovať.

Kamčučák
30.05.2022

Na oddych velmi příjemná kniha ke čtení, ale za mě je, z celé série o rodině Bridgertonových, nejslabší.