Čekanka

Čekanka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1368/bmid_cekanka-9Hp-1368.jpg 4 1146 184

Rok 1824. Penelope Featheringtonová odjakživa tajně zbožňovala bratra své nejlepší přítelkyně. Myslela, že o něm ví všechno, jenomže pak objevila jeho velké tajemství… Colina Bridgertona už unavovalo, že ho lidé považují pouze za okouzlujícího hejska. A nejvíc mu vadilo, že všichni hltali klepy z pera lady Whistledownové, která se o něm snad v každém ze svých sloupků zmiňovala už v prvním odstavci. Po návratu z ciziny však zjistil, že se mnohé změnilo - především jeho stará dobrá kamarádka Penelope. Co může tajit floutek a co dívka, kterou už každý považuje za starou pannu? A mohou mít vůbec něco společného?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Romancing mister bridgerton , 2002

Aveli
06.07.2023 4 z 5

Tenhle díl byl za mě lepší než předchozí o Benedictovi, ale i tak měl nějaké mezery. Líbil se mi příběh Penelope, jak je sarkastická a má více důvěry. Ovšem její dvoření s Colinem mi přišlo dost zvláštní. Jakože prostě náhle prozřel?! Někdy mě i štvali neustálé opakující se vytáčky ohledně lady Whistledown. Každopádně jako doplnění k sérii a příběhu doporučuji.

Luciee113
26.06.2023 5 z 5

Absolutní překvapení. Od knihy jsem čekala průměr... Nevím proč.. Penelope a Colin, kolik toho jen můžou nabídnout? Páni, Colin mi vyrazil dech a Penelope je úžasná. Knihu jsem přečetla za jediný den. Nešlo to jinak. Vím, že filmové zpracování (jestli nějaké za dva roky vyjde) bude úplně mimo mísu oproti knížce (tak jak první dvě série) ale těším se moc moc moc.

Luci-_-
21.06.2023 5 z 5

Jsem ráda, že tentokrát autorka opět neopakovala lásku na první pohled, ale šla na to z jiné strany. Tentokrát pozorujeme lásku, která narůstá přes přátelství a mění se ve vášeň. Opět skvělá kniha.

Nika151
06.06.2023 5 z 5

Já považuji celou sérii za krásnou pohádku pro nás dospělé (tedy spíše nás dospělačky), opravdu hodně romantické, zvláště tento dil posledních sto stran láskou přímo přetékal. Penelope si člověk musí zamilovat, Colin je sympaťak jak vyšitý. Těším se na další díl a také na seriál.

tessie_m
30.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Čekanka jakožto čtvrtý díl se mi už tolik nelíbil jako ty předešlé. Colin jako by najednou dostal ránu do hlavy a uvědomil si, že Penelope je krásná a že ji miluje. No, úplně jsem mu to nevěřila. Odhalení Lady W. se mi líbilo, i když jsem ze začátku nechtěla, aby se tak stalo, nakonec je to dobře. Další díl si ale přečtu.

Edona
28.05.2023 3 z 5

Odpočinková romantická četba, tentokrát v hlavní roli s Colinem Bridgertonem a Penelope. Mě osobně Colin svým chováním v tomto díle trochu zklamal, ale příběh to byl pěkný.

scarletblue
04.05.2023 4 z 5

Asi mě trochu zklamalo, že se Penelope musela změnit, aby zaujala Colina. Přišlo mi to vůči této postavě nespravedlivé. Zvlášť když uvážím, že jde o geniální autorku skandálních sloupků.

spencer
01.05.2023 3 z 5

Penelope je zamilovaná do Colina snad odjakživa. Byl k ní milý a viděl ji, když si jí nikdo ostatní nevšímal. Naděje ve společnou budoucnost si však přestala dělat už dávno. Když se ale po návratu Colina z cest tito dva opět setkají, Colin ji poprvé začne vnímat jako něco víc než jen kamarádku své sestry. Je možné, že něco, co vždycky chtěl, měl celou dobu před očima?

Slavnostně oznamuji, že Čekanka nebyla nejhorším dílem Bridgertonových, ale zároveň ne nejlepším. Jak už sám název napovídá, příběh se soustřeďuje hlavně na Penelope, která už se pomalu srovnala s tím, že na ni manželství nečeká. Našla si jiného koníčka, takového, který ji naplňuje vášní a umožňuje jí dělat, co má ráda - psát.

Zatímco jsem si dějovou linku týkající se Penelope užila, o té Colinové to samé říct nemohu. Z milého mladíka z předchozích dílů se stal tak trochu egocentrický muž, čímž se dostávám k samotné romanci, která nefungovala. Alespoň ne pro mě. Byla nucená a pokud máte rádi knihy, kde vidíte, jak se do sebe postavy postupně zamilovávají, v Čekance to nečekejte. Z toho, jak nám byla popsaná jsem si odnesla především, že se do Penelope zamiloval díky tomu, že zhubla. Což není zrovna ideální.

Abych to shrnula, pokud máte rádi Pen, titul si určitě přečtěte. Nahlédnete do jejího soukromí a dozvíte se, jak zajímavou ženou ve skutečnosti je. Navíc je v románu odhalena totožnost lady Whistledownové a věřte, že si ten povyk okolo nechcete nechat ujít.

Anniee
27.04.2023 3 z 5

Čekanka určitě nebude mou oblíbenou. Od začátku moc nemusím Penelope ani Colina, takže to pro mě není žádným překvapením. Nepomohl tomu ani hon na lady Whistledownovou, a mým nejoblíbenějším stále zůstává pár Anthony&Kate.

Maki21
22.04.2023 3 z 5

(SPOILER) Ačkoliv celou tuto sérii zbožňuju, tahle kniha byla zatím za mě nejslabší. Mrzí mě že už teď se odhalila totožnost naší úžasné spisovatelky o které nikdo nic nevěděl. A druhá polovina knihy byla vlastně o tom jak by si Colin měl dodat odvahu ale jinak nic extra zajímavého. Doufám že další díly budou opět o něco záživnější.

karamelka57
17.04.2023 2 z 5

Neviem preco, ale tento pribeh bol pre mna citatelskym "porodom". Tahalo sa to, neviem, ci bola chyba v knihe, alebo som mala nejaku citatelsku krizu, kazdopadne som rada, ze uz to mam docitane.
Cosi tomu chybalo... chemia, iskra, neviem..

jitka_dankova
16.04.2023 5 z 5

Zlehka psaná historická romance pro ženy, která vykouzlí úsměv na tváři. Tento díl jsem četla jako první, vytržený z celé série, a jen čistě kvůli tomu, že jsem chtěla vědět, jak to opravdu bylo s tajemnou pisatelkou bulvárního plátku v roce 1812-1824 na základě zhlédnutí seriálu Bridgertonovi. Vůbec jsem nečekala, že se mi nakonec zrovna takhle kniha psaná v er-formě (což nevyhledávám) překvapivě zalíbí. Přitom já historickým romancím, ani nějaké historické červené knihovně absolutně nefandím. Ale možná právě proto jsem neměla v podstatě žádná přemrštěná očekávání. Kniha je čtivá, neřeší žádná závažná témata, rozhovory jsou roztomile rádoby dobové a bavily mne. Prostě odpočinek, trocha romance a erotiky a jedno malé tajemství.

Ivet_V
09.04.2023 5 z 5

Penelope jsem měla celou dobu ráda, ale tady jsme do ní nahlédla a ukázala mi, že je velmi inteligentní a cílevědomá žena. Colin mě mile překvapil, byl laskavý, starostlivý, milující, ale taky se snažil něčeho dosáhnout. Líbil se mi tady koncept lásky, jak ji pocítil každý jinak. V půlce jsem si myslela, že se všechno vyřešilo a říkala jsem si, a co dál. A to mě překvapilo, díky tajemství, které se tam řešilo se nám ukazovala jak velká láska mezi nimi je. A ten konec, ten mě dojetím úplně dorazil.

Neluš
02.04.2023 3 z 5

Jednoduchý děj. Za mě zatím nejslabší díl.

Lucie21352
23.03.2023 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem tímto dílem začala (první dva díly jsem viděla na Netflixu) a vůbec toho nelituji. Je to úžasný díl plný humoru. Přečetla jsem ho rychlostí blesku. Velmi se mi líbí vylíčení Penelope jako silné a inteligentní ženy. Doporučuji všem, kteří si chtějí oddechnout při romantickém příběhu z 18. století.

saez
13.03.2023 5 z 5

Tak tenhle díl se mi líbil nejvíc. Vždycky jsem věděla, že je na Penelope víc, než dává na odiv.

cukrovka
26.02.2023 4 z 5

Odpočinkové romantické čtení. Nečekejte žádné velké drama. Je to poklidně plynoucí příběh bez větších zvratů.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Asi zatím moje nejoblíbenější kniha z celé série Bridgertonů! Skvělá je nejen romantická linka, která mi nepřijde tak silná jako v ostatních knihách, ale hlavně se odhalí, kdo je ta slavná lady Whistledownová!

Anor505
19.12.2022 4 z 5

Opět milý, romantický příběh, tentokrát s bonusem v podobě lehce detektivní zápletky. Penelope mi byla hodně sympatická, možná i proto, že byla trochu starší než slečny v předchozích dílech. Líbil se mi její nadhled, inteligence i smysl pro humor. Za to mi místy unikaly Colinovy myšlenkové pochody…. Celkově se mi kniha líbila, ale asi si dám od téhle rodinky chvíli pauzu, i když jsem zvědavá na Eloise.

zuzuzajda
28.11.2022 4 z 5

Pokazde si rikam, ze dalsi dil teto sagy cist nebudu, protoze je to ve vysledku porad dokola. Nicmene stejne cist zacnu a moc se mi to libi. Skvela oddechovka, tentokrat rovnou zacnu cist dalsi dil.