Bohatá nevěsta

Bohatá nevěsta https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15437/bmid_bohata-nevesta-Oo3-15437.jpg 4 112 17

Sherbrookeovi série

Píše se rok 1807. Hradní pán Colin Kinross, hrabě z Ashburnhamu, pohledný muž pohnutého osudu, je odhodlán zachránit rodinné panství před zkázou. Potřebuje se neprodleně oženit s bohatou nevěstou. Shodou náhod mu na plese v Londýně zkříží cestu odhodlaná mladá kráska Joan, svými bratry přezdívaná Sinjun. Je jí devatenáct, má nádherné oči, je skutečně zámožná a za svým cílem jde až příliš neohroženě; Colin ji upoutal na první pohled, sama mu bez váhání nabídla, aby si ji vzal za manželku. Svůdná dívka skutečně prosadí svou a užaslý Colin unáší svoji příští ženu domů do Skotska. V patách jim spěchají pronásledovatelé. Další děsivé tajemství čeká na Colinově hradě…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

The Heiress Bride , 1993

Ála1968
14.06.2023 4 z 5

Mě to přišlo vtipný a romantický.Je zajímavý,že vrah je vždycky ten nejbližší člověk,jako v předchozích knihách, takže to nebylo zase takové překvapení .

mariva
28.02.2022 5 z 5

Už před nějakou dobou jsem četla některé díly série, ale tento mi chyběl. Sinjun byla docela zábavná, navíc se velká část odehrává ve Skotsku, takže mě tento díl bavil.

petraj30
06.02.2020 3 z 5

Kniha, do které jsem vkládala největší naděje, mě bohužel zklamala. Sinjun byla sice v některých chvilkách unikátní, nicméně ten zbytek se opravdu nedal. Přečtu si ještě Bláznivého Jacka a se sérií končím. Je mi to líto, ale spíš mě to zklamalo než zaujalo.
Pozor SPOILER
Vůbec nechápu, proč měl Colin u sebe ubytovanou tetičku (kterou nikdo nesnášel a ona taky nemohla nikoho vystát) a švagrovou (nevím, co to její chování mělo znamenat) - asi chápu, že kdyby tam ty postavy nebyly, tak by kniha měla asi 100 stránek.

Grynče
19.09.2019

Super knížka, přečteno jedním dechem.

Audreyh
07.10.2018 5 z 5

Sherbrooky jsem četla jako náctiletá a ráda se k nim vracím. I když za mě asi nejlepší díl je ten o Douglasovi :-)

ariel platto
28.09.2018 3 z 5

Nějak jsem nemohla uvěřit, že by mu vadilo vygruntování hradu, ať se nám snažila spisovatelka to vysvětlit. Ale jinak naprosto chápu, proč mu to na konci neřekla. Cítil by se ponížený celý zbytek života a to mu nemohla udělat.

Ydisara
17.08.2018 3 z 5

Na táhle sérii mě dost štve, že ačkoli jsou muži schopní chovat se k ženě při sexu něžně, tak napoprvé (kdy je to pro ni nejdůležitější), jsou jako zvířata a nedokáží se ovládnout...
Proč?

Morgaine07
12.02.2018 4 z 5

Pěkná kniha

havrmoni
10.06.2016 4 z 5

Nebylo to špatné,tak nastejno s předchozím dílem. Musím souhlasit,že přes všechnu teoretickou připravu na manželství byla Sinjun zoufale naivní až hloupoučká. Nedivìm se Colinovi,že se na ni zlobil,když se ho pořád snažila ochráňovat. A ano souhlasím,že mu měla říct pravdu. To mi na ní vadilo už od prvního dílu,strkala do všeho nos a jednala tak,jak si myslela,že bude pro jiné nejlepší.

martiiinkajjj
14.01.2016 5 z 5

Naprosto úžasná série :) doporučuju.

moudivlacek
17.08.2015 4 z 5

Tak tento díl jsem si opravdu hodně užila. Velice povedený.

PomněnkaPrvní
16.06.2013

Jedná se o třetí díl ze série Nevěst. Sinjun je vylíčena jako ďáblík a naprosto nevypočitatelné stvoření už v prvních dvou dílech (první o nejstarším bratrovi Douglasovi a druhý o mladším bratrovi Ryderovi), takže se není čemu divit, že i v Bohaté nevěstě si s ní člověk užije hodně překvapivých scén. A často se čtenář i zasměje. Je neohrožená, ale zoufale naivní a nevinná. Vtipné a roztomilé jsou intimní scény, kdy se nezkušená Sinjun snaží nad Colinem přebírat iniciativu. Příběh je takový klasický z červené knihovny, celkově bych knihu hodnotila jako průměrnou (první díl byl pro mě katastrofou, druhý se mi líbil, toto ušlo). Jak Sinjun bere všechny věci do vlastních rukou, je vtipné, ale na mnohých místech ne příliš uvěřitelné. A ten konec, kdy Colinovi zatajila pravdu, která se týká jen a pouze jeho, to mě teda naštvalo. Zkusím další díl (Bláznivý Jack) a uvidím, jak si paní Coulter povede dál.

Evaevelína
19.05.2013 3 z 5

já jsem z knížky moc nadšená nebyla,na mě moc hlav a blábolů,které nevedli nikam a vyřešili všechno.

sabca
13.03.2013 5 z 5

Moc pěkná kniha. Také jsem jí přečetla jedním dechem. Doporučuji.

jindra13
09.03.2013 5 z 5

Tato spisovatelka se čte jedním dechem.

Danafantom
27.01.2012 4 z 5

Knížka mě docela pobavila, hlavní hrdinka byla sympaticky svérázná, ale pustit se do dalších autorčiných knih nemám chut.

WEIL
26.09.2011

Bohatých nevěst je víc než chytrých nevěst. Na to jsou statistiky.

19. století Skotsko romance historické romance

Catherine Coulter