Brida

Brida https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412/bmid_brida-xCr-412.jpg 4 627 69

Třetí román oblíbeného autora z roku 1990, ve kterém navazuje v jiné poloze na svůj proslavený román Alchymista. Brida je skutečný příběh jedné z nejmladších učitelek čarodějnické tradice. Ve stále témž duchu, jemuž vděčí za svůj světový věhlas, Paulo Coelho vypráví o prvních krocích tehdy jednadvacetileté dívky, která se jednoho dne rozhodla, že svůj osud spojí s tajemstvími magie. Brida O’Fern, mladá Irka z Dublinu, se vždy zajímala o mystiku. Navštěvovala různé kurzy, v knihkupectvích listovala v knihách pojednávajících o dávných tajemstvích. Díky ponaučením Mága z Folku a své učitelky Wiccy se seznámí s Tradicí Luny, je zasvěcena za jarní rovnodennosti a poznává muže, s nímž chce spojit svůj další život, navazující na starobylé duchovní tradice. Příběh Bridy, která v osmdesátých letech minulého století hodlá jít cestou duchovního hledání podle dávných keltských tradic, spojuje autor s osudem mladé Loni v posledních dnech obléhání katarské pevnosti Montsegur v Okcitánii 13. století.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Argo

Brida , 1990

Andi
Andi
20.11.2023 4 z 5

Když se Coelhovy knihy čtou v pravou chvíli, vždy si z ní člověk něco odnese. Pochopila jsem tak u první jeho knihy, kterou jsem četla - Alchymista. Coelho nepíše příběhy jen tak do větru, ale nám čtenářům. Nám lidem.
Brida je jednoduchý příběh o hledání boha/sebe sama/universum.
Coelho pochází z Brazílie, v této zemi je vírou křesťanství. Já těm náboženským kecům také moc neholduji, jen tuším, že Coelho používá křesťanskou terminologii čistě účelově. Citát chrámu Apollona v Delfách zněl "Poznej sám sebe, a poznáš boha", jež pochází z doby předkřesťanské. V každé době jde o to samé, liší se jen názvosloví.

Zemlja
Zemlja
05.10.2023 5 z 5

Tuhle mám od Coelha nejraději. Mít někde, a najít svoji druhou polovinu, to by bylo něco.

Sixtínka
Sixtínka
27.06.2023 3 z 5

Dalo sa to prečítať, ale že by ma to nejako ohromilo, to ani náhodou. Dokonca ma to ani ktovieako nezaujalo, ale keďže kniha je krátka, tak som to dala do konca.

MartinaB78
MartinaB78
20.02.2021 5 z 5

Miluji tuto knihu, je skvělá.

DreamerX9
DreamerX9
13.12.2020 4 z 5

Příběh Bridy mě velice zaujal ať už pohled na ženstvi a magii nebo její samotná cesta. Musím uznat že to má co do sebe. Knihy od tohoto spisovatele rozhodně nejsou oddechovky na večer ale každá má svůj čas. Momentálně mi Brida dala co člověk do života potřeboval. Doporučuji

Luluhappy
Luluhappy
27.11.2020 4 z 5

Kouzelná kniha, kouzelný příběh o mladé slečně, která se chce stát čarodějkou. Moc mě nebavily pasáže z minulosti, ale jinak super.

claudiavas89
claudiavas89
24.09.2020 5 z 5

pro mně nejlepší coelho kniha, nalezla jsem opovědi na dávno stracene otázky, kniha mě pohltila

petrucha86
petrucha86
17.09.2020 5 z 5

Jedna z pro mě nejsilnějších knížek od autora!

chandel
chandel
03.07.2020 4 z 5

Nádherná knížka, její hlavní myšleka je kouzelná. Dostala mě. Objevuje se v ní příliš mnoho odkazů na Bibli, proto beru jednu *, ale je to jedna z knížek, jejíž sdělení si budu pamatovat navždycky :)

Markisha13
Markisha13
20.06.2020 5 z 5

Paulo Coelho mě zatím míjel, znala jsem ho pouze z plakátů v metru, ale když známá dávala pryč svou sbírku, tak jsem využila příležitosti a pár knih od tohoto autora jsem si vzala. A nebyla jsem zklamaná, kniha mě pohladila na duši a donutila se zamyslet a snít.

Atanone
Atanone
08.03.2020 4 z 5

Vzala jsem si z knihy, co šlo. A mimo jiné i to, že pokud je toto autorova cesta, tak já jdu jinudy.

BarboraZ
BarboraZ
10.01.2020 2 z 5

Klasický Coelho: slátanina černé magie, esoterie, minulých životů, pseudomouder a překrouceného křesťanství. Dočetla jsem ji, jen abych zjistila jak dopadne ten milostný trojúhelník. Dvě hvězdy dávám za skvělý styl psaní a čtivost.

Medicka19
Medicka19
13.11.2019 2 z 5

Kniha je velmi zajímavá a čtivá, ale na můj vkus je tam už černé magie až příliš ..přesto nelituji, že jsem jí četla.

elenk
elenk
01.04.2019 5 z 5

Knížku čtu každý rok už několik let..dá se říct moje nej knížka....běžně čtu krimi ale tohle je něco úplně jiného...respektuji názor druhých hodnotitelů ale tohle není pro každého...knížka je vyloženě pro ženy a má takovou hloubku,kterou pochopí jen ty “vybrané”.....ženy příliš přemýšlivé....docela mě překvapily názory jiných....je to nádherná knížka.....

applause
applause
20.01.2019 5 z 5

Nádhera.
Tajemný a poutavý příběh o čarodějnictví, duchovním hledání a především o lásce. Vyskytovalo se tu mnoho pasáží z Bible. Myslela jsem, že mi to bude vadit, protože nejsem věřící, ale k příběhu to patřilo. Román se mi líbil mnohem víc, než Alchymista. Je to tím, že v něm vystupuje ženska hrdinka a obvzláště, protože se vydá na cestu čarodějnictví. Tohle téma mě vždy zajímalo, ale nevěnovala jsem se tomu. Moc mě příběh překvapil, líbil se mi ještě víc než jsem čekala. U konce jsem měla co dělat, abych nebrečela, myslela jsem, že to tak dopadne. Opravdu kouzelné, doporučuji. Určitě to není má poslední kniha od Coelha.

Petra186
Petra186
19.12.2018 4 z 5

Čekala jsem trochu více, ale záleží, jak je kdo nastaven. Pro mě neee moc nových informací. Ale každopádně zajímavá kniha. Četla se hezky.

gonegirl
gonegirl
24.04.2018 2 z 5

Knihu jsem četla-nečetla asi dva měsíce, což u mě nebývá zvykem. Většinou dílo zhltnu během pár dní, ale do tohoto se jaksi ne a ne začíst. Vůbec mě to nenadchlo. Po Alchymistovi a Veronice, plných zajímavých myšlenek, jsem čekala trochu víc. Mám dojem, že mi tato kniha nic nedala a po přečtení ve mě zůstal příjemný pocit ne z kvalitní četby, ale z toho, že už to mám konečně za sebou...

Devil-Ivet
Devil-Ivet
27.02.2018 4 z 5

Poutavý příběh, plný otázek a odpovědí. Jen každý si ty odpovědi musí najít sám. A přestože není jedna z nejlepších autorových děl, docela se mi líbila.

bosorka78
bosorka78
12.11.2017 5 z 5

Tahle kniha patří k mnoha dalším které mě probudili do života,ráda na ni vzpomínám a určitě si ji ještě přečtu,spoustu odpovědí v téměř pohádkovém příběhu a to je pro mě Paulo Coelho,píše pohádky pro dospělé a vsouvá do nich životní pravdy,velmi mě ovlivnil a jeho knihy mě naučily znovu číst.

PetraFrenz
PetraFrenz
24.10.2017 5 z 5

Knížka o čarodějce a jejím hledání.