Risk

Risk https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413421/bmid_risk-93J-413421.png 4 1003 172

Briar U série

Prý nejsem slušná holka. Je to pravda jen částečně – nenechávám se ovládat strachem a je mi jedno, kdo si o mně co myslí. Mám však jedno pravidlo – nikdy nespím s nepřítelem. Jsem dcerou hlavního trenéra hokejového týmu Briarovy univerzity, a proto si nesmím začít s hráčem našich rivalů. A přesně tím je Jake Connelly. Hvězdný útočník Harvardu je arogantní, neodbytný a až moc přitažlivý. Osud však umí být krutý – potřebuju jeho pomoc, abych získala místo na vytoužené stáži, a ten sexy zmetek mi to nehodlá usnadnit. Potřebuju, aby Connelly předstíral, že spolu chodíme. Za každé falešné rande chce však jedno skutečné. Což znamená, že mám problém. Vídat se s Jakem Connellym není dobrý nápad. Táta by mě zabil, jenže v sázce je moje budoucí kariéra. Přestože je Jakeovi s tím jeho sexy úsměvem těžké odolat, nemám v plánu se do něj zamilovat. Takový risk si nemůžu dovolit.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Dívčí romány

Vydáno: , Baronet

The Risk , 2019

leník511
28.06.2020 5 z 5

O trošku lepší jak první díl se Summer, ale za mě to pořád nemá na Návrh.

Kristy.Seb
22.06.2020 5 z 5

Ostrý jazyk Brenny jsem zbožňovala. Nenechala si od nikoho nic líbit. U Jakea se mi líbilo, jak dokázal být upřímný a chovat se jako chlap! To jejich flirtování bylo úžasný.

jitka7
18.06.2020 3 z 5

Čekala jsem víc. Strašně jsem se těšila na příběh těchto dvou, čekala jsem víc sarkasmu, víc vtipu, víc flirtu... prostě všeho víc. Už jen, jak se postavy vyvíjeli v první knize jsem si říkala, že tyhle dva... to bude pecka. Bohužel to až taková pecka nebyla. Jo, příběh je hezký, je to i vtipný. Ale podle toho, jak autorka tyto postavy vykreslila v prvním dílu jsem čekala naprostou bombu, už jen kvůli jejich povahám. Na druhou stranu se mi moc líbilo vykreslení vztahu otce a dcery.

LucySmile
16.06.2020 5 z 5

Opět jsem naprosto nadšená. Elle píše skvěle a knihy jsou velmi čtivé. Nejdříve se mi to nelíbilo tak, jako Lov, ale později jsem změnila názor.

CiaKawlone
12.06.2020 5 z 5

Páni! Tahle kniha mě přinutila u ní sedět celý den. Autorka klasicky vytasila sarkasmus a vtip. Už se těším na 3. díl. Takhle autorka si mě rozhodně získala.

Kačka195
31.05.2020 3 z 5

Pěkný příběh, ale za sebe musím říct, že jeden z nejslabších, co se týče této nebo předchozí série. Ale i tak jsem si čtení užila.

JanaSustr
31.05.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Příběh Brenny a Jakea byl skvělý. Brenna je skvělou postavu a byla jsem hrozně zvědavá, co přesně si nese z minulosti a čím vším se potýkala. Jake byl sympaťák. Na knížky Elle Kennedy nedám dopustit, mají všechno - trošku dramatu, hromadu vtipu a romantiky. Nic mi tam nechybí a nic nepřebývá a s touto knížkou to bylo zrovna tak, takže doporučuji.

warca
28.05.2020 2 z 5

Druhý díl byl zklamání, nechytl mě.

tatjana1737
27.05.2020 4 z 5

!!! POZOR SPOILERY !!!

U Elle Kennedy se mi osvědčilo, že je lepší si její knížky proložit pauzami, protože pak nemá člověk tendenci soustředit se na opakující se motivy, slovní obraty a rýpalsky v nich nehledá klišé. Délka fronty rezervací byla tentokrát dlouhá, a i knihovny byly v karanténě, takže jsem se Risku dočkala až nyní. A jeho čtení jsem si velmi užila.

Předně musím pochválit výběr obálek. Byť ta u Lovu mi víc odpovídala charakteru hlavní hrdinky (zvolená bruneta se mi na Brennu moc nelíbí a zas tak sexy mi nepřijde, postavu si představuji jinak), oceňuji, že si vydavatel dal tu práci a sladil obálky s popisovanou podobou hlavní hrdinky. (Zde včetně detailu rudé rtěnky.) To, že k vydávaným autorům přistupuje s nějakou péčí, ve mně vyvolává naději v lepší zítřky. Když to srovnám s katastrofálně kýčovitými obálkami Lisy Kleypas, měla EK u Baronetu fakt štěstí.
Kvituji taky tloušťku knížky, v tomto případě mi vůbec nepřišlo, že by obsahovala nějaká hluchá místa, takže coby čtenář, který "je na tlusté", jsem byla spokojená.

„(…) Myslím si, že jsi kus, a vím, že si myslíš, že jsem já kus-„
„Já si myslím, že si ty myslíš, že jsi kus,“ přeruší mne a odfrkne si.
„Já si to nemyslím. Já to vím. A všiml jsem si, jak si mě prohlížíš, takže…“

Samotný příběh je vlastně to samé v bledě modrém. Nesnáší se, ale je mezi nimi chemie. (Mimochodem: Další omyl, na nějž jsem narazila, a který vede dospívající děvčata k mylným závěrům. Pokud berete HA, žádnou chemii neucítíte. To až když antikoncepci vysadíte... Ale to je jen takové rýpnutí člověka, co to zažil.) EK to bledě modré a otřepané umí ale napsat tak vtipně, že všechny opakující se scénáře jí člověk - výměnou za porci vtipné zábavy a odlehčení - odpustí. Čtenář od začátku ví, že ti dva spolu skončí, ale moc ho baví číst si o jejich eskapádách a kochat se jejich slovními přestřelkami. Nemluvě o tom, když konečně dojde na erotiku. (Tentokrát autorka sexem šetřila a vůbec to nebylo na škodu, ba naopak s ohledem na průběh intimního sbližování to mělo mnohem větší sílu.)

Kniha je sice opět plná krásných, bohatých a úspěšných, přičemž nesmí chybět obligátní mysogyn nebo vypatlaná týmovka. (Kam jsem to chodila na školu! Mně do trojky nikdo nepozval!) "Nezklamalo" mne ani opětovné nadužívání "abysme", a tentokrát se hojně vyskytovalo sloveso "vyklenout", ale pro tu míru pobavení jsem to ochotná autorce odpustit a zavřít obě oči. I když nevím, zda lidé běžně mezi sebou hází tak uvolněné sexuální narážky (nejen) na orální sex, a nechybělo ani chytání se za rozkrok, ale díkybohu to bylo až poté, co už spolu něco měli.

S ohledem na to, že znám předchozí sérii a četla jsem Risk, jsem se orientovala v postavách, jen odkazů na Off-Campus (kromě občasných zmínek o Garretovi) výrazně ubylo. Neznalost ostatních knížek při čtení nevadí, ale jejich znalost je výhodou pro pochopení některých narážek, které díky tomu víc vyniknou. Stejně jako ostatní jsem se velmi bavila u Hollise a Rupi, a i když mi ta holka, upřímně, přišla jako dost velký magor, telefonát o přezdívkách si mne naprosto získal (Koťátko!).

Oproti tomu u Hazel jsem čekala větší míru zlovolnosti, tady mne autorka poněkud zklamala. Vůbec to vykreslení vedlejších postav je lehce šablonovité, i ta zápletka sporu mezi trenéry se dala docela dobře vydedukovat, ale jak jsem psala, vše autorce odpuštěno.

CITÁT: Moc ráda bych strávila jeden den v Hollisově mozku. Ale jednom jeden. Kdybych tam zůstala dýl, nejspíš bych skončila uvězněná ve světě na druhé straně.

Skvělé bylo setkání v baru, kdy Brenna chtěla prchnout a Jake si její zoufalý výraz vyložil úplně jinak. Jen Supra mi bylo trochu líto :-). Vtipná byla i poznámka trenéra, proč se Hunter radši nevyspal s Connelyho holkou. Trochu mne ale mrzelo nejen to, že Summer se tentokrát ocitla nikoli na druhé, ale spíše třetí koleji a v knize byla spíše v pozadí, ale i skutečnost, jak rychle se Kennedy vypořádala s postavou Erika. Přiznávám ovšem, že Brennin stín na minulosti jsem vůbec nečekala. Při rozhovoru s jejím otcem v závěru knihy jsem cítila velmi silné pohnutí. (Přiznání, proč se k ní choval tak odtažitě.) Trenér Jensen se touhle knihou zařadil mezi velké sympaťáky celé série a zajímalo by mne, zda autorka věnuje v budoucnu nějaký příběh i jemu?

Z knihy bylo opravdu hodně znát, že si Elle psaní užívala. To nadšení se promítlo do stránek Risku a odsud proniklo i ke čtenářům. Příběh hokejových Monteků a Kapuletů sice byl předvídatelný (i včetně toho, že to nějak musel podělat hlavní hrdina, aby došlo k potřebnému konfliktu, než ti dva navždy skončí spolu), ale ta omáčka okolo, sestavená z dialogů vedlejších postav, nejrůznějších situací, scének a narážek, byla naprosto parádní. I já jsem jsem se skvěle bavila u "bublinového zadku". Z mého pohledu scénu naprosto nečekaně zabila a geniálně korunovala hláška trénera Pedersena.

Přestože se některá schémata opakovala (já prostě pořád nevěřím těm zástupům Kenů a Barbie na Briaru, svěřeneckým fondům a bytem s televizemi přes celou stěnu, nemluvě o tom, že lidé z Harvardu jsou tady ti zlí), navzdory všem abysme a vyklenování, jsem se u čtení opravdu bavila a mezi knihami EK řadím tuhle mezi ty dobře hodnocené. I toho hokeje tady bylo nějak víc :-). Za měsíc si už asi budu pamatovat jen hrubou kostru příběhu, ale ono to nevadí a při opětovném čtení si člověk zase spoustu věcí vychutná a znovuvybaví.

Něco mi říká, že další díl by mohl být o Hunterovi?

Zuzana207
20.05.2020 5 z 5

Ďalšia parádna kniha. :-) Čo dodať? Zas plný počet hviezdičiek, táto autorka to jednoducho vie. Brenna pôsobila dojmom bláznivej študentky s riadne podrezaným jazykom. Na začiatku knihy by som nepovedala, aké trápenie z minulosti v sebe nosí. Ale ukázala svoju silu a s pomocou Jaka sa s tým vyrovnala. A ten Conellyho sexepíl? ..... z tej knihy normálne sršal. :))

Ella161
18.05.2020 5 z 5

Tak tohle bylo něco! Oba jsem si hned oblíbila a jen doufám, že jim vztah na dálku vydrží!

martina1312
05.05.2020 5 z 5

Elle Kennedy nezklame. Cela serie knih je super!

petusska01
03.05.2020 5 z 5

Tieto hokejove pribehy, zname postavy a Elle Kennedy - to ma nikdy nesklame. Odporucam. Aj vsetky stale dokola :)

salča
01.05.2020 5 z 5

Stejně jako autorku bavilo psaní tohoto dílu-mě bavilo čtení tohoto dílu.
Brenna mě mile překvapila a sebevědomý Jake,toho jsem zbožňovala.Užívala jsem si jejich vzájemné narážky a škádlení a postupné odhalování jejich povah i celého příběhu.Ke zpestření knihy přispěl i Hollis a Rupi.Pokud jsem první díl hodnotila 5*, teď musím dát 5+, protože to bylo ještě lepší.

keiko33
01.05.2020 5 z 5

Tento diel bol lepsi. Neskutocne som sa nasmiala, az som plakala. Dotahovacky medzi Hollisom a Rupi, ci bublinkovy zadok. To sa bez zachvatu smiechu nedalo. Vtipne situacie, idu autorke na vybornu a aj kvoli tomu ide trochu do uzadia samotny pribeh. Nebol zly, Brenna bola cislo. Mam rada silne zeny. A na konci mi chybala vacsia zapletka, proste nieco wau. No aj tak bola kniha super. Bavila ma a to je to, co od takehoto typu knih ocakavam. Oddychovka, pri ktorej vypnem a ktora ma rozosmeje.

Petu_ka
01.05.2020 5 z 5

Sice první díl se mi líbil o něco více, ale i tenhle díl má své kouzlo. Moc dobře se četlo

knihomolka78
17.04.2020 4 z 5

Opět povedená kniha, i když první díl se mi líbil víc. Přestože v prvním dílu se mi Brenna líbila víc, než hlavní postava Summer, tady už nebyla vykreslena úplně stejně (v prvním díle byla ostřejší"). A taky mě trošku zklamalo, že se aspoň částečně nesvěřila své nejlepší kamarádce. Nicméně, myslím, že se k sobě s Jakem dobře hodili. Na rozdíl od jiných knih této autorky, ve kterých jsou hlavní hrdinové dost odlišní, tady se hlavní hrdinové svým temperamentem k sobě hodili. Musím ještě zmínit Hollise, to byl fakt cvok, i když na rozdíl od Rupi aspoň milej. Ta holka...hrůza!

Zlá-Ňufie
15.04.2020 5 z 5

Občas se to trochu vleklo, ale jinak opět bozi! Věřím, že až se do toho pustím znovu, bude to ještě lepší. Autorka sama píše, že psát tuto knihu ji bavilo nejvíc od psaní Návrhu a myslím, že je to v knize tak nějak cítit, ten zapal :).

Etule
12.04.2020 5 z 5

Tak tohle byla jedním slovem prostě parádička! Jakea s Brennou jsem si oblíbila už v prvním díle série, ale tady mi dokázali, že jsou naprosto skvělí. Jsem ráda, že autorka opět potvrdila, že psát opravdu umí, i když se Lov tolik nepovedl. *fňuk*
Nicméně se tohle četlo v podstatě samo, fandila jsem jim hned od začátku, protože k sobě naprosto dokonale ladí. Oba jsou sarkastičtí, vtipní, ale taky mnohem citlivější než dávají svému okolí najevo. Brenna má za sebou docela složitou minulost, ale jsem ráda, že se nakonec s jejím tátou vysvětlilo. :-)
Jsem zvědavá na další díly (jupíííííí nebude to jen trilogie). Miluju hokej, a když teď bylo zrušeno mistrovství, tak pro mě tohle bylo naprosto úžasné čtení.
Upřímně mě šíleně potěšilo, že tady byla jedna taková mikro zmínka o Wesovi ze série US, to jsem nečekala a vyvolalo to u mě nadšený úsměv.