Lov

Lov https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397194/bmid_lov-D4t-397194.png 4 1150 220

Briar U série

Říká se, že protiklady se přitahují. A nejspíš to je pravda, protože neexistuje žádný logický důvod, proč by mě měl přitahovat právě Colin Fitzgerald. Obvykle totiž neletím na potetované hokejisty, kteří si libují ve videohrách a jsou přesvědčení, že jsem povrchní a přelétavá. Jeho názor na mě mu vynesl první černý puntík. Nepomáhá ani fakt, že se kamarádí s mým bratrem. A jeho nejlepší kamarád se do mě zamiloval. Jo, a zmínila jsem se, že jsme spolubydlící? Na tom ovšem nejspíš nezáleží. Fitzy dal jasně najevo, že o mě nemá zájem, přestože to mezi námi jiskří tak, že by z toho náš dům lehl popelem. Nejsem holka, která by kluky lovila, a nehodlám s tím začínat. Mám dost práce s novou školou, úlisným profesorem a před sebou nejistou budoucnost. Takže až si můj sexy mlčenlivý spolubydlící uvědomí, o co přichází, ví, kde mě najde.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Baronet

The Chase , 2018

knihomolka78
knihomolka78
17.04.2020 5 z 5

Velmi pěkná kniha. Sice předvídatelná, jako všechny knihy tohoto žánru, ale tahle spisovatelka to prostě umí podat úplně jinak - s humorem, což mě baví. Líbí se mi slovní přestřelky hlavních hrdinů (což se vyskytuje ve všech knihách této autorky). Summer je prostě tornádo, přesně jak si ji pamatuju z toho mála, co o ní bylo napsáno ve 3 dílu Off Campus, kde byl hlavním hrdinou její bratr (Tuhle sourozeneckou dvojici jsem si fakt oblíbila.), no a Fitzy je jako vždy naprosto nereálný dokonalý chlap, kterého chce každá ženská. No ale můžeme snít aspoň v knihách, že:-)? Nicméně, vzhledem k pravidlům v týmu udělal na Huntera fakt podraz. Měl mu o svých citech říct. Další postavou, která stojí za zmínku, je Summeřina kamarádka Brenna. Ta mi byla hodně sympatická (zvlášť její vtipné hlášky a ostrá pusa), možná i víc, než Summer.

Pedruska01
Pedruska01
29.03.2020 5 z 5

Po dlouhé době jsem se dostala, po menším nátlaku :D, opět k této autorce a jejímu dalšímu skvělému příběhu a začátku nové série. Musím se přiznat, chybělo mi to. I když jsem si říkala, že takovéhle typy příběhů jsou už vším profláknuté, stejné pravidla, rysy, postupy, tak i tak to mělo kouzlo. Bavilo mě to, líbilo se mi to, užívala jsem si to. Byť to je něco, co už jsem kolikrát četla, prostě tohle téma neomrzí. Naopak ho zbožňuju. Ta ženská je spisovatelka s velkým S.
Hlavní hrdinka Summer měla vážně hodně tváří - dobrých, a ani jedna mi nijak nevadila, nebyla přehnaná nebo mimo, ve výsledku ta směska se mi líbila a vlastně jsem si ji i oblíbila. Věděla jsem, že jsem se s touhle postavou už setkala v předešlé sérii, ale jak jsem již řekla, byla to dlouhá doba a já si ji prostě vůbec nepamatovala.
Hlavní hrdina Fitz patřil opět k těm postavám, které hlavním hrdinkám čtenářky závidí, přejí si je mít po svém boku a na první zmíňku se do nich zamilovávájí. Nebyla jsem výjimka. Ten popis a charakteristika byla úžasná. Fitz byl skvělý i ve fyzickém popisu, co si budeme nalhávat. :D Je pravdou, že se světy i zájmy se tyhle dva k sobě tak nějak vůbec nehodili, ale zas něco na tom - protiklady se přitahují - nejspíš bude. Největší vývoj v knize prodělal právě Fitz. Dostal se daleko od místa, kde jsme se s ním poznali a já byla za něj ráda.
Za zmíňku stojí další postavy, a to Hunter, Hollis a Brenna. Se všemi se ještě setkám, takže nemám strach, však dobře se u mě zapsali hned zkraje. Huntera mi bylo sakra líto, myslím, že je to dobrej kluk - nezasloužil si to, oba se k tomu měli postavit a říct mu to. Nebyli už děti. Hollis měl málo prostoru, a když ho měl, úplně mě neokouzlil, ale zase - bylo mi ho líto vůči Brenně. Sice nevíme, co se všechno stalo, ale sakra, ten kluk zatraceně doufal a ona těžkej nezájem. A Brenna? Myslím, že jí budu... anebo už možná mám ráda. Moc prostoru taky neměla, ale pokračování téhle série: Risk to napraví. A vážně se těším. Takže nebudu dlouho váhat s tím, abych knihu vzala do ruky. Na to jsem hodně zvědavá a nedočkavá.
Tohle prostředí mi chybělo. Již známé, ať už hodně nebo málo, postavy, jiskření mezi nimi, v dobrém nebo zlém a v neposlední řadě samotný hokej, že.
Příběh byl hrozně fajn - milý, oddechový, vtipný, bolestný, romantický a samozřejmě i ta erotika. Dostala jsem všechno, co mi autorka mohla nabídnout. Nemohla jsem se odrthnout, protože ten styl, pane bože, to je prostě něco na mě. Dokonale mi sedí. Četlo se to neuvěřitelně dobře a rychle. Musím pochválit nejen samotnou autorku, ale samozřejmě i práci překladatelky, bez které by to nešlo. Ty ženské to vážně umí. Prostě záruka. X-tá spokojenost.
Závěrem hodnotím plným počtem hvězd a k tomu patří i pořádné doporučení. :)

liletka_a
liletka_a
26.03.2020 5 z 5

Elle to prostě umí! První díl nové série naprostá dokonalost. Mužská postava Colin, jako vždy až skoro nereálný (svalnatý, potetovaný hokejista/nerd ;)) ale koho to zajímá, kniha se čte jedna báseň! Summer byla teda pořádný kvítko, s Fitzym se k sobě typově moc nehodili, ale jejich slovní přestřelky a šarvátky dávaly knize šťávu. Těším se na další díl!

Alieen
Alieen
18.03.2020 5 z 5

Tento knižní svět mě prostě baví. Jednoduché čtení, ktere vas chytne za srdce.

kikikrat
kikikrat
14.03.2020 4 z 5

Mám ráda hokej a oddechové knihy takže tahle knížka byla jasná volba. A dostala jsem od ní co jsem očekávala a i mnohem víc. Kniha se skvěle četla a líbilo se mi, že obsahovala i vážnější témata ale i to, že vztah mezi nimi vznikal postupně. Nicméně, některé části se mi až tak nelíbili. Časem si ráda přečtu i ostatní díly.

Aja39
Aja39
11.03.2020 4 z 5

Moc dobrá knížka vtipná a láká vás na přečtení další série.

LivN
LivN
03.03.2020 5 z 5

Teda WOW! Četla jsem celou seri off-campus nejlepší byl třetí díl, ale ten se zdaleka nevyrovná LOVU!! Byly chvíle kdy jsem se musela vážně nahlas smát. Takže knížka nejen romantická, čtivá, ale taky dost zábavná. A taky hlavni postavy na to neskoci hned na druhý kapitole což je velký +!

petulkapeta
petulkapeta
28.01.2020 5 z 5

miluju ty přiběhy...i tento nebyl vyjimkou i když byla Summer trochu trhla byla s ni sranda...

Chvilkasnění
Chvilkasnění
19.01.2020 4 z 5

Série Off-Campus byla bomba a tohle je její pokračování? Super.! Chci další dávku.! ♥

Kačka195
Kačka195
15.01.2020 4 z 5

Moc pěkné! Musím říct, že po sérii Off-campus mi tam přišlo málo sexu. Nevěřila jsem, že budu čekat na první sexuální scénu až do strany 237. To mě překvapilo. Zpětně mi to ale vůbec nevadí. Moc hezký příběh, vtipné dialogy, ostatně jako vždy a úžasné postavy. Vždy mám radost, když se v knize objeví některá postava z minulých dílů. Musím říct, že Garett je pro mě prostě stále numb.1, ale výlet k Tuckovi mě rovněž potěšil.... Už se ale těším na Brennin příběh :)

Bet
Bet
15.01.2020 4 z 5

Bylo to příjemné počtení, ani vtip nechyběl. Super těší se na další díl, už ho mám koupený. :)

tatjana1737
tatjana1737
08.01.2020 4 z 5

(SPOILER) !!!! SPOILER !!!!

Nepovažuju se za radikální feministku. Nevěřím, že muži jsou zplozenci pekel a že bychom je měly vyštípat ze společnosti - podle mě muži mají spoustu dobrého, co světu nabídnout. V první řadě mají parádní penisy.

!!! POZOR SPOILERY !!!

Nevím, nevím, jestli se EK vypsala nebo mně se snížila laťka, protože jsem přijala pravidla její hry (hokejisti jsou top mužské části populace a vybavení jejich nového stadionu by jinde zaplatilo stavbu tří domovů důchodců, ale hlavně: všichni jsou sexy, krásní, inteligentní a nabušení), jestli to bylo přítomností mého oblíbence Deana či tím, že autorka tentokrát zvolila jiný scénář, ale líbilo se mi to. Hodně. A bavila jsem se. Moc.

„Dicky! Proč jsi mu šel po koulích? Potřebujeme je na tvoje budoucí neteře a synovce!“
„Neteře a synovce, jako že množný číslo? Kolik dětí si s ním chceš udělat?
„Hodně!“
„Nesmíš otěhotnět dřív než ve třiceti. Nejsem připravenej být strejda.“

Skladba příběhu je tentokrát jinde - ač čtenář tuší, že Summer a Fitz (kdo to jen v komentáři u předchozí série tipoval, že na řadě bude jeho příběh?) k sobě patří, ti dva - ale hlavně ON - dělají všechno pro to, aby namlouvací fázi prodloužili na maximum. V knížce výrazně ubylo sexu, což vůbec nevnímám na škodu, naopak - pasáže, než na to hrdinové vlítnou bývají v tomto typu čtiva nejlepší. Taková ta postupná gradace napětí mezi těmi dvěma... a v tomto případě pak i všelijaká drobná či velká nedorozumění a vnitřní nejistoty, které vše natahují a protahují, než dojde na TO.

„Mám trojky, to je průměr.“
„To není průměr.“
„Hmmm, a ty víš, jaká je průměrná velikost prsou, protože…? To ses osobně poptal všech žen na světě?“
„Ne, ale na internetu existuje taková věc, Summer. Říká se jí porno. Už jsi o tom někdy slyšela?“

Líbí se mi provázanost jednotlivých autorčiných knih (zmínky o dalších postavách, vysvětlení toho, jak to bylo s požárem sesterstva), a i když tentokrát taky došlo na fantazie s olizováním, výrazně ubylo „abysme“ a „vnitřních stehen“ (ačkoli minimálně v jednom případě se objevily „vnitřní svaly“). Autorka taky hezky uzavírá naťuknutá témata - kupř. úvod s děvčaty z Kappy Bety Nu by člověk bral jen jako zahájení Summeřiných trablů s bydlením a předehru k bydlení s hokejisty, čtenář se pak ale nakonec setká s Daphne Kettlemanovou, čímž i Kappa dostane pomyslnou třešničku na dortu. Anebo přízvuk protivného poradce Richmonda, ze kterého se nakonec vyklube… nebudu prozrazovat ;-). Ostatně i s Kamalem se to vyřešilo, byť musím říct, že tahle postava byla od začátku prezentovaná tak nesympaticky, že tomu jejímu obratu na konci jsem až tak nevěřila. Ale jo, je to „červená knihovna“ a určitá zjednodušení oproti skutečnému životu jsou zde v toleranci. A navíc: konflikt s Kamalem pomohl Fitzovi konečně si uvědomit, že Summer ho vytáhla z ulity.

„Byl to strašný trapas.“ Povím jí o všem, co se dneska ráno přihodilo, a nezatajím ani velké finále: to, že ze mě před třemi vysokoškoláky v boxerkách spadl ručník.
Našpulí rty. „Právě jsi popsala úvodní scénu pornofilmu, takže předpokládám, že jsi ho pak všem vyhonila?“

Jako vždy u Kennedy, děvčata si neberou servítky - v rozhovorech mezi sebou, s chlapy, ale i v sexu. Tenhle motiv ostatně zazněl i v ostatních knihách: I ženy mají právo užívat si sexu, aniž by je kdokoli považoval za běhny. Stejně tak jako v sérii Off-Campus, ani tady nechyběla linka nějakého strašáka, co může mladé lidi postihnout, tentokrát variace na kauzu Me Too a sexuální obtěžování ze strany autorit. Kromě toho, Fitzův osobní příběh byl dalším takovým podprahovým působením na snahu o zdravé mezilidské vztahy.
Jen na okraj, to s tou seminárkou, Summer, bylo ještě takové kafíčko. Holka, bych Ti mohla vyprávět, co jsem zažila já kvůli jednomu ANONYMNÍMU hodnocení výuky…

„Ty jsi tím klukem snad posedlá. Je to arogantní blb, Summer.“
„Je ale sexy.“
„Arogantní blbové bývají sexy. Proto se z nich taky stávají arogantní blbové.“

Trochu bych čekala, že další díl se bude věnovat Hunterovi, ale s ohledem na bonus v podobě kapitoly z další knihy je mi jasné, že dvojici bude tvořit někdo zcela jiný. Což mě trochu mrzí, protože by mne zajímalo, jak se ta žárlivost a raněné ego vyvine, než Hunter potká tu pravou (a kdo to bude?). A zdá se mi, že Hollisův motiv (společná noc s Brennou) jako jediný zůstal neuzavřený.

Na knize oceňuji i dobrý překlad a vychytané chybky (našla jsem - náhodou - asi jen jeden překlep), a tak mám největší výhrady opravdu jen k životnímu stylu amerických vysokoškoláků (my teda kokain běžně na pařbách neměli, maximálně čůčo a někdo přinesl trávu, ale chápu, že taky nikdo z nás neměl svěřenecký fond a pět křestních jmen) a k jedné z popkulturních hlášek. Já si teda myslím, že je to spíše z filmu 300: Bitva u Thermopyl:

„Tohle je Briar!“ zařve, jako by přehrával scénu z Gladiátora.

Proč se nám to pořád děje?
„Proč se nám to pořád děje?“ vykřikne Summer nešťastně.

nicoolka25
nicoolka25
04.01.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Doslova mě pohltila. Četla se velmi dobre, přečtena za 2 večery. U některých pasáži jsem se i zasmala. :)

Justme3
Justme3
29.12.2019 4 z 5

Díl jsem četla nadvakrát. Poprvé jsem ho musela odložit a vrátit se k němu až po vydání celé série v originále, tedy o více než rok později. A musím říct, že jsem ho už neodložila. Postavy jsem si naprosto zamilovala a nejednou si málem učůrla smíchy.

0197
0197
09.12.2019 5 z 5

Elle Kennedy je sázkou na jistotu. Nevěřím, že bych od ní mohla číst špatnou knihu. Skvělý začátek nové série. Summer a Fitze si nejde nezamilovat. Děj mě bavil, sympatické postavy, než se člověk naděje má knihu přečtenou a na rtech mu zbyde úsměv. Mít za spolubydlící 3 sexy hokejisty kdo by to sakra nebral? :D
Kniha se rychle a příjemně čte, hluchá místa tam nejsou, o vtipné scény také není nouze a jsou tam i postavy z předešlé série Off Campus (paráda). Nic co bych vytkla (kromě obálky, ta se mě opravdu nelíbí), Elle Kennedy to prostě umí.

Misspullinn
Misspullinn
03.12.2019 5 z 5

Elle Kennedy patří mezi mé nejoblíbenější spisovatelky :) zatím jsem nečetla knihu od ní, které bych nepodlehla. Navíc, Fitzy a Summer z Off Campus? Pamatuju si na to jejich první setkání! Moc doporučuji :)

pavlikova9332
pavlikova9332
27.11.2019 5 z 5

Pěkná kniha.

warca
warca
23.11.2019 4 z 5

Pěkné oddechové čtení. Ne příliš komplikovaný romantický příběh. Hlavní postavy velmi sympatické. Ani jsem si neuvědomovala, že se v pozadí dál promítá děj knih Návrh a dalších dílů ze série.
Co k tomu říct? Neurazí, nijak zvlášť nenadchne.

luzajickova
luzajickova
22.11.2019 5 z 5

♥ ELLE KENNEDY naprosto MILUJU ♥
Summer a Fitz zlatíčka ♥
Samozřejmě mě Fitz chvíli štval že neuměl vyjádřit co cítí ale tak každý na to není nebo to neumí takže se to dá i celkem pochopit.. A to co udělal ke konci mě vážně dojalo♥ ale tak když někoho milujete uděláte pro něho cokoliv že? (teda jak kdo samozřejmě)..
Brenna tu sem si zamilovala! těším se na její příběh..♥
Dean jak chrání Summer to bylo zlatéé♥
Ten učitel se mi už od začátku nezdál a teď už vím proč!!..parchant jeden!
Summer rodiče sice se tam moc neobjevovali ale i tak sem si je zamilovala ♥
Hunter no bylo mi ho maličko líto :/ ale jen maličko protože Summer si s ním tak trochu pohrávala nevěděla co chce...
DOPORUČUJI jako Oddechovku a vtipné scény se tam taky sem tam najdou.. :)

avalonek
avalonek
22.11.2019 5 z 5

Tohle je prostě dokonalost.Tato spisovatelka opravdu umí a její díla jsou naprosto dokonalé.Pokaždé se neskutečně bavím,miluju tu chemii mezi hlavními hrdiny a to,že tam jsou i ostatní postavy z předchozích dílů.Prostě se jen při čtení usmívám spokojeností..