Breviář - Denní modlitba církve

Breviář - Denní modlitba církve https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127010/breviar-denni-modlit.png 5 12 2

Toto jednosvazkové vydání Denní modlitby církve tzv. Breviáře, obsahuje všechny texty na celý rok pro ranní chvály, modlitbu uprostřed dne, nešpory a modlitbu před spaním; je určené pro ty, kdo nemají povinnost modlit se denně všechny části včetně modlitby se čtením. Všechny texty jsou vybrány z českého druhého vydání z roku 2005 a shodují se s texty potvrzenými Kongregací pro bohoslužbu s připojenou sbírkou hymnů a básnických modliteb k volnému výběru (Collectio hymnorum ad libitum), jejichž používání povolila Kongregace pro bohoslužbu a dohled nad udělováním svátostí. Breviář dále obsahuje dodatky postupně zveřejňované příslušnou kongregací včetně nových textů z roku 2002.... celý text

Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Brevář - Denní moditba církve , 2007

archandelka
29.05.2018 5 z 5

Tato kniha se dočíst prostě nedá :-) Opakovaně se k ní vracím a pak mám zase období, kdy ji opouštím. Nicméně jsem vděčná za toto bohatství žalmů, které se vztahují k aktuálním liturgickým čtením, i za bohatství četby, ke které bych se normělně nedostala. Věřím, že bude v mém životě až do jeho konce a že tento dar budu neustále objevovat a vracet se k němu.

Hanka_Bohmova
18.01.2014

Můj denní chleba :o)
Inspirující kniha denních modliteb může být cestou pro ty, kdo chtějí žít ve větším sepětí s liturgickým rokem a s životem církve, či s konkrétním řádem nebo řeholním společenstvím. Žalmy a jiné úryvky z Bible, zasazené do proměňujícího se kontextu (život některého světce, svátek či slavnost, liturgické období, či prostě jen úvozující věta nebo antifona) nabízejí stále jiný, živý pohled na texty Písma.
Navíc je to svou hmotností docela dobrý nástroj sebeobrany. Nevím, zda jde pořídit do čtečky, ale lidem slabší konstituce nebo s malou kabelkou bych to doporučila. My "papíroví" budeme naopak čerpat požitek z toho, že tutéž knihu bereme do ruky den co den a ona nese kus naší životní historie.