Brenda Veliká

Brenda Veliká https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216031/mid_brenda-velika-216031.jpg 4 160 36

Další román z pera populárního amerického spisovatele C. D. Paynea, oplývající stejně ironickým nadhledem a nekorektním humorem jako jeho předchozí díla. Brendě je šestnáct, je tlustá, ve škole je outsider a o kvalitách jejího společenského života svědčí fakt, že má na Facebooku čtyři přátele...

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: ekniha ,

Brenda the Great , 2013

Lumine
21.05.2015 4 z 5

Skvělá oddychová knížka!
Doopravdy se mi to líbilo. Bylo to vtipné, svižné a zajímavé. Konec, průběh i začátek byly poutavé části a hlavní hrdinka byť trochu svérázná byla taky skvělá! Konečně něco jiného, než příběh o roztřesené mert padesát vysoké hubené puntě.

Mooc se mi líbila.

masinkas
11.01.2015 4 z 5

Vtipné, zábavné a čte se samo.Lehká oddechovka.

Umělec
29.10.2014 4 z 5

Vtipné, lehké, čtivé... Líbilo se mi to hodně, možná to bylo ovlivněno i tím, že jsem to četl v americe ve škole... Trochu zvláštní, že autor popisuje děj z pohledu ženské postavy, zajímalo by mně, jak moc to může sedět:-) Některé věci, mi přijdou spíš z klučičího pohledu, že:-) Zajímavá knížka, asi za to nedostane Nobelovu cenu, ale kdo umí napsat tak lehkou a zábavnou knížku... ?

Klaris 99
10.10.2014 2 z 5

Brenda byla sice příjemná oddychovka, ale kde byl nějaký děj? Jasně problémy pubeťaček a teplého bezdomovce podané velmi zabávnou formou, která sa dala opravvdu číst, ale děj byl opravdu velmi chabý. ale musím uznat, že se to četlo suprově, mělo to málo stránek a svižný styl psaní. No ale knihu, ktrou budu honotit kladně si představuju trochu jinak. :)

Coucouha
03.10.2014 2 z 5

Kniha se mi celkem líbila, místy velmi vtipná. Až na to, že se jedná o 15ti leté děvčata a řeší se tam v podstatě jen sex. Takže mě moc nenadchla. Rozhodně bych jí své náctileté dceři nedala přečíst :D (i když zatím žádnou nemám :-D). Ale pro ty, kteří mají rádi tento styl, tak proč ne...sto lidí, sto chutí :-)

Peti
18.08.2014

Kniha, která je psaná stylem Mladíka, tentokrát ovšem pojednává o pubertální slečně. Ftipné, čtivé.

bookcase
08.07.2014 5 z 5

C. D. Payne umí!!! U téhle knížky se smějete od začátku až do konce.

zuza.floderova
23.06.2014 5 z 5

První kniha, kterou jsem od Payne četla. Moc hezká kniha a určitě ne poslední. ;)

ciniminisek
09.06.2014 3 z 5

Brenda Blattová je první dílo od spisovatele C.D Payne, které jsem měla tu čest si přečíst. Už teď spolehlivě slibuji, že ne poslední. Autor nám představuje šestnáctiletou dívku, plnou sarkastického humoru. Dívku která je spokojena sama se sebou a dokáže si dělat legraci ze všeho, co se kolem ní točí, i ze sebe samotné. Brenda Veliká je skvělé dílo u kterého se nejednou zasmějete a i když to nemá žádný smysluplný příběh, vůbec Vám to nevadí a ani zlehka se nad tím nepozastavíte. Přesně to, co pěkná a hravá obálka slibuje, je Vám dáno až pod nos a vy jasně víte, že s touto knihou se nudit nebudete. Kdekdo by si řekl, že kniha mu vůbec nic nemůže dát, ovšem i když mám školní éru několik let za sebou, touto knihou jsem se příjemně pobavila. Kniha v sobě ukrývá výborný styl psaní, kousavé poznámky hlavních postav a nezvyklý pohled na puberťácké trable s láskou a autoritami. Pokud si chcete užít příjemně strávené odpoledne, tak Brenda Veliká je tím správným společníkem.

Mikisan
20.05.2014 3 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Odpočinková četba na cestu vlakem, nic závratného.

luciefeix
14.04.2014 2 z 5

Cetla jsem hodne knih od autora , od teto jsem cekala hodne ale docela me zklamala , slibný začátek a poté se to slilo do takovýho blábolu :( Někdy mi prislo ze Brenda je příbuzná Nicka :-P

Brambram
01.03.2014 4 z 5

C.D.Payn je pro mě zatím ve znamení Neviditelného, který mě ale moc neuchvátil. Pořád jsem si říkala, co na něm ti fanoušci vidí. Dám mu ještě šanci. Literatura pro mládež mu jde o poznání lépe. U Brendy jsem se výborně bavila, kousavý humor poněkud prostorově výraznější hlavní hrdinky je prostě luxusní. Odpočinková četba na jedno odpoledne, můžu jen doporučit.

Petra17
30.01.2014 4 z 5

Pěkné, zábavné čtení, avšak trochu moc otevřený konec :-)

MartinaF
20.01.2014 4 z 5

Pokud máte rádi svěží příběh plný humoru a autorův styl, určitě si Brendu přečtěte. Sice je určená mládeži, ale na své si přijdou i dospělí čtenáři. Já se s Brendou opravdu bavila, protože to byla holka přesně podle mého gusta.

Jodie
14.12.2013 4 z 5

Vtipná kniha na dva večery, přestože už jsem školním létům dávno odrostla, příběhy odehrávající se ve škole mě i nadále baví, v tomhle vás pobaví neskutečný humor hlavní hrdinky a skvělé charaktery všech vedlejších postav. Chystám se nyní na Helenu, tak doufám, že mě taky nezklame :)

Lestat19
10.12.2013 4 z 5

Fanouškům předchozích knih C.D. Payna asi nemusím doporučovat koupi tohoto titulu. Určitě stojí za přečtení, i když třeba předchozí Dědictví se mi líbilo o něco víc. Možná za to může i ten poměrně otevřený konec.