Bratrstvo tajných hrobů

Bratrstvo tajných hrobů obálka knihy
Mé hodnocení:

(Kriminální případy, které šokovaly republiku) Plukovník Valerián pracuje od roku 1988 na problematice, zabývající se násilnou trestnou činností, tedy především vraždami, na území severní Moravy. Některé z jeho případů ovšem získaly pozornost celorepublikových médií - ať už pro mimořádnou brutalitu pachatelů (na Valeriánově kontě je několik doživotně odsouzených vězňů), či kvůli mobilitě zločinců, kteří předtím vraždili na jiných místech republiky. Kniha vyprávění a vzpomínek plk. Valeriána zachycuje dvacet různých případů, členěných do tématických kapitol. Jako příslovečná červená nit jimi prochází kariérní a profesní vzestup kriminalisty, od typického začátečníka, vypomáhajícího zkušeným kolegům, přes první velký případ až po šéfování „mordpartě“. Vzhledem k profesi vypravěče a jeho životním zkušenostem má kniha exkluzivní charakter. Mimořádnou zajímavost pak pro čtenáře nabízejí mj. Valeriánovy osobní zážitky s různými typy vrahů, se kterými během přípravného řízení strávil dlouhou řadu hodin....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135405/bratrstvo-tajnych-hrobu-135405.jpg 4.762
Detektivky, krimi, Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha Bratrstvo tajných hrobů

cleopatra11

Parádní krimi příběhy podle skutečné události.

Polli

Kniha by snesla trochu korektur, občas se opakují nějaká slova, sem tam dojde k záměně jmen.

Opisska

Temné ale čtivé, fakta zádné dlouhé okecávání.. Ty fotky tomu dodaly nářez

Tesla
09.10.2020

Děsivá realita, doporučuji..

Pampalini
04.09.2019

Ničím nepřikrášlovaná realita kriminálních činů na severní Moravě. Některé případy jsou mediálně známá. Strohý až dokumentaristický styl vyprávění. Je zvláštní, ale mám pocit, že za stejný skutek byla před 89 rokem oprátka a po něm max 10 let.

Dera
09.07.2019

Jsem z tohoto kraje, proto si některé případy dobře pamatuji. Např. Otu Biedermana jsem poznal osobně a musím s autorem v jeho názorech plně souhlasit. Celkově je to vlastně nepříjemné, ale svým způsobem fascinující čtení.

Pavel92
01.03.2019

Je to přesně můj šálek kafe, skvěle se doplňují poznatky kriminalistů s výpověďmi doktorů a znalců. Obyvatel MSK kraje má ze čtení asi ještě trochu víc :))

Sumatrae
09.01.2019

Precetla jsem behem dvou dnu Take doporucuji vsem, kdo se o dane tema zajima