Vlci

Vlci https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272455/mid_vlci-6Ue-272455.png 4 705 113

Novela Františka Kotlety, jejíž děj předchází legendární trilogii Bratrstvo krve. Nechal si říkat Gerhard. Dřív ho však nazývali jinak – Radegast. Slavný válečník. Obávaný protivník. Postrach Avarů, Keltů i Římanů. Na vrcholu své slávy zmizel, aby se stal členem Bratrstva krve. Germánský upíří klan se vyhřívá v paprscích moci. Vládne rozsáhlým územím nejen v krajích ovládaných Germány, ale i v lesích patřících odnepaměti Bojům, kam nedávno přitáhli Slované. Jsou jako lovná zvěř. Kmen bez ochránců, snadná kořist pro vampýry i lykany. Ale časy se mění. Zítřek přinese zradu a krev…... celý text

Michaeles
23.08.2019 4 z 5

Lehká oddechovka, která alespoň mě potěšila. Jednoduché vysvětlení toho, co bylo před Hustým nářezem.

ladycatelyn
28.07.2019 4 z 5

tři hvězdičky, ale jen kvůli Herr Gerhardovi :)

jiri.one
13.07.2019 odpad!

Tuhle recenzi nechci moc natahovat, protože už se vícekrát nehodlám Františkovi Kotletovi věnovat. Knihu Vlci, tedy jakýsi prequel od Bratrstva krva, jsem nedokázal dočíst. Stává se to málokdy, protože si myslím, že je to pak škoda času a peněz, ale tohle jsem musel zabalit po 53% knihy (to mi ukázala čtečka).

Už ve svých předchozích reakcích jsem si u Leoše Kyši stěžoval na přemíru nudného a zbytečného sexu v jeho knihách. Tentokrát to ale dosáhlo na ještě vyšší příčku a už se to opravdu nedalo číst. Pro info: během několika málo hodin, byla ústa mladé nezletilé holky znásilněna veřejně mužem, následně ženou, mezi tím tím samozřejmě násilné prstění jejího klína a už jen pár hodin po těchto zážitcích, ze kterých by normální dívka skončila v léčebně, tak už to dotyčná chtěla sama, pořádně a jak se říká "natvrdo". Takže i pokud už by někomu nevadila přemíra násilí nebo sexu, případně kombinace obojího, tak tohle je už vyloženě debilita, kterou bychom neměli ztrácet čas!

Je to vlastně moje vina, ano, můžu si za to sám. Sexu bylo v Kyšovo knihách vždycky zbytečně hodně a já se tedy díky tomu sexuálnímu balastu dost často u jeho knih nudil, ale pořád to nějak šlo a já doufal, že se to časem zlepší. Děj Kotletovo knih nikdy nebyl nic extra zásadního, ale byl dost zajímavý na to, abych chtěl vědět jak to dopadne a nesmyslné a zbytečné scény toleroval. Jenže ono se to vůbec nezlepšilo a naopak se to dostalo někam, kde to úplně ztrácí soudnost a děj se vlastně úplně vytrácí kamsi na pozadí. Takže jsem to raději zabalil a už v tom nepokračoval.

Zabalil jsem to tedy úplně a zřejmě nadobro a to nejen knihu, ale Kotletu všeobecně. Pokud náhodou v recenzích a doporučeních narazím na Kotletovu novou knihu, tak ji budu buď ignorovat a nebo by to muselo být nějaké opravdu úžasné téma, abych se do téhle sexuální žumpy znovu pustil. Dávám 0% a takto nízké hodnocení jsem snad ještě nikdy žádné knize nedal, nicméně takové hodnocení by měly dostávat knihy, které nejde nudou dočíst.

Luciáš01
09.07.2019 5 z 5

Tento díl jsem si nechala jako poslední ze série, tedy až po všech třech Hustejch nářezech - a nelituji, že jsem jej nečetla jako první, i když předchází ději dalších knih v sérii. Děj měl spád, určitě jsem se u knihy nenudila, i když kniha svým objemem je spíš jen taková jednohubka :-) Každopádně po prvních pár stránkách jsem se dalo předvídat o co v knize jde a "wau" efekt na konci nebyl moc velké překvapení :-) Určitě doporučuji přečíst.

lassse
13.05.2019 4 z 5

Trochu jiná knížka, než trilogie, které předchází. Až se mi nechtělo věřit, že je od stejného autora. Každopádně mě bavila.

midloch
07.05.2019 4 z 5

Gerharda jsem si oblíbil už v trilogii, takže absence Jana Bezzemka mě nijak netrápila. Knížka je to super a popisuje události, které byly v trilogii jen nastíněné. Přečteno za chvilku a jediné co bych knize vytknul je rozsah, protože by určitě šlo knihu rozepsat víc. Každopádně už se těším na letošní Stalingrad.

Ebon
20.03.2019 3 z 5

Nejslabší článek Bratrstva krve. Moc šukání a málo příběhu..

Miro.slav
06.03.2019 3 z 5

Hmmm, sakra, toto nie je to masisko, čo bolo v Perunovej krvi! Tu sa žiadna kotleta nekoná. Ale mohla sa, škoda. Tento prequel vyznieva dosť naprázdno. Žiadne hlášky, málo akcie, chýba tomu kotletovský duch. Plusom je ale prostredie raného stredoveku, keď na scénu prichádzajú Slovania. Zaujímavé tiež je, že Germán má slovanské meno Radegast. Uvidíme, čo prinesú ďalšie časti.

Jarda72
28.02.2019 4 z 5

Moje prvotina od tohoto autora. Kniha má rychlý spád a dobře se čte. Časem se dostanu i k trilogii. Trochu mi to stylem připomíná Kulhánka.

Marketplace
24.01.2019 4 z 5

Určitě zajímavá knížka, která předchází trilogii. Brzy se jistě pustím do dalších částí (Kdysi jsem přečetl jen první díl, tak si to dám všechno znovu). Vyplatí se přečíst si tuto knihu jako první.

Korejš
11.01.2019 5 z 5

Absence Jana Bezzemka a většího množství stránek mě nutí dát hvězdu dolu ale jinak super příběh a celkově parádní doplnění Hustýho nářezu. :)

Dervish
09.01.2019 3 z 5

Hezkej prequel. Jelikož tam nebyli žádný ufouni, tak mě to dokonce bavilo asi víc než samotnej nářez, divnej nářez a ještě jeden nic moc nářez. Já nějak ty vlkodlaky beru vážněji než kluky z Marsu, takže takhle jo... novelka příjemná, zabíjení a sexu tak akorát (hoooodně) a tak to má být. Jen ta Gudrin byla tak hloupá, že nepochopím jak mohla vést takhle mocný klan. Kdyby byl Gerhard skutečnej chlap, tak jí dávno urval hlavu.

Drowned
25.12.2018 3 z 5

Jako rozjížďku před "nářezama" tuhle knížečku beru. Je tam vše co má být. Sex & násilí & krev & upíři a drsnej hrdina Gerhard. Škoda, že jsem celou sérii Bratrstva krve nepřečetl v opačném gardu a Vlky nepřečetl jako první. No co už se stalo... :-)

Sharru-ken
13.12.2018 2 z 5

Docela zklamání. Věřil jsem, že Kotletovým upírům sedne středověk mnohem víc, ale nestalo se. Tam, kde se mohl autor vyřádit, se autor drží v mantinelech vymezených v předchozích knížkách. Chybí mi tam pointa, nějaká příběhová variace nebo jakkýkoliv wow efekt. V této "brožurce" se toho moc nového nenajde. I když sakra ten potenciál tam byl!!!

Lmslaver
23.11.2018 3 z 5

Vlci je taková jednohubka, prequel série Bratrstva krve, má necelých sto sedmdesát stránek a obsahuje pár potyček na meče, sekery, oštěpy, docela dost kotletovského sexu, ale bohužel žádný nadhled a vtip. Ze všeho nejhorší je ale absence nějakého silnějšího příběhu. Radegast alias Gerhard pobíhá po české kotlině a píchá víc svým údem než mečem. Čekal jsem výpravnější příběh o legendě jménem Radegast, ale dostal jsem jen epizodní historku v kulisách raného středověku. Škoda promarněného potenciálu, tři hvězdy s přihlédnutím na hezkou obálku.

vipera
23.11.2018 3 z 5

Mám ráda spíš Kotletovy pozdější věci. Tahle kniha k nim tak trochu patří a tak trochu nepatří. Já ji četla před samotným Bratrstvem a její povaha mi byla milejší, než navazující příběh.

Marry123
21.08.2018 5 z 5

Upřímně, čekala jsem to horší vzhledem k hodnocení. Ale opak byl pro mě pravdou. Bratrstvo krve jsem si oblíbila a troufla bych si říct, že se mi tenhle Radegastův doplňující příběh líbil krapet víc než Hustej nářez samotný. O to víc se můžu těšit na prosinec ala "Stalingrad" plus komiks. Aspoň si budu mít co nadělit pod stromeček že :D

TERRORDROME
20.08.2018 3 z 5

Taký doplnoček k nářezovému bratstvu kde sa z Radegasta stane Gerhard a zhodou náhod stvorí slovanský klan upírov. Nie je to žiadny zázrak, má to slušnú stredovekú atmosféru a kvitujem slovanskú tematiku. Najvýraznejšia scéna je lesbické znásilnenie Very upírskou vládkyňou, keď potom začnú s Gerhardom na úteku šukať ako zajace je z toho zasa rutina a pán Kotleta má zrejme nutkavú predstavu že čitateľ proste musí presne vedieť koľkokrát, kde a ako si to rozdajú. Akcie tu celkom je, ale nejako zvlášť nezaujme a Gerhard zostáva po celý čas tým istým hajzlom, čo ale dáva v kontexte s Hustými Nářezmi zmysel. Ono to vôbec nie je zlé a aj dejovo solídne, len nie moc zapamätateľné a preto dávam tri.

Lenka.Vílka
19.08.2018 2 z 5

Bylo mi řečeno (a slíbeno), že to bude hrůza. Nebudu se hádat.

lachtan77
29.07.2018 4 z 5

Kotleta není určitě z tohoto světa :-) Hltám vše co napíše a nikdy nezklame. Upíři a vlkodlaci v jeho podání prostě musí zaujmout každého.