Vlci

Vlci https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272455/mid_vlci-6Ue-272455.png 4 705 113

Novela Františka Kotlety, jejíž děj předchází legendární trilogii Bratrstvo krve. Nechal si říkat Gerhard. Dřív ho však nazývali jinak – Radegast. Slavný válečník. Obávaný protivník. Postrach Avarů, Keltů i Římanů. Na vrcholu své slávy zmizel, aby se stal členem Bratrstva krve. Germánský upíří klan se vyhřívá v paprscích moci. Vládne rozsáhlým územím nejen v krajích ovládaných Germány, ale i v lesích patřících odnepaměti Bojům, kam nedávno přitáhli Slované. Jsou jako lovná zvěř. Kmen bez ochránců, snadná kořist pro vampýry i lykany. Ale časy se mění. Zítřek přinese zradu a krev…... celý text

kazatell
14.02.2017 4 z 5

způsob jakým je kniha napsaná vás donutí knihu přečíst ve velice krátkém čase a když dočítáte poslední stránku, nadáváte si, proč jste si nenechali jednu, či dvě kapitoly na další den. Klidně bych mohl vynechat části se sexuálním podtextem a příběh o lykanech a upírech by byl pořád zajímavý a stejně čtivý. Takže pokud nemáte na noc co číst doporučuji zajít do knihkupectví, nebo knihovny a máte na jednu noc o zábavu postaráno. Nebo alespoň na část noci

LittleZedd
30.12.2016 5 z 5

Určitě doporučuji nejdřív přečíst trilogii Hustej nářez a až potom román Vlci. Gerhard alias Radegast (nebo vlastně obráceně) nepřežil staletí jen jako ten, co stojí v koutě, když o něm kolují legendy.
Příběhu nechybí taková ta Kotletovská drsná naturálnost. Celé je to ještě umocněné dobou ve které se Vlci odehrávají. Bylo to fajn odpoledne, kdy jsem knihu vdechnul.

Lukkos
19.12.2016 3 z 5

Slabší, než Bratrstvo krve, ale jako doplnění z historie tohoto universa vcelku dobré. Více zde: https://www.youtube.com/watch?v=bjJ4Rl_L3Rg

Karelvovsik
14.11.2016 2 z 5

Slabota. Od Kotlety jsem čekal víc.

Crowley
27.06.2016 2 z 5

Tento dodatek k Bratrstvu krve považuji tak trochu za zbytečný. Ačkoliv se často autor v Hustém nářezu vracel do minulosti a popisoval stručně co a jak, tak jeho kniha Vlci v podstatě nemá toho tolik co nabídnout. Na Kotletovi miluji právě postavy, humor a zasazení. Vlci mají od všeho velmi málo a tak brzy na knihu zapomenete. Nemohu prostě přehlídnout, že kniha neobsahuje žádné extra "badass" pasáže, které jsou v sérii docela časté. Stejně jako charismatické postavy. Zde máme v podstatě pouze Gerharda, který je v sérii opravdu sympatická postava. Nedokáže to však utáhnout sám. Tohle mi nepřijde jako splaterpunková kniha. Čekal jsem prostě něco jiného. Pokud hledáte to, co já, tak si myslím, že tento kousek si můžete nechat ujít. Pokud přežijete to, že v knihovničce nebudete mít tu nádhernou obálku. Já bych to tedy nepřežil.
"Óooooodíííííín!"

SimaX
26.06.2016 3 z 5

Vcelku zajímavý pohled na Germánovu minulost. Určitě jsem rád, že tato kniha má jen takový počet stránek jaký má. Pokud by bylo provedení delší, jistě by děj někde stál a byl by nudný. Kniha se mi četla lehce a svižně. Knihu bych doporučil jen lidem které série Bratrstvo Krve nadchla.

dpxcz
19.06.2016 3 z 5

Taková výplňovka. Kniha nemusela ani vzniknout. Spíše celou sérii kazí. Naštěstí je krátká.

čertina
29.05.2016 4 z 5

Můj první Kotleta.Knížka útlá,rychle přečtená a moc si mi líbila.Určitě si seženu celé bratrstvo krve!

Raccon
24.04.2016 2 z 5

Trochu slabší knížka, ale přesto zajímavá. Na štěstí je i poměrně dost krátká. Pěkné doplnění děje.

Beleval
16.04.2016 3 z 5

Za mě slabší než jiné od Kotlety, ale stále super. Jen o jednu hvězdu dolu, protože je to moc krátké....

Pasadenka
08.04.2016 3 z 5

Taková malá náplast pro milovníky českého naturalistického sci-fi, zbytečnost pro nenadšence, odpad pro k tomuto žánru láskou nepolíbené. Standardní čtení, žel na několik pikovteřin, pohladilo na duši a zároveň vyvolalo stesk po žánrové tvorbě.

Tamten
04.04.2016 3 z 5

Příliš krátké a povrchní, aby se člověk s postavama nějak s žil a začlo mu na knížce záležet.

feflo
31.03.2016 4 z 5

... taková "tak nějak více obyčejná fantasy, než bych od p. Kotlety čekal", ale dobře se četla a moc mi toho k úplné spokojenosti nechybělo... 75%...

pozn.: "více obyčejná" neznamená "obyčejnější"

fmash
14.03.2016 3 z 5

Můj druhý Kotleta. Druhá stejná zkušenost. Solidně napsané, a i když bez ambicí na vyšší literaturu (již tu samozřejmě na rozdíl od zábavy nehledám), neposkytlo mi to ani tu zábavu. Ne v té míře, jakou bych čekal (kdyby to byl můj první Kotleta). Vlci, i když postavy nejsou zcela bez ducha, přes všechny peripetie jakoby kloužou po povrchu, nevtáhnou, jako čtenář na žádném místě nepřilnu, nikomu nefandím, tudíž vzápětí zapomínám a jediné, co mi opravdu zůstalo, je Slovan sem, Germán tam, všude kam se podívám.

Fantasysvet
08.03.2016 4 z 5

Příběh, jak už to u řezníka z Bruntálu bývá zvykem, nepostrádá akci, erotiku a především hektolitry krve. Hlášek citelně ubylo, což mnozí z jeho ctitelů budou nejspíše cítit jako velkou újmu. Ale jak říká sám autor „Je to jiné, protože je to v er formě, tím pádem tam nemohou mít žádné hlášky, komentáře a podobně. Hlavní hlášky vznikají tím, že si hrdina něco myslí, něco glosuje. V ich formě to jde prostě mnohem snadněji.“ Ostatně hlášky, které ve Vlcích přeci jen jsou (stačí se pořádně dívat), stojí za to.

Ve své podstatě jsou Vlci starým prostým akčním příběhem o zradě a pomstě zasazeným do vzdálené minulosti. Ale hlavní devizou je, že nám Vlci vysvětlí, kterak Gerhard ke svému jménu přišel a jak vznikla slovanská větev upírské rodiny, čímž pěkně doplňuje trilogii Bratrstvo krve.

Možná někomu bude vadit změna formy, vcelku krátký rozsah knihy či absence hlášek, ale pokud František říká: „Chtěl jsem si vyzkoušet něco jiného, zkusit trošku jiný styl,“ tak já říkám: „Ano!“ Je fajn, když autor experimentuje. Zvlášť, když to je v rámci jednoho univerza. To je ještě lepší. A já se těším na pokračování. Říká se, že se příště budou Jan Bezzemek s Gerhardem řezat u Stalingradu.

Andy0892
05.03.2016

Tuhle knihu jsem si pouze zapůjčila spíš ze zvědavosti a... děs. Nemůžu dát ani jednu hvězdu neboť se mi nelíbil styl psaní, roztěkanost příběhu, ne moc dobře napsané erotické scény. Je to jako by spisovatele zrovna napadla tahle scéna pak tahle a řekl si, že vlastně nemusejí na sebe nijak navazovat. Někteří níže chválí asi si budu muset přečíst něco dalšího, abych Kotletu vůbec považovala za spisovatele. Promiňte

lonewolf_x
21.02.2016 4 z 5

Dalo se to, ale Bratrstvo krve bylo lepší, tohle je pro mě zatím asi nejslabší kousek.

Schobul
18.02.2016 2 z 5

Suverénně nejhorší Kotleta, příběh tak plytký a nezajímavý, že jsem měl co dělat, abych jej vůbec dočetl. Celou knihu mi bylo jedno, co se v ní děje, příběh v podstatě nezačínal a ani nekončil, byla to taková krátká epizoda, která nebyla ničím výjimečná. A to Bratrstvo krve můžu hodně.

PierRe Vesper
17.02.2016 3 z 5

Slušné doplnění trilogie, i když mi zde Gerhard přišel dost měkkej. Jasně, chápu, musel vyměknout, když tvrdnul s Verou, ale v úvodu Bratrstva jsem o něm měl drsnější představu.

Na konci knihy byl zbytečný doslov, protože kdo nepoznal, že Vera je Veronika, tak by měl přestat číst Kotletu, nebo možná úplně, a jeho knihy spálit.

Co mě asi nejvíce sere, je rozložení obálky. Když už se tedy sjednotily obálky Bratrstva, tak opravdu nechápu, proč není obálka Vlků udělaná stejně. Kdybych měl knihy zakoupeny, sralo by mě to ještě více, ale takhle mě to sere jen z principu, protože: "To musí lícovááát".

Misan1993
09.02.2016 3 z 5

Bohužel oproti trilogii Bratrstva krve malinko ze slabšího šálku. Nic extra, ale zároveň nic co by se nedalo číst.