Stalingrad

Stalingrad https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379892/bmid_stalingrad-CGP-379892.jpg 4 569 112

Píše se rok 1942 a německá armáda vítězí na všech frontách i díky speciálním vojákům v jejích řadách. Vojákům, kteří jsou prakticky nezničitelní – tedy pokud mají dost cizí krve. A jestli něco v téhle zatracené válce skutečně teče proudem, tak právě krev. Germánský upírský klan se rozpíná do všech stran a jeho nepřátelé jsou rozhádaní a prohrávají jednu bitvu za druhou. Zdá se, že mocnou vládkyni Germánů nic nezastaví. Jenže generál Gerhard začíná pochybovat a slovanský upírský klan se tak snadno nevzdává. Navíc Veronika s Janem Bezzemkem mají plán. Tajné války upírů vrcholí monstrózní bitvou, která se zapíše do dějin.... celý text

Krukron
29.07.2020 5 z 5

Po nějaké době další Kotletovina ???? Musím uznat, že jsem se výborně bavil a před očima mi po řádcích běžel film, takový akční film se spoustou krve, sexu a drsnejch hlášek. Prostě přesně to, co jsem očekával a potřeboval na odreagování. Proto plné skóre. ????

tlllk
22.07.2020 4 z 5

Bolo celkom fajn sa znova stretnúť so starým Gerhardom a jeho partičku keď ešte stály proti sebe.

wally
21.07.2020 3 z 5

Nic extra....nic už nepřekvapí. Chtělo by to nějakou změnu...

ferda
14.07.2020 2 z 5

Pan Kyša už by si měl dát nějaký čas oddech a snad stvoří zase něco nového. Četl jsem všechny jeho díla, ale tohle už není ono.

ThomasRuhe
13.07.2020 3 z 5

Nikdy jsem od Kotlety nic nečetl, ale chtěl jsem to zkusit. Námět se mi zdál dobrý, upíři bojující v bitvě u Stalingradu. Četlo se to snadno, protože kniha se nesnaží předávat nějaké hlubokomyslné myšlenky, tohle nemá vůbec v plánu.
Stalingrad má vcelku vysoké hodnocení, takže se Kotleta trefil čtenářům do vkusu a má dost fanoušků.
Já jeho knihy číst pravidelně nebudu, ale když bude chuť a nálada na něco lehčího, tak proč ne...

katchamccall
08.07.2020 5 z 5

Chyběla mi tam prostě ta čůza Petra a Herr Gerhard dostal strašně málo prostoru, ale jinak??? "Švábi navždy, germánskej buzerante!"

Ales.BD
03.07.2020 1 z 5

Tady už je té sprostoty a detailních popisů řezničiny příliš. Místo toho by se hodil aspoň nějaký příběh. Kvality předchozích dílů nedosahuje.

kure91
23.06.2020 5 z 5

"Střelím tu píču do kundy." Jestliže jsem v jedné z recenzí Zřídel od K. Sněgoňové četl, že ta kniha má nejlepší první větu, dovolím si tvrdit, že Bruntálský řezník laťku zase o kousek navyšuje. Hned od prvních slov je vidět, že tady se pojede podle zažitých pravidel Bratrstva krve a půjde o čistou, ničím neředěnou akci, kde se bude umírat po stovkách, hláškovat, nadávat a souložit. Jelikož jde o prequel k Nářezům, potkáváme některé staré známe, o pár postavách se dozvíme další informace a celkově musím říct, že mě návrat do světa Bratrstva bavil. Byť objektivně řečeno, nedávný Underground ukázal, že František/Leoš umí psát i více propracované knížky. No a jako obvykle, na závěr pár citací, z nichž hned ta první, doufám, pomrkává po jedné povídce samotného Mistra:
"Tak tedy Heil Hitler, vy čuráci," zašeptal jsem a hodil oba granáty do chodby.
----------------------
"Nesmysl. Padne ti a je z perfektního materiálu. Jestli třetí říše na něčem nešetří, tak na parádě pro SS," zavrtěla hlavou.
----------------------
"Mohu pro vás něco udělat?" zeptal se vyšší ze dvou esesupírů. Zdejší ochranka byla vážně zdvořilá až na na půdu. "Jo, zemři," odvětil jsem.
----------------------
"Já nevím, jedny hezký kozy už jsem zničil a tahle nevypadá nebezpečně," odvětil jsem.

Hudis
14.06.2020 4 z 5

Kotleta, jak ho všichni známe. I když už začínám být na některé jeho popisky (sex) trochu alergický.

zylla
13.06.2020 4 z 5

Paráda, četlo se mi to ještě lépe, než o válkách se žlutými konzervami.

JSmerda
11.06.2020 4 z 5

Trochu zklamání. Přijde mi, že to Kotleta už trochu přehání a celá kniha je už jen postavená na násilí a sadomaso sexu. Jako by se ztratila nadsázka a radost z vyprávění příběhu. Mimochodem ten příběh jede na nějaké třetí koleji. Navíc mi přijde, že Jan Bezzemek s každou novou knihou vydrží čím dál větší nálož střel. Na druhou stranu: pořád to je Kotleta :D

Jolana.b
02.06.2020 2 z 5

Hned na první stránce vulgarismy? No možná. Ale na další znásilnění a mučení? Uvažovala jsem o odložení této knihy. Po pár stránkách jsem si na záplavu "peprností" zvykla, ale toto dílo mne moc neohromilo. Už jsem od Kotlety četla lepší díla.

Teron
25.05.2020 odpad!

Ehhh....Kotleta začal se svou tvorbu v Hustým nářezu celkem snesitelně, první díl jsem si přečetl ještě relativně s chutí. Postupem času a s přibývajícími svazky, který seká jak Baťa cvičky, jde úroveň postupně, ovšem nezadržitelně dolu, k čemuž je nutno připočíst houževnaté recyklování stále stejného materiálu i postupů.
Pravda, nikdy nepsal bůhvíjak, ovšem tenhle literární průjem laciného samoúčelného kurvování a ještě lacinějšího porna jsem zavřel ani ne ve čtvrtině s klidným vědomím, že na světě je tolik příjemnějšího čtiva, že je život moc krátký na to věnovat pozornost téhle srágoře:-)

hanzmb
20.05.2020 4 z 5

Velmi slušně napsané, čte se prakticky jedním dechem. Ale na 5* tomu něco chybí. Není to takové chrlení perfektních nápadů, jako starší autorovy knihy. Místy trochu nastavovaná kaše. A jako poslední dobou bývá zvykem, definitivní řešení v dalším díle.

markyticka
26.04.2020 4 z 5

Jednodenní oddychovka od Kotlety, návrat starých známých postav jsem uvítala :)

Elion
14.04.2020 5 z 5

Další várka z pera úžasného českého autora. Už se moc těším až otevřu další knihu.

Popculture
11.04.2020 5 z 5

Další povedený příběh ze světa Bratrstva krve. Možná by se spisovatel mohl odprostit od sáhodlouhých popisů zbraní, na to tady máme Kopřivu, ale jsem rád, že klasický Kotletův styl tu zůstal. Velmi povedené dobrodružství, které jsem si užíval v plné míře. A možná bych i řekl, že úvodní obraz na obalu knihy by kludně mohl být zařazen do kategorie Nejlepší iluistrace roku 2019.

paduma
04.04.2020 5 z 5

Za mňa kniha splnila očakávania. Aj keď není "inovatívna" je to slušný príbeh v štýlu ako som zvyknutá a bolo fajn sa stretnúť zase s Janom Bezzemkom. Prečítala som na jeden záťah.

Aleen
01.04.2020 4 z 5

Nebylo to hustý. Bylo tam příliš mnoho informací o zbraních ze všech staletí. Vím už z dřívějška, že má pan Kotleta slabost pro určování a přesné parametry palných, ale i chladných zbraní, ale tady mi to dokonale rozbíjelo soustředění na děj. Ten byl tradičně krvavý všemi způsoby, na které si je jeden člověk schopen vzpomenout. Vtipné to bylo tak nějak tradičně. Z této války jsem nadšená fakt moc nebyla. Ale ta správná brakovina to je, to jo, jen tak nějak vlažně...

Marry123
31.03.2020 5 z 5

Bratrstvo krve je skvělý, a možná mě tyhle dodatkový příběhy baví krapet víc než samotná triologie. Bezzemek je prostě on a Veronika je taky skvělá... Ta si toho prostoru v hlavním příběhu moc neužila o to víc mě bavila jak ve Vlcích tak ve Stalingradu. Co dodat Kotletu zdar :D