Stalingrad

Stalingrad https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379892/bmid_stalingrad-CGP-379892.jpg 4 569 112

Píše se rok 1942 a německá armáda vítězí na všech frontách i díky speciálním vojákům v jejích řadách. Vojákům, kteří jsou prakticky nezničitelní – tedy pokud mají dost cizí krve. A jestli něco v téhle zatracené válce skutečně teče proudem, tak právě krev. Germánský upírský klan se rozpíná do všech stran a jeho nepřátelé jsou rozhádaní a prohrávají jednu bitvu za druhou. Zdá se, že mocnou vládkyni Germánů nic nezastaví. Jenže generál Gerhard začíná pochybovat a slovanský upírský klan se tak snadno nevzdává. Navíc Veronika s Janem Bezzemkem mají plán. Tajné války upírů vrcholí monstrózní bitvou, která se zapíše do dějin.... celý text

Michaeles
05.08.2021 2 z 5

Jedna z horších knih od Kotlety. Kromě bitev, sexu a neustálého utíkání v knize v podstatě o nic nešlo. Děj jsem hledal až do konce knihy a nenašel. Na každé druhé straně jen, až zbytečné, vulgarismy a nasledné i několikastránkové popisování bitev a neuvěřitelně uvěřitelných přežití.

XbookwormX
11.07.2021 3 z 5

Na Kotletu trpím a nevadí mi, že je sprostej jak cikánskej kopáč a libuje si v popisu mrda...pohlavních styků, ale tohle mi přišlo hrozně slabý. Všechno výše zmíněný tam bylo tak nějak samoúčelný a bez toho by tam nezůstalo vůbec nic. Každá z postav mi byla úplně ukradená a kdybych nečetl "nářezy" před tím, asi by mě tohle nepřesvědčilo u Bratrstva krve zůstat. Tohle byla taková paradoxně docela halal kotleta, bez krve a bez chuti a to jí tam přitom ta upíří cháska sosá po litrech.

Maud22
05.07.2021 5 z 5

Svižné prázdninové čtení. Aspoň je mi jasné, proč ta WW2 trvala tak dlouho. A jestli se upíři zapojili i do třicetileté války, tak její délka se dá vysvětlit nedokonalými zbraněmi. Mašinerie 2. světové byla holt na vyšší úrovni. V případě upírů existují konzervativní typy i takové, které jsou technickými novinkami nadšeni. Mocenské vlivy a rozdělení vlády funguje u upírů stejně jako u lidí. Avšak není všechno tak, jak se jeví, o čemž svědčí časově pozdější dobrodružství Jana Bezzemka, a to mě na tom baví.

Dandulka
14.06.2021 5 z 5

Opět vyvážená dávka skvělých hlášek, pervrznosti, sexu a vulgarity tak, jak to umí jen Kotleta. Všude samý upír; prostě pohodovka na víkend.

TERRORDROME
02.05.2021 4 z 5

Potrebuje Bratstvo krvi ďalší prequel? Nie, ale má ho! Dejovo je to v podstate o ničom, Banda upírskych vyvrheľov uprostred druhej svetovej chodia hore dole, zabíjajú, unášajú, oslobodzujú, hláškujú a šukajú ako červené mravce. Bum, prásk, ratatatata...šuk, trt! A tak je to celý čas, hrdinský upíri masakrujú hromady nacistických upírov, strieľajú, bodajú, sekajú a hryzú, to je detailný popis všetkého diania. Nuž, zábava to bola, nie že nie a upírsky šľachtic čo má v zadku narvaný meter ostnatého drôtu sa nevidí každý deň, rovnako ako keď hrdina odsekne protivníkovi vršok hlavy, naberie jeho mozog do ruky a pleskne mu ho do ksichtu. Kto chce riešiť dej nemá šancu, je to len takmer bezmyšlienkovitá režba najhrubšieho charakteru kde sa olovo a bomby sypú rovnako ako vulgarizmy. V tom je Kotleta ako doma.

jatoprectu
12.04.2021 2 z 5

Autor zbytečně tlačí na násilí, sex a hlášky, které jsou jedna jako druhá, pro příběh pak už nezbývá místo. Nejspíš nejsem jeho cílovka, jeho humor mi připadá skoro až primitivní.

lachtan77
29.03.2021 5 z 5

Kotleťak opět nezklamal. Jako jeho nej fanda jsem hltal jedno slovo za druhým. Nebudu víc popisovat kdo zná a četl jakoukoliv knihu od Kotlety jásá. Klasická řežba nácků a úpírů pak taky obrovská hromada vulgárnich slov a nereálných situací. Pokud chcete řešit mluvu, spisovnost, zapletku, děj tak to nečtěte skončíte na desátý stránce :)

Patrik02
26.02.2021 5 z 5

To by jeden nevěřil, kolik pr*cání zažije na frontě. Ne, teď vážně, pokud to u této knihy vůbec jde. Od trilogie Hustého nářezu zpět v čase do nejhoršího období moderní historie, krvavé druhé světové války, ze které, ač se to může zdát neuvěřitelné, udělal Kotleta ještě krvavější řež. Vrací se někteří staří známí, opět nechybí litry rudé tekutiny, rozřezaná rozstřílená těla, oddělené končetiny a spousta šu*ání.
5/5, i když Gerhard mohl dostat více prostoru.

Johny_H.
06.01.2021 3 z 5

Možná je chyba na mé straně to nepopírám, ale oproti předchozím dílům je úvod mírně zmatený a část knihy jsem nepochopil vůbec. Doufal jsem, že mi to vysvětlí kolegyně z práce která čte o dost více nežli já. Zapůjčil jsem a také nepochopila tu samou část jako já. Kdyby nebylo konce v Berlíně dostalo by to 1 hvězdičku z nostalgie k Nářezu, ale tato kapitola mé hodnocení naprosto změnila.
PS: (Spoiler) Pokud někdo pochopil bitvu kde zaútočí na Německou armádu rosové a do toho se jim připlete armáda svobodných Rusů. Zajmou Veroniku a sestra vůdkyně klanu Němců je naláká do pasti nechť je tak hodný a vysvětlí mi to děkuji.

OldaB
30.12.2020 4 z 5

Z Nářezů nakonec možná to nejlepší, válečná vřava 2. světové tomu sedne. Akční jízda.

Selve
29.12.2020 5 z 5

Původně jsem knihu pořídil spíše jako doplnění k Hustému nářezu a mohu říct, že nelituji. Knihu jsem přečetl během chvíle a nesmírně mě bavila. Navíc ve spojení Hustým nářezem mi došlo i několik věcí. Takže jisté spojení tam opravdu je.

Cimeřan
25.12.2020 2 z 5

Dle mého skromného názoru se tahle kniha moc nepovedla. Celé to postavit na vulgarismech a podpásovém humoru, které zastiňují celý děj, je už fakt přes čáru. Jazykově je to jako procházka pražským Sherwoodem za pěkného počasí. Pár dobrých momentů by se našlo, ale asi by bylo lepší, kdyby tento díl vůbec nevznikl. Škoda promrhaného potenciálu.
45/100

frantisek8863
29.11.2020 3 z 5

Dobrý nápad spojit bojiště 2. války s upíry, ale vulgarity zbytečně zaplevelili děj, u pár hlášek jsem se zasmál. Ovšem nic co by překonalo průměr, ani nenadchlo, abych si to dal ještě jednou.

kamila5406
28.11.2020 odpad!

Tak tenhle žánr opravdu nemusím

quidolev
17.11.2020 5 z 5

Zajímalo by mě, jestli někde ve světě někdo píše jako Kotleta.

Elea
09.10.2020 5 z 5

Líbilo se mi to, velmi příjemná oddechovka.

MilošGavenda
24.09.2020 5 z 5

Tohle byla moje první knížka co jsem od Kotlety četl a nevěděl jsem ani o jeho stylu. Čekal jsem že to bude nějaká fantasy ptákovině plná krve ale o to víc mě to překvapilo. Je to knížka plná násilí, vtipných hlášek, sexu a zajímavých postav. Čte se to výborně, na nic si to nehraje prostě ideální čtení na cestu do práce, školy, atd.. a už vybírám další knížku od Kotlety.

lucakuca
19.09.2020 3 z 5

Jsem rozmazlená předchozími díly. Copak toto? Ajajaj. Nějaký odtučněný díl. LighteSeSáčci, humor bez cukru (sem tam špetka) a brutalita v bio formě z ruských pastvin.
Ale! Nakonec bylinková romantická limonáda "Tenkrát v Berlíně" to zachránila. ODIN Radegast!!!!! Proč tě není více?

martin6849
31.08.2020 1 z 5

Mám knihy od Kotlety rád, tohle je ovšem úlet hodně špatným směrem. Nevím, na kolik moje hodnocení ovlivňuje fakt, že jsem nečetl, ale poslouchal audioknihu, nicméně mě to nebavilo a přišlo mi to dost hloupé (a to samozřejmě počítám s tím, že je to brak a jako takový ho čtu a většinou se mi i líbí).

Z druhé strany plusem je, že je to ideální kniha k řízení, protože se nad ní nemusí vůbec přemýšlet a proto nerozptyluje.

Jandýs
18.08.2020 5 z 5

Skvělý závěr! Jako ženský, která nic moc neví o zbraních a historii, tak některé popisy a boje byly pro mne zdlouhavé, ale vynahradily mi to hlášky a ten konec.. :-)