Mega hustej nářez

Mega hustej nářez https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155534/bmid_mega-hustej-narez-PKs-155534.jpg 4 1013 135

S partyzánštinou je konec. Je na čase rozpoutat válku. Absolutní válku lidí proti mimozemským okupantům. Jestli má být planeta Země svobodná, je třeba obětovat všechno, včetně vlastních životů - a to platí nejen pro lidi, ale i pro upíry. Jan Bezzemek, Gerhard, Petra, Lucie i Diana a jeho partička upířích transvestitů a dalších jejich spojenců stojí na prahu poslední bitvy se žlutými parchanty z vesmíru a vědí, že není cesty zpět. Čeká je buď smrt, nebo svoboda."Tak jo, sežeňte mi granáty a nějaký hulení. Tohle bude epický," říká JUDr. Tomáš Uhřík. Upíři proti mimozemšťanům potřetí a naposled. Na konci knihy zůstanou jenom jedni a cesta k tomu stojí za to.... celý text

kuruteku
10.05.2021 3 z 5

Už se nedalo odložit. První díl byl něco nového, jiného; druhý jatka a transupíři; třetí mimozemská technika. Ani nevím, co si myslím. Dočetl jsem jedním dechem a je to taková červená knihovna pro dospělé úchyly. Hektolitry krve, připálené maso, neustálé obživování, atd. Ale jako oddechovka se to dá.

iiiccc
21.04.2021 4 z 5

Jo, třetí díl je rozhodně lepší než ten druhý! Akce od začátku až do konce. A když už jsme u toho konce.. Páni!

Malarkey
31.01.2021 5 z 5

Přesně to, co mi ve druhém díle chybělo, jsem zde získal měrou vrchovatou - české prostředí. Navíc se tu setkávám se všemi postavičkami, které jsem si za celou tu dobu, co jsem tuto sérii v rámci audioknih poslouchal, tak oblíbil. Diana, doktor Uhřík, Petra...všech je tu do sytosti a nezbývá tedy nic jiného, než se oddávat skvostným písemným výkrutům, které František Kotleta ovládá s přesností ruského snipera. Skvělá trilogie. Akce na Bazalech mega zábavná a když si autor odskočil a připomněl mi jednu z momentek legendárního Červenýho trpaslíka, srdce mi ihned zaplesalo. Tahle trilogie je prostě pecka na entou.

soupik2012
15.01.2021 4 z 5

Do třetice všeho dobrého? Poslední díl trilogie pro mě nepřinesl očekávané vyvrcholení. Příběh je snadno předvídatelný a celá kniha nepřináší vůbec nic nového. Jenom stále víc akce, zabíjení a sexu. Někdy vtipných hlášek, ale i ty se pomalu začínají opakovat. Dvě třetiny jsem se bavila stejně jako u předchozích dvou knih, ale závěr mi vůbec nesednul. Od opuštění lodí a putováním vesmírem se to celé zkazilo. Chápu, že je tato kniha v postatě fantasmagorií a tak bych nějakou logiku v příběhu hledat neměla, ale vyrazit na dva v podstatě nesmrtelné upíry jenom se sekáčkem? To jako vážně? Představovala bych si tedy mnohem lepší závěr. Celou trilogii načetl pan Richard Fiala. Ke zpracování a způsobu načtení audioknihy nemám žádných výhrad.

OldaB
30.12.2020 3 z 5

Konec mi přišel zbytečně rozvláčný, ale jinak je potřeba přiznat, že si u čtení Kotlety člověk báječně odpočine.

Selve
29.12.2020 5 z 5

Dokonalé završení trilogie, budu se opakovat, ale... To byl fakt NÁŘEZ, epické vyvrcholení děje, pan Kotleta opět nezklamal. Po nějakém čase si celou trilogii moc rád znovu přečtu :D

Patrik02
05.12.2020 5 z 5

Třetí řežba, třetí nářez. Válka mezi upíry a žlutým šmejdem z vesmíru vrcholí. A finále je vážně epické. Nebo bych měl říct jaderné?
S celou trilogií Hustej nářez jsem se fakt bavil. Zasmál se i pokřivil obličej při představě, jaké nechuťárny musejí "naši" špičatí zoubci vykonávat pro vlastní přežití.
Po dočtení třetího dílu se pravděpodobně vydám zase někam jinam, ale do kotletova upířího světa se v knihách "Stalingrad" a "Vlci" jistě brzy vrátím.

kokrokr
29.11.2020 4 z 5

Milá Kamčo, když ti vadí hrubší mluva a sexuální narážky, proč jsi to dotáhla až ke třetímu dílu? Chápu ale, že každý není naladěný na tuhle vlnu. V tom případě ti doporučuji radši si přečíst od Stehlíkové „Naslouchače” a „Fáju”. Tuhle nepovedenou fantasy ženy zbožňují a mluví se tam slušně.

kamila5406
28.11.2020 odpad!

Nevím co tenhle spisovatel má za problém ale co knížka to sprostý slovo nebo sexuální narážky. Nuda

t_gon
26.10.2020 5 z 5

*** „Himmel Herr Gott, Herr Bezzemek, ani nevíte, jak rád vás vidím. Jsme totiž až po krk v parádních sračkách a s námi celá tahle planeta.“ ***

Gerhard pravdu dí, neb kartoni se do toho pořádně opřeli a v závěru trilogie si už nechtějí nechat srát na skafandry. Tak po vzoru starých osvědčených STB praktik rozjíždí bratrovražedné práskání na jakýkoli odboj, na kterém by se skinhead Fred Johnson mohl se svým vercajkem vyřádit. Prostoru, tajných skrýší a spojenců „Lidové frontě…“ ubývá a není čas na malicherné akce. Je potřeba pořádně kopnout do vrtule a jednou provždy vzkázat vesmíru, že Země už své pány má.

*** Je na čase, aby malí žlutí zmrdi poznali na vlastní kůži blahodárné účinky jaderného štěpení. ***

Je si toho vědom jak Herr Pozemek, tak i Kotleta, který „jako by dospěl“ a rozhodl se konečně, kam se která postava posune. Dostaneme tedy menší porci „Bravíčkovského koitusu“, méně „tepláren“, které by brzdili příběh a naopak nám postavy dospějí a začnou se chovat skutečněji vzhledem k jejich dosavadní cestě. Za to velký potlesk, protože v závěru trilogie vše konečně sedne na své místo a člověk tak ví, zda postavě držet pracky (pokud ji nějaké zbyly) nebo chtít propleskat ideálně knihou samotnou. To se pak mnohem lépe pracuje i s emocemi, které nás v knize čekají mnohokrát. A další pochvala za menší zvrat v polovině děje, kdy je konec tak trochu neočekávaný (tedy alespoň cesta, jak se k němu dojde).

Závěr trilogie za mě řádně epický, drsný, místy srdceryvný… ano, tohle lze směle zařadit na výsluní vedle krále Kulhánka. Kotleta je king… Jo a Vaněk je stejně zmr*.

*** „Budiž jim vesmír lehký,“ dodal Gerhard a ze všech vrávoravých sil vyrazil za mnou ke dveřím. ***

0001260
13.10.2020 1 z 5

No, babička mívala takové rčení: Co je moc, je moc i celá kráva do polévky. Myslím, že to na tuto knihu sedí dokonale. Do dalšího dílu se už určitě pouštět nebudu.

iskovsky
26.09.2020 2 z 5

Obsah plne zodpovedá názvu knihy... bojové scény sa striedajú rýchlejšie než letáky v poštovej schránke a popis tu použitej výzbroje ma plne kvalifikoval na funkciu poradcu NATO o ktorú by som sa mohol uchádzať na úrade práce...
Bojové scény si viem vychutnať asi ako každý chlap... sú pre mňa ako hrozienka v bábovke, na ktoré rád narazím, keď sa prežieram tou sladkou hmotou...
Misku samotných hrozienok by som si už ale nedal.... :)

Gordonlord
18.09.2020 5 z 5

Nějak bych čekal, že po výborných prvních dvou dílech musí Kotleta ztratit dech, spisovatelsky se unavit a sérii dojet už jen na volnoběh. Protože tohle je praxe, na kterou jsem žel u spousty trilogií, nebo i delších sérií, zvyklý.

To s čím autor přišel, mi ale vyrazilo dech. Nejenže on ten svůj dech neztratil, ale třetí a závěrečný díl Bratrstva Krve je podle mého soudu nejlepší. Kotleta zde bohatě zůročil všechny postavy, které se v jeho příběhu objevili, využil naplno jejich potenciál, svedl dějové linky dohromady a naprosto pompézním a kulervoucím způsobem vygradoval celé finále ne jen jednou ,ale dokonce dvojitě !

Postavy, které čtenáři prostě musí přirůst k srdci, charakterově do detailu vymazlené, originální a celkově nápadité, zde promotávají své vztahy, osudy a příběhy a já všem fandil se zatajeným dechem. A když se už blížilo finále, tak jsem jim držel palce a opravdu se o jejich osud bál, protože se autorovi dokonale povedl nejen základ, v podobě neskutečně silných a vykreslených postav, poutavého děje, brutálních záporáků, napětí, gradace a úplně všeho, ale dokázal to celé okořenit osobitým humorem, projevujícím se v hláškách snad všech postav a v obratné vtipné rétorice. Obojí se povedlo na jedničku, je trefné, nenudí, a ještě k tomu je přítomno snad v každém odstavci minimálně jednou a mě nezbývá, než takto silný výstřik invence aplaudovat stejně silným... potleskem.

Aby chvála nekončila tak snadno. Musím zmínit i přístup k béčkové literatuře jako takové - málokdo napíše "laciné" akční béčko tak mistrovským způsobem. Je tu všechno - upíři, mimozemšťani, mutanti, jaderné výbuchy, sex, násilí, vulgarity, naprosto přestřelená akce celé je to zvládnuté s takovým zápalem, nadšením a péčí o detail, že se to jen tak nevidí.

Vždy dokážu ocenit, když někdo můj milovaný žánr akčního béčka bere vážně a dokáže ho napsat opravdu kvalitně a dát mu všechno, co potřebuje, aby dýchal a fungoval. Kotletovi se podařilo něco mnohem víc. Vím totiž, že na postavy příběhu hodně dlouho nezapomenu. Celé to na mě zapůsobilo opravdu silně a trvanlivým dojmem a o je pro mě rozdíl mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami :-)

postoran-CZ
09.09.2020 4 z 5

Ale jo, necháme 4 hvězdy, jako u předešlých dílů trilogie. Ačkoli teda mi to už přišlo dost přestřelené v některých pasážích (a to beru v úvahu, že se jedná o souboj upírů a mimozemšťanů). Celkově vzato, Kotleta nezklamal a dal mi to, co jsem od něj čekal. Je to prostě (pro mě) odpočinková literatura, u které není třeba moc přemýšlet, ale prostě jen číst a bavit se.
Btw: Jsem jediný, který si v roli Diany představil Foresta Whitakera (Poslední skotský král) nebo Michael Clarke Duncana (Zelená míle)? :)

Ryšava
21.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Třetí díl, který je vyvrcholení války proti kartanů (žluťásci). Udivuje mě, co všechno dokáže upír snést... Hlavně Gerhard, který je tam dvakrát rozstříleným na maděru a stejně všechno přežije a dá se dokupy. Ani v tomhle díle, nemůže chybět sarkasmus a černý humor. Poslední boj, kdy se chtěly zničit jadernou bombou a dále spolu bojovali, tak to už se mi zdálo přetažené za vlasy.

Jandýs
24.06.2020 5 z 5

Jsem ráda, že konec nebyl happyend a celý díl se odehrával opět akčně, se zajímavými zvraty,musím říct, že i dojemnými pasážemi!
Jan Bezzemek je teda odolnej týpek , který prostě zarytě musí ty parchanty vyhladit, a jde do toho hlava nehlava s nabitými zbraněmi a skvělou širokou barvitou slovní zásobou :-)) , která tomu všemu dodá říz a hlavně pobaví :-))

cca
22.06.2020 5 z 5

Po celou dobu si trilogie udržuje kvalitu prvního dílu, takže nezbývá než říct, že "Hustej nářez" byl zakončen mega hustě, a já už se těším na další Kotletovy lahůdky.

VendulaB
28.05.2020 4 z 5

Není nic lepšího, než když se autorovi podaří držet nastavenou laťku po celou sérii až do konce. Díky bohu se to tady povedlo. Opět skvělé, zábavné, chytré, vtipné... Doporučuji všem. Nemusíte být milovník fantasy a stejně se budete královsky bavit.

Arkagas
27.05.2020 4 z 5

Závěrečný díl nářezu - mega hustej nářez, název naprosto sedí v obsahem knihy. Kromě Jana Bezzemka, jeho přítelkyně Petry, která lítá na začátku se Sangot někde ve vesmíru se na scénu dostává i postava Uhříka.. upíra, o kterém si Jan myslel že zemřel, ale ze kterého se díky atomové bombě stalo nezastavitelné vraždící monstrum, které mají všichni rádi.
Válka o zemi s Kartany pokračuje a když už si Jan myslí že má spojence v podobě oiwu, zjistí nakonec že věřit se nikomu opravdu nemá.
Válka, boj, krev, beznaděj i naděje, hromada sprostých nadávek, lítajících těl atd.. ale je to k**va dobrý ????❤️

zylla
25.05.2020 4 z 5

Kurva nebyla to špatná trilogie :D