Mega hustej nářez

Mega hustej nářez https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154254/bmid_mega-hustej-narez-yjX-154254.jpg 4 1013 135

Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve. Vyvolení, kteří se živí lidskou krví. Nikdy se však k sobě nechovali jako bratři. Desítky klanů spolu po tisíciletí bojovaly o moc a vládu nad lidmi, jejich územím a říšemi, jež vznikaly a zanikaly podle toho, jak ve své skryté válce vítězily jednotlivé klany. Dlouho se považovali za nejmocnější bytosti na světě. Jenže svět, který znali, byl jen malou součástí vesmíru. Z jeho nekonečných dálek se vynořili Kartani, jimž se jejich vlastní svět zdál malý, a kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit. Invaze se cizincům podařila. Měli vyspělou techniku a zbraně, které ty lidské stonásobně předčily. Jenže svět, který ovládli, už své vládce měl. A ti se, narozdíl od lidí, tak lehce podrobit nenechali…... celý text

Claudius
30.08.2015 4 z 5

Poslední díl trochu slabší než předchozí dva, což je trochu škoda, když to má být velké finále. Akce je tu spousta, ale přijde mi taková nijaká. Žádné spektakulární odpalování jaderných bomb uprostřed vojenských základen ani hledání prastarých hrobek, jen prosté střílení a střílení a střílení. Trochu škoda, že tento díl nepřišel s ničím novým. Snad jen ti noví mimozemšťané, ale ti tam byli jen zatraceně krátkou dobu.

mitko
06.08.2015 4 z 5

Tak po prečítaní posledného dielu musím zhodnotiť že celá trilógia má poriadny spád, hrdinovia idú z jednej akcie do druhej a žltej krvi tu strieka čoraz viac a viac, Ako príjemná oddychovka to poslúžilo parádne, ale nejako že by ma to ohúrilo alebo donútilo to niekedy prečítať ešte raz to asi nie. Po prečítaní swingers party, kde ma ten poviedkový štýl moc nechytil, ma predsa len toto dielo presvedčilo, že autor vie písať tak, aby dej odsýpal a donútil ma, aby som niekedy v budúcnosti prečítal ďalšie jeho diela. Kniha a rovnako aj celá trilógia 4*.

machalcz
30.07.2015 5 z 5

Prostě dotřetice hustě nařezáno a stálo to za to. S každým dílem šla kvalita nahoru. Pro nás brakožrouty prostě skvostné čtivo ;)

Terva
19.04.2015 5 z 5

Po dvou dílech je tohle prostě nutnost. A je to lepší než dvojka.
Malá ochutnávka.
Proč mě nemáš rád?
Cože? vyhrknul jsem.
Nemáš mě rád. Proč?
Ach Bože, za co? povzdechl jsem si v myšlenkách. Byl sice fakt, že jsem ji ze začátku moc nemusel. Hlavně kvůli tomu jejímu ječení ve vypjatých situacích a skutečnosti, že jen co jsme se seznámili, vystřílela do mě půlku zásobníku, ale během těch pár týdnů, co jsme se znali, jsem jí a té její komické partě z nočního klubu začínal přicházet na chuť.
Ale mám tě rád, řekl jsem a v duchu začal mlátit hlavou o latrínu. Tyhle trapné záchodové dialogy s opilými dívčinami mě deptají.
Ale nemáš, zakňučela.

Cibak
25.03.2015 5 z 5

Mimozemšťani jsou pěkný šmejdi!!!

palec
04.03.2015 5 z 5

Nemá chybu.

Eigis
02.03.2015 5 z 5

Knihy Františka Kotlety jsou podle mého už něčím víc, než jen dobrou kopií Kulhánka, mají svůj osobitý punc, ačkoliv srovnávat je s Nočním klubem je ještě předčasné. Závěr téhle trilogie se každopádně dost povedl.

Tamten
26.02.2015 4 z 5

Stejně jako u dvojky, tak i trojka - sice pokračuje v dobře započaté práci prvního, ale už to takový nářez není. Dějově sice jednoznačně nejvíc krve (zato ubyde sexu), ale už tu není nic objevného, vysloveně nečekaného a spíše se od začátku do konce jede ve vyjetých kolejích jedničky.

vlkodlaq
24.02.2015 4 z 5

Ke své dřívější poznámce k autorovi a možnosti, že by to mohl být sám Kulhánek, či v holportu s někým dalším: Teď už si tím nejsem tak jistý, kdyby se Kulhánek snažil potlačit svůj přirozený styl (aby nebyl hned poznat) a do svého díla přidal více vulgarismů a sexu, nejspíš by to vypadalo nějak takhle. Po přečtení 1,2,3 nářezů bych nyní na otázku, zda-li si myslím, že to napsal Kulhánek pod pseudonymem bych odpověděl: je to možné.

Trojka má slabší závěr, ale je tak nějak přirozeně vyplynuvší z děje, takže vyloženě neurazí.

kočičí anus
02.02.2015 4 z 5

Po zklamaní z jedničky, přišlo příjemné překvapení v podobě dvojky. A trojka? Taky cajk, jen mi trochu vadilo, že autor pohání děj až příliš okatými berličkami. Něco jako: Jenda šel lesem. Před ním se válel podivný klacek, vzal si jej tedy s sebou. Zabloudil, ale najednou potkal chlapa s žebříkem, pane, pane, půjčíte mi žebřík? Samozřejmě, nemáš nějaký klacík, strašně by se mi hodil. Dvojice udělá výměnu, Jenda vyleze na strom a tam najde přesně to, co celý život hledal. Hurááá.
No, dejme tomu, děj odsýpal hezky, hlášky taky super. Jen ten konec. Jakoby Franta nestíhal uzávěrku, napsal to na jeden zátah a poslal na korektury, protože tak nudný a odzívaný final fight jsem už dlouho nečetl. Na to, že to byl závěr trilogie, by si to přece jenom zasloužilo epičtější zakončení.

amavis8216
02.11.2014 5 z 5

Letos jsem mel stastnou ruku pri vyberu knih k precteni a Bratrstvo krve je opravdu hodne, hodne dobra vec :)

Budulman
02.11.2014 5 z 5

Důstojný třetí díl Nářezu.
Na to, jak bylo vše po celou trilogii servírováno v tak akorát dávkách, konec byl nějaký podezřele rychlý.
Ale i tak super zábava, při které rozhoně vypnete a prostě si ji užijete.

pobijecmuch
15.07.2014 5 z 5

Ten kdo čte Anitu Blakeovou bude ze série Bratrstva krve určitě zklamán. Toto prostě není dívčí úlet o nějaké oživovatelce mrtvol. Toto je Mega hustej nářez.

X3ON
12.07.2014 5 z 5

no byl to proste mega narez :D, neskutecne jsem se u knihy bavil kvalitni hlasky a splatterpunk to je proste nejlepsi cteni .... "zkurveni cigosi" tim zabil :DD

kocour_mikeš
20.06.2014 4 z 5

Upíry, od doby co je přeupírováno, nemusím, ale tato svižná trojdílná scífka se mi opravdu hodně líbila a doporučuji.

cori
03.06.2014 3 z 5

Mega hustej nářez byl opravdu mega. Odpalování atomovek a procházka vesmírem - pro upíry žádný problém.

Ruxandra
29.05.2014 5 z 5

Kopa akce a hory mrtvol. Prostě nářez :) A výrazně lepší než druhý díl!
Ve srovnání s jinou literaturou by hodnocení tak vysoké nebylo, ale ve svém vlastním žánru si ten plný počet hvězdiček zaslouží. Zase někdy na shledanou, pane Kotleto :)

Khagrael
29.03.2014 5 z 5

„Tak jo, sežeňte mi granáty a nějaký hulení. Tohle bude epický.“ ...a bylo ;)

Raccon
16.03.2014 5 z 5

Úžasná knížka a pěkné zakončení celé série. Už se těším na Perunovu krev. :)

witko
27.02.2014 3 z 5

Tak jsem to dočetl a nemůžu se zbavit dojmu, že druhý díl snad psal někdo jinej. Nebylo to zlé čtení, konec mi přišel hodně přitaženej za vlasy, ale co, nesmrtelný upír vydrží všechno. V podstatě se kniha drží žánrového standartu, nic navíc. Akce a lá Kulhánek, hlášky, už ne tak vtírávé jako ve dvojce, žádná moudra, nad kterýma se zamyslíte.... Prostě taková oddychovka, nic víc, nic míň.