Mega hustej nářez

Mega hustej nářez https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154254/bmid_mega-hustej-narez-yjX-154254.jpg 4 1013 135

Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve. Vyvolení, kteří se živí lidskou krví. Nikdy se však k sobě nechovali jako bratři. Desítky klanů spolu po tisíciletí bojovaly o moc a vládu nad lidmi, jejich územím a říšemi, jež vznikaly a zanikaly podle toho, jak ve své skryté válce vítězily jednotlivé klany. Dlouho se považovali za nejmocnější bytosti na světě. Jenže svět, který znali, byl jen malou součástí vesmíru. Z jeho nekonečných dálek se vynořili Kartani, jimž se jejich vlastní svět zdál malý, a kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit. Invaze se cizincům podařila. Měli vyspělou techniku a zbraně, které ty lidské stonásobně předčily. Jenže svět, který ovládli, už své vládce měl. A ti se, narozdíl od lidí, tak lehce podrobit nenechali…... celý text

Patapuf
15.04.2019 5 z 5

Epesní závěr trilogie... všude spousta krve, kusy Kartanů a bohužel občas i nějaký padlý upír... a trocha semene....Dopadlo to, tak jak to dopadlo, ale třeba to ještě neskončilo...

Miro.slav
19.03.2019 4 z 5

Súhlasím s tým, že ukončenie série je ozaj epesné. Kopec akcie, intrigy, starí známi, hektolitre krvi, utrhnuté a dorastené údy, skrátka ingrediencie ako majú byť. Ale po prečítaní celej "ságy" sa všetko zlieva do jednej kopy a dojem z celkového diela je kadejaký. Parádne a najlepšie boli historické narážky a vzájomné doberanie sa medzi Germánom a Slovanom.

Daisuke
05.02.2019 3 z 5

V nejlepším se má skončit a Mega hustej nářez je toho ukázkovým příkladem. Ze začátku se zdálo, jako by docházel humor i dech, naštěstí se pak kniha zase rozjela. Mutanti, upíři, transvestité, mimozemšťani, létající talíře, těžkotonážní zbraně a kombinace všeho zmíněného jsou rekvizity, ze kterých prostě nic jiného než pokleslou literaturu nevykouzlíte - a je to dobře.

nefernefer
04.02.2019 4 z 5

„Tady růžová jedna, už vás vidíme. Proč se nestáhnete?“ zeptal se Diana.
„Protože jsme pod palbou, prcino...“

Je fakt, že poslední díl už nemá takovou šťávu. První půlka mi přišla dokonce na žánr, který zastupuje, už moc na vážno. Čekala jsem pokračování bizár jízdy, ale kde nic tu nic. Ani Gerhard se moc neukázal a jen tak přicmrndával. Naštěstí se to v půlce otočilo a nabralo zase obvyklé tempo. Dokonce se na chvíli vrátilo na scénu transupíří jihoamerické komando, což mě potěšilo. Takže konec dobrý, všechno dobré. Bylo to sice slabší než jiné kulhánkoviny, žambochoviny, kotletoviny a další ujetiny, ale v rámci pokleslé brakové literatury je to stále důstojný zástupce a čtyři hvězdy si zaslouží. :o) Jenom si lámu hlavu nad tím, kdo je to vlastně zobrazený na obálkách tohoto a předchozího dílu. Kdyby někdo znal odpověď, budu ráda, když mi ji napíše. :o)

midloch
27.01.2019 5 z 5

Velké finále války upírů proti kartanům. Asi nejlepší kniha z celé trilogie, kterou jako celek i tak odnotím velmi vysoko. Výborný oddechový brak.

Ryorka
05.01.2019 3 z 5

Shrnu sem všechen nářez. No, nelze nepopřít veeeelkou až drzou inspiraci Kulhánkem a za ten fakt dávám jednu hvězdu dolů prvním dvěma dílům. Nicméně už v půlce druhého dílu tomu docházel dech a v posledním díle už to byla tak trochu nastavovaná kaše. Jakože už už už je měli ......a pak se všechno posralo a pak zas už už už je měli.......a pak se zase všechno posralo, atd. Bylo to na mě už trochu zdlouhavé. Hodnotím přísně, já vím. Ale na druhou stranu autor musel počítat, že bude srovnáván.

Okoslav
25.12.2018 4 z 5

Mega hustej závěr fakt hustý trilogie.

Upřímně: všechny ty hlášky, sex, akce a umírání/zmrtvýchvstání/umírání/zmrtvýchvstání už ve třetím díle nejsou, co bývaly v tom prvním. (Tím chci říct, že už je toho jako trochu moc.)

V žámci žánru ale výrazně nadstandardní, takže autorovi odpouštíme jak dějový nelogičnosti, tak poněkud zběsilé tempo třetího dílu (protože akce sice střídá akci, ale pak si uvědomíte, že se celou dobu mění jen lokace - jako byste četli stejný scénář pořád dokola, jen v jiným oblečku) a máme radost, že takovýhle věci nepíšou jen Kulhánek a Kopřiva.

Adys589
21.12.2018 5 z 5

Poslední díl snad nejlepší ze série

Dervish
19.12.2018 2 z 5

Kdepak, ač se Herr Bezzemek snaží o sto šest, nemá to koule jako má Spadovská trilogie, díl od dílu je to slabší a slabší. Ono recyklovat brakovou literaturu můžete také jen omezenou dobu, pak už se zacyklíte a prd. Navíc ta nesmrtelnost hlavního hrdiny je největším problémem celé knihy, nebojíte se o něj, protože i když je prakticky chodící kostra, stejně se zregeneruje než lusknete prstem. Kdepak takhle "kotletka" byla dlouho nad ohněm, takže je spálená a vysušená, ani drahá omáčka, kterou na ní autor nakydal, to zachránit nedokáže. Bič a pryč. Ale Kotletu mám rád a až se zase vrátí do reálnějších kontur, rád si ho zase přečtu a zařehtám blahem.

Sharru-ken
08.11.2018 2 z 5

No a jak to začalo, tak to taky končí. Autor si opravdu neláme hlavu s logikou ani konzistencí. Vymyslet příběh také moc času nezabralo a u akce to vypadá, jakoby zkopíroval již napsaný text... No tak to máme za sebou. Ono to nikomu neublížilo. Stejně jako nejde jíst neustále v gurmánsky dokonalých a luxusních zážitkových restaurací, tak nejde číst jen hlubokou promyšlenou literaturu. Občas se člověk musí zaplnit v nějaké závodce.

Lenka.Vílka
20.08.2018 5 z 5

A je to tady. Poslední díl, který nám dovršil tuhle ujetou cestu. Nečekala jsem, že to zvládnu tak rychle, ale příběh jsem vyloženě hltala. Byla sranda, nechutnosti a nářez. Co jsem čekala, to jsem dostala....

TERRORDROME
11.08.2018 4 z 5

Takže Bratstvo Krvi dospelo do fázy Mega, aj keď je to väčšinu času stále to isté čo predtým, akurát že sa konečne začne rysovať plán ako vyduriť emzáckych žltokožcov z tejto planéty. Ratatata-bum-prásk-sek a hromady mletého mäsa, asi toľko k deju. Prekvapivo plán nestál za nič lebo ani vesmírnym konským hlavám sa nedá veriť a tak si Jan Bezzemek užije extra vypečenú mučiarenskú pasáž, ktorá už začínala byt fakt hustá. No a prepálené, zbesilo besniace besnenie pri kynožení kybernautického osadenstva bojových lodí už sa naozaj blíži k bodu Mega, do ktorého sa nakoniec definitívne prehupne počas atómovej opekačky upírov a konečného zúčtovania s hnusákom Fredom. ... a Kulhánek sa obracia v zásuvke písacieho stola.

Marry123
07.08.2018 5 z 5

Stejně jako po Spadu se mi stýskalo po plukovníku Michálkovi, teď se mi bude stýskat po Bezzemkovi a Gerhardovi... a samozřejmě po všech ostatních. Za mě další TOP a už se těším na komiks :)

Tyrkysová
19.05.2018 5 z 5

Epesní zakončení trilogie, a i když je najednou všechno rychlé a konec je místy béčkový, je to přece to, kvůli čemu tenhle žánr čteme, takže za mě dost dobrý :)

michal8549
26.04.2018 5 z 5

Mega hustá magořina... U téhle knížky jsem si dal osobák v rychlosti hltání knížky... Peckově zakončená série.... Prostě pořádně naklepaná kotleta... Jenom mi bylo líto Herr Bezzemka ohledně Pavlíny, chtělo by to trochu zlepšit timing Herr Bezzemek :D

Lucie89
12.04.2018 4 z 5

Ke 3 dilu jsem se dostala po delsi pauze.. a uplne se do knizky ponorila. Autoruv humor miluji a uplne si ted rikam, proc jsem sakra vubec tu pauzu mela.?

Elea
13.03.2018 5 z 5

Ani poslední díl nezklamal, úžasně jsem si jej užila.

LucyBrand
11.01.2018 4 z 5

S knihou jsem byla spokojená a byla docela hustě nabitá svými neustálími kousky. Nemám nic k tomu co bych tomu vytkla.

tygřík2
03.12.2017 5 z 5

Já věděla, že bez těch píp nanitů by byli hlavní hrdinové píp nahraní. I když jim VŠECHNO, o co v píp boji, Odíííín!!!, přijdou, dorůstá. Tak husté to bylo.
Podivuhodné zákruty děje i hláška za hláškou mne nutily chechtat se mezi píp sprškami Snailů, píp svistem RPGéček, píp neodbytnými kolotoči a píp vršícími se hromadami píp žlutých mrtvolek nahlas. Nejsem přítelem hrubých výrazů, ale tady byly píp na místě. Bylo to tak píp zábavné, že jsem ochotna zapomenout i na to jedno píp "budeme se soustředit" :-).
Opravdu píp vroucně doufám, že L.K. alias F.K. se někdy k Bratrstvu vrátí a my se s ním vypravíme do vesmíru dát za vyučenou píp žluťáskům na jejich píp vlastním území. (Napíšu Ježíškovi, jestli by se nepřimluvil.) Na důkaz, že tomu pevně věřím, začínám pátrat po nějaké starší kosmické lodi na prodej.

KAREL6725
14.11.2017 5 z 5

Tak tohle bylo fakt mega hustý, poslední díl nezklamal, celou sérii jsem si neskutečně užil. Jestli mě opravdu něco pobavilo , tak to byli upíři transvestiti . Za celou sérii plný počet hvězd. Kotleta umí, nikdy nezklame.