Mega hustej nářez

Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve. Vyvolení, kteří se živí lidskou krví. Nikdy se však k sobě nechovali jako bratři. Desítky klanů spolu po tisíciletí bojovaly o moc a vládu nad lidmi, jejich územím a říšemi, jež vznikaly a zanikaly podle toho, jak ve své skryté válce vítězily jednotlivé klany. Dlouho se považovali za nejmocnější bytosti na světě. Jenže svět, který znali, byl jen malou součástí vesmíru. Z jeho nekonečných dálek se vynořili Kartani, jimž se jejich vlastní svět zdál malý, a kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit. Invaze se cizincům podařila. Měli vyspělou techniku a zbraně, které ty lidské stonásobně předčily. Jenže svět, který ovládli, už své vládce měl. A ti se, narozdíl od lidí, tak lehce podrobit nenechali…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154254/big_mega-hustej-narez-yjX-154254.jpg 4.4773

Kniha Mega hustej nářez

evika02

Dočteno, sečteno a podtrženo :D jako dobře, tak už máme konec, což mne mrzí, dobře se to četlo, opět mne to zvládlo i trochu překvapit. Hlavně mi bude trochu chybět Fred :-D

Maud22

Upíři to nevzdávají a bojují dál za osvobození Země a lidstva. Ještě že jsou jejich organismy tak odolné a že se jim vše regeneruje a všechno dorůstá. A když říkám všechno, tak myslím všechno! :-) No tak, troška testosteronu nikomu neublíží. Jan Bezzemek perlí (obzvlášť variace na africkou faunu jsou vtipné), ale nejde citovat, jelikož by mi zřejmě moderátor komentář vypípal. Úplně. Můj oblíbený Gerhard dost trpí, nejvíc asi, když ho nutí hrát dračí doupě a kropit upíra svěcenou vodou. Ale my už všichni víme, co na upíra platí... Hm, spíš je třeba vědět, co platí na ty ostatní z..y.

evineckY

Jednička se mi líbila, ale dvojka a trojka už byla spíše pro kluky - to už bylo jenom střílení, politika, hulení a sprosté nadávky. Jako audio se to dalo poslouchat.

kuruteku

Už se nedalo odložit. První díl byl něco nového, jiného; druhý jatka a transupíři; třetí mimozemská technika. Ani nevím, co si myslím. Dočetl jsem jedním dechem a je to taková červená knihovna pro dospělé úchyly. Hektolitry krve, připálené maso, neustálé obživování, atd. Ale jako oddechovka se to dá.

iiiccc

Jo, třetí díl je rozhodně lepší než ten druhý! Akce od začátku až do konce. A když už jsme u toho konce.. Páni!

Malarkey

Přesně to, co mi ve druhém díle chybělo, jsem zde získal měrou vrchovatou - české prostředí. Navíc se tu setkávám se všemi postavičkami, které jsem si za celou tu dobu, co jsem tuto sérii v rámci audioknih poslouchal, tak oblíbil. Diana, doktor Uhřík, Petra...všech je tu do sytosti a nezbývá tedy nic jiného, než se oddávat skvostným písemným výkrutům, které František Kotleta ovládá s přesností ruského snipera. Skvělá trilogie. Akce na Bazalech mega zábavná a když si autor odskočil a připomněl mi jednu z momentek legendárního Červenýho trpaslíka, srdce mi ihned zaplesalo. Tahle trilogie je prostě pecka na entou.

soupik2012

Do třetice všeho dobrého? Poslední díl trilogie pro mě nepřinesl očekávané vyvrcholení. Příběh je snadno předvídatelný a celá kniha nepřináší vůbec nic nového. Jenom stále víc akce, zabíjení a sexu. Někdy vtipných hlášek, ale i ty se pomalu začínají opakovat. Dvě třetiny jsem se bavila stejně jako u předchozích dvou knih, ale závěr mi vůbec nesednul. Od opuštění lodí a putováním vesmírem se to celé zkazilo. Chápu, že je tato kniha v postatě fantasmagorií a tak bych nějakou logiku v příběhu hledat neměla, ale vyrazit na dva v podstatě nesmrtelné upíry jenom se sekáčkem? To jako vážně? Představovala bych si tedy mnohem lepší závěr. Celou trilogii načetl pan Richard Fiala. Ke zpracování a způsobu načtení audioknihy nemám žádných výhrad.

OldaB
30.12.2020

Konec mi přišel zbytečně rozvláčný, ale jinak je potřeba přiznat, že si u čtení Kotlety člověk báječně odpočine.