Hustej nářez

Hustej nářez https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41373/bmid_hustej-narez-hx9-41373.jpg 4 1416 256

Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve. Vyvolení, kteří se živí lidskou krví. Nikdy se však k sobě nechovali jako bratři. Desítky klanů spolu po tisíciletí bojovaly o moc a vládu nad lidmi, jejich územím a říšemi, jež vznikaly a zanikaly podle toho, jak ve své skryté válce vítězily jednotlivé klany. Dlouho se považovali za nejmocnější bytosti na světě. Jenže svět, který znali, byl jen malou součástí vesmíru. Z jeho nekonečných dálek se vynořili Kartani, jimž se jejich vlastní svět zdál malý, a kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit. Invaze se cizincům podařila. Měli vyspělou techniku a zbraně, které ty lidské stonásobně předčily. Jenže svět, který ovládli, už své vládce měl. A ti se, narozdíl od lidí, tak lehce podrobit nenechali…... celý text

švícko
24.08.2017

Trochu jsem věděl do čeho "jdu". A myslím, že mě nezklamala. Doporučuji a asi si koupím od F.K. ještě nejakou.

vaby
22.08.2017 5 z 5

Super.

nycol
06.07.2017 5 z 5

Možná bych uvítala méně sexu, ale i tak za plný počet hvězdiček.

mttra
26.06.2017 5 z 5

Upiry jsem nikdy nejak extra nemusel,ale tohle bylo supr.. ;)

Gordonlord
22.06.2017 5 z 5

Násilí, vulgarismy, akce, sex, krev. A to v pořádně vrchovatém množství ! Přesně tohle je to koření, které (nejen) mě láká - zejména na filmech - opravdu hodně a je v dnešní době téměř zárukou komerčního úspěchu ! Přesto by tohle všechno bylo úplně k ničemu, kdyby zde nebyly kvalitní postavy a příběh - a obojí tu naštěstí je !

Je mi jasný, že suchopárný rádoby - intelektuálové s pravítkem v prdeli tuhle knihu okamžitě zavrhnou kvůli její jednoduchosti, akčnosti a zaměření na explicitní a erotické pasáže plné černého humoru jenom proto, že je zde málo hloubání o niterných pocitech lidské duše, není zde žádná "vyšší morální hodnota" nebo podobná píčovina. Jenže tahle kniha si na nic takového ani nehraje - je to prostě čistá, rychlá akce, bohatě krmená výše zmíněnými chutnými přísadami, kde se ovšem nezapomnělo na propracované a zajímavé postavy, v jejichž charakteru a osobnosti nebylo nutno se zde pitvat na rozloze 150 stran, a umlátit tím čtenáře nudou k smrti, ale přesto mi navždy uvízly v srdci. Když to s nějakým z hlavních hrdinů vypadalo bledě - tak jsem se o něj skutečně bál a když nějaká z hlavních postav zemřela, tak mě to opravdu mrzelo. Takže základ každého dobrého příběhu - a to kvalitní postavy - zde jsou vymyšleny naprosto prvotřídně, vztahy mezi nimi se zajímavě vyvíjí a příběh, ačkoliv je velmi jednoduchý, má spád, šmrnc, fůru výborného černého humoru a navíc i pár zvratů, které jsem skutečně nečekal.

Má to jen jednu jedinou chybu - nemám po ruce další díl. Ale už se fakt těším, jak to s Her Bezzemkem, Petrou a dalšími postavami bude dál a jestli se jim podaří kartanskou invazi zastavit.

Je to opravdu Hustej nářez !

Alezi76
02.06.2017 5 z 5

Když kniha začne větou: "Chcípni zmrde", tak to bude určitě "Hustej nářez" :-) Ano kniha je čtivá, příběh super a vybíjení zloduchů opravdu "Hustej nářez". Kniha splnila má očekávání.

Ivan F
27.05.2017 odpad!

Asi takto: niektoré knihy sú napísané s úmyslom komerčným, prvoplánovým a zárobkovo chtivým. Lenže ich obsah je už dvakrát strávený, teda to znamená, že raz musel byť vydávený. No a takéto zvratky druhýkrát nechutia. Preto je to odpad: nevkusný, nevtipný, silený, slabý, odkopírovaný, primitívne napísaný atď. Takúto knihu je nutné: za A. dať do zberu papiera (recyklujme, možno z nej bude toaletný papier a bude z knihy úžitok), za B. spáliť (teplo je teplo), za C. darovať (a dúfať, že nás obdarovaná osoba netreskne knihou po hlave, poprípade zostane naďalej naším priateľom), za D. ... no to by už bolo moc brutálne a TO by bol Hustej nářez :-)

kethy
03.05.2017 5 z 5

Kniha je přesně taková, jaký nese název. Je hustá. Chlámala jsem se od začátku až do konce.
Klasická pohodovka - žadný stres ne ku*va.

toni-az
18.03.2017 2 z 5

Čtu, čtu a říkám si, že ten Kulhánek je tentokrát "nějakej slabej". Pak si uvědomím, že on to vlastně není Kulhánek, ale jen jeho napodobenina. No za mě sice čitelné, ale dost o ničem. Takový odvar Nočního klubu. Na můj vkus až příliš naturalistický a vulgární začátek, trapné pokusy o jazykový humor a zvlášť přirovnání jsou často dosti šroubovaná a násilně "vtipná".

Na druhou stranu jsem se tam párkrát zasmál a párkrát se nemohl odtrhnout, takže předpokládám, že další knížky by mohly být na rozdíl od této prvotiny celkem k něčemu. No uvidíme, dávám ještě šanci zbylým dvěma dílům.

Přemýšlel jsem jestli 2 nebo 3 hvězdy, ale jméno hlavního hrdiny rozhodlo. Jan Bezzemek v Čechách? Jako vážně jako? A ještě jak mu říkají Jane, prostě divné...

Misuri
26.02.2017 3 z 5

Taaaakže. Co začí tím, že se to vážně moc dobře čte? Možná k tomu napomáha sžití s hlavní postavou, rychlý spád děje, nebo je to prostě atraktivně napsané. Zřejmě všechno dohromady. Musím ocenit to, jak si autor hraje s češtinou (i když se v mnoha případech jedná o vulgarismy). U úvodu jsem se trochu zděsila, ale pak už dobrý. Celkově bych to zhodnotila jako za vlasy přitažený mišmaš, který se vám v půlce nezdá až tak špatný a ke konci si řeknete, že je to vlastně docela Hustej nářez:)

kazatell
18.02.2017 4 z 5

Pokud chcete něco na odreágování, nenáročného, čtivého a navíc plné akce, je to přesně ono. Navíc pohled na vznik upírů je pro mě nový a dává větší smysl než všechno co jsem doposud slyšel.

hnusák
14.02.2017 5 z 5

Tedy, Bezzemek je fakt klasa :-) . Opět nářez, jak se na upíra sluší, ta přehršel násilí, sexu a dokonalých hlášek, která se táhne celou knihou, ji dodává šťávu a překotně se žene k tušenému závěru. Regenerace je opravdu fakt výhra v loterii, obzvláště když má upír dvakráte ustřelené nádobíčko, brrr.

Rawen616
13.02.2017 3 z 5

Zábavné, nenáročné (hodně nenáročné) oddechové čtivo. Kulhánek to sice není ale pokud člověk nečeká nic víc, než co slibuje název knihy, tak to také dostane. Vulgarismů a přirovnání je občas zbytečně moc a celá kniha mi strukturou spíš přípomínala počítačovou hru. Hrdina střídá lokace, získává do skupiny společníky, likviduje stále početnější nepřátele po desítkách a když je zraněn, stačí se trochu vyležet a doplnit krev a jede se dál. V tomto duchu trochu zklamal konec. Likvidace hlavního padoucha byla překvapivě rychlá a snadná. Co potěšilo je vcelku sympatické a funkční vysvětlení kde se vzali upíři, jaká je jejich hierarchie a jak fungují jejich těla. Do dalších dílů se asi hned nepohrnu ale kdyby podle toho někdo udělal počítačovou střílečku, s chutí si ji zahraju.

Darleen
08.02.2017 3 z 5

Bála jsem se, že to bude až tak hustej nářez, že to nedám. Ale dala, a docela mě překvapilo, jak svižně mi stránky ubývaly. Kdo se nebojí sprosťáren rozličného druhu a hledá něco akčního a nenáročného, směle do toho. Když budete mít štěstí, tak vám možná ani nikdo neurve hlavu, ruku či jinou končetinu a jako bonus Bezzemek přihodí i nějakou tu hlášku.

Aleen
03.02.2017 5 z 5

Kdo hledal intelektuální povyražení, měl sáhnout jinam....Já se řezala od první do poslední chvíle. Přečetla jsem všechny díly hned po sobě, což běžně nedělám, autory střídám. Tohle ale prostě nešlo!!! Chtěla jsem víc a pořád. Poprvé jsem si přála být upír!!! Bezzemek je můj pán...nikdy jsem se tolik nesmála, když byl někdo zastřelen, jako u této knihy. Kotleta je libový čtení.

renefer
10.01.2017 5 z 5

Opravdu"hustej" nářez, jakákoliv kniha, kterou jsem četla po této, se mi zdá nudná a málo akční. Jediná škoda, že padouch je zde vždy o krok před "hrdinou", kterého zachrání většinou náhoda nebo kamarádi a nikoliv jeho schopnosti....

heavy66
04.01.2017 5 z 5

Absolutní akční smršť, která obsahuje víc mrtvol než měkkých souhlásek v textu, víc vystřílených nábojů než vyrobí Sellier s Bellotem za rok, víc vtipných hlášek a sexu než kdekoliv jinde mě zrovna napadá! Jdu na další díly!

RoseMadder
22.11.2016 3 z 5

No Kulhánek to nebyl...ale taky dobré čtivo :o) jen úvod v prasečáku mě málem od knihy odradil. Takže vzhůru na další díl!

tony64
05.11.2016

Pánové a dámy,to byla jízda! Kotleta...kdo to je?

mandrawer
07.10.2016 5 z 5

Hustej narez - super kniha. Jan Bezzemek je borec, to nie je ziadny Harry Pottrat.