Fakt hustej nářez

Fakt hustej nářez https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127164/bmid_fakt-hustej-narez-6W2-127164.png 4 1089 126

V první knize to mimozemšťanům ještě prošlo, teď se ale zbytky zdecimovaného upírstva vydaly do posledního boje. A že tenhle boj začíná ve čtvrti plné bojechtivých transvestitů, není nakonec na škodu. Jenže žlutí okupanti mají dost síly vzdorovat, a jestli po něčem touží, tak je to odkázat upíry jednou provždy do mýtů a legend. Ve hře je ale ještě jeden hráč – někdo podivný, kdo za sebou zanechává radioaktivní stopu… Pokud má být lidstvo znovu svobodné, je potřeba odpálit pár bomb a najít spojence, kteří mohou být mnohem nebezpečnější než ti nejhorší nepřátelé. František Kotleta se vrací a je ještě hustější, akčnější a zábavnější.... celý text

mitko
22.07.2015 4 z 5

No tak vďaka Kotletovi si v mojom imaginárnom zozname postáv vyčiarknuť transvestitov a tiež upírych transvestitov (a že ten zoznam aj vďaka Kulhánkovi je pekne veľký), taktiež Albánsko som ešte v literatúre nenavštívil a nestretol sa s temperamentným opisom ich obyvateľov. Pokiaľ si odmyslím tieto výborné časti, tak zvyšok je už bežná akčná rutina. Postavy sa mi od minulého dielu páčia viacej, až na Petru, ktorá našťastie išla na ďalekú cestu (Kulhánkové ženské postavy mi prišli lepšie). Lepšie tu už Kotleta zvláda hlášky (stále by ale podľa mňa bolo lepšie ubrať ich trocha). Celý čas je to zábavné čítanie ale vyjma tých pozitív ničím neprekvapila. Slabšie 4*.

MartinProtschke
03.06.2015 5 z 5

Celé Bratrstvo je super.

Claudius
22.05.2015 5 z 5

Mnohem lepší než první díl. Víc hlášek, víc akce, víc upírů, víc transvestitů, a hlavně - víc Gerharda. Tento Germán je jednoznačně mou oblíbenou postavou a jeho hlášky typu "Vojákům krysy bez kečupu nedávejte" jsou legendární.

wally
20.04.2015 4 z 5

Jízda pokračuje i v druhém díle, který kvalitativně nezaostává za tím prvním.... Čte se to opravdu dobře, baví to a třeba část s těmi brazilskými transvestity mi přišla vyloženě zábavná..a navíc je zpátky Gerhard!

Terva
19.04.2015 4 z 5

Abych napsal pravdu není to tak hustej nářez, jako kniha první,
ale je přinejmenším stejnej jako jeho předchůdce.
Děj je trochu složitější. Napíšu jen malé utržky. Je tu hlavní hrdina, skoro nesmrtelný upír, žijící několik staletí. Kartani, mimozemšťané, okupující naší planetu. Hlavní hrdina upír Jan Bezzemek se rozhodl bojovat proti těmto mimozemšťanům a přinejmenším je vyhnat z naší planety. Boj je plný ironie, vtipu, černého humoru, krve a lásky.
Obě knihy doporučuji. Ta první se dokonce chvilku odehrává v Praze
a obsahuje i krvavý útok na Pankráckou věznici a únik autem po Nuselském mostě.
Prostě hustej nářez.

tomas0026
22.03.2015 4 z 5

Stejne dobry jako prvni díl .

Cibak
16.03.2015 4 z 5

Dobrej nářez, honem jdu na čtení třetího dílu abych věděl jak to dopadne!!!

Tamten
26.02.2015 4 z 5

Druhý díl sice pokračuje v dobře započaté práci prvního, ale už to takový nářez není. Tedy dějovně ano, teče tu asi více krve než v jedničce, ale už tu není nic objevného, vysloveně nečekaného a spíše se od začátku do konce jede ve vyjetých kolejích jedničky.

vlkodlaq
24.02.2015 4 z 5

Velmi dobré čtivo, jen pro zkušenější sci-fi čtenáře je tam příliš okaté plánování, všechno odsýpá až nepřirozeně jednoduše, překážky jsou podávány tak, že se vlastně nic neděje a pohoda, děj je pospojován poslepován příliš přímočaře. Nejsem příznivcem megasložitých zápletek v xy dějových liniích (trůny..), ale tady je to zase příliš jednoduché, přesto (nebo proto?) se to četlo skoro samo a jistě tenhle flák masa jistě za pár let chytnu do ruky zase (tím myslím celou sérii).

Eigis
21.02.2015 5 z 5

Autor trochu ubral plyn a zabývá se více jednotlivými postavami, což já osobně jenom vítám, protože i když první díl byl zábava, ta nekončící řež u většího příběhu prostě nestačí. Nejvíc kladně hodnotím postavu nového záporáka, je to hajzl jak má bejt.

chobot
13.01.2015 5 z 5

Vyborna kniha.

amavis8216
02.11.2014 5 z 5

Vyborny :)

Budulman
23.09.2014 5 z 5

Oproti prvnímu dílu bych řekl že lepší, už jsem věděl, co mě čeká a tuhle jízdu jsem si pěkně užíval...
Jsem zvědavý, jak to celé dopadne :-)

pobijecmuch
15.07.2014 5 z 5

Pokračování je výborné. Kdo je fanda syna Gorbačova (??), ten bude spokojený.

cori
01.06.2014 3 z 5

Pokračování akční jízdy s cílem osvobodit Zemi od žluťásků. Zajímavou postavou byla princezna Diana. Albáncům by se asi popis jejich domoviny a jejich mentality moc nelíbil.

kočičí anus
04.03.2014 4 z 5

Vcelku cajk

witko
24.02.2014 3 z 5

Při čtení této knihy mám rozporuplné pocity. Líbí se mi akce, jednoznačně, co mne ale vadilo, bylo občasné opakování například toho, jakou drží zbraň a jakou municí ji dobíjí. I některé hlášky mi připadaly trochu nucené a spíš jako snaha zabodovat za každou cenu. A konec? Ten mi přišel ve stylu amerických scenáristů aby nalákali diváky na další díl. Naštěstí jdu číst hned další díl, takže na mne si Kotleta nepřijde. :-) Ale jinak převažují spíš pozitiva, uvidím co závěrečný díl.

Dandulka
10.11.2013 5 z 5

I druhý díl je skvělý a v některých pasážích jsem se i zasmála! Moc mě zajímá ten poslední díl a jak to vůbec celé dopadne!

Tomislav
28.10.2013 4 z 5

Určitě méně hlášek oproti předchozímu dílu, přesto jsem to přečetl během pár dnů a už se těším na závěrečnou knihu ;-)

Ruxandra
23.08.2013 3 z 5

Chyba byla číst tuto knihu zároveň s Nočním klubem 2, protože ve srovnání s ním... no co si budeme povídat:) I tak bych ale řekla, že první díl se mi líbil více, dvojka je jenom jeho slabý odvar. Tady mi chybí nějaká podstatnější dějová linie, připadalo mi to málo. I když postavy jsou stále sympatické a o akci není nouze. Spíše je to jedna velká akce.