Fakt hustej nářez

od:


KoupitKoupit eknihu

V první knize to mimozemšťanům ještě prošlo, teď se ale zbytky zdecimovaného upírstva vydaly do posledního boje. A že tenhle boj začíná ve čtvrti plné bojechtivých transvestitů, není nakonec na škodu. Jenže žlutí okupanti mají dost síly vzdorovat, a jestli po něčem touží, tak je to odkázat upíry jednou provždy do mýtů a legend. Ve hře je ale ještě jeden hráč – někdo podivný, kdo za sebou zanechává radioaktivní stopu… Pokud má být lidstvo znovu svobodné, je potřeba odpálit pár bomb a najít spojence, kteří mohou být mnohem nebezpečnější než ti nejhorší nepřátelé. František Kotleta se vrací a je ještě hustější, akčnější a zábavnější....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127164/fakt-hustej-narez-COt-127164.jpg 4.4542
Série:

Bratrstvo krve (2.)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (65)

Přidat komentář
Sitth
08. ledna

Tuto knihu jsem dostal jako dárek k vánocům, protože mám prostě rád fantasy. Už název mě trošičku odrazoval, ale což nemám knihu, kterou bych nepřečetl, řekl jsem si a pustil se do toho...
No sice mě někteří budou asi kamenovat, ale tohle prostě né... Mám smysl pro humor i nadsázku, ale tohle je prostě patlanina, která by se třeba dala dát do krabičky s Lovci monster, ale problém je v tom, že v Lovcích monster to člověka baví. Tohle je pokus o stejnou nadsázku, hromadu bitek apod, ale pro mě zůstalo jen u toho pokusu....
Za mě, nee....

Blafoun
02. ledna

Není co dodat, paráda stejně jako oba předchozí díly. :-)

Lemra794
30.12.2018

O něco méně dobrá než první díl (asi už jsem si zvykla na autorův styl psaní). Je to trochu moc mobochromatické: neustále z jedné akce do druhé (nutno uznat, že akce jsou skvěle a napínavě vykresleny) a vlastně nic jiného. Trochu mi schází nečekané zvraty. Kupodivu mě nejvíce nadchla pasáž, která nakonec akcí neskončila, protože to bylo něco nového a ještě několik stránek jsem nemohla uvěřit, že žádná akce nepřijde (akcí rozumnějte zbraně a kulky, auta, prach, kartany ...).

Okoslav
25.12.2018

Typický druhý díl: méně děje, víc akce a minimálně jeden upíří transvestita.

Příběh je ještě ujetější než v prvním díle (jde to, fakt), jinak se ale Kotleta drží všech zajetých pravidel kulhánkovských jízd: nešetří kulkami, sexem (tentokrát ho zařazuje ještě v bizarnějších chvílích než v jedničce) a žene své hrdiny po celém světě. Protože proč nakopávat kartanské prdele doma, když si kvůli tomu můžete udělat řadu menších výletů, žejo? :-)

nefernefer
21.12.2018

„‚Óóóóóóóóóóóódíííííííííííííííín!‘
Tenhle bojový pokřik už jsem dlouho neslyšel. A slyšel jsem ho zatraceně rád.“

Gerhard je můj kůň. Jednoznačně. :o) Druhý díl sviští setrvačnou silou vyvolanou prvním a tenhle Germán funguje jako akcelerátor. Akce střídá akci, hláška hlášku. Bavila jsem se, chechtala nahlas a dojímala zároveň. Kotleta se nezdá, ale v té drsné krvavé slupce je zakuklený velký romantik. A nová brazilská transsexuální upíří rodina neměla chybu. Konec je tentokrát také skvěle načasovaný, žádné rozpliznutí do ztracena, ale přerušení v tom nejlepším, takže do dalšího dílu se budu muset pustit, ať chci nebo ne. :o)

„Král Jan mi kdysi řekl: ‚Je čas milovat, čas bojovat, čas truchlit a čas utíkat. A jenom moudrý muž ví, kdy který čas nastal.‘ A já právě teď jasně věděl, že nastal čas utíkat.“

trudoš
26.09.2018

Fakt hustej nářez není románem, jenž by se zabýval zápletkou. Nebuďte naivní, koho dneska zajímá? Tady je obsahem to, co české občany baví nejvíce - zpravodajství Blesku. Žádné podstatné informace, ale jeden masakr za druhým, čím horší, tím lepší. A když se tomu přidá omáčka z ironie a nadsázky, není lepšího receptu na úspěch.
V tomhle díle se proto hodně cestuje, taky střílí, trochu vybuchuje, sem tam padne sprosté slovo, případně něčí končetina. A v přestávkách proběhne i nějaká ta soulož. To vše na dvě stě osmdesáti stránkách, kteréžto s hlavní dějovou osou pohnou plus mínus o milimetr. Zlatým hřebem se pak nestává hrdina, ale nová vedlejší postava Diana, kterou „šukají do zadku nejenom zákazníci, ale i život sám“, a její banda transsexuálních upírů. Ono by se řeklo, že už to autor přehání, že se pouze snaží čtenáře šokovat tím, kam až je ochoten pro slávu a peníze zajít. Nenechte se mýlit, František Kotleta udělá pro slávu a peníze cokoliv. Každá jeho další kniha to jen potvrzuje.

Lenka.Vílka
16.08.2018

K tomu abych knihu nazvala "fakt hustej nářez" mi něco chybělo. Proto zůstanu jenom u "hustej nářez". Přestože tak dobré jako první díl to taky nebylo. Příběh pokračuje tam, kde skončil. Emzáci padaj a konečně mi série dává jakýsi smysl, protože první jsem brala jako exibici trojkombinace (vysvětlení u jiných knih autora) a bavila jsem se. Jenom jsem asi čekala víc po prvním super duper díle. Takže zatím čtyři a těším se na trojku. První díl totiž končí dost vlažně (?). Že kdybyste nechtěli číst dál, nic se nestane. Ale dvojka končí tak, že nemáte na výběr. I kdyby jste nechtěli číst...

Jerry.69
08.08.2018

Pokračování stejně jako první kniha nepotřebuje komentář....když nasedneš v první stránce, vystoupíš až zavřením knihy na konci...oddychová megamasakrózní nářezovka pokračuje..

TERRORDROME
07.08.2018

Presne to napĺňa syndróm druhých dielov trilógií slúžiacich ako vypchávka medzi úvodom a finále a ten sebavedomý názov má len kvôli dobre znejúcemu stupňovaniu kvázi veľkosti nářezu. Hrdinovia teda tak trochu bezradne vedú partizánsku vojnu s emzákmi, snažia sa prísť na to čo ďalej a všetko sa tradične serie. Divák/čitateľ sa našťastie ani tentoraz nenudí, prvá polovica knihy sa nesie v znamení zrodu brazílskeho upíra transvestitu a druhá pobaví cestou do santusáckej riti sveta zvanej Albánsko. A opäť chválim pasáže odhaľujúce históriu upírstva a ich stvoriteľky Sangot, ktoré boli uhraté veľmi uspokojivo. Taktiež nezničiteľný skinhead Fred ktorého sa hrdinovi nedarí a nedarí definitívne zabiť ma značne bavil, plus tajomný rádioaktívny quasimodo ako vodca odbojárskych cucákov. Takže aj keď to určite nie je hustejší nářez než ten prvý, tak to bez problémov funguje ako braková zábavka a o to ide. Tak uvidíme ako to skončí...

Tyrkysová
19.05.2018

Asi nejslabší díl trilogie - má tendenci "vyplnit" prostor mezi akcí v předchozím a finálem v následujícím díle, nemění to ale nic na tom, že se pobavíte :)

Lenka40
08.04.2018

Druhý díl ze série Bratrstvo krve dočten .Opět to bylo akční , čtivé ,samozřejmě s řádnou dávkou sexu . Pan Kotleta dokáže do svých knih zařadit i takové prvky a postavy ,které by tam člověk opravdu nečekal. Jsem docela zvědavá, jak tuto sérii pan spisovatel ukončí .Nějakou představu mám , tak uvidíme jestli jsem se alespon trochu trefila.

Simpson504
03.03.2018

Super jinak se to popsat nedá.

Elea
28.02.2018

Ještě lepší než první díl, kromě hromady akcí a krve i dost vtipných momentů.

LuciNka93
12.12.2017

První díl byl docela slabší oproti této knize. V knize bylo docela hustých hlášek a hlavně drsné akce. Hlavní hrdina byl az moc příliš nesmrtelný. Kniha se mi velmi dobře četla, jsem zvědavá na další díl knihy. Pro mě byla zajímavou bytostí Diana.

tygřík2
29.11.2017

Raději jsem z poza rohu moc nevystrkovala hlavu, protože vyměnili Desert Eagla za slonobijku a vzali si větší a průraznější ráži střeliva. Moje fešácká neprůstřelná vesta by mi byla houby platná. Mrknu se, jestli někde nezbyly nějaké nanity. Mám tuchu, že až parašutistickým kotoulem vlítnu do třetího pokračování, budu je zatraceně potřebovat!

KAREL6725
14.11.2017

Fakt, hustý řekl bych , že hustější než první díl. Drsný Jan je zpátky a jízda může pokračovat . Super četba jako vše od Kotlety. Víc jsem se u toho nasmál. Plný počet hvězd.

Drowned
27.10.2017

No jo druhý díl a pokračuje se v boji proti Kartanům. Přibývají pomocníci Bezzemka, odpadají a opět vstávají. Janovi Desert Eagly nepřestávají posílat robokopy a jejich žlutý piloty do věčných lovišť. Líbí se mi kočkování mezi Janem a Gerhardem. Jen ten konec o vzniku upírů a odchodu Sangot je takový neočekávaný. Naštěstí poslední díl, který mám teď rozečtený, to zatím plně vynahrazuje.

Dervish
05.09.2017

Tak čekal jsem fakt hustej nářez, ale spíš to byla kopie prvního dílu. Žádnej velkej progres se nekoná. Pořád je to slušná oddechovka, která neurazí, ale nikdo si z toho na prdel taky nekecne. Fred není špatnej záporák, ale Kačka z prvního dílu byla zábavnější. V prvním díle sem tam někdo umřel, což dodávalo ději trochu na "reálnosti", no ve druhém díle už jsou prakticky všichni hlavní hrdinové nesmrtelní (tak se o ně vlastně ani nemusíte bát). Je jedno, jestli je nepřátel pět, deset nebo 150, Jan a jeho grupáč ze všeho vyvázne tak lehce, že si stačí pouze upravit pěšinku a jede se dál. Srovnání s Kulhánkem a mým favoritem Žambochem se Kotleta ani tentokrát nevyhne. No oba zmiňovaní jsou před Kotletou o parník, ale pokud Kotleta zatopí pod kotlem a pokusí se tuhle dějovou anarchii obalit alespoň nějakým rozumným mantinelem, může se jim brzy alespoň přiblížit. Zatím je to za pěkných 60%.

nycol
06.07.2017

Mně se líbí zatím úplně vše, co tenhle autor napsal :)

Alezi76
02.07.2017

Super pokračování ve stejném stylu. Co více si přát.

NemmamSlov
02.06.2017

Tak ako prvy diel, ani druhe pokracovanie nesklamalo. Ako nahle si clovek zacak mysliet, ze to zacne upadat, tak ho pan Kotleta vyvedie z omylu. Kotletove hlasky proste nemaju chyby. Niekedy tak rozmyslam ci nieco nebere, lebo tak dobre humorny pribeh som dlho necital.

kethy
17.05.2017

Tohle záchodové story mě prostě vzalo. Je to opravdu ještě hustější než první kniha.
Asi nejlepší byla akční scéna na Nuselském mostě.

toni-az
27.03.2017

Ale jo, tento díl už se dal. Občas některá hláška byla i vtipná, zjistilo se, proč je to Bezzemek a ubylo nechuťáren. Zůstala téměř čirá akce a zvědavost jak to bude pokračovat. Minimálně ta druhá věc je u mě známka dobré knížky. Jsem rád, že jsem se nenechal odradit prvním dílem, i když pořád si nemůžu pomoct, působí na mě jako ne tak dobrá napodobenina Nočního klubu.

kazatell
22.02.2017

opět pěkně napsané a na odreagování prostě super, ale je až neuvěřitelné, jakou má Bezzemek smůlu a jaký je smolař. Je tedy zarážející že přežil tak dlouho ve světě, kde ho lovilo mnohem víc potvor, které na tom byli určitě lépe než pár kartanů, nebo nových geneticky vytvořených upírů

Aleen
16.02.2017

Od přečtení téhle knihy velmi často používám výraz "Fááákt hustý". Nevím jaké superlativy bych použila...ale vím, že bych moc chtěla něžně otevřít dveře svým Desert Eaglem - našla jsem si na Googlu, jak vypadá! a je velmi elegantní :-), vím, že bych chtěla být téměř nesmrtelná a chtěla bych se zregenerovat pořádnou dávkou sexu! a zůstat krásná, mladá a silná!!! a taky bych chtěla mít takové hlášky jako Kotleta, všichni kolem mně by umírali - smíchy!!!

heavy66
26.01.2017

Další příhody Jana, upíra a rytíře bez majetku, který dostal svůj přídomek od samotného krále Jana Lucemburského při kuřácké pauze kdesi na italském venkově.
Opět klasika ve stylu "pure science horror porno fiction Armageddon", ale kromě krve a sexu kniha nabízí také lásku, napínavý děj, a závěr, který vybízí k urychlenému otevření třetího dílu.
Omlouvám se, víc toho tentokrát nenapíšu, jdu si číst!

hnusák
24.01.2017

Tak to je fakt paráda. Začínám od druhého dílu, protože první jsem nesehnal a již teď musím konstatovat - fakt hustej nářez. Zápletka s dobyvačnými mimozemštany a upířími oponenty, tak od toho se nemůžu trhnout. Rozmáznutej žluťásek je dobrej žluťásek, nemají svý sosáky strkat do staré dobré Země. A Bezzemek, ta sexuální mašina ? Hlášky na jedničku a smrtelnost je podružná, upíří organismus vytlačí každé olovo. Už se mne klepou čivy na díl třetí. Dávám plný počet bodíků.

mensik8673
08.01.2017

Souhlasím, lepší než díl první :)

RoseMadder
24.11.2016

Lepší než první díl. vrhám se na třetí.

SimaX
26.06.2016

Druhý díl Bratrstva krve se mi líbil o kousek více než první. Po prvním díle jsem si již zvykl na autorovo zpracování a proto bylo pro mě vše přehlednější. Závěr knihy mě překvapil svou otevřeností, proto toto hodnocení píšu až po přečtení třetího dílo. Tato kniha spíš takové nakousnutí třetího dílu který se fakt povedl. Závěrem, kniha je lepší než první díl, ale zárověň horší než třetí.