Fakt hustej nářez

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V první knize to mimozemšťanům ještě prošlo, teď se ale zbytky zdecimovaného upírstva vydaly do posledního boje. A že tenhle boj začíná ve čtvrti plné bojechtivých transvestitů, není nakonec na škodu. Jenže žlutí okupanti mají dost síly vzdorovat, a jestli po něčem touží, tak je to odkázat upíry jednou provždy do mýtů a legend. Ve hře je ale ještě jeden hráč – někdo podivný, kdo za sebou zanechává radioaktivní stopu… Pokud má být lidstvo znovu svobodné, je potřeba odpálit pár bomb a najít spojence, kteří mohou být mnohem nebezpečnější než ti nejhorší nepřátelé. František Kotleta se vrací a je ještě hustější, akčnější a zábavnější....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127164/fakt-hustej-narez-COt-127164.jpg 4.4710
Série

Bratrstvo krve 2.

Žánr
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Epocha (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (91)

Kniha Fakt hustej nářez

Přidat komentář
Gordonlord
09. září

Málem jsem zapomněl, co se mi na prvním dílu před lety tak strašně líbilo, že si skvělé pocity z jeho čtení pamatuji dodnes. A hned se mi to vrátilo !

Nejen že je kniha skvěle podaným akčním béčkem plným sexu, násilí, vulgarit, akce a černého humoru - což by samo o sobě u mě obstálo jako dobrá zábava, ale ne materiál na čtyři hvězdy - ale navíc se Kotletovi daří vykreslit v neuvěřitelném světě plném upírů a ufonů velmi uvěřitelné postavy, které jednají, mluví a chovají se vcelku jako normální dnešní lidé a ne jako statické dějové posuvníky bez charakteru, chuti a osobitosti, jak je u 99% (nejen) béčkových románů téměř pravidlem. Ohromné plus u mě navíc obstaral humor, vtipné narážky mezi hrdiny a jejich jemné charakterové koření, které tuhle vulgární krvavou jízdu pozdvihlo na vyšší level bez výrazné námahy.

Konec knihy je poté ustřižen téměř uprostřed souvětí, takže cliffhanger jako prase a pokud nemáte po ruce okamžitě třetí díl, asi budete zuřit. Ale i tak rozhodně doporučuji. Příznivci tohoto žánru prostě nemohou být zklamáni !

t_gon
19. srpna

Po ohňostroji v severním Polsku si zbytek „vampýrů“ hraje na schovku s Kartony v Brazílii a volné chvíle si krátí pozorováním místní komunity. Růžové komunity. A nejen díky počasí a komunitě v sukni jim bude sviňsky teplo. Naštěstí se díky pečlivě plánované akci, která zahrnuje demolici komunikační základny žluťásků (ne, Číňani to nejsou) se lodí vydáme na objevování nejen Albánské pohostinnosti. Což je skvělé, protože ten přiteplený úvod se velmi dlouze a nezáživně táhl.

*** „Stejně vypadáte jako idiot, Herr Generál“, prohlásil jsem. „A vy zase jako někdo, kdo je spíš sám transvestita, než kdo je sem přišel balit, Herr Bezemek,“ odfrkl si vztekle. ***

Po prvním útoku, menších ztrátách a pořádných jatkách už následuje klasicky skvělá jízda, která kromě rozšiřování odbojové základny (Lidová fronta pro osvobození planety Země od kartanské okupace potřebuje nové členy jak sviňa drbání) taktéž rozšíří mytologii kolem geneze upírů, jejich komunity a také doplní nudné hodiny dějepravy o podstatné detaily ze života Českých králů.

*** A vedle něho stáli pánové Dino a Piero. Slovo „kurva“ v mé mysli zaznělo snad tisíckrát. Ale tady bylo na místě. Tady by kurvoval i papež. Co papež, sám Buddha by křičel: Mrdat všechny zasraný egyptský zmrdy do prdele ostnatým drátem! ***

Kotletovy jde sypání hlášek a sarkastických rýpaní výtečně, málokdy utne slovem vedle, jen ten detailní koitus v některých pasážích bych čekal spíše v Bravíčku v sekci „Ona hledá sebe a řádně ji jebe“. Příběh má pořádný spád, repetetivnost obsazování základen a haluze, kterou Pozemek má v rukávu taky zatím neomrzela plus výprava Sagot slibuje velké věci do budoucna (taková Kotletovská Cesta krve). Takže zatím skvělé a pojďme do finálního aktu…

*** „Změřili jste mu teplotu?“ řekl mutant. ***


Phyl
21. června

Ach! Jako bych omylem zabloudil do tajné místnosti, kde přetékají ragály knihovnic červenou literaturou. Tolik lásky, něhy a milování se až za hranice známého vesmíru mě vystřelilo nad úroveň blaha a já málem ztratil hlavu. Naštěstí jsem se jen oblékl do růžových šatů a bujnou blonďatou kštici, s pečlivě natočenými loknami, osadil kloboučkem se závojem a tančil s deštníkem na rameni dokola, poskakoval a plesal a hihňal se, s decentně přiloženou dlaní k mým rudě obarveným ústům. Kolem prolétaly knihy s křídly andělů, husté nekonečné salvy, jež mne někdy i zasáhly a srazily k zemi a já tak v nejhlubší křeči rozkoše, nemohoucně čekal na uklidnění. To ovšem na hony vzdáleno jest.

Jandýs
19. června

Děj se nám pěkně posunul, kniha je akční s vtipnou nadupaností, kéž bych si dokázala zapamatovat všechny hlášky, panečku...to by byl živý slovník :-))))

Arkagas
27. května

(+ SPOILER) Fakt hustej nářez je druhý díl z trilogie - na zemi pochodují bojové jednotky Kartanů, které decimují upírské klany a proti nim se opět staví Jan Bezzemek. Docela na prt je ale to, že do jeho přítelkyně Petry se vtělila pradávná démonka (nebo bohyně - říkejte si tomu jak chcete) Sangot, která Petru ovládá s jediným cílem - dostat se na svou domovskou planetu, která je hluboko ve vesmíru. Jediným přínosem je, že Sangot Petru chrání a Janu věří, takže v případě potřeby se z Petry stává neovladatelná vraždící zbraň, což se šikne.
Pak tu máme velmi starého kamaráda Gerharda, o kterém zjistíme pravdu jeho minulosti a samozřejmě tlupu transsexuálů, z nichž Diana je největší princezna.
Napětí a akce opět od začátku do konce.
Moje nejoblíbenější hlášky z knihy: “Byl jsem vážně mizerný pilot, copak jsem jím mohl nebýt, když jsem pocházel z doby, kdy vrtulník ještě neměl na papíře ani Leonardo Da Vinci?” “Ono to jde vůbec blbě, když Vám uletí kus břicha a třetina páteře se vydá na vyhlídkový let albánskou ulicí.” “Měl na sobě oblečení, které by se dalo považovat za módní naposledy v den, kdy Mussolini ohlásil pochod na Řím. Atd.. ????????

Ryšava
16. března

Přečteno během dvou dnů a nemůžu se dočkat třetího dílu. Celkem dost jsem se nasmala a nejvíc se mi líbí, že je kniha věcná. Žádné dlouhé popisování událostí. Prostě pohodovka =)

lucakuca
16. března

Zase jsem se neuvěřitelně bavila. Oddechová Harlekýnka pro muže, mají tam vše, o čem chtějí číst (snad). "Přesně jak se od řezníka dalo čekat: Je to maso." (Štěpán Kopřiva)

stanislav0373
30. ledna

Františku, takhle se ukončuje kniha? Máš štěstí, že mám třetí díl po ruce, jinak by ti veškerá obrana byla platná jak kastrátovi viagra!

Smekám, tleskám...

1

Doporučujeme

Město ztracených duší
Město ztracených duší
Ilúzie
Ilúzie
Kruh nenávisti
Kruh nenávisti
Vládci stínů
Vládci stínů