Bratrstvo III. - Žebráci

kniha od:


Koupit

Po trilogii Mezi proudy, líčící vznik a počátky husitství a po proti všem, podávajícím vrchol síly a slávy husitství, vzniká Bratrstvo jako třetí část (Husitský král vznik až později) Jiráskovy husitské epopeje. Část podávající pád a závěr velkolepého husitského dramatu. I Bratrstvo je proto plno husitské síly, ale je-li to v Mezi proudy teprve se rodící, prodírající síla a v Proti všem vítězná, celou Evropu přemáhající síla, je to v Bratrstvu síla již jen vybíjející se pro tu sílu samu. Není proto menší, ve své nevázanosti je snad ještě větší, divočejsí, ale už ne tvůrčí, budující....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83784/bratrstvo-iii-83784.peg 4.638
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Bratrstvo III. - Žebráci

lukaskmn1
02. února

Geniální.

de_baques
14.06.2019

Skvělé zakončení trilogie, silný příběh Márie a Talafúse až do úplného konce. Autor opravdu dokáže vzbudit sympatie a málem i pochopení pro vojenské bratrstvo, které ve své podstatě bylo tehdejší obdobou Islámského státu a jehož porážkou skončila svévolná okupace horních Uher. Možná trochu více kritického pohledu na působení bratříků by to chtělo, ale bráno jako velký příběh česko-slovenské historie je celá trilogie fantastická.


Kuža007
14.07.2018

Důstojná zakončení této trilogie. Napínavý závěr. Skvělý Jirásek.

Martin1974
04.11.2016

Jednoducho perfektné!

lampernaqui
02.11.2015

Zatím asi nejlepší Jirásek, kterého jsem četl. Bavilo celé, příběhy všech postav se náležitě ukončí. A dá se říct, že jsem přečetl asi vše, co má Jirásek v románech o době husitské.

vitavita
29.03.2013

III. díl - mistrně posané závěrečné boje bartříků ...