Vyvolený milenec

Vyvolený milenec https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68235/bmid_vyvoleny-milenec-wrj-68235.png 4 792 71

Bratrstvo černé dýky série

Se svou neskonalou věrností Bratrstvu se Phury obětoval pro zachování svého rodu a stal se mužem zodpovědným za jeho pokračování. Byl vybrán, aby se stal otcem mnoha synů a dcer a zajistil tak přežití rodu a zachování jeho tradic a zrodu nových jeho bojovníků. Jeho první žena Cormia, která touží získat nejen jeho tělo ale i srdce, odkrývá Phuryho obavy skryté pod jeho vznešenou zodpovědností. Mezitím se však divokost útoků nepřátel rodu stupňuje, smutek se šíří sídlem Bratrstva, a Phury se musí rozhodnout mezi láskou a povinností. Z cyklu Bratrstvo černé dýky.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , Baronet

Lover Enshrined , 2008

kik68
16.07.2016 4 z 5

Lepší díl než ten předchozí, ale dalo se to číst.

nordish
01.05.2016 3 z 5

Tento díl je po úvodním dílu nejslabší. Phuryho proměna se na rozdíl od Zsadistovy postupné udála snad v jediném okamžiku. V jednu chvíli to byl feťák s vnitřním hlasem a hned na to odhodlaný zachránce rasy (kéž by se psychické poruchy daly i ve skutečnosti řešit tak snadno). Také jsem si všimla nepřesností, když se zmiňuje něco z minulých dílů.

kacaaba
19.04.2016 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, jen mi chvilkama lezlo na nervy to jeho sebebičování. Vedlejší postavy byly taky dost zajímavé a jsem zvědavá na další díly.

Malinali
19.02.2016 5 z 5

Opět skvělé a líbilo se mi, že se prolínalo více postav a více akcí!! John se stává mým velkým favoritem... Pokračuji ve čtení :-) připadám si, že už patřím k nim do rodiny ;-)

Karin_Kim55
02.01.2016 5 z 5

Dokonalost! Úžasná jako všechny ostatní! Neskutečně mě potěšilo, že se vše netočilo kolem hlavního páru, ale že se vysvětlili nějaké věci, další zápletky, další problémy, více pohledů, než jen jeho a jí, a vyhlazovací společnosti!
Samozřejmě.. opět ukápla nejedna slzička. (Já jsem strašný cíťa!)
Ale musím přiznat, že jsem ji četla oproti předešlým dílům opravdu dlouho. Asi dva nebo tři týdny.
Nemůžu se dočkat dalšího dílu!!!

marcela6183
18.08.2015 2 z 5

Jedno Jessice nelze upřít - má to dobře vymyšlené, na předchozích romancích si vytříbila styl a s postavami žije, dýchá, vstává, zapadá i mrká řasami.
A jede to stále dolů takže překladem to není. Tak na dvě a půl hvězdy to zatím stačí.
Myšlenkové pochody závislého zmatence byly jak jinak než nerozhodné, zmatečné, zmatené a nejednozančné. O psychologii postavy by se dalo napsat totéž. Nevím, na jakém příkladě Jessica závislost popisovala, ale těch 500 stránek blábolení s 3 stránkami absťáku jí neodpustím. Knihou tak jako normální a uzemňovací prvek proplouvá naivně prostoduchá nanynka Cormia. Sedl by mi k ní (ztracený a domů donesený zářivým andělíčkem Lassiterem) Tohr. Sorry, dámy.
I pro mne se závěr původní šestice bratrstva jeví jako nejslabší díl - ač měl zcela jistě ambice vysoké. Bohužel přepálil na celé čáře a u mne prohrál v tom, v čem předchozí knihy vynikaly: v dobré znalosti a práci s psychologií postavy. Silný pocit nedomyšlenosti převládá.

Ewiczka_areebah
15.08.2015 2 z 5

Jak u téhle sěrie většinou říkám "skvělá kniha, skvěle napsaná" a většinou velmi rychle přečtená, tak u téhle knihy jsem se do čtení musela skoro nutit...víc mě zajimaly postavy kolem než Phury o kterém to vlastně je....

ewisek22
31.07.2015 3 z 5

Jakože už podle recenzí na tento díl o Phurym, jsem na něho byla velice zvědavá. Spousta vás psala, že je to nejslabší díl Bratrstva. A já tedy musím jen souhlasit. Phury mi naprosto drásal nervy tím, jak se neustále rozhodoval, jestli Cormii chce nebo vlastně nechce (až mi to chvílemi připomínalo nekonečné argentinské telenovely), jestli si ten červený kouř zahulí nebo ne, jestli chce Bellu nebo ne...bylo tam hooodně toho jestli a tak mně to dožralo, že má ode mně pouhé 3 body:))

CuFe
02.05.2015 5 z 5

Miluju bratry a jejich příběhy. Není tomu jinak ani u Phuryho. Popravdě nechápu některé negativní ohlasy na jeho příběh. Že byl příliš hrubý a Phury působil jako, s prominutím, pěkný kretén? Ano, občas ano, ale jsem vděčná za to, že autorka si při psaní nenechává nasazené růžové brýle. Přesně tyto typy, jako je drogově závislý Phury nebo nadvládou posedlý Vishous, mi pomáhají uvědomit si, že ne vše je tak krásné a dokonalé jak se zdá.. Jen tak dál a mé srdce zůstane bratrům navždy oddané.. :)

Evaevelína
25.12.2014 1 z 5

kniha nemá šmrnc,je táhlá a chvílema hodně nudná.

lacerta
01.12.2014

Jestli jsem se u některé knížky z této řady doslova nemohla dočkat konce, tak je to tahle. Obvykle lituji, že příběh už končí, ale tady jsem doslova počítala stránky k závěru. Ještěže tu byly příběhy vedlejších postav, protože pro Phuryho tedy fakt nemám slabost. Možná pro autorku představuje typ bojovníka- gentlemana, ale z knížky vyšel jako ukňouraný slaboch.

Karolína18
18.11.2014 4 z 5

Tento díl se mi zatím líbil nejméně, ale přesto, byl čtivý a zajímavý. Na této sérii se mi líbí, že jsou všechny díly o tom samém, ale vlastně úplně o něčem jiném. Obdivuji autorčin talent na vymýšlení spletitých řešení a pravidel. Ihned sahám po dalším Milenci!

muchomurka
09.06.2014 3 z 5

Uf, na to jak byl tenhle díl dlouhý, byl neskutečně roztahaný a do poloviny skoro bez děje. Nechápu, proč nás autorka zahltila takovým neskutečným množstvím vedlejších příběhů a postav. Zdržovalo mě to od hlavního příběhu Puryho, části s panem D a Lashem bych zkrátila tak na čtvrtinu - minimálně. Celé to bylo zbytečně uměle natáhnuté.
Puryho příběh sám o sobě byl nic moc, fakt jsem se v něm nevyznala a ani když se vysvětlovalo, proč co a jak dělal, jsem to nějak nechytla. Prostě troska. Sice to na konci přiznal, ale stejně, nedokázala jsem ho litovat.
Oproti ostatním příběhům byl tento dost slabý. Uvidíme, co přinesou další díly, doufám, že to nepůjde víc k šípku...

Samira
21.02.2014 4 z 5

Musím uznat, že oproti jiným dílům je tento trošku slabší. Phuryho mám sice ráda, ale tady mu vážně hrabalo. Cormii nic nevytýkám, byla skvělá. Knížka, ale určitě není špatná, protože je tam hodně z vedlejšího děje, skoro bych řekla, že vedlejší děj v tomto případě zastiňuje hlavní příběh. Což se stalo poprvé.

vaili
19.02.2014 5 z 5

Stále perfektní čtení jsem zvědavá kolik dílů ještě bude tak dobrých :))

shey
10.02.2014 4 z 5

Další ze skvělých dílů o bratrstvu - i když myslím,že na Zsadista už žádný díl mít nebude !

LiLLu
26.01.2014 5 z 5

do tohodle dílu se mi moc nechtělo, Phury mi od začátku vadil, připadal mi takovej trouba. Ale byla jsem mile překvapená. Tenhle díl je dost akční, což mi vyhovuje. Phury tu vůbec nebyl trouba a uměla jsem si ho konečně líp představit. Konec sice dost sladky ale slza kápla:-))

Alie
20.12.2013 2 z 5

Tato série je naprosto úžasná a všem ji doporučuji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sice u každýho dílu brečím, ale jo tak hezký!!!!

janno69
06.12.2013 5 z 5

Je to moje srdcová záležitost....

hrubik
23.08.2013 4 z 5

Mně se to moc líbilo. Phuryho jsem nijak neprožívala v dřívějších dílech, ale tady jsem si ho oblíbila a jemu a Cormii celou dobu fandila. Střídání dějových linií mi naopak vyhovovalo, pořád se něco dělo a kniha měla spád.

upíři erotika

J. R. Ward (p)