Vyvolená

Vyvolená https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344250/mid_vyvolena-wAS-344250.jpg 5 358 59

Bratrstvo černé dýky série

Xcor, vůdce Bandy bastardů, odsouzený za velezradu, jíž se dopustil proti Slepému králi, čelí brutálnímu výslechu a trýznivé smrti z rukou Bratrstva černé dýky. Po životě poznamenaném krutostí a zlými skutky je smířený s osudem vojáka, lituje však jediné věci – ztráty posvátné ženy, která mu nikdy nepatřila: Vyvolené Layly. Layla jediná zná pravdu, která zachrání Xcorovi život. Odhalením jeho oběti a skrytého původu však oba prozradí a zničí vše, co je Layle drahé – včetně role matky jejího milovaného dítěte. Na vážkách mezi láskou a loajalitou musí sebrat veškerou odvahu, aby se postavila proti jediné rodině, kterou má, za jediného muže, jehož kdy bude milovat. A přesto, i kdyby Xcor nějak dosáhl odpuštění, budou se on a Layla muset utkat s ještě větší výzvou: překlenout propast, která dělí jejich světy, aniž by vydláždili cestu do budoucna ještě větší válce, zkáze a smrti. Do Caldwellu se vrací nebezpečný starý nepřítel, totožnost nového božstva je prozrazena a ve světě Bratrstva černé dýky už nic není jisté ani bezpečné, dokonce ani věrná láska… či osudy, které se dlouho zdály být vytesané do kamene.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , Baronet

The Chosen , 2017

Artep071
15.04.2024 3 z 5

Celkově se to táhlo, Layla je nadržená a bez páteřní slípka i přes všechnu snahu autorky z ní udělat odvážnou hrdinku. Xcor je týpek, to už se ale jeví nějakou dobu.
Ostatní linky se však zajímavě odvíjí, takže se pokračuje dál :)

miruska1
09.01.2024 5 z 5

Další super díl. Skončilo to docela sladce, ale krásně. Jsem zvědavá na další díl.....

LilluLong
14.04.2022 5 z 5

Premýšľam , ci autorka je tak mazaná a za vsetky reklamy ( značky výrobcov ) ktoré uvádza v knihách berie honorár alebo len predlžuje stránky :) ? Tato časť bola super ma u mna 5*

moma08
06.02.2022 4 z 5

Tenhle díl byl dobrý. Sice jsem někdy přeskakovala určitě části, ale jinak se to četlo velmi dobře.

Slunečnice322
25.01.2022 5 z 5

Miluju Bratrstvo černé dýky a tohle byl jeden z nejlepších dílů!

petraj30
13.10.2021 5 z 5

Moc jsem se na tento díl těšila a ještě víc mě těšilo, že jsem se nezklamala, dokonce to předčilo má očekávání. Sice ještě nebylo řečeno úplně všechno, ale to bude opět v dalších dílech.
Od začátku jsem byla zvědavá, jakou roli zaujme Lassiter. Bylo to takové menší překvápko, ale nikdo jiný se na tu "roli" nehodí lépe.
Tento díl byl úžasný a jsem zvědavá, jak bastardi zamíchají dějem v budoucnosti.
Moc se těším na příběhy Jo, Therese (i když hodně předbíhám:-)) a celého Bratrstva.

Heri76
26.08.2021 4 z 5

Řekněme si to na rovinu, óóóó jak hluboko jsem klesla, takové knihy opravdu čtu? Románky pro ženy? ANO! Na tenhle díl jsem se opravdu těšila. Dějová linka Xcora a Layly v předchozích dílech mne opravdu navnadila, ale teda jejich samotný příběh mě překvapil. Tak nějak jsem čekala „tvrďárnu“, když Ward nechala bez skrupulí umřít Wellsie a Selenu (ostatně ta mi nebyla moc sympatická), překvapilo mě, jaký byl tenhle díl romantika. Slaďák na „entou“ a ten konec tedy masakr. A víte co? Mně to nadchlo, v téhle nepříjemné covidové době pozitivní, i když málo realistický konec. Asi jsme ho potřebovala a tak řadím tenhle díl do oblíbené čtyřky společně s příběhem Rhage, Quinna a Blaye a Zsadista. No vlastně i díl s Johnem patřil k lepším. Ta změna Quinnova názoru v tomto díle byla podle mne hodně rychlá, nicméně to budu brát tak, že Blay ho postavil před hotovou věc a nic jiného mu nezbývalo.
Throeovo linie mně vůbec nebavila a přistihl jsem se, že stejně jako přeskakuji části pasáží s bezduchými i jeho linka mně nebaví.
A já mám toho Assaila docela ráda, tak se těším, jak to s ním dopadne.
Je to trochu sebemrskačství pokračovat stále ve čtení této série, ale stejně jdu pokrčovat dalším dílem.

karin4338
05.08.2021 5 z 5

Vzdy si myslim,ze dalsia knizka bude slabsia a ono nic. proste super opat. Xcora som si oblubila od zaciatku, a kraassne do dopadlo. Lassiter ma pobavil ako vzdy, este bude s nim vzruso. Assailovi s Vishoushovi statocne kape na majak takze je na co sa tesit. A bonusovka Trez a autorka si otvara dalsie zadne vratka na zaujimavy pribeh.

anna7852
19.06.2021 5 z 5

Juuuu tak tohle byla jizda,miluji tyhle knihy

Grohlinka
26.05.2021 3 z 5

Jeden z mých oblíbených dílů ze série Bratrstva černé dýky. Určitě doporučuji. A jako bonus je zde řešen i vztah Qhuina a Blaye, jejichž příběh mám asi nejraději, i když Zsadist... No, co Vám budu vykládat, přečtěte si tuhle sérii, pokud máte rádi upíry je tohle jasná volba.

Karoli282
26.04.2021 5 z 5

Tak na tenhle díl jsem se těšila úplně nejvíc. Přeskočila jsem kvůli němu dokonce i dva díly, příběh Xcora s Laylou mě už na začátku nesmírně zaujal a já jsem si při čtení užívala každou stránku. Líbily se mi i vedlejší dějové linky, pokaždé mě dokážou navnadit na další díl. Všem vřele doporučuji.

Szekynka
21.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Knížka se mi moc líbila, zajímalo mě co v Layle je a jestli se ještě projeví a vystoupí z té své naivní slupky oddané Vyvolené. Úžasný, v tomhle díle předvedla jaká umí být bojovnice. Tenhle díl se mi opravdu moc líbil. zakončení příběhu jsem sice strašně moc chtěla ale nečekala jsem, že se to opravdu stane :)

Petraj365
30.01.2021 5 z 5

Tak to bylo super. Úplně jsem bratrstvu propadla. Teď jsem zvědavá jak dopadne Vishous. Je to můj oblíbenec ...jdu to hned zjistit. Je to prostě závislost a mrzí mě, že to už brzy skončí...

cukrovka
21.10.2020 5 z 5

Opět velmi čtivý příběh plný emocí, boje, romantiky a erotiky. Je to naivní a předvídatelné, ale vždy mě autorka dokáže zaujmout. Skvěle zapojuje do nového příběhu postavy z předešlých dílů a staví je před nové problémy, hlavně vztahové a rozvíjí tak několik dějových linek. Jen co dočtu jeden díl, už se těším na další.

Saraken
08.10.2020 5 z 5

Nemamco dodat ... uz len su dalsie knihy

ardeas
17.09.2020 3 z 5

z tejto série som uz čítala lepsie, stale len priemer ale xcora som vzdy mala rada ;D

MonaLisa42
25.07.2020 5 z 5

Wow... velmi pěkná kniha, kterou bych mohla číst stále dokola. Její zakončení je jako z pohádky.
Layla je velice důvěřivá až to hraničí s hloupostí, ale k jejímu životu Vyvolené mi to docela sedí × Xcor má za sebou strašlivou minulost, v níž nikdy nepoznal lásku ani něhu, ale pouze násilí - jako pár se k sobě skvěle hodí.
Musím přiznat, že jsem si chvílemi myslela, že všechny postavy přišly o rozum (nejvíce Qhuinn, který se choval jako pořádný parchant). O nezvyklý vztah Jane a Vishouse jsem měla starost už před touto knihou, ale nyní se o ně fakt bojím. Trez stále nepatří mezi mé oblíbené postavy a v tomto příběhu mi i trochu překážel. Naopak jsem nadšená, že alespoň na ženy a Blaylocka je vždy spoleh. Kniha je jako vždy čtivá, napínavá a zábavná (ve chvíli, kdy Qhuinn sám připravoval děti na cestu k prarodičům jsem se hlasitě řehtala).
Po přečtení některých komentářů jsem se bála pouštět do čtení tohoto dílu, poněvadž Laylu&Xcora mám moc ráda. Nyní jsem ale nadšená, že jsem se do toho pustila. Bratrstvo a Bastardi jsou prostě úžasní. Moc děkuji!!!

PS: Moc ráda bych zažila takovou zimu plnou sněhu.

Tereza.Fait
07.02.2020 5 z 5

Tohle byly nervy. Layly mi bylo lito, Quinn me svym postojem, byt nastvanym, nastval a Wrath presvedcil, ze je format. A ze se chlapi nakonec rychle usmirili? Oni to ale umi i ve skutecnosti, pro zensky neskutecny proste :-D

havrmoni
22.01.2020 3 z 5

Ano, všechno je zalité sluncem atd. No nebavilo mě to, Layla od začátku nepatří mezi mé oblíbené dokonce jí nemusím vůbec. V a Q jsou takový jaký jsou, jeden logický a druhý vzteklý. Xcor má spolu s V a Z společný rys a to pěkně hnusný dětství potažmo pár ( set) let před Bratrstvem. Tudíž zajímavá postava na rozdíl od Layly.Taky jsem celkem byla překvapená chováním žen, jak se tak hezky postavily za Laylu. To já jako matka jsem kupodivu docela dobře chápala Quinův vztek byť iracionální. Abych to shrnula tentokrát jsem byla vděčná za mnou mnohdy zatracované vedlejší linky, protože hlavní dvojice mě moc nebrala. Možná s jinou ženskou... Fajn už toho nechám a přiznávám, že ji nesnáším už od první zmíňky o ní. :)))

Bráňošek
02.01.2020 5 z 5

Moc se mi kniha líbila. Ústřední dvojici jsem fandila už z minula.