Prokletý milenec

Prokletý milenec https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248959/bmid_bratrstvo-cerne-dyky-proklety-milen-zcb-248959.jpg 4 467 63

Bratrstvo černé dýky série

Trez, upír z národa Temných, je už mnoho let na útěku. Vzbouřil se proti osudu, který mu v rodném Teritoriu předpověděly hvězdy, a uprchl odtud. Jediný, na koho se může spolehnout, je jeho bratr iAm, jenž mu věrně stojí po boku – oba však vědí, že pronásledovatelům, vyslaným královnou Temných, nevydrží unikat věčně. Trez by snad nakonec i přijal povinnost, předurčenou hvězdami – jenže je tu láska k Seleně, jíž se nemůže a nechce ubránit. A Selenina nemoc ho v jeho zarputilém odhodlání jen povzbuzuje. iAm je připraven přinést bratrovi nejvyšší oběť, ale i jemu vstoupí do cesty láska. K dovršení všeho hrozí upírům válka s novým nepřítelem. Série Bratrstvo černé dýky neztrácí dech!... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

The Shadows , 2015

Fizulka71
01.10.2019 4 z 5

Jeden z nejsmutnějších dílů série. Teda, u Rhage a Mary jsem taky slzela, ale u Treze se Selenou jsem regulérně bulela. Velmi sugestivně napsáno. O nečekané zvraty opět nebylo nouze, děj měl spád, chlapci měli opět hlášky k nezaplacení, rozhodně jsem se nenudila. Jdu na Bestii...

adela3429
25.07.2019 4 z 5

Tak jsem se po delší pauze k sérii zase vrátila a musím říct, že mi ta pauza prospěla, protože jsem si čtení opravdu užila. Bratrstvo je super a čte se opravdu lehce, ale tím, že jsou všechny díly na stejné brdo, tak opravdu nejde sjet celou sérii najednou. Takhle jsem ale byla s tímto dílem opravdu spokojená, jen musím říct, že mě docela překvapilo, že na rozdíl od ostatních dílů nemá tak úplně happy end. Myslela jsem si, že to autorka nakonec nějak skoulí a všechno bude v pořádku, ale ono ne. Na jednu stranu mě takovýhle konec štve, protože já mám happy endy ráda, ale zase na druhou stranu musím přiznat, že jsem si už u předchozích dílů říkala, že je to na můj vkus až příliš pohádkové, jak tam vždycky všechno končí tolik růžově. Takže se mi ten konec vlastně líbí i nelíbí, jestli chápete. :D

denniys
27.12.2018 4 z 5

i tento díl uchoval stejnou kvalitu jako díly předchozí..ano, bylo to předvídatelné, přeslazené, trochu naivní, ale i tak dobré..prostě Bratrstvo už ničím nepřekvapí, ale hlavní je, že ani nezklame..

Davidsonová
08.11.2018 4 z 5

Nerada brečím u knih, ale tohle bylo chvilkama moc dojemný. Pro kluky asi nic moc, ale já si to užívala. Jistá lakxnost tam je, některé pasáže jsem snad ani nevnímala a rychle četla, abych se dostala dál. Jinak sice 4****, ale vřele doporučuji.

Vendulik
21.10.2018 3 z 5

Krasný příběh, ale pořád se opakuzjící stejný námět. Záčinám se u této serie nudit.

misak94
01.05.2018 5 z 5

Páni, tahle mi dala zabrat. Jen co jsem pochopila jak to může dopadnout se mi četla vážně těžko. Několikrát jsem uronila slzu ale rozhodně to byl další báječný díl. Jsem rada, jak to dopadlo s Aimem. Zasloužil si to a ostatní byli také úžasní. Dokonce i Lassiter umí být vážný

Evka3814
11.04.2018 5 z 5

Co dodat,prostě nádhera:) opravdu skvělá série,plná napětí a zvratů. Jediné co,tak mě mrzel konec Treze a Seleny,bulela jsem jak želva:(doufám že se to ještě nějak vyvine

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

gabice4
04.02.2018 5 z 5

Co k tomu dodat, opět výborný díl

Kakatja
21.11.2017 5 z 5

Krucinál. Sakra. Do háje.
Tohle bylo fakt smutný. I když člověk tuší jak to dopadne stejně mě to dostalo. No a když Trez umírá a setkává se se Selenou ve stínu tak to byla konečná a už jsem regulérně bulela a frkala do kapesníků. I když jsem prý citlivá jako pařez (slova kolegyně :)) tak Ward to umí, prostě ty emoce z vás vydoluje.

vivalamuff
13.09.2017 3 z 5

V první řadě bych chtěla říct, že kdysi jsem Bratrstvo černé dýky skutečně zbožňovala, ale s postupem času a přibývajícími díly mě JRW a její výmysly štvou. Někdy mám dokonce pocit, že si z nás čtenářích utahuje.
Citace, spoiler!
"I když se Vishousových téměř sto padesát kilo snažilo Treze odtrhnout
a Rhage napínal všechny síly, Temný byl jako cihlová zeď, skoro to s ním nehnulo."
Konec citace.
Schwarzenegger měl ve svých nejlepších časech v role Ničitele Conana nějakých 110 kg! Takže jak takový "Bratr" vypadá, bych ani nechtěla vidět. Nehledě na fakt, že má měřit 2 m a 10 cm...???
I kdybych pominula některé tyto skutečnosti, které víc a víc bijí do očí, a vzala to tak, že je to fantasy, tak si nemohu odpustit jednu věc. V každém dílu se promítá hned několik linií a to mi dost vadí. Hlavně proto, že mě pak hlavní hrdinové - v tomhle případě Trez a Selena - nezajímají, místo toho chci vědět, jak to bude dál s Laylou a Xcorem (čehož se člověk nedočká ani v příští Bestii). V předchozím díle mě takto zase zaujali Assail a Marisol - a teď ani zmínka.
Celkově se v příběhu ztrácí akce. A i to málo je pak přehlušeno červenou knihovnou. Tato série se omezila na romantické vztahy a silné kecy hellrenů nebo potenciálních herllenů.
Dám si od této série pauzu. Určitě se k ní zase vrátím, někdy, ale momentálně jsem si sundala růžové brýle a vidím spíše to, co mi na "bratrech" vadí.

kacaaba
03.08.2017 5 z 5

Tak tohle byl hodně smutný díl. Už dlouho jsem u knihy tak nebrečela. Hrozně dojemný. A podle náznaků, se docela bojím jít do pokračování.

cukrovka
14.07.2017 5 z 5

Opět skvělé čtení. Hezký příběh a ukázka toho, že ne vždy se stane zázrak.

jitka7
29.06.2017 5 z 5

Měla jsem světlou chvilku, kdy jsem knihu odložila. Asi nebyla nálada nebo nevím. Prostě mě to chvilku nebavilo. A pak jsem se zase začetla a kniha mi přišla strašně emotivní, byla to paráda. Jakože fakt obdivuju autorku, 13 kniha a pořád se to dá číst, co dá... je to vždycky bomba.

janno69
30.04.2017 5 z 5

Jako vždy, prostě super. Více není co dodat....

Anniinna
18.04.2017 5 z 5

konečně jsem ji dočetla, ne proto že by se mi nějak nelíbila ale času ubylo :(

Kočičáci
28.03.2017 5 z 5

Jsem smutná z toho, jak to dopadlo, ale zároveň i potěšená, že to bylo takové opravdové, nepřekombinované. Trez i iAm jsou mí temní oblíbenci, škoda, že iAmův příběh nedostal větší prostor.
Zbytek Bratrstva jako vždy na jedničku. Také jsem vyhlížela jak se rozvine vzah Assaila a Soly, ale bohužel nebyl ani náznak...autorka si nechává munici na další knihu :-)
Podle rozpracovaných vztahů to vypadá, že se máme jestě dlouho na co těšit... a já se těším!

merunka23
27.02.2017 5 z 5

tak bylo to moc smutne jen na pul stastny konec skoda..........

bibi.r
31.10.2016 3 z 5

Jak už tu někdo psal. Mnohem zajímavější se zdál příběh iAma. Trochu mě překvapilo, že princezně tak brzy odpustil. Kdyby se tak rychlo neudobřili, tak by to byl námět na další knihu.
Jinak Layla s Xcorem už by mohli nějak výrazněji pokročit, takovéhle chození kolem horké kaše začíná nudit. Ta kaše totiž začíná stydnout.
A docela mě děsí, to co se děje s Rhagem.

Karolína18
23.10.2016 4 z 5

A je dočteno! jak jsem postupně ukrajovala ze zbývajících stránek, doufala jsem, že autorka stihne ukončit jak Trezův, tak iAmův příběh. Když mi zbývalo asi 50 stran, byla jsem už opravdu nervózní, ale Jessica opět nezklamala.
První polovina se mi zdála přehlcená jednotlivými příběhy tak moc, že jsem se místy ztrácela, ale jakmile se děj ustálil na oněch dvou konečných rovinách, nabíral děj spád a napětí.
Zbožňuji její humor a propracovanost děje, ale v tomto díle mi šíleně chyběla nějaká pořádná hádka mezi hlavními hrdiny a ten okamžik, kdy můžu být alespoň na jednoho z nich naštvaná a křičet: Co to vyvádíš!?
Byla jsem strašně zvědavá, jak autorka zachrání Selenu, ale pak jsem byla ráda, že se tak nestalo. Příběh působil realističtěji. Přesto mi v knize chyběla nějaká pasáž, ze které by bylo jasně znatelné Trezovo zoufalství po "královnině" smrti.
Nic z toho však neubírá knize na autentičnosti a originalitě, kterou Jessica bravurně vdechuje všem svým dílům. Nemohu se dočkat pokračování!!

upíři

J. R. Ward (p)