Prokletý milenec

Prokletý milenec https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248959/bmid_bratrstvo-cerne-dyky-proklety-milen-zcb-248959.jpg 4 467 63

Bratrstvo černé dýky série

Trez, upír z národa Temných, je už mnoho let na útěku. Vzbouřil se proti osudu, který mu v rodném Teritoriu předpověděly hvězdy, a uprchl odtud. Jediný, na koho se může spolehnout, je jeho bratr iAm, jenž mu věrně stojí po boku – oba však vědí, že pronásledovatelům, vyslaným královnou Temných, nevydrží unikat věčně. Trez by snad nakonec i přijal povinnost, předurčenou hvězdami – jenže je tu láska k Seleně, jíž se nemůže a nechce ubránit. A Selenina nemoc ho v jeho zarputilém odhodlání jen povzbuzuje. iAm je připraven přinést bratrovi nejvyšší oběť, ale i jemu vstoupí do cesty láska. K dovršení všeho hrozí upírům válka s novým nepřítelem. Série Bratrstvo černé dýky neztrácí dech!... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

The Shadows , 2015

Mark.
10.10.2016 4 z 5

Po citové stránce mi to přišlo dost strohé. Trez je jisto jistě skvělý, ale bylo mu věnováno zbytečně moc prostoru. Prostě jsme to pochopili hned všichni, že se naprosto změnil a udělal by pro Selenu cokoli. S iamem mi to přišlo odbyté. Layla a Xcor už se mohli dostat do svoji knihy. Konec byl jasný, nikde nic nepředvídatelného.
Asi bych dala 3 hvězdičky, ale budu brát, že jsem rozmlsaná z oblíbenců z hlavní party bratrstva.

lenča30
05.09.2016 5 z 5

Znovu skvělé. Super série. L. :-)

Lee7
18.07.2016 5 z 5

Ach tak u téhle jsem vážně měla na krajíčku k pláči. Perfektní příběh a ukázka síly a lásky dvou bratrů a jejich neuvěřitelných osudů a naklonění hvězd. Neopomenu na nové nastínění dějových linek, kde už se moc těším na nový díl, který se chystá vyjít. :) Moc se těším! I přes všechny strasti nakonec díl přeci jen končí laskavě.

Michellka
23.06.2016 3 z 5

Trez a Selena mě bohužel moc nezaujali a jejich příběh nedojal. Je to tím že nemám ráda Treze, který mi přijde jako sebestředný sobec, na rozdíl od iAma. Příbeh Lily a Xhora je to jediné co mě drželo u téhle knížky a u série celkově, zasloužili by už konečně vlastní díl.

snilek.holka
21.06.2016 4 z 5

Tak jo, myslím že bylo načase věnovat knihu i těmhle bratrům. Osud Treze a seleny mi byl opravdu líto. Celou dobu jsem čekala na zázrak jak tomu bylo v minulých dílech, ale zatím jsem se nedočkala, což je možná dobře :)

Za to příběh iAma byl dost krátký a klidně bych mu věnovala více prostoru. Tohohle bratra jsem měla raději, proto mě mrzelo, že jeho příběh vzali tak hopem. Klidně bych si toho přečetla víc.

Za to jsem více očekávala o Assailovi a Solle. Minulá kniha skončila odloučení a tak nějak jsem předpokládala že se jim tento díl budeme věnovat. Nakonec to nepřišlo. Uvidíme, třeba to přijde příště.

Co k tomu víc říct. Je to záležitost, která mě nikdy nepřestane bavit i když to není žádná převratná série. Navíc mě těší,že autorka už se tolik nezabývá Bezduchými, protože jejich linie vyprávění mě nikdy moc nebavila. :)

Adriana21
19.05.2016 5 z 5

Naprosto skvělý díl. Akorát mi přišlo, že příběh iAma mohl být víc rozvinutý. iAm je taky hodně zajímavá postava a nedostal tam zrovna moc prostoru.Ráda bych se o něm dozvěděla víc. Taky byl hodně rychlý průběh vztahu iAma s Maichen, škoda, klidně bych si o nich přečetla víc.
Co se týká Treze a Seleny, brečela jsem jako želva. Bylo to opravdu hodně dojemné a Seleny s Trezem mi bylo hodně líto.
Linie Layly a Xcora se mi strašně líbila, nemůžu se dočkat na knihu, které bude vyprávět o nich. Doufám, že bude :)
Linie Rhaga mě až tak nebrala, nevím totiž, co si o tom mám myslet, ale jsem zvědavá, co autorka vymyslela v knize The Beast. Doufám, že Rhage nic nevyvede...
Assail, no tak ten tam byl podle mně snad zbytečně. Myslela jsem si, že tam bude něco víc o něm a o Sole, ale ono ne.
Paradise, tak ta mi celkem padla do oka. Těším se na knihu, která bude patřit jí - Odkaz černé dýky:Polibek krve.
Celkově prostě super kniha a série podle mně určitě neztrácí dech.

Fei
28.03.2016 5 z 5

Skvělá série a nemohu se dočkat pokračování:) Vydání dašího dílu The Beast však naštěstí klepe na dveře:) Jsem zvědavá, jak se bude dál vyvíjet vztah Xcora s Laylou, ale taky jsem zvědavá na spin-off Black Dagger Legacy 1-Blood Kiss o Paradise.

PetraBery
29.02.2016 4 z 5

Další povedený díl mojí oblíbené série, která, jak anotace slibuje, opravdu neztrácí dech. Příběh Treze jsem si užila a bylo mi líto toho, co se stalo... Ostatní linie příběhu mě nerušily, zajímaly mě téměř všechny zúčastněné postavy. Další díl si určitě nenechám ujít.

Terry11
30.01.2016 5 z 5

"Mezitím bylo jeho pohlaví nadšené, že má diváky. Ta zatracená věc poskakovala, jako by chtěla naznačit, že by si ráda potřásla s její rukou a spřátelila se."

Mám obrovskou slabost pro stylistiku a způsob humoru této spisovatelky. Má velký smysl pro detaily, věřím jí dokonce myšlení a vnitřní dialogy jejích mužských hrdinů. Jsem ochotna jí proto odpustit i některé melodramatické scény. Tento díl patří mezi ty nejlepší.

Dandulka
26.01.2016 5 z 5

Opět skvěle napsáno, jen u Seleny jsem si poplakala, ale to asi každá z nás, ne?

xxiixxi
25.01.2016 5 z 5

Tentokrát se v knize objevilo pár vcelku nečekaných momentů a hlavní linie nebyla špatná, jen ty vedlejší mají podle mě víc šťávy :-). A dalším plusem je, že jsme se konečně dozvěděli více o národu Temných.
Opravdu se těším na další díl a hlavně na to, jak dopadne podivný vztah Layly a Xcora a vlastně taky na Solu. Na Rhage ne, tam se spíš děsím toho, co vyvede.

SoniaShadow
30.12.2015 4 z 5

Kupodivu jsem o Treze a Selenu neměla tak velký zájem jako o iAma s Catrou a Xcora s Laylou... Všechno co se odehrávalo okolo Catry mi přišlo zajímavé, napínavé - rozhodně jsem si její postavu užila i všechno na co přišla atd. Potom mě zajímal Rhage, se kterým se něco dělo, ale nakonec se z toho nic nevyklubalo.. :/ Mám takové tušení, že nějaký z nadcházejících dílů bude o Paradise :) A jsem velmi zvědavá jak se to dál vyvine s Xcorem a Laylou :)

Samira
29.11.2015 5 z 5

Skvělá, plně souhlasím s anotací, že Bratrstvo rozhodně neztrácí dech, to tedy opravdu ne. Ačkoli to bylo místy dost smutné, všechny děje byly prostě úžasné. A to jak hlavní linie, tak vedlejší. Nejvíc jsem si užila Laylu a Xcora, jejich příběh vyhlížím už pekelně dlouho, stejně jako ten Lassiterův, který zase předváděl to nejlepší. Na oba si sice ještě počkáme, ale vzhledem k tomu, že další díl bude o Rhageovi, nebudu truchlit příliš. Na toho se totiž těším jako blázen.
Doporučuji!

maca5449
04.11.2015 4 z 5

Vážně by mě zajímalo, jak dlouho mě bude Xcor ještě štvát... Vždycky když čtu knihy z této série, tak nemůžu v noci spát, protože je tam roztříštěno tolik příběhů, že mi to v noci dělá v hlavě bordel a chci vědět jak to dopadne (i když to tak nějak vím).

SPOILER
Celou dobu jsem autorce nevěřila, že ta smrt je doopravdická. Pořád jsem si říkala, že ji nějak oživí, zachrání, přivede zpět. A ono nic o_O fakt šok.

hrubik
24.10.2015 4 z 5

Jako vždy výborný díl, plný zvratů, napětí, tentokrát i plný smrti a loučení. Musím říct, že ačkoli byl příběh Seleny a Treze dojemný a smutný a ukápla mi i nejedna slza, něco mi tu chybělo. Nebo spíš vadilo. Napadlo mě, proč autorka odbíhá od podle mě lákavějších příběhů - například Layly a Xcora, které jsem si v knížce užívala daleko víc, a chybělo mi, že jich tam bylo tak málo. Naopak bych vyzdvihla příběh z Teritoria, protože ačkoli byl lehce předvídatelný, byl pro mě zajímavý. Hlavně že všechno dopadlo tak, jak to má být a jedeme dál. Těším se na další příběhy BČD.

Nel-ly
15.09.2015 4 z 5

To bylo hnusný... krásný, ale hnusný :D Těch linek je tam opět zbytečně moc, naprosto mě nezajímá, co se děje s Rhagem (jeho kniha patří k mým nejoblíbenějším, ale tady mi přišel do počtu), Paradise, Assailem a popravdě ani moc ta Layla. Ale ta hlavní linka/linky, to bylo opět super, první půlka se spíš táhla, ale pak... no, když je člověk ve správné náladě, je to ždímačka emocí, ale Ward tohle umí.

Nissi
09.09.2015 4 z 5

Dalsi strhujici pribeh. Knizky bratrstva miluju. Zde neskoncilo vse happyendem, coz ani v takto dlouhe serii nejde. Trosku mi vadi, ze se zde prolina hodne pribehu, ale to znamena, ze bude zrejme i dost pokracovani, coz je dobre. Nejvic jsem zvedava, jak to bude dal s Laylou a Thoerem, a pak samozrejme Assail. Kazdopadne priste se pry muzeme tesit na pokracovani pribehu Rhage, tak uvidime.

Monicay
05.09.2015 4 z 5

Tuhle sérii prostě můžu. Na každý další díl se těším jako na Ježíška, jakmile je v předprodeji, hned objednávám. Moc se mi líbí, jak autorka zapojuje do děje postavy z předchozích knih. Někdy bych si přála, aby děj směřoval jinam, abychom se mohli podívat za jinými postavami (už několik dílů čekám na Murhdera - fakt doufám, že o něm autorka taky napíše), ale po dočtení jsem většinou spokojená. Tomuhle dílu ubírám hvězdičku za konec, který nebyl tak docela podle mých představ... i když uznávám, že se tam prostě hodil.

Adris
02.09.2015 4 z 5

Opět skvělý zážitek. Akorát už mě autorka moc nepřekvapuje. Začíná to být jako přes kopírák. Ale já na to stejně vždycky čekám:)).

Janičta
24.08.2015 4 z 5

3,5 hvězdy
POZOR SPOILERY
Hlavní příběh Treze a Seleny je silný a ukápla i nějaká ta slza... prostě doják.
Oproti tomu iAmův příběh byl jak sešup z horské dráhy... frrr a už jste dole... Když se odškrtne jedno dvojče, tak asi prostě musí být hotové i to druhé, jenže na jeho příběh tam není dost místa...
A tím rovnou navážu na další vedlejší příběhy... Xcor a Layla mi přišli takoví nejsmysluplnější - probíhá Laylino těhotenství a dojde ke vztahovým zvratům. Jsem zvědavá co Xcor zase vymyslí, aby se zabavil.. doufám že žádné blbiny... I když Throe je snad ještě nevyzpytatelnější
Assail je tam snad jen proto, abychom nezapomněli, že žije..
A Rhage (i když je to jeden z mých oblíbenců) je tam úplně plonkový, jediný důvod proč jsou tam kapitoly z jeho pohledu je snad ten, že příští kniha bude o něm... jinak nevím...
A průvod uzavírá Paradise (to jako vážně?) jakožto fungl nová postava...
Hodně, ale opravdu hodně postav a příběhů... doufám že série nebude ztrácet na koncentrovanosti... i když ono to už pomalu začalo v předchozí knize...

upíři

J. R. Ward (p)