Milenec z temnot

Milenec z temnot https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34605/bmid_milenec-z-temnot-FFL-34605.jpg 4 1236 179

Bratrstvo černé dýky série

Úvodní román slavného cyklu představuje tajné bratrstvo šesti upírských bojovníků, ochránců svého rodu. Ti ve skrytu noci vedou nekonečnou a neúprosnou válku se svými odvěkými nepřáteli o svá území v Caldwellu. Nejkrvežíznivějším z nich je vůdce bratrstva, Wrath, který touží odplatit dávnou vraždu svých rodičů. Avšak když jeden z jeho nejstatečnějších bojovníků padne a zanechá po sobě nevlastní dceru, musí za ni Wrath převzít zodpovědnost. Zavede ji do světa neživých, o němž dosud neměla tušení, do světa smyslnosti, o níž se ji nesnilo ani v nejdivočejších snech. Dvoumetrová Wrathova postava zahalená v kůži ztělesňuje čirý děs. Dlouhé černé vlasy spadající doprostřed čela, oči, jež nikdy nikdo nespatřil, ukryté pod tmavými brýlemi. Ramena dvakrát širší, než má většina mužů.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , Baronet

Dark Lover , 2005

karin4338
20.08.2020 5 z 5

Krááásne....už som sa na to chystala dlhšiu dobu a som spokojná. Napätie, romantika, akcia. Príjemné počítaníčko.

johana3160
08.08.2020 4 z 5

Mam rada zanry urban fantasy a fantasy a podobne. Tohle je pro me neco trochu noveho. Jo ja vim ZASE upiri:) ale preci jen autorka je pojala netradicne a zatim to ma nejakou hlavu a patu. Celkem dobry pribeh, zajimave postavy (jsem na spatne hochy a Z vede) a jedine co bych mohla asi vytknout je, ze kniha sice zaujala, ale neuchvatila. Takze jen 4*

renefer
23.07.2020 4 z 5

Tohle je takový návrat do doby, kdy frčely upíří romance. Kdyby Wrath byl celou dobu drsňák, tak jak se jevil ze začátku, tak by to bylo v pohodě. Ale neustálé pochybnosti ohledně vztahu na obou stranách, chce být se mnou, nechce... to u mě ubírá tu jednu hvězdičku do plného počtu.

WildEv
21.05.2020 2 z 5

Téma mě moc nezaujalo. Vůbec nevím, proč jsem ji četla. Na jednu stranu je to celkem čtivé a nenáročné, ale na druhou stranu myšlenka nikde, hloubka taky nic moc, taková kniha se spoustou dalších na jedno kopyto, ale věřím se si jako každá kniha svého čtenáře najde a možná jsem nedospělá já do takové úrovně, že bych jí mohla rozumět.

Myška43
08.05.2020

Já to vzdávám. Upíři nejsou bohužel moje gusto, přesto dávám plný počet hvězdiček, protože kniha je čtivá, děj přehledný. Nebudu knihu odsuzovat jen proto, že to není můj šálek kávy.

haWranka
06.05.2020 3 z 5

Tahle kniha se mi hrozně těžce hodnotí. Byla jsem do ní totiž hrozně zakousnutá (haha, teď mi ten výběr slova došel:), přečetla jsem ji za dva dny a moc ráda jsem se vrátila do pubertálních let a svého zájmu o upíry (Edwarda nemyslím, ten se může jít klouzat). Jenomže se mi to trochu rozleželo a já zjistila, že kapitoly o bezduchých jsem jen přelétla, jak moc mě nezajímaly a nebavily. To vzplanutí a vztah hlavních hrdinů byly až moc rychlé a šílené. A co je nejhorší - vlastně mi hlavní hrdinové ani nebyli sympatičtí. Byli mi ukradení a mnohem víc jsem se těšila z vedlejších postav. Konkrétně bych brala víc Butche :) Takže kniha je to zajímavá, ráda zkusím další díl(y). A hodnocení je tak tři a půl.

Makkys
19.04.2020 4 z 5

Přesně takovéhle oddychové knížky mám moc ráda a hlavně po dlouhé době zase něco s upíry.V knize je romantika,erotika a napětí. Všechny postavy jsou fajn a jak tu někdo psal že by vyškrtl kapitoly s bezduchými tak s tím ja osobně nesouhlasím,mě se tyhle kapitoly líbily, doplňovalo mě to ten příběh. Knihu jsem četla ve čtečce a tam mě dost rušily chyby které tam byli. Určitě knihu můžu doporučit i já si knihu přečetla na doporučení a jsem ráda že jsem zase objevilo něco nového.

Petra38
29.03.2020 5 z 5

BČD je moje srdcovka . poprvé jsem četla asi tak sedm osm let zpět a pravidelně se vracím ačkoliv jsem si musela dát větší mezeru abych trochu pozapomela ;-) ale když vyšlo docela dost nových dílů co jsem ještě nečetla ,já ostuda, tak si prostě nejde nedat repete:-D několik prvních dílů jsou vážně top,zvlášť Wrath a Rhage-který zrovna hltam:-D každý kdo ujíždí na tajemnu s upíráma a netypickou trochu násilnou červenou knihovnu to prostě musí mít přečteny...

JajaRadova
13.03.2020

Prosím, podpořte mou petici za druhé vydání této knižní série.

Szekynka
04.03.2020 5 z 5

Ještě, že existuje na FB stránka Knižních závisláků :), kde mi poradili ať si přečtu Bratrstvo černé dýky. Ještě ten den jsem se do toho ponořila a opravdu přesně trefili můj vkus ♥. Autorka popisuje naprosto originální svět plný mystiky a tajemna. Všechny postavy jsou dobře vykreslené a rychle sem se s nimi „sžila“ (dokonce i na Zsadistovi něco je :)). Našla jsem si novou závislost a těší mě, že mě čeká ještě 16náct dílů. :) První díl udělal parádní antré tomu, co přijde dál (Pozor Spoiler: třeba se mi líbilo, že Butch zapadl mezi upíří válečníky a že má blízko k Marisse, docela jim fandím :)). Jednoduše boží fantasy, kterému na to kolik má stránek nemá hluchá místa a děj prostě plyne. Nic v knize nechybí. V příběhu si přijde na své asi úplně každý: boj na život a na smrt, akce, čest, odvaha, oddanost, přátelství, láska, sex, staré báje, boj za svoje osudové ženy – to prostě chceš :D

Zomy
10.02.2020 4 z 5

Dlouho jsem se upírům bránila, ale protože se mi od autorky líbily jiné knížky, tak jsem se nakonec k této sérii odhodlala. A ono mě to fakt chytlo, louskala jsem jeden díl za druhým.
Od 5. dílu už moje nadšení (nebo možná jen překvapení z toho, jak se mi to líbí) uvadá. Připadá mi to čím dál temnější. Na začátku je Bratrstvo představováno jako skupina nejsilnějších a nejmužnějších zachránců druhu. Bojují drsně, mezi sebou se vtipně špičkují a svoje ženy milují naplno a osudově. A pak najednou je všechny pohlcuje deprese, strach z temného osudu, závislost, nejistota...
Nic to ovšem nemění na tom, že autorka vytvořila a obdivuhodně propracovala vlastní svět, který na papíře zkrátka funguje. A ta láska tam vždycky chytne za srdce.

Tereza.Fait
01.02.2020 4 z 5

Svět Bratrstva jsem objevila nedávno.. Čekala jsem, co to bude zase za standart upířinu a omyl. Sežralo mě to :-) hltám stránku po stránce. Za mě je to skvělý útěk od reality!
Beth a Wratha mám v tomhle dílu ráda, ta osudovost se mi moc líbí.

Shinstria
05.01.2020 3 z 5

Není to zrovna nejlepší dílo jaké jsem kdy četla. Občas jsem přeskakovala pasáže, někdy i stránky. Ten děj nebyl zrovna nejpromyšlenější. Ale i přes všechny nedostatky mě kniha celkem bavila. Proč? Protože to bylo přesně to co jsem si potřebovala přečíst - něco nenáročného, s trochou temnoty, co dokáže zahrát na struny snad každé ženy. Pustím se do dalšího dílu, jakmile budu mít chuť na něco méně náročného. Zatím mi to nepřipadá jako jedna z těch sérií, od kterých se nemůžete odtrhnout.. Spíš po ní sáhnu jakmile budu chtít zvolnit.

havrmoni
03.01.2020 5 z 5

Tak nevím kde začít, počítala jsem s upíří romancí, ale tak nějak jsem si říkala když jsem začala číst, že by to mohlo být dost akční. No nebylo. Je to opravdu eroticko- romantická upířina. Drsný dvoumetrový chlap z něhož vstávají vlasy na hlavě je chvílemi sladký jak cukrkandl :). Nicméně jsem se rozhodla brát to jako romanci s pěknou dávkou erotiky plnou pořádných chlapů a ohodnotila 5*. Brát to jako fantasy, byla bych dost nespokojená.

Anežka524
28.11.2019 3 z 5

No já vám nevím... Neříkám, že to bylo špatné, ale něco tomu chybělo. Chápu, že je to odpočinkové čtení, i přesto by to určitě chtělo více akce, propracovanější děj a kapitoly z pohledu bezduchého bych úplně vyškrtla.

Petra-1
16.11.2019 4 z 5

Moc hezká kniha, i když musím říct, že chvíli trvá než se kniha rozjede.

sofie92
06.11.2019 4 z 5

Knihu jsem cetla na dvakrát :) nejdriv jsem ji nedokončila, ale pak mi to nedalo a jsem moc rada, že jsem se k ní vrátila. :) Samozřejmě mě to chytlo a hned si zkusím další dil, ale musím se přiznat nejvíc se těším na Zsadista.

Renatapek
03.11.2019 5 z 5

Neskutečně čtivá serie z říše fantasy. Hlavní hrdinové jsou upíři. Bojovníci černá dýky. Příběhu nechybí snad nic, jsou tam sexy chlapi, takže příslib erotiky je jasný. Dále čest, věrnost a přátelství lidí i upírů. Po přečtení první knihy jsem hned pátrala po další. Jediné co mě mrzí je, že už není možné díly v serii dokupovat, protože od knih se nedá odejít a čtete je s chutí pořád a pořád dokola :).

Toledo
23.10.2019 4 z 5

Kniha prectena za dva dny a uz se tesim na dalsi dily. Vse bezi rychle bez zbytecnych zdrzovacek a ma to prima dej. Obcasne eroticke sceny jsou pekne napsane a postavy sympaticke.

LucijeT
09.10.2019 5 z 5

Jedním dechem přečteno, úžasný příběh, výborně se čte, ideální poměr vzrušení, příběhuba mystična, tak jako tomu bylo například v twilight sáze jen tohle už je pro větší holky :) zamilovala jsem si to a neoovhybuju, že celou sérii přečtu. Obrovským plus pro mě je, že je psaná z pohledu více postav, trochu mě nudí když je kniha psaná jen z pohledu jednoho člověka. Za mě super

upíři láska erotika rodina horory bojovníci

J. R. Ward (p)
americká, 1969
2010  86%Milenec z temnot
2010  91%Probuzený milenec
2014  89%Král
2010  90%Milenec z věčnosti
2013  90%Vytoužený milenec

Kniha Milenec z temnot je v

Přečtených1 948x