Král

Král https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206942/bmid_kral-fFn-206942.jpg 4 531 71

Bratrstvo černé dýky série

Wrath, syn Wrathův, po staletí odmítal převzít po svém otci trůn krále upírů, ale nakonec se ho ujal - s pomocí své milované ženy Beth. I když ho koruna tíží neméně než královské povinnosti, vykonává svou funkci poctivě a zvládá i svou slepotu. Jenomže válka s Vyhlazovací společností neustává, upíří aristokracie spolu s Bandou bídáků plánuje převrat a Wrathovi nezbývá, než všechno riskovat a nebezpečím čelit. K tomu ještě čelí osobním problémům - Beth chce dítě, ale Wrath reaguje úplně jinak, než by si přála. Zvítězí spravedlnost a pravá láska? Další část románové ságy Bratrstvo černé dýky si nezadá s předchozími díly - čeká vás napětí, láska, vášeň i skvěle vykonstruovaný příběh.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

The King , 2014

Marťa16
04.01.2015 5 z 5

Konečně jsme se dozvěděli něco víc o Wrathově životě po nastoupení na trůn a jeho nynější život s druhou ženou Beth a strachem ze ztráty potencionálního dítěte a Beth při porodu a problémy s kralováním.
Opět krásná kniha plná napětí, dojetí a smíchu. Jeden z nejlepších dílů série.

bibi.r
04.12.2014 3 z 5

Dočteno :). Knížka mi příjemně zkracovala cestu autobusem.

Ze začátku jsem trošku tápala, přece jen je už to chvilka, co jsem četla 11. díl, ale překvapivě rychle jsem do příběhu vplula.
Tentokrát v knize nebylo moc akce, vlastně se tam neodehrál žádný boj, protože se všechno řešilo tak nějak "politicky" a ten konec byl trochu zvláštní, možná až moc rychle to autroka nakonec zpytlíkovala.

Autorka má dle mého k tomu hlavnímu příběhu rozpracováno až příliš mnoho dalších linií. Assail a Marisol, Xcor a Layla, Trez a Selena (pro iAma určitě taky někoho najde). A ktomu ještě paralelní prolínání do minulusti na Wrathovi rodiče. To skákání z jednoho na druhého mi moc nesedí, ale chápu, že to má být něco jako úvod či snad ochutnávka dalších knih. Navíc některé svou zajímavostí zastiňovali onen hlavní příběh a to by se jistě stávat nemělo.

Co mě na jejím spisovatelském stylu vážně fascinuje je, jak užívá názvů různých módních a jiných firemních značek :D. "Beth si oblékla noční košili značky xxx..." (už jsem zapomněla jaké) :D Přiznám se, že tohle mi řekne daleko míň, než kdyby tam bylo napsáno: "Beth si oblékla modrou krajkovou noční košili do půli stehen." Tak mě napadá, jestli v tom snad není nějaký vliv PR propagace. Jistě nám to nic neříká, ale v americe to může mít dopad, však kdo by nechtěl mít stejnou noční košili jako Beth :D.

A teď mě ještě napadlo. Beth už porodila a Layla ještě ne? Znamená to, že u Beth probíhal normální lidský průběh těhotenství (tedy 9 měsíců), kdežto u Layly ten upírský? (což je nějak víc měsíců)

PS: Další už 13. díl by měl být o Trezovi a Seleně a měl by se jmenovat Stín. Zdroj: http://www.goodreads.com/book/show/21849362-the-shadows

janno69
23.11.2014 5 z 5

Po dvanáctém, zase výborném dílu, se moc a moc těším na další a další......

Nel-ly
11.11.2014 4 z 5

Myslím, že těch rozpracovaných linií je tam prostě až moc... ne, že by nebyly zábavné, popravdě jsem na ně občas čekala s větším nadšením než na události kolem Beth a Wratha, jen je prostě depresivní, že kniha skončí a ty ostatní linie se prakticky nepohnou z místa
na druhou stranu je to záruka, že tahle série jen tak neskončí, což je fajn... všechno se to opakuje, charaktery jednotlivých "bratrů, co už dávno nejsou jen bratry" se opakují jako přes kopírák a díly závisí na sympatiích k postavávám, a přesto se to čte jedna báseň, protže autorka umí.. všechny postavy neuvěřitelně traumatizuje, aby je zase vyvedla zpět a... co se mi v posledních knihách nejvíc líbí ... propojuje příběhy a neupozaďuje ostatní postavy, už to vlastně funguje jako takový seriál, s kterým bych se nerada loučila

což nehrozí, další kniha v sérii už má název ^^

Zdery
03.11.2014 5 z 5

J.R. Ward opět nezklamala!!!! Spousta příběhů v jedné knize a jeden zajímavější než druhý.

Monicay
29.10.2014 5 z 5

Zase jeden super díl bratrstva. Moc se mi líbí, že se v knize střídají vlastně tři příběhy a všechny jsou pro mě zajímavé. Vím, že je brzy toužit po dalším dílu, ale jsem strašně zvědavá, co bude dál s Temnými, Selenou, Assailem a Solou. Nezlobila bych se ani za díl Murhdera. Doufám, že autorka bude psát dál - kdysi řekla, že se sérií neskončí, dokud bude mít o čem psát a dokud budou mít čtenáři o Bratrstvo zájem. Král v případě Wratha a Beth příjemně navázal na jejich příběh, všechno hezky sedělo a příběh byl zajímavý. Možná bych trošku vytkla úplný odklon od Vyhlazovací společnosti. Bratři i Bastardi sice chodí ven, bojují s nimi, ale nic velkého se v této oblasti neřeší. Uvítala bych i lepší popis hierarchie upíří společnosti, jejich rozšíření ve světě - trochu se mi zdá, že Wrath je jako král dosti odříznutý.

Lena52
27.10.2014 5 z 5

No můžu říct, že jsem byla docela skeptická, po přečtení obsahu jsem myslela, že to bude jeden z nejslabších dílů Bratrstva, ale teda wow. Bylo to super!!!
Docela by mě zajímalo o kom bude další díl. Říkám si, že kdyby to dali dohromady Wrath se Xcorem (vojensky samo :-) ), tak by se mohli jít všichni bezduší klouzat.
Nejvíc by mě teda zajímalo, co vyleze z Treze a Seleny to bude mazec. Ti temní mě fakt berou, jsou to po Lassiterovi nej postavy.
Rozhodně doporučuju :-)

Adris
26.10.2014 5 z 5

Jako vždy - výborné! A konečeně se to vyvrbilo podle mých představ. Skončilo to skoro jako královská pohádka:).V tomto díle se řeší převážně Wrath, Beth a otázka budoucích potomků.

Spoiler

Skoro vůbec se tam neobjevovali bezduší (pro mě je to klad) a obešlo se to i bez násilí. Už se těším na další díl, kde se jistě dozvíme, jak to bude dále se Solou, Trezem a Xcorem!

Lensiiee
19.10.2014 5 z 5

Člověk by řekl, že po dvanáctém díle už musí být fanoušci této série nasycení a bez počátečního nadšení. Já teda nevím jak vy, ale já jsem opět nadšená. Jako vždy plné napětí, akce a citů. Už teď se nemůžu dočkat dalších dílů :-)

mazzone
16.10.2014 4 z 5

práve dočítané a Wardová opäť nesklamala. Na môj vkus až moc šťastných koncov, ale OK. Po dočítaní som sa vrhla na manžela ako cigáň na údené :D rozcitlivená, šťastná, pod vplyvom hormónov...

Čo hodnotím veľmi veľmi pozitívne je fakt, že tam neboli siahodlhé opisy bojov s bezduchými a omegom.

a v reakcii na Janičtu, môj nový obľúbený "pár" - "nepár" - Trez a Selena. Tí dvaja mi k sebe proste pasujú a už sa hrozne teším na ďalší diel...

Janičta
16.10.2014 5 z 5

Skvěle jsem si knihu užila :-)
Svižné, akční, emoční

Obsahuje spoilery
Mám nový oblíbený "pár" Assaila a Solu. Assail mi na začátku k srdci moc nepřirostl, ale teď už je mi mnohem blíž. Předpokládám, že to s nimi dobře dopadne, ale stejně se na ten příběh těším :-) A na Trezův a Selenin taky :-)

upíři erotika

J. R. Ward (p)