Bratrstvo Bílého klíče

Bratrstvo Bílého klíče https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32873/bratrstvo-bileho-klice-32873.jpg 4 91 16

Bratrstvo bílého klíče je tajný spolek prožívající v opuštěné zahradě romantická dobrodružství, po jakých touží každý správný kluk, holky nevyjímaje. Jarkovi a jeho kamarádům se zahrada mění v bitevní pole, v tajnou chodbu a středověkou mučírnu, ale stává se i skutečným domovem medvěda, který utekl z cirkusu, a ringem boxera Čipery. Ale bratrstvo funguje i jako detektivní ústav, který vypátrá ztraceného psa a usvědčí zloděje. Opuštěná zahrada zkrátka představuje kouzelný svět, v němž se představy a sny členů Bratrstva stávají skutečností.... celý text

Pytlík
08.10.2023 5 z 5

Nápadité příběhy psané jednoduchým, přitom ne primitivním jazykem. Občas velmi vtipné, i po desetiletích si člověk pamatuje parádní slovní obraty typu: Když mlácení nepřestávalo, Jarka se přece jen zeptal: "Kdo je tam?" A zvenku se ozval klukovský hlas, aby se neptal a otevřel, a připojily se i jiné hlasy a hlásky, že neotevřel-li, bude mu rozmlácena huba. Protože to je těžší zavřenými dveřmi než otevřenými, žádný rozumný člověk neotevře.

TwoFace
22.06.2023 4 z 5

Oblíbená kniha mého dětství, čtena opakovaně.

Meda77
06.12.2021 4 z 5

Krásné poetické čtení o zahradním dobrodrůžu převážně pro základní školy, ale z nostalgie možno slupnout i v dospělosti. Příjemně plynoucí a dobře čtivá jednohubka.

1amu
18.09.2020 5 z 5

Ten komu osobnost Františka Langera, jednoho z nejbližších přátel bratří Čapků, nic neříká, by neměl tento příběh srovnávat se Záhadou hlavolamu a dalšími příběhy fenoménu Rychlých šípů, tedy času, který pomalu počal umírat počínaje únorem r.1948. Právě tak se mezi "Vítězné vlajky rudé, které na stožáry světa míru vyletí" tehdy žádaného Pavky Kohouta, nikdy nezařadil skromný a vzdělaný František Langer.
Přesto napsal pro kluky a holky roztomilý příběh tajného spolku kluků, trávících svůj volný čas v tajemné, opuštěné zahradě.
Kniha se čte sama.

Marla
09.06.2020 5 z 5

Hezká knížka a čtivá i po letech od prvního vydání. Ráda jsem jí četla jako malá a bavila mě i teď, když jsem ji vyhrabala v knihovně a strávila s ní pár zábavných chvil. Pořád říkám, že nejkrásnější dětství a mládí prožije ten, kdo má dobrou partu kamarádů a umí si hrát.

kokrokr
29.05.2020 4 z 5

Moc krásně napsáno. Ten slovní projev mě hodně připomínal styl Karla Čapka. Tenkrát ještě uměli pracovat s textem.

Ethys
08.09.2019 5 z 5

Jako malá jsem ji neznala. Teď ji čte syn na ZŠ, tak jsem ji také přečetla. Syn jí zatím moc nerozumi, ale snad se do děje dostane. Připomíná mi Foglarovky. Hezké, veselé, až neuvěřitelné příběhy.

mol378
26.07.2019 5 z 5

Další milovaná kniha mého dětství o volnosti her a bujné fantazii, která vidí dobrodružství i v potůčku za barákem či v hromadě šrotu v opuštěné zahradě.

vladkamudrova
11.01.2019

Jako holka jsem jí četla,byla skvělá. Po letech jsem si na ní vzpomněla a našla v nabídce knihkupectví. A tak je doma:-)

micha-ella
09.12.2017 4 z 5

V dětství jsem tuto knížku přečetla několikrát, mám jí dodnes.

MiroslavKutík
12.10.2017

Kniha mého dětství a rad si ji přečtu znova.

frantisek8863
08.09.2017 4 z 5

Příjemné čtení o klukovské partě, tajemné zahradě a jejich různých dobrodružství. Jejich tajemné setkání s pračlověkem a jeho vyprávění mě jako dítě nadchlo. Parádní čtení.

kalache
13.10.2016 5 z 5

...počítej do pěti set,Modrý úhoři...nezapomenutelná věta,kdo četl,ví...

ajsigirl
15.10.2015 3 z 5

Pěkná úzká knížka. Jedná se opravdu o knížku spíše pro děti. Parta kluků prožívá různé dobrodružství v zahradě, z které si udělali svůj vlastní ,,bunkr,, a místo kde se scházejí. Jednoduše psané, hezké, rozhodně neurazí.

Helenafuc
20.03.2014 5 z 5

Jako dítě jsem tu knihu milovala:-) a ráda bych si ji zase přečetla. Jen nevím, kde se zatoulala

Ikkju
19.09.2011 5 z 5

Klasika s vtipnými ilustracemi O.Sekory. Nejradši jsem měl příběh o objevu "podzemní mučírny" s mučícími nástroji, nebo vyprávění pračlověka vykopaného z hlíny.