Bratrstvo

Bratrstvo https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/5583/bratrstvo-5583.jpg 4 173 17

Trumble je federální vězení s minimální ostrahou, kam zavírají relativně neškodné zločince. Jsou mezi nimi i tři bývalí soudci, kteří si říkají Bratrstvo. Den co den se scházejí v právnické knihovně a sepisují tu stížnosti, zastupují ostatní trestance v jejich oficiálních přích, někdy i rozsuzují spory mezi vězni. A také celé hodiny píšou vyděračské dopisy. Ty jim po čase konečně začnou přinášet ovoce a peníze se jim do vězení jen hrnou. Jenže pak se jejich rafinovaný plán pořádně zkomplikuje. Do jejich sítí se chytí velká ryba, mocný člověk s mnoha nebezpečnými přáteli – a Bratrstvo musí najednou hrát vabank…... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Brethren , 2000

Luigi1
12.10.2023 5 z 5

Grisham se velice dobře čte má zajímavý slovosled

soupik2012
28.10.2021 4 z 5

Jedna z mírně slabších knih, mého oblíbeného autora. Máme zde dvě dějové linky. V té hlavní se tři bývalí soudci snaží přijít k penězům, díky vydírání lidí, kteří se nemají jak bránit. V té druhé nám pan Grisham, myslím si že jenom s malou nadsázkou, ukazuje, jak probíhají předvolební bitvy politických kandidátů. Tato linka je v některých pasážích zbytečně zdlouhavá a značně předvídatelná. Ale největší problém jsme měla s tím, že zde není komu fandit. Vetší grázlové, honí ty menší. Audiokniha je načte obstojně a načetl jí pan Josef Prokop.

Zelený_Drak
07.10.2021 1 z 5

Měla jsem doma nachystané tři Grishamovy knihy, tuhle jsem vzala jako první. Ukázalo se, že bude i poslední. Předvídatelné, žádný zvrat, žádné napětí se nekonalo. Asi bych si další takovou knihu přečetla, kdyby to byla jediná kniha po ruce, ale ve frontě mám řadu zábavnějších.

pipetion
30.07.2018 4 z 5

Pohodové a odpočinkové čtení bez vyloženě kladné postavy. Zajímalo mě, jak příběh skončí a pointa mě nezklamala.

madem
20.05.2018 4 z 5

Ukázka, jak lehce může vyhrát volby, koho to do nedávna ani nenapadlo. Zbrojařský průmysl potřebuje svého muže ve vedení státu,a by byly peníze a zakázky. Tak dlouho hledají, až najdou dokonalého kandidáta, několikrát ho prověří.
Nějak však přehlédnou, že po smrti manželky preferuje mladší muže. Začíná si s jedním dopisovat a hrozí velký skandál těsně před volbami.
Pomalejší rozjezd, ale pak vše nabere spád.

vojaksvejk
01.05.2018 5 z 5

Jednoducho dokonalé!

1amu
09.04.2018 4 z 5

Byť je v době psaní tohoto komentáře modrý čtverec, konstatuji, že se mi kniha líbila. Nepatří (u mne) k TOP knihám J.G. ale je dobrá. Také vtipná a co hlavní - čte se v pohodě a lehce. Ono mi bylo úplně jedno, jak to skončí, takže spokojen.

denib
29.09.2017 5 z 5

Tohle je nádherná ukázka toho, jak lze manipulovat s davem i jednotlivci. Nemohla jsem si u toho nevzpomenout na film Vrtěti psem :-) Grisham je mým oblíbeným spisovatelem a i tato kniha se mu povedla. Nejen, že umí psát, ale ať se rozhodne psát o čemkoli, je vidět, že se s daným tématem dobře seznámí. Navíc mě příjemně ohromilo, že jsem vůbec nevěděla, komu mám fandit - ona tam vlastně nebyla žádná větší kladná postava. Rozhodně knihu doporučuji. I když paranoidním jedincům se může lehce zhoršit jejich psychický stav :-)

Veeris
26.04.2017 2 z 5

Tak tohle bylo velké zklamání, už od prvních stránek jsem se rozhodovala, jestli to hned odložit nebo číst dál. Zvolila jsem druhou možnost a to proto, že to je John Grisham a ten mě ještě dosud nikdy nezklamal. Doporučila bych mu však držet se právnických námětů, neboť politické mu zjevně moc nejdou. Ani jediná postava nebyla sympatická. V průběhu čtení jsem si říkala, že tomu dám 3 hvězdičky, ale ten absolutně useknutý konec mě přesvědčil o dvou. Opět se mi potvrdilo, že knížky pod 300 stránek nemají moc lákavý děj a konec stojí za h****. Do knihy pod 300 stran už nejdu. Jen pak tu knížku čtu, abych věděla jak to dopadne, a ono je to pak stejně jako by tam ještě dobrých 20 stran někdo vytrhl.

zd0981
11.02.2016 5 z 5

Ten začátek o Rusku docela prognostický. Celkově dobré.

pkweb.eu
05.11.2014 2 z 5

Možná jsem udělal chybu, když jsem si přečetl stručný náznak děje. - SPOILER - Fakt, že jsem se v jedné recenzi dočetl, že příběh pojednává o třech zavřených soudcích, kteří pomocí inzerátu v gay časopise vydírají bohatší homosexuály, kteří svou orientaci tají až chytnou velkou rybu – výrazného kandidáta na prezidanta USA, mi nejspíše celé pokazil (a Vám teď taky). S tímto náznakem děje jsem si totiž vystačil prakticky celou knihu. Sice to bylo barvitěji popsáno a rozvedeno a to i s bližší charakteristikou postav, ale dějově se nic více neděje. Když si zpětně přečtu, že v popisu knihy je napsáno, že se jedná příběh z federálního vězení plný překvapení, musím to dementovat. Za sebe mohu říci, že po celou dobu knihy se žádné překvapení nekoná.

TomasV.
18.05.2014 4 z 5

Jedna z mála knih, ke které jsem se vrátil a dočetl až napodruhé. Začátek vlažnější, nechytlo mne to tak, jak jsem u Grishama zvyklý. Ale v druhé polovině knihy se to docela rozjede a na konci příběhu čtenář řeší, komu vlastně fandí. Podaří se padouchům v hlavní roli získat i přes své jistě zavrženíhodné jednání čtenářovy sympatie natolik, že si vlastně přeje, aby jim jejich riskantní hra vyšla?

BeruškaB
12.11.2013 5 z 5

přečetla jsem za dva večery,napínavé má to spád není co dodat.

Jack Bauer
10.09.2013 5 z 5

Mistrovsky napsané dílo. Do poslední stránky nebylo sebemenší hluché místo.

evasamankova
04.09.2013 4 z 5

Výborný a čtivý politický thriller promyšlen do nejmenší podrobnosti.

čef
19.06.2013 5 z 5

Vynikající, neotřelý a rafinovaný politický thriller. Mistr Grisham u mne znovu překročil svůj stín a to jsem toho od něj přečetl hodně. Autor si se čtenářem pohrává jak kočka s myší. Kdo je vlastně hrdina, komu držet palce? Nakonec jsou jakoby téměř všechna přání vyslyšena, ale radost nepřichází. Zůstává jen blbá nálada?

vorenus
04.11.2012 5 z 5

Moje úplně první Grishamovka.A od té doby jsem mu propadl a netrpělivě vyhlížím každou jeho novou knihu.