Bratříček Golem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bratříček Golem se stal předlohou i pro úspěšnou rozhlasovou inscenaci a knižně vychází již potřetí. Slavnou legendu o Golemovi autorka ztvárnila zcela osobitým způsobem. Obratně se vyhnula všem nabízejícím se nástrahám a vyrovnala se s nimi po svém. S láskyplným i humorným úsměvem vypráví kouzelný příběh z prostředí pražského Židovského města, odehrávající se v polovině minulého století. Její hrdina - dobrosrdečný Golemek, jemuž v hrudi buší horoucí srdce, byl uplácán z hlíny proto, aby pomohl opravdové lásce - a jak už to v pohádkách bývá - dobro zvítězilo nad zlem. Nemůže si nás tedy nezískat - ba co víc - upřímně si ho zamilujeme a držíme mu palce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9643/big_bratricek-golem-dhQ-9643.jpg 422
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Bratříček Golem

kolacky
07.10.2020

Půvabná pohádka umocněná příjemnými ilustracemi.

Joges
10.08.2016

Více se mi líbilo televizní zpracování knihy O ztracené lásce. Bratříček Golem není špatný - je nápaditý, tajemný, plný zajímavých postav, jenom mi nesedlo, jak autorka během vyprávění promlouvá ke čtenáři, trochu to ruší. Také hlavního hrdiny je v knize pramálo.


witko
20.02.2016

Krátký, zajímavý pohádkový příběh.

Janet11
15.06.2015

Pěkně pojatý pohádkový příběh o lásce a jejím boji proti zlu. Pro mě druhá knížka od této autorky a určitě ne poslední, její styl psaní je osobitý a sedí mi.

Janasem
23.06.2014

Bylo milé si tento krásný příběh opět přečíst...