Bratři Lví srdce

Bratři Lví srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2528/bmid_bratri-lvi-srdce-evO-2528.jpg 5 810 162

Krásný, nevídaný, strhující příběh odvahy, cti a věrného přátelství, které zvítězilo nad smrtí, zradou a nenávistí, prožili sourozenci Jonatán a Karel zvaný Suchárek.

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Bröderna Lejonhjärta , 1973

Guarnere
24.02.2016 5 z 5

Četla jsem ji jako dítě a četla jsem ji dvakrát. Rozhodně na mě hodně zapůsobila, je to velice silný příběh. Jo, myslím, že si ji přečtu znovu, myslím, že jako dospělá v ní naleznu ještě víc.

Lailath
07.02.2016 5 z 5

Dospělá kniha pro děti, a i když jsem na ni narazila až v dospělosti, o to více dovedu ocenit její hloubku. Líbí se mi, jak pracuje s tématem strachu ze smrti a nenásilně předestírá krásný vztah mezi sourozenci. Příběh je napínavý a smutný, teskný, přesto dává naději.

likikili
07.01.2016

Některé věci které děláme nedávají smysl ,ale kdyby jsme je neudělali
připadaly by sme si jako kus HADRU.

Věta kterou lidi neslyší ,ale její význam plní

Becherovka77
06.01.2016 5 z 5

Kdysi jsem tuto knížku dostala jako 10leté dítě. Po téměř 20 letech jsem se k ní vrátila, když jsem si pořídila svoji vlastní knihovnu. Zařadila jsem ji do četby, protože jsem byla zvědavá, zda je stále tak napínavá, drsná, tajemná a zároveň tak trochu strašidelná... a je! :) Astrid L. mě nikdy nezklame. Zbožňuji její mistrovské dílo.

jitkahav
13.12.2015

Jako dítě jsem ji nečetla.Nyní jsem ji koupila své 11 leté dceři,začetla jsem se do pár stránek a velice mě zaujala.Doufám,že se bude líbit i dceři.

tatjana1737
13.11.2015 4 z 5

Pominu-li hodně drsný začátek knížky, je příběh nádherný, fantazijní, ale i temný a strašidelný. Četla jsem jako děcko, ale pořád si pamatuji depresi, která na mne při čtení několikrát padla a kdy mi nabízený "život po smrti" nepřišel jako nic atraktivního, ale hrozně smutného. Přesto je knížka krásná a z knihovny jsem ji nevyřadila a budu se k ní vracet. Kdo má rád lehčí čtivo, ať zůstane u Dětí z Bullerbynu (to je Kniha mého srdce), ale kdo chce nakouknout za oponu a zjistit, že život je i o umírání, ať dá šanci Bratrům Lví srdce.

wiix
12.10.2015 5 z 5

Lindgrenova je majsterkou detskej literatúry pričom aj mne, dospelej prídu jej príbehy úchvatné, zaujímavé a poučné.

babyboar
25.09.2015 5 z 5

Krásný příběh, který musí zaujmout i dnešního čtenáře. Mnohovrstevnatá kniha, kterou lze, podobně jako Malého prince, různě inerpretovat. Jde o filozofický spis zabývající se posmrtným životem, nebo snad totalitní společností? Nebo jde jen o dětský fantasy příběh plný dobrodružství, napětí a věrného přátelstv? AL byla geniální spisovatelkou!

kajčamach
16.08.2015 5 z 5

Tento velmi dobrodružný, ale také krásný příběh.
Který zažili bratři Jonatán Lví srdce a Karel Lví srdce zvaný Suchárek.

orson
09.07.2015 3 z 5

Myslel jsem, že se mi bude kniha líbit, ale asi nejsem ta správná cílovka. Nejspíše už jsem vyrostl :)

Schwestrn
29.06.2015 5 z 5

Nejkrásněji a nejlaskavěji napsaný příběh o smrti a obětování se pro druhého. Dětem před spaním 4EVER!

Obuvník
21.06.2015 5 z 5

Tahle paní snad ani neuměla psát špatné knížky. Bratry Lví srdce řadím mezi nejlepší čtenářské zážitky vůbec. Nedávno jsem si příběh přečetl znovu po patnácti letech a neztratil nic ze svého původního kouzla. Až budu mít svoje děti, tak jim tuhle knížku vnutím násilím. Možná pak občas odloží tu proklatou videohru a přečtou si nějakou další.
Doporučuji všem bez výjimky. Čtěte a radujte se :-)

marcela6183
07.06.2015 5 z 5

Je jen málo knih, které by byly pro děti, byly o smrti, a byly kouzelné.
Vlastně znám jen dvě: Breatry Lví srdce a Most do země Terabithia. Zatímco tu první jsem četla ještě na základce dík místní lidové knihovně, k té druhé jsem se dostala až na vysoké. Srovnávat je nechci. Necítím se na to erudovaná, ani dost dospělá.
Spíš postřehy: dovedla mne k slzám. Dovádí mě k nim i teď. A rozhodně si nenechám vymluvit, že to je knížka pro děti. Je úplně jedno, jestli kolem někdo umírá, nebo ne. Přála bych všem, aby v tomhle světě mohli žít.

xKačkax
02.06.2015 5 z 5

Moje srdeční záležitost. Nádherná knížka, která mě pokaždé dožene k slzám. Jednoduchý příběh, který okouzlí svou upřímností a láskou. Zařazení mezi dětské knížky je matoucí, osobně bych ji doporučila všem- možná vás nenadchne, ale pravděpodobně si jí naprosto zamilujete!

Radegast2
21.05.2015

:-D
Super kniha,a dokonce jsem na ni chtěl vymyslet pokračování

Ddaannddaann
17.05.2015 4 z 5

kniha se mi celkem líbila, chybí tam ale trošku něco pozitivního.......

zelwice
24.04.2015 5 z 5

Četla jsme ji až v dospělosti a přišla mi trochu šílená, ale zároveň milá. Rozporuplné čtení.

Ethela
15.02.2015 5 z 5

Moje kniha z dětství! Doteď si pamatuju jak jsem z ní byla úplně paf :)
Asi si ji přečtu znovu :)

Ika6
02.01.2015

Okouzlující a napínavý příběh,takové fantasy pro menší děti.

Szevcza
27.12.2014 5 z 5

Nezapomenutelné jsou i ilustrace, které krásně dotváří děj...